Jump to content

Xiaomi Mi 8 vs Xiaomi Mi 9 Lite


apollon18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας "συνδαιτυμόνες". Μου έκλεψαν το κινητό (Xiaomi Note 5 Pro). Μετά από πολύ διάβασμα και για αγορά έως 300 ευρώ νομίζω ότι τα προαναφερθέντα σαν VFM είναι αξιόλογα (εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο. Επειδή δεν έχω δει κανένα από κοντά και με ενδιαφέρει το led σαν ειδοποιήσεις (μπροστινή οθόνη) αλλά ταυτόχρονα δεν ξέρω αν υπάρχει εφαρμογή που μπορεί να το αντικαταστήσει σαν led εικονικό ποιο θα προτείνατε?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι αυτά φαίνονται καλά στο budget μου...

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=15487154,20216171,19896259,17046746

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσε τη φορμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

1) 300€

2) κανένα πρόβλημα

3) Ελλάδα

4) Αδιάφορο

5) Dual, NFC

6) Αδιάφορο

7) Αδιάφορο

8) ταχύτητα, αυτονομία, βαρύ gaming, κάμερα.

9) Xiaomi 5 Note Pro

Edited by apollon18
Link to comment
Share on other sites

1) 300€

2) κανένα πρόβλημα

3) Ελλάδα

4) Αδιάφορο

5) Dual, NFC

6) Αδιάφορο

7) Αδιάφορο

8) ταχύτητα, αυτονομία, βαρύ gaming, κάμερα.

9) Xiaomi 5 Note Pro

 

Το Mi8 δε νομίζω να σε καλύψει στο θέμα της αυτονομίας. Εγώ θα κοιτούσα, εκτός από το Mi9 lite, τα Mi9T και Redmi Note 8Pro

Edit: Μόλις τώρα είδα ότι έχουν αναφερθεί και παραπάνω. :)

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω οτι εχει πρωτη τη ταχυτητα και αυτονομία θα σου ελεγα ότι παιζεις μεταξυ mi9t pro (αν ανεβεις λιγο σε χρήματα) και rn8pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλέπω οτι εχει πρωτη τη ταχυτητα και αυτονομία θα σου ελεγα ότι παιζεις μεταξυ mi9t pro (αν ανεβεις λιγο σε χρήματα) και rn8pro

 

Νομίζω ότι καταλήγω στο Xiaomi Mi 8. Αν και προηγούμενου έτους έχει δυνατό επεξεργαστή, led κανονικό που φαίνεται και λογική τιμή. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καταλήγω στο Xiaomi Mi 8. Αν και προηγούμενου έτους έχει δυνατό επεξεργαστή, led κανονικό που φαίνεται και λογική τιμή. Τι λέτε?

 

Από τη στιγμή που δεν σε νοιάζει η κάμερα ή η οθόνη και εχεις την αυτονομία σε σημαντική θέση θα σου λεγα να το αποφύγεις. Μην κοιτάτε μονο τα mah, παίζουν και άλλα πράγματα ρολο στην αυτονομία. Και εκει δυστυχώς πονάει η συσκευη.

 

Θα σου πω μια ακόμα φορά για rn8pro ή M9t pro. Εναλλακτικά δες κάτι αλλο. Αλλα για αυτονομία όχι το mi8.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όσο το είχα το mi8 μια χαρά ήταν η αυτονομία του, ελάχιστες διαφορές από το mate 20 pro που έχω τώρα!! Στην τιμή που έχει τώρα είναι super vfm!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όσο το είχα το mi8 μια χαρά ήταν η αυτονομία του, ελάχιστες διαφορές από το mate 20 pro που έχω τώρα!! Στην τιμή που έχει τώρα είναι super vfm!

 

Το mate εχει χαλαρα ενα +30% αυτονομία. Ειδικα οσο αυξανεται η αναμονή ανοίγει και άλλο η ψαλίδα.

 

Μιλαω παντα για stock rom/kernel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...