Jump to content

Λυπητερές ιστορίες (Τρακαρίσματα κ.λ.π.)


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθές ο μπροστινός μου σταμάτησε εντελώς το αυτοκίνητό του επειδή πετάχτηκε μπάλα μπροστά του (σωστά έκανε) και εγώ πήγα και το «πάντρεψα» πίσω του. Ευτυχώς την γλίτωσαν φανάρια και ψυγείο. Ελαφρά την «άρπαξε» το καπό και χοντρότερα μάσκα και προφυλακτήρας... :( Και είχα και γενέθλια (δεν είχα πιεί - ακόμα).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 222
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πριν ενα μηνα περιπου, καθως πηγενα με το ποδηλατακι μου ομορφα και ωραια, φτανω σε μια διασταυρωση.στα αριστερα ηταν ενα αμαξι σταματημενο. η διασταυρωση ειναι εμφανη, δηλαδη μπορεις να περασεις χωρις να σταματησεις γιατι απο την μια μερια ειναι η πλατεια και απο την αλλη ειναι ενα οικοπεδο και βλεπεις. κοβω λιγο, σε περιπτωση που ερχεται αμαξι και τρεχει, αλλα τιποτα δν ερχοταν, μονο εκεινο το αμαξι σταματημενο στον αριστερο δρομο.αφηνω τα φρενα να περασω, και εκεινη την ωρα ο τυπος ξεκιναει, με χτυπαει στα διπλα και πεταχτηκα πεντε μετρα πανω και περιπου αλλα 15 στα δεξια.ολα αυτα μπροστα στα ματια του αδερφου μου που με εβλεπε να ερχομαι, και μπροστα στα ματια των φιλων.αυτα μου τα ειπαν γιατι δν θυμαμαι τιποτα. ο αδερφος μου επαθε σοκ, και εγω επισης, που μολις παω να καβαλησω ποδηλατο η μηχανακι ζαλιζομαι. ελπιζω να μην σας τυχει.ειχα αγιο που δεν επαθα ουτε γρατσουνια
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και τυχερός που απέφυγες τραυματισμό. Σκοπεύεις να διώξεις ποινικά τον απρόσεκτο οδηγό; Γιατί ακόμα και αν δε χτύπησες σοβαρά είναι στην ευχαιριά σου να του κάνεις τη ζωή λίγο πιο δύσκολη και των υπολοιπων αναβατών δικύκλων (μηχανοκίνητων και μη) λίγο πιο εύκολη. Ακόμα και για ψυχολογικό σοκ μπορείς να ζητήσεις ηθική βλάβη.
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά και τυχερός που απέφυγες τραυματισμό. Σκοπεύεις να διώξεις ποινικά τον απρόσεκτο οδηγό; Γιατί ακόμα και αν δε χτύπησες σοβαρά είναι στην ευχαιριά σου να του κάνεις τη ζωή λίγο πιο δύσκολη και των υπολοιπων αναβατών δικύκλων (μηχανοκίνητων και μη) λίγο πιο εύκολη. Ακόμα και για ψυχολογικό σοκ μπορείς να ζητήσεις ηθική βλάβη.

δεν σκοπευω να κανω κατι τετοιο μιας και ηταν γνωστος, αλλα και εγω εχω φανει καποιες φορες απροσεκτος, οπως και ολοι μας. ο οδηγος επισης ηταν μεθυσμενος και η ειρωνεια ειναι οτι τα πινανε με τον θειο μου. επισης ειναι επαγγελματιας οδηγος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

δεν σκοπευω να κανω κατι τετοιο μιας και ηταν γνωστος, αλλα και εγω εχω φανει καποιες φορες απροσεκτος, οπως και ολοι μας. ο οδηγος επισης ηταν μεθυσμενος και η ειρωνεια ειναι οτι τα πινανε με τον θειο μου. επισης ειναι επαγγελματιας οδηγος

...και επισης ειναι επαγγελματιας ποτης και την επομενη φορα μπορει να βρεθει αλλος μπροστα του και να μην εχει την ιδια τυχη με εσενα.κατι τετοια ασεινηδητα ατομα θελουν κυνηγιμα :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mporeis na katagileis methusmeno taksitzi stin astunomia? h prepei na ton piasoun oi idioi..? uparxei enas sto nhsi mou kai ekei pou kouvalaei kosmo stamataei sto bar kai pairnei poto(kai poles fores einai kiolas methusmenos) kai meta sunexizei ti douleia...:blink:
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε περίπτωση που ακουμπήσετε παρκαρισμένο ΠΑΡΑΝΟΜΑ, καλέστε την τροχαία. Να γράψει αναφορά οτι ήταν αυτός παράνομα παρκαρισμένος, και μετά αφήστε την ασφάλεια να βγάλει άκρη. Χλωμό, χλωμότατο, από τη στιγμή που ήταν ΠΑΡΑΝΟΜΑ παρκαρισμένος η ασφάλεια σας να πληρώσει όλη τη ζημιά. Σε τέτοιες περιπτώσεις ΠΑΝΤΑ τροχαία.

 

Για πείτε κανένας που του έχει τύχει παρόμοιο περιστατικό...

 

Τα δικά μας ποιος τα πληρώνεις? Εμείς ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πριν ενα μηνα περιπου, καθως πηγενα με το ποδηλατακι μου ομορφα και ωραια, φτανω σε μια διασταυρωση.στα αριστερα ηταν ενα αμαξι σταματημενο. η διασταυρωση ειναι εμφανη, δηλαδη μπορεις να περασεις χωρις να σταματησεις γιατι απο την μια μερια ειναι η πλατεια και απο την αλλη ειναι ενα οικοπεδο και βλεπεις. κοβω λιγο, σε περιπτωση που ερχεται αμαξι και τρεχει, αλλα τιποτα δν ερχοταν, μονο εκεινο το αμαξι σταματημενο στον αριστερο δρομο.αφηνω τα φρενα να περασω, και εκεινη την ωρα ο τυπος ξεκιναει, με χτυπαει στα διπλα και πεταχτηκα πεντε μετρα πανω και περιπου αλλα 15 στα δεξια.ολα αυτα μπροστα στα ματια του αδερφου μου που με εβλεπε να ερχομαι, και μπροστα στα ματια των φιλων.αυτα μου τα ειπαν γιατι δν θυμαμαι τιποτα. ο αδερφος μου επαθε σοκ, και εγω επισης, που μολις παω να καβαλησω ποδηλατο η μηχανακι ζαλιζομαι. ελπιζω να μην σας τυχει.ειχα αγιο που δεν επαθα ουτε γρατσουνια

 

σημερα, γυρνουσα απο την σταση του λεωφορειου με τα ποδια, και σεν μια στροφη ερχοταν ενας μ@λ@κ@ς και περασε με καμια 100αρα 10 ποντους απο εμενα, στο τσακ να γινει παλι το κακο...τι ακουσε δεν λεγεται, και δεν προλαβα να παρω και πινακιδα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

3 φορές στα 10+ χρόνια οδήγησης στη μία έφταιγα τυπικά καθώς ο μπροστά παππούς ήταν ντίρλα είχε Mercedes με ABS και κοκκάλωσε το αμάξι προσπάθησα να τον αποφύγω αλλά το Astraki τότε δεν είχε ABS , δίπλα χαντάκι, αριστερά κίνηση οπότε έπεσα με την αριστερή γωνία στο δεξί πίσω μέρος του λαμαρινένιου προφυλαχτήρα του..Αυτός ούτε γρατσουνια, εγω 120,000 ζημιά.(Παλια Εθνική οδός Κορίνθου πατρών).Ο τύπος είχε κοννέ στην τροχαία και τη σκαπούλαρε.

 

Οι 2 επομενες φορες..Καινούριο Jeep Cherokee...Την πρώτη παρκαρισμένο εγώ σπίτι ακούω μπαμ, βγαίνω..τι να δω...Σε διασταύρωση έπεσε αμάξι πάνω σε μένα για να αποφύγει κάποιο που έμπενε στον κεντρικό δρόμο..Κατεβαίνω φτιαγμένος απο κρασιά..Το αμάξι δεν είχε ακομα ασφαλιστήριο πάνω του, εννοώ ότι η ασφάλεια απλά δεν είχε παραδοθεί σε μένα ακόμα αλλά ίσχυε ήδη..750 euro ζημιά...Αφαίρεση πινακίδων(δικών μου) μέχρι να τους πάω το ασφαλιστήριο και κλήση για παράνομο παρκάρισμα...Αγανάκτησα στο τέλος και τους πρότεινα να κάνουν και κανα αλκοτέστ να τελειώνει η υποθεση....Εγώ πλήρωσα τη νύφη πάλι..

 

Δευτερη φορα με το Jeep σε στενό δρόμο, τυχαίνω σε στροφή Seicento με γυναίκα οδηγό που μάθαινε οδήγηση με τη φίλη της..Κοκκαλώνω ακαριαία το αμάξι(έχει τα καλύτερα φρένα στην κατηγορία) και απλα παρατηρώ το Seicento να έρχεται καταπάνω μου χωρίς να πατήσει ΙΧΝΟΣ φρένου...Χτύπημα στο ίδιο σημείο με το προηγούμενο ατύχημα, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ τη βλάβη του προηγούμενου ατυχήματος δεν την είχα διορθώσει ακόμα οπότε το πλήρωσε αυτή..Αφου συμφώνησα αλλαγή οδηγών στο Seicento μην την κλείσουν μέσα..Το Seicento διαλύθηκε, δεν έπαιρνε μπρος , μισό καπώ μέσα ψυγείο σπασμένο...Εγώ σπασμένο φτερό φλας και κάτι γρατζουνιές προφυλαχτήρα..Μην έχοντας συνηθίσει οδήγηση SUV τότε , τρόμαξα βλέποντας το Seicento να τρακαίρνει και να πλησιάζει στη θέση του οδηγου(εμενα)...Αλλά τελικα ήταν η δική του λαμαρίνα που έμπαινε μέσα και όχι η δική μου...

 

Γκαντεμια ? τις 2 τελευταιες φορές που χτύπησα το αμάξι στα ίδια σημεία, την επόμενη έφευγα για ταξίδι στο ίδιο προορισμο 500κμ μακρια...

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

....Κατεβαίνω φτιαγμένος απο κρασιά....

 

Αγανάκτησα στο τέλος και τους πρότεινα να κάνουν και κανα αλκοτέστ να τελειώνει η υποθεση...

 

Πάλι χαμένος θα ήσουν :p

 

Προς τι η αφαίρεση πινακίδων αφού το αυτοκίνητο ήταν καινούργιο και εκ των πραγμάτων θα υπήρχε ασφάλεια;Μυαλό θέλει ρε γμτ να το καταλάβουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου συνέβη το εξής περιστατικό.

Κατεβαίνοντας ένα δρόμο, πάνω στη στροφή, χτυπησα λιγο ενα αυτοκινητο, σταθμευμενο ισως, αλλα ο οδηγός ήταν μεσα. Χτυπησαμε λιγο και οι 2. Το αυτοκινητο ηταν παρκαρισμενο σε δρομο οπου αν και δεν υπηραχαν τα σηματα, παρεμποδιζε τη κυκλοφορια, καθ οτι κ**οδρομος, στενος, δεν εχει χωρο να περασει μετα αλλο αμαξι.

Η τροχαια που ηρθε στο χαρτι που εδωσε , εγραψε μονο οτι εγω τρακαρα με σταθμευμενο, επομενως φταιω εγώ, χωρις να αναφερει περαιτερω λεπτομερειες.

 

Επιπλεον. ενω εμενα μου εγραψε ολα τα στοιχεια, για τον αλλο οδηγο, Αλβανο, δεν εγραψε αριθμο διπλωματος, ουτε ημερομηνια ληξης, είχε αλβανικο και ισχυει, δεν ξερω, παντως δεν εγραψε τιποτα.

 

Μαρτυρες δεν υπαρχουν , να πουν αν ο αλλος ηταν οντως παρκαρισμενος, παρα μονο καμια 10αρια αλβανοι.

 

Μπορω να κανω κατι ή ειμαι αναγκασμενη να τα πληρωσω;

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω ότι σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως πανικοβάλλεσαι, αλλά κάποιες συμβουλές :

 

1) Bγάζεις φωτογραφίες (με ψηφιακή μηχανή αν γίνεται, αν όχι με κινητό)

2) Τηλεφωνείς στον ασφαλιστή σου άμεσα για συμβουλές

3) Τηλεφωνείς να έρθει η οδική βοήθεια της ασφαλιστικής σου για να κάνει καταγραφή και να βγάλει φωτογραφίες

4) Εννοείται οτι ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ενεργά στην διαδικασία καταγραφής τησ ζημιάς! Τι πάει να πει "Η τροχαια που ηρθε στο χαρτι που εδωσε , εγραψε μονο οτι εγω τρακαρα με σταθμευμενο"

Δεν ανέφεραν την παράνομη θέση του οχήματος? Αν δεν κάναν καλά την δουλειάα τους, έπρεπε να το αναφέρεις και να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να τα καταγράψουν όλα.

4) Η αστυνομία έχει υποχρέωση να καταγράψει τα πάντα, όπως οτι κάποιος είναι παράνομα παρκαρισμένος και δεν έχει νόμιμο δίπλωμα! Εχεις κρατήσει πινακίδα περιπολικού και ονόματα;

5) Κατυθείαν να πας με το αντίγραφο στον δικηγόρο σου και θα σου πει τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα εφοσον δεν υπηρχαν πινακιδες που να απαγορευουν την σταση και την σταθμευση το αυτοκινητο ηταν νομιμοτατα σταματημενο... Το οτι συμφωνα με την stavraina παρεμποδιζε την κυκλοφορια δεν λεει κατι!

 

Αν δεν χωρουσες να περασεις θα επρεπε να σταματησεις να κανεις νοημα στον οδηγο του αλλου αυτοκινητου να το μετακινησει... Αφου αποφασισες να περασεις και να τον χτυπησεις, φταις και τυπικα θα πρεπει να τον πληρωσεις!

 

Το οτι δεν ανεφερε τα στοιχεια του διπλωματος πιθανοτατα συνεβει διοτι δεν αντιμετωπιστηκε σαν οδηγος... Το αυτοκινητο ηταν σταθμευμενο πραγμα το οποιο σημαινει οτι θα μπορουσε να καθεται στην θεση του οδηγου ακομα και ενα ανηλικο παιδι η οποιοσδηποτε ακομα και αν δεν εχει διπλωμα... Θα αποζημιωθει σαν ιδιοκτητης του αυτοκινητου και οχι σαν οδηγος! ;)

 

Προσοχη την αλλη φορα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Τα παρκαρίσματα πάνω στις γωνίες που παρενοχλούν αυτοκίνητα να στρίβουν΄είναι 100% παράνομα και εννοείται πως δεν γίνεται να υπάρχει σήμα πάνω σε κάθε στροφή σε εκατομμύρια δρόμους.

Πίστεψέ με, γράφουν κλήσεις καθημερινά ακριβώσ γιαυτόν τον λόγο...

 

Και σε τελική, γιαυτό ακριβως έπρεπε να βγουν φωτογραφίες και να περιγραφτεί ακριβώς η θέση των αυτοκινήτων από την τροχαία

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη το εξής περιστατικό.

Κατεβαίνοντας ένα δρόμο, πάνω στη στροφή, χτυπησα λιγο ενα αυτοκινητο, σταθμευμενο ισως, αλλα ο οδηγός ήταν μεσα. Χτυπησαμε λιγο και οι 2. Το αυτοκινητο ηταν παρκαρισμενο σε δρομο οπου αν και δεν υπηραχαν τα σηματα, παρεμποδιζε τη κυκλοφορια, καθ οτι κ**οδρομος, στενος, δεν εχει χωρο να περασει μετα αλλο αμαξι.

Η τροχαια που ηρθε στο χαρτι που εδωσε , εγραψε μονο οτι εγω τρακαρα με σταθμευμενο, επομενως φταιω εγώ, χωρις να αναφερει περαιτερω λεπτομερειες.

 

Επιπλεον. ενω εμενα μου εγραψε ολα τα στοιχεια, για τον αλλο οδηγο, Αλβανο, δεν εγραψε αριθμο διπλωματος, ουτε ημερομηνια ληξης, είχε αλβανικο και ισχυει, δεν ξερω, παντως δεν εγραψε τιποτα.

 

Μαρτυρες δεν υπαρχουν , να πουν αν ο αλλος ηταν οντως παρκαρισμενος, παρα μονο καμια 10αρια αλβανοι.

 

Μπορω να κανω κατι ή ειμαι αναγκασμενη να τα πληρωσω;

 

Το μεγάλο πρόβλημα στην περίπτωσή σου είναι οτι χτύπησες με αλβανό.

Επομένως έχει τον νόμο με το μέρος του.:rolleyes:

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι το σταθμευμένο ήταν κοντά στη στροφή;Αν ναι,τότε απλά το αμάξι που ήταν σταθμευμένο σε λιγότερο των 6 μέτρων από γωνία πληρώνει μόνο την κλήση για στάθμευση σε γωνία και νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι εσύ φταις που τράκαρες.Αν δε μπορούσες να στρήψεις,δεν τρακάρεις τον άλλον.Ο αλβανός όπως είπες θα πληρώσει 83 ευρώ για την στάθμευση (αν του έκοψε η τροχαία κλήση) και εσύ λογικά φταις.Με τη λογική που ρώτησες ότι φταίει αυτός που έχει παρκάρει και όχι αυτός που τρακάρει το παρκαρισμένο,τότε όλα τα λεωφορεία που κολλάνε στις στροφές θα έπρεπε να έχουν τσακίσει όλα τα παρκαρισμένα.Δεν το κάνουν.Περιμένουν να έρθει ή ο οδηγός ή ο γερανός της τροχαίας.

 

Αυτή είναι η αποψή μου.Δεν είναι σίγουρα αυτά που λέω,Απλά το σκέφτομαι λογικά γιατί κάτι παρόμοιο με σταθμευμένο που είχε τύχει σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα στην περίπτωσή σου είναι οτι χτύπησες με αλβανό.

Επομένως έχει τον νόμο με το μέρος του.:rolleyes:

Δεν είναι στο χέρι της τροχαίας ο νόμος. Αν ήταν στο χέρι της ήδη θα είχε κατηγορηθεί ο αλβανός. Είναι στα χέρια των ασφαλιστικών.

Link to comment
Share on other sites

Είπες ότι το σταθμευμένο ήταν κοντά στη στροφή;Αν ναι,τότε απλά το αμάξι που ήταν σταθμευμένο σε λιγότερο των 6 μέτρων από γωνία πληρώνει μόνο την κλήση για στάθμευση σε γωνία και νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι εσύ φταις που τράκαρες.Αν δε μπορούσες να στρήψεις,δεν τρακάρεις τον άλλον.Ο αλβανός όπως είπες θα πληρώσει 83 ευρώ για την στάθμευση (αν του έκοψε η τροχαία κλήση) και εσύ λογικά φταις.Με τη λογική που ρώτησες ότι φταίει αυτός που έχει παρκάρει και όχι αυτός που τρακάρει το παρκαρισμένο,τότε όλα τα λεωφορεία που κολλάνε στις στροφές θα έπρεπε να έχουν τσακίσει όλα τα παρκαρισμένα.Δεν το κάνουν.Περιμένουν να έρθει ή ο οδηγός ή ο γερανός της τροχαίας.

 

Αυτή είναι η αποψή μου.Δεν είναι σίγουρα αυτά που λέω,Απλά το σκέφτομαι λογικά γιατί κάτι παρόμοιο με σταθμευμένο που είχε τύχει σε μένα.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Αν ειναι παρανομα παρκαρισμενος ο οποιοσδηποτε και τον τρακαρεις εσυ τοτε η διαδικασια που ακολουθειται ειναι η εξης:

1) Θα κοπει κληση στο χτυπημενο αυτοκινητο για παρανομο τρακαρισμα

2) Θα του πληρωσεις την ζημια που του προκαλεσες! Το οτι ηταν παρκαρισμενος παρανομα, ναι μεν αποτελει τροχαια παραβαση, αλλα δεν εχει να κανει σε καμια περιπτωση με το ατυχημα!!

Link to comment
Share on other sites

Σε χέρια και σε αποφάσεις άλλων είναι οι ασυδοσία των περισσοτέρων αλλοδαπών αλλα ας μην ανοίξω θέμα τώρα.
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...

Αν ειναι παρανομα παρκαρισμενος ο οποιοσδηποτε και τον τρακαρεις εσυ τοτε η διαδικασια που ακολουθειται ειναι η εξης:

1) Θα κοπει κληση στο χτυπημενο αυτοκινητο για παρανομο τρακαρισμα

2) Θα του πληρωσεις την ζημια που του προκαλεσες! Το οτι ηταν παρκαρισμενος παρανομα, ναι μεν αποτελει τροχαια παραβαση, αλλα δεν εχει να κανει σε καμια περιπτωση με το ατυχημα!!

Συμφωνούμε... Αυτό που είπα ότι μου είχε τύχη ήταν παλιότερα που ήμουν εγώ σταθμευμένος (όντως σε δρόμο με Ρ40) και ήρθε και με τράκαρε ένας από πίσω.Εγώ πλήρωσα τα 83 ευρώ της κλήσης και ο άλλος (μάλλον η ασφάλεια του) πλήρωσε εμένα :O

Link to comment
Share on other sites

O ^_NikitaS_^ και ο amelidis έχουν ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!Αν τρακάρεις σταθμευμένο αυτοκίνητο ΠΑΝΤΑ φταις ΕΣΥ!Ακόμα και παράνομα παρκαρισμένος να είναι αυτός πληρώνει μόνο κλήση για παράνομο παρκάρισμα!

 

Αν ήταν όλα έτσι εύκολα τότε θα έπρεπε κάθε λεωφορείο που ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κολάει σε στροφές λόγω παρκαρισμένων οχημάτων να "παίρνει" καθρέφτες μαζί του γιατί ο οδηγός ξέρει ότι θα δικαιωθεί!!!Δεν πάει όμως έτσι!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια!

Θα παρατήσω το σαράβαλό μου στην μέση του δρόμου και όσοι καημένοι πέσουν πάνω μου θα με πληρώσουν κιόλας....Γουστάρω! :)

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι... Το θεμα ειναι οτι:

1)Κανεις δεν θα πεσει επανω σου! Οταν βλεπω οτι με το αυτοκινητο μου δε χωραω να περασω τοτε απλα σταματαω!

2)Το πιθανοτερο ειναι οτι μετα απο μιση ωρα το αμαξι σου δεν θα βρισκεται επανω στο δρομο αλλα κατα πασα πιθανοτητα σε καποια μαντρα της αστυνομιας! ;)

Ελπιζω να μην σου χαλασα τα σχεδια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια!

Θα παρατήσω το σαράβαλό μου στην μέση του δρόμου και όσοι καημένοι πέσουν πάνω μου θα με πληρώσουν κιόλας....Γουστάρω! :)

Eκτός και προλάβει να στο πάρει ο γερανός ή αν προλάβουν να σε πάνε αυτόφωρο για παρακόληση συγκοινονιών...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...