Jump to content

Ζώα στη θάλασσα


hydro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο! Χαίρομαι πολύ να βλέπω ευσυνείδητους "ιδιοκτήτες"(φιλαράκια) σκυλάκων, και γενικότερα κατοικίδιων! :happy:

Ας σε δουλεύουν φίλε μου... Όσα δε φτάνει η αλεπού...

"Ξέρουν" να συμπεριφέρονται όλοι αυτοί καλύτερα... :X

 

Niko εχω ενα παιδακι 7 ετων,και προσπαθω να ειναι σωστος πολιτης..(Οσο μπορω...)

Επειδη θελω να εχω κατοικιδιο εγω,γιατι να επιβαρυνω τον συμπολιτη μου,με αυτα που δεν αρεσουν να κανουν σε εμενα πρωτα προσωπικα...αλλο αναγκαστικα αν τα δεχομαι.....:mad:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Niko εχω ενα παιδακι 7 ετων,και προσπαθω να ειναι σωστος πολιτης..(Οσο μπορω...)

Επειδη θελω να εχω κατοικιδιο εγω,γιατι να επιβαρυνω τον συμπολιτη μου,με αυτα που δεν αρεσουν να κανουν σε εμενα πρωτα προσωπικα...αλλο αναγκαστικα αν τα δεχομαι.....:mad:

 

Είναι τιμή σου, ειλικρινά! Δίνεις το καλό παράδειγμα και στο παιδάκι σου που έτσι βοηθάς να βγει ένας σωστός άνθρωπος(μεγάλη λέξη με τεράστια έννοια που έχει αλλοιωθεί στις μέρες μας) μέσα στην κοινωνία! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδί που μεγαλώνει σωστά και αρμονικά δίπλα σε ζώα, με πραγματική συνείδηση ζωόφιλου και όχι ζωόφιλου α-λα-καρτ (τα βλέπουμε κάθε μέρα δυστυχώς), δε μπορεί παρά να σχηματίσει μια υγιή και ολοκληρωμένη προσωπικότητα στην εξέλιξη της ζωής του. Κρίμα που δε μπορούν να το καταλάβουν πολλοί γονείς αυτό.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι εχω μαθει τι να κανω.....:happy: Και οταν παω επισκεψη για μεγαλο χρονικο διαστημα,σε φιλους προτιμω να μην φιλοξενηθω,αλλα να νοικιασω....για αυτο τον λογο....τον σκυλο μου....

 

Δυστηχως η ευτυχως προσπαθω να δωσω τις βασεις στο παιδι μου,εκεινο στην πορεια θα προσπαθησει να ειναι ισιο το κτιριο της ζωης,και του χαρακτηρα....

 

ΥΓ Πανο ειμαστε και συμπατριωτες,απο βολο καταγομαι...;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει παιδεια φιλε μου τελος.....παντα μας φταινε οι αλλοι....

Στις διακοπες μου,επειδη ειναι ετσι κανω και στην Αθηνα εχω μια θηκη στο λουρακι με σακουλακια,οταν κανει την αναγκη του τα μαζευω

Ξερεις τι κριτικες και δουλεμα εχω φαει.............???

Γιαυτο και αρκετα χρονια τους γραφω στο τριγωνο των βερμουδων....μην με ρωτησεις τι ειναι....:X:cool::shifty:

Μπράβο! Χαίρομαι πολύ να βλέπω ευσυνείδητους "ιδιοκτήτες"(φιλαράκια) σκυλάκων, και γενικότερα κατοικίδιων! :happy:

Ας σε δουλεύουν φίλε μου... Όσα δε φτάνει η αλεπού...

"Ξέρουν" να συμπεριφέρονται όλοι αυτοί καλύτερα... :X

για να μην ειμαστε μονο αντιπαραθεσεις. :)

+1 απο εμένα φιλε.με καποιους σαν εσενα μπορει να αλλαξει την ιδεα που εχει ο κοσμος για τα ζωα..τα τετραποδα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Πανο ειμαστε και συμπατριωτες,απο βολο καταγομαι...;)

 

Έλα ρε συ, χαίρομαι. :)

 

Ωραία η πόλη μας, αλλά δυστυχώς έχει πάρα πολλούς ντεμέκ ζωόφιλους. Τα πάρκα είναι γεμάτα με σκυλιά με λουράκι, παρατημένα δηλαδή. Κι έχεις κι απ' την άλλη τους άλλους τους ...καλούς ανθρώπους με τις φόλες... :rtfm: :mad:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ζωάκια στην θάλασσα! Το αντίθετο μάλιστα!

 

Περισσότερο βρωμίζουμε εμείς την θάλασσα πάρα ένας σκύλος που θα πλατσουρισει λίγο στο νερό. Κάθε μέρα πηγαίνουν χιλιάδες άνθρωποι για μπάνιο... Σκύλοι πόσοι; Ένας σκύλος ούτε με ένα κιλό αντηλιακό θα μπει στην θάλασσα, ούτε το ποτήρι με τον καφέ του θα πετάξει κάτω όταν τελειώσει, ούτε την χαστοπετσετα από την τυρόπιτα θα πετάξει κάτω, ούτε την πλαστική σακούλα θα ρίξε στο νερό ούτε την σερβιέτα του θα αφήσει μέσα στην θάλασσα (το είδα σήμερα) κτλ κτλ....

 

Οπότε αυτοί που λένε "πάρε το σκυλί από δω βρωμίζει τον τόπο" ας σκεφτούν πόσο τον βρωμίζουν αυτοί πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ζωάκια στην θάλασσα! Το αντίθετο μάλιστα!

 

Περισσότερο βρωμίζουμε εμείς την θάλασσα πάρα ένας σκύλος που θα πλατσουρισει λίγο στο νερό. Κάθε μέρα πηγαίνουν χιλιάδες άνθρωποι για μπάνιο... Σκύλοι πόσοι; Ένας σκύλος ούτε με ένα κιλό αντηλιακό θα μπει στην θάλασσα, ούτε το ποτήρι με τον καφέ του θα πετάξει κάτω όταν τελειώσει, ούτε την χαστοπετσετα από την τυρόπιτα θα πετάξει κάτω, ούτε την πλαστική σακούλα θα ρίξε στο νερό ούτε την σερβιέτα του θα αφήσει μέσα στην θάλασσα (το είδα σήμερα) κτλ κτλ....

 

Οπότε αυτοί που λένε "πάρε το σκυλί από δω βρωμίζει τον τόπο" ας σκεφτούν πόσο τον βρωμίζουν αυτοί πρώτα!

Για να μη μιλήσω για την κατάσταση που επικρατεί σε όσες παραλίες έχουν κάνει το λάθος οι υπεύθυνοι των κατά τόπους δήμων να βάλουν αποδυτήρια, που κάποιοι έξυπνοι και κάποιες έξυπνες έχουν μετατρέψει σε ουρητήρια, αφοδευτήρια και σκουπιδοτενεκέδες για χαρτιά υγείας και σερβιέτες... :X

 

Επίσης ούτε ρακέτες παίζουν οι σκύλοι, να ενοχλούν τον κόσμο και να είναι κι από πάνω αν τους κάνεις ευγενικά παρατήρηση με μορφή παράκλησης.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μιλήσω για την κατάσταση που επικρατεί σε όσες παραλίες έχουν κάνει το λάθος οι υπεύθυνοι των κατά τόπους δήμων να βάλουν αποδυτήρια, που κάποιοι έξυπνοι και κάποιες έξυπνες έχουν μετατρέψει σε ουρητήρια, αφοδευτήρια και σκουπιδοτενεκέδες για χαρτιά υγείας και σερβιέτες... :X

Γιατί μέσα στο νερό τι γίνεται νομίζεις; Δεν έχεις δει.... "ψαράκια καφέ" να επιπλέουν;;;

Μέσα στο νερό!!! Ούτε καν έξω στα αποδυτήρια.

Μέσα στο νερό που υποτίθεται ότι κατα τα αλλα θα το μολύνει ο σκύλος/γατα και θα πεθάνουμε όλοι αν μπει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μέσα στο νερό τι γίνεται νομίζεις; Δεν έχεις δει.... "ψαράκια καφέ" να επιπλέουν;;;

Μέσα στο νερό!!! Ούτε καν έξω στα αποδυτήρια.

Μέσα στο νερό που υποτίθεται ότι κατα τα αλλα θα το μολύνει ο σκύλος/γατα και θα πεθάνουμε όλοι αν μπει μέσα.

 

Εν γνώσει μου πλέον επιλέγω να πηγαίνω σε παραλίες που δε γίνεται πανηγύρι, ώστε να μπορώ τουλάχιστο να φροντίσω ώστε να μην υπάρχουν βρωμιάρηδες και βρωμιάρες, ή τουλάχιστον να υπάρχουν σε βαθμό που να μπορώ να επιλέξω να κολυμπήσω μακριά τους. Ευτυχώς η περιοχή που μένω ενδείκνυται, καθώς υπάρχει πληθώρα παραλιών που να μπορείς να βρεις την ησυχία σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ, χαίρομαι. :)

 

Ωραία η πόλη μας, αλλά δυστυχώς έχει πάρα πολλούς ντεμέκ ζωόφιλους. Τα πάρκα είναι γεμάτα με σκυλιά με λουράκι, παρατημένα δηλαδή. Κι έχεις κι απ' την άλλη τους άλλους τους ...καλούς ανθρώπους με τις φόλες... :rtfm: :mad:

 

Το γνωριζω και δυστηχως οχι εκει....απο τοτε που υιοθετησα τον σκυλο μου,ασχολουμε με φιλοζωικες....

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα ζωάκια στην θάλασσα! Το αντίθετο μάλιστα!

 

Περισσότερο βρωμίζουμε εμείς την θάλασσα πάρα ένας σκύλος που θα πλατσουρισει λίγο στο νερό. Κάθε μέρα πηγαίνουν χιλιάδες άνθρωποι για μπάνιο... Σκύλοι πόσοι; Ένας σκύλος ούτε με ένα κιλό αντηλιακό θα μπει στην θάλασσα, ούτε το ποτήρι με τον καφέ του θα πετάξει κάτω όταν τελειώσει, ούτε την χαστοπετσετα από την τυρόπιτα θα πετάξει κάτω, ούτε την πλαστική σακούλα θα ρίξε στο νερό ούτε την σερβιέτα του θα αφήσει μέσα στην θάλασσα (το είδα σήμερα) κτλ κτλ....

 

Οπότε αυτοί που λένε "πάρε το σκυλί από δω βρωμίζει τον τόπο" ας σκεφτούν πόσο τον βρωμίζουν αυτοί πρώτα!

 

Χαιρομαι που υπαρχουν μυαλα συγχρονα....να σκεφτονται υπερ των ζωων

 

Για να μη μιλήσω για την κατάσταση που επικρατεί σε όσες παραλίες έχουν κάνει το λάθος οι υπεύθυνοι των κατά τόπους δήμων να βάλουν αποδυτήρια, που κάποιοι έξυπνοι και κάποιες έξυπνες έχουν μετατρέψει σε ουρητήρια, αφοδευτήρια και σκουπιδοτενεκέδες για χαρτιά υγείας και σερβιέτες... :X

 

Επίσης ούτε ρακέτες παίζουν οι σκύλοι, να ενοχλούν τον κόσμο και να είναι κι από πάνω αν τους κάνεις ευγενικά παρατήρηση με μορφή παράκλησης.

:lol::p

Σωστος.....

Γιατί μέσα στο νερό τι γίνεται νομίζεις; Δεν έχεις δει.... "ψαράκια καφέ" να επιπλέουν;;;

Μέσα στο νερό!!! Ούτε καν έξω στα αποδυτήρια.

Μέσα στο νερό που υποτίθεται ότι κατα τα αλλα θα το μολύνει ο σκύλος/γατα και θα πεθάνουμε όλοι αν μπει μέσα.

 

Ελα ντε ο σκυλος που μολυνει....Ο σκυλος το μονο που θα κανει να σκαψει την αμμο,και αν δεν εχει αμμο θα θελει να του πετας πετρες στην θαλασσα να κολυμπαει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λάθος ζώα στειρωνουμε!

 

Δεν έχεις κι άδικο ! :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άδικο ! :lol:

 

 

με πεθανες....:lol:Παντως τον δικο μου σκυλο τον εχω στειρωμενο,για 2 λογους ....

1.Αναπαραγωγη και εγκαταληψη απο τον αλλο ιδιοκτητη σκυλου..:mad:

2.Και η υγεια του σκυλου μου,αν δεν ζευγαρωσει....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί πειράζει να κάνει με λίγο νεράκι στη ντουζιερα της παραλίας μπάνιο (ξέπλυμα το αλάτι δηλαδή) ο σκύλος;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί πειράζει να κάνει με λίγο νεράκι στη ντουζιερα της παραλίας μπάνιο (ξέπλυμα το αλάτι δηλαδή) ο σκύλος;

Το συχνό μπάνιο έχει άσχημη επίδραση στο τρίχωμα και στο δέρμα του. Ένα μπάνιο (με δικό του αφρόλουτρο) μια φορά στους δύο ή τρεις μήνες πρέπει.

Νταξει με νερό σκέτο μπορείς να τον κάνεις συχνότερα το καλοκαίρι που σκάει στην ζέστη αν δεν τον έχεις μέσα στο σπίτι με δροσιά.

Δεν τον αφήνεις να βγάλει τη μπεμπελη!

 

Μετά την θάλασσα μπορείς να του κάνεις ένα μπάνιο με σκέτο νερό ίσα ίσα να μη τον τρώει το αλάτι.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το συχνό μπάνιο έχει άσχημη επίδραση στο τρίχωμα και στο δέρμα του. Ένα μπάνιο (με δικό του αφρόλουτρο) μια φορά στους δύο ή τρεις μήνες πρέπει.

Νταξει με νερό σκέτο μπορείς να τον κάνεις συχνότερα το καλοκαίρι που σκάει στην ζέστη αν δεν τον έχεις μέσα στο σπίτι με δροσιά.

Δεν τον αφήνεις να βγάλει τη μπεμπελη!

 

Μετά την θάλασσα μπορείς να του κάνεις ένα μπάνιο με σκέτο νερό ίσα ίσα να μη τον τρώει το αλάτι.

 

lek88 Εχεις δικιο σε αυτο...εχεις σκυλο κ τα γνωριζεις....???:confused:

Επειδη υπαρχουν μυστηριοι το παιρνεις και το κανεις μπανακι σπιτι σου....;)και μαζι του κανεις και εσυ....:lol: Ετσι κανω εγω με το λαστιχο

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

lek88 Εχεις δικιο σε αυτο...εχεις σκυλο κ τα γνωριζεις....???:confused:

Επειδη υπαρχουν μυστηριοι το παιρνεις και το κανεις μπανακι σπιτι σου....;)και μαζι του κανεις και εσυ....:lol: Ετσι κανω εγω με το λαστιχο

Αμέ αμέ!!!! Αλλά δεν τους παίρνω μαζί στην παραλία γιατί δεν έχουν μάθει να μπαίνουν στο αυτοκίνητο και δεν τους αρέσει καθόλου. Για κανέναν άλλο λογο.

 

Σωστά... Εδώ φωνάζουν που απλά τον βλέπουν να κάθεται δίπλα σου, δεν θα φωνάξουν αν τον δουν στην ντουζιερα;

Link to comment
Share on other sites

Αμέ αμέ!!!! Αλλά δεν τους παίρνω μαζί στην παραλία γιατί δεν έχουν μάθει να μπαίνουν στο αυτοκίνητο και δεν τους αρέσει καθόλου. Για κανέναν άλλο λογο.

 

Σωστά... Εδώ φωνάζουν που απλά τον βλέπουν να κάθεται δίπλα σου, δεν θα φωνάξουν αν τον δουν στην ντουζιερα;

 

 

Και εμενα δεν του αρεσει το αυτοκινητο,το συνδυαζει με κτηνιατρο,αν και απο μωρο τον εβαζα να το συνηθιζει,και τον εκανα βολτες στο τετραγωνο....αλλα χαμπαρι...:(

Το μονο που κανει πισω ειναι στο να τον παω για μπανιο,μεχρι να τον παω,κλαψουριζει,μεχρι να δει και να μυρισει αλμυρα...:lol:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν του αρεσει το αυτοκινητο,το συνδυαζει με κτηνιατρο,αν και απο μωρο τον εβαζα να το συνηθιζει,και τον εκανα βολτες στο τετραγωνο....αλλα χαμπαρι...:(

Το μονο που κανει πισω ειναι στο να τον παω για μπανιο,μεχρι να τον παω,κλαψουριζει,μεχρι να δει και να μυρισει αλμυρα...:lol:

Είναι μέχρι να δει τον κτηνίατρο και στην παραλία να κάνει μπάνιο! Μέτα δεν έχεις ελπίδα Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέχρι να δει τον κτηνίατρο και στην παραλία να κάνει μπάνιο! Μέτα δεν έχεις ελπίδα Χαχαχαχαχαχα

 

:lol::p:D οντως...τι στο καλο ολα τα σκυλια ιδια ειναι....???:happy:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

:lol::p:D οντως...τι στο καλο ολα τα σκυλια ιδια ειναι....???:happy:

Αυτό μου θύμησες χαχαχα. Ίσως δεν του αρέσει ο χώρος του κτηνιατριου γι αυτό τον έχει πάρει από φόβο τον γιατρό. Σε μας έρχεται στο σπίτι και τον συμπαθούν. Έρχεται στον χώρο τους δηλαδή και τον βλέπουν περισσότερο σαν επισκέπτη/φίλο του σπιτιού πάρα σαν γιατρό. Και χαίρονται που τον βλέπουν όταν χρειαστεί να έρθει. Δοκίμασε το κ αυτό καμία φορά να δεις την αντίδραση του. Και αν δεις ότι τον δέχεται πιο εύκολα να τον καλείς στο σπίτι ;) 042e21ce0a8c30c6fe9f8372eaef2999.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεχνάτε ότι στον κτηνίατρο υπάρχει πανδαισία πάρα πολλών οσμών, από άλλα ζώα, από φάρμακα, από ανθρώπους κλπ. Και η όσφρηση του σκύλου είναι γνωστό πόσο ακριβής και λεπτομερειακή είναι. Κι αν όλα αυτά τα έχει συνδυάσει με σύριγγες ενέσεις κλπ, λογικό είναι να φρικάρει το ζώο. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ξεχνάτε ότι στον κτηνίατρο υπάρχει πανδαισία πάρα πολλών οσμών, από άλλα ζώα, από φάρμακα, από ανθρώπους κλπ. Και η όσφρηση του σκύλου είναι γνωστό πόσο ακριβής και λεπτομερειακή είναι. Κι αν όλα αυτά τα έχει συνδυάσει με σύριγγες ενέσεις κλπ, λογικό είναι να φρικάρει το ζώο. ;)

 

οντως αλλα τωρα ειναι μια φορα το χρονο το εμβολιο του,αρα ειμαστε οκ.....Στις αρχες μεχρι να κανει ολη την σειρα εμβολιων να δεις τραβαγε.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

οντως αλλα τωρα ειναι μια φορα το χρονο το εμβολιο του,αρα ειμαστε οκ.....Στις αρχες μεχρι να κανει ολη την σειρα εμβολιων να δεις τραβαγε.....:(

 

Δε γίνεται διαφορετικά, γίνεται για το καλό του ζώου. Όσο κι αν γκρινιάζει με τον κτηνίατρο, ξέρει ότι το αγαπάς, κι αυτό μετράει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...