Jump to content

Λυπητερές ιστορίες (Τρακαρίσματα κ.λ.π.)


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitris74 ( 7 Ιαν. 2004 , 23:12)

 

αν εχεισ τις πινακίδες αυτου που σε τράκαρε σε πληρώνει το επικουρικό ταμείο. παρε τον ασφαλιστή σου τηλέφωνο. κάνε δηλωση και ασε την ασφαλιστικη να βγάλει το φιδι απο την τρύπα. εχουν αλλάξει τα πράγματα. το έχω ψάξει το θέμα γιατι είχα και εγω ένα ατύχημα

 

 

Ο πατερας του πιτσιρικα ειπε θα τα πληρωσει ολα μετρητα...

Αν δεν το κανει ενοειται πως τρωει μια ωραια μηνυση και θα πληρωσει τα τριπλα...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zer0cooL24 ( 8 Ιαν. 2004 , 13:05)

 

Δεν το περναμε και αυτο στα τρακαρισματα για να μην εχουμε δυο threads με το ιδιο θεμα???

Mods.....!!!

 

Φίλτατε zer0 απ'οτι βλέπω τα θέματα ειναι διαφορετικά, άν και συγγενικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως νομιζετε...Αν και δε βλεπω το λογο γιατι στο thread τρακαρισματα δε μπορει καποιος να μιλησει για το ποσες φορες εχει τρακαρει...
Link to comment
Share on other sites

1 με έχουν τρακάρει. Είμαι σταματημένος σε παράδρομο της Κηφισίας και θέλω να στρίψω στο στενό δεξιά, ξεκινάω και βλέπω ότι τελικά έρχεται αυτοκίνητο από το στενό (δεν κατάλαβα πότε αν ήταν μονόδρομος ή όχι, πάντως εγώ δεν ήμουν παράνομος) Σταματάω απότομα και η πίσω μου δεν πρόλαβε να σταματήσει. Αυτό που έχω καταλάβει (γιατί το έπαθα και μια φορά που χτύπησα ένα καθρέφτη αλλά δεν το θεωρώ τρακάρισμα) είναι ότι μετά το τρακάρισμα, θες λίγο να κάτσεις κάπου να ηρεμήσεις. Εγώ που οδήγησα αμέσως μετά έτρεμαν τα πόδια μου και παραλίγο να ξανατρακάρω.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Den exo trakarei.Me trakarane proti fora tin Triti pou mas perase :(
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Auto pou les rigasmic gia to na hremeis kalh idea. Egw den tremw meta, alla eimai tsantismenos...kai odigo polu apotoma!...kai giauto katantaw na stamataw gia na mhn kanw kamia blakeia! Pantos...anti8eta me auto pou lene polloi, to na fobase na trakareis kai na odigeis san tis perissoteres gunaikes den einai kalo. To na trakareis se kanei kalhtero odigo meta, giati ma8eneis na antimetwpizeis duskoles katastaseis. Prin trakarw prwth fora, patisa freno apla...kai ante gia..san gunaika. Th deuterh fora, o m**kas stamatise sth mesh paranomos, kai akoma kai xeirofreno trabi3a na ton apofugw, h toulaxiston na ton xtipisw me shmeio allo apo thn mourh kai dialisw th mixanh! Sto pago pou mou efige to ama3i, pali me xeirofrena kai tetoia, apefiga ta xeirotera kai 8a elega eswsa th zwh autou pou ka8otan dipla mou! Exw katalabei to oti exw trakarei, me exei swsei pleon paaara polles fores apo kati ili8ious, h kai apo dika mou la8h, sthn teleutaia stigmh, giati anti na panikobalome, skeftome e3upna kai hrema. Twra pia, h kardia mou den xtupa pio grhgora otan konteuw na trakarw, to opoio einai kalhtero mias kai skeftome ka8arotera! Giauto, mhn odigite uperbolika prosextika san polles gunaikes..alla kai antres....polles fores einai kako...kai sto telos dimiourgite trakarismata!...pan metron ariston...diladi oute lew na eiste trelares odigoi!
Link to comment
Share on other sites

egw ti na pw re magkes pou edwsa tin amaksara mou ston mikrotero aderfo mou (exei diploma) kai mou to g@mise?stin ethniki athinwn-patrwn ,evrexe,limnazwn nero,tou efyge mou efage oli tin aristeri pleyra,kai anoikse kai o aerosakos tou synodhgou(parolo pou den ypirxe synodhgos).1.500.000drx zhmia.

asta vrasta,apelpisia

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

μια φορα και μονο , στην Νοτια Αφρικη την ημερα που απολυθηκα απο φανταρος το 89 , κοιμηθηκα στο τιμονι μετα απο πολλες ωρες στο τιμονι , και ξηπνησα αφου το αυτοκινητο ( Nissan Skyline 3.0 GT ) επεσε στην λιμνη διπλα στον δρομο , τωρα πλεον αμα κουραζομαι χαλαλι τα λεφτα που δινω στο καθε ξενοδοχειο ;)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Πρεμιέρα του μάτριξ 1 κι αφού βγαίνω εκστασιασμένος απ'το σινεμά με την τότε γκόμενα και την αδερφή της, φεύγουμε και το συζητάμε σε όλη τη διαδρομή. Και με το που σταματάω και παρκάρω κανονικά στα δεξιά για τσιγάρα, ακούω ένα βρρρρρρρρρρρ και μπάααααμ ένα CBR600 με καμιά 100 μου καρφώθηκε στον κώλο :o

Μεγάλη πίκρα, θύμάμαι πάντως επειδή ήταν κι η 1η γερή μου τράκα, βγήκα έξω κι ενώ ο ρωσοποντιομηχανόβιος τρίκλιζε απ'τη στούκα κι έπιανε τα μούτρα του, τον μπινελίκωνα χωρίς να με νοιάζει η υγεία του... καφρίλα μεν αλλά και 1.200.000 ζημιά απ'το ΤΙΠΟΤΑ δε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 9 Ιαν. 2004 , 18:55)

 

Skyline?....Tromero ama3i!...alla to kaimeno sto 2fast2furious to kanane skata! To poulane ellada h to eferes apo to e3wteriko?

 

 

το Skyline το ειχα στην Νοτια Αφρικη , απο καινουργιο 120.000 rand ( σημερινα 15000 € περιπου) μεχρι που εκανε την βουτια 2 χρονια αργοτερα και 150000 χιλιομετρα , αψογο αμαξι , με τρομερη ποιοτητα κατασκευης για την εποχη του , κορυφαιο Straight six 3.0 κινητηρα , και Bilstein αναρτηση απο μαμα , αμα ξεθαψω καμια φοτο και την σκαναρω θα την βαλω στο mygallery :D

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα εχω τρακαρει και εφταιγα εγω θεωρητικα...

Κατεβαινα στις 04:00 ανημερα της Αγιας Αικατερινης την Τοσιτσα στα Εξαρχεια.Ειμασταν στο αμαξι του μπαμπα 5 ατομα συνολο.Στην παρεα και μια Κατερινα που γιορταζε.Αρκετο αλκοολ στον οργανισμο αλλα ειχε περασει 1 ωρα περιπου που ειχα συνελθει και ημουν ενταξει(ειχε πεσει και ενας τσακωμος και ειχα ξενερωσει εντελως)

Τελοςπαντων κατεβαινα την Τοσιτσα με 60-70χλμ(...) και φτανω σε διασταυρωση με ενα στενο οπου ειχα εγω STOP και μου βγαινει απο δεξια ενας ταριφας...προλαβαινω και γραφω 3.5 μετρα φρεναρισμα μετρημενα απο την ΤΟΤΑ,ο ταριφας τιποτα.Το αυτοκινητο εγινε μπιλιες,μπηκε μεσα σχεδον μεχρι τους καθαριστηρες,αφου να σκεφτητε πηρε 1.5 ποντο καλιμπρα.Το αμαξι του ταριφα ειχε ζημιες σε ολη την μπροστινη αριστερη πλευρα,πολυ λιγοτερες απο οτι φαινοταν.Ευτυχως ολοι δεν παθαμε τιποτα,εγω φορουσα ζωνη και ο συνοδηγος μου.Ο συνοδηγος του ταριφα παραπονεθηκε οτι ειχε προβλημα στον λαιμο του απο το τρανταγμα και φωναξε το 166 αλλα τελικα δεν ειχε τιποτα.Μαλλον τον επεισε ο ταριφας να το φωναξει για να δεσει το γλυκο πιο πολυ..

Τελικα για να μην πολυλογω γιατι πηρα φορα εγινε δικαστηριο και αθωωθηκα επειδη μπροστα ακριβως απο το στοπ υπηρχε μια μουρια η οποια το εκρυβε εντελως,κατι που ειχε γραψει και η ΤΟΤΑ στην εκθεση της.Ειχα και καλο δικηγορο,δεν ηθελε και ο ταριφας να μου κανει περαιτερω μηνυση οποτε εληξε εκει.Εκανα πολλες μερες να συνελθω και πιστευω οτι μετα απο αυτο εγινα πολυ καλυτερος οδηγος.

Link to comment
Share on other sites

Μια και εφταιγα (σχετικα). Ημουνα σε διασταυρωση οπου επρεπε να δωσω προτεραιοτητα και ειχα δεξια μου και ενα αλλο αμαξι...Αυτος εβαλε πρωτη και ξεκινησε το αυτοκινητο μερικα εκατοστα δινοντας την εντυπωση σε εμενα πως ειχε ελεγξει το δρομο και πως ειναι ελευθερος...Ξεκιναω λοιπον κι εγω και για κακη μου τυχη ΔΕΝ ηταν ελευθερος...Ολα τα φρενα δεν εφτασαν και μου βρηκε μονο την μπροστινη μασκα (καθολου λαμαρινα...μου στραβωσε και την πινακιδα ο π**στης ) και αυτον τον βρηκα στο φτερο, ροδα...Αστυνομιες,ασφαλεις....κτλ...!

Διδαγμα...? Ποτε δεν περναμε χωρις να ελενξουμε ιδιοις ομασι (ακομα κι αν εχουμε την εντυπωση...) !!!

Link to comment
Share on other sites

1 φορά τον πατέρα μου στην Θεσσαλονίκη στα φανάρια,έπεσα πάνω του λεοφωρείο με μικρή ταχύτητα,το αμάξι από πίσω χάλια,όλοι καλά όμως ευτυχώς :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
να πουμε και για καμια τράκα??? :cry:

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

να πουμε και για καμια τράκα??? :cry:

 

 

Μαλλον εντος θεματος θα'μαστε οποτε, ας πουμε.

Ξεκιναω πρωτος: Εχω φυγει απο το δρομο με 106 rallye, με 170.

Φορουσαμε ζωνη και δεν παθαμε απολυτως τιποτα.

Το αμαξι επαθε 2 εκ. ζημια (1996) :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με opel corsa 1000αρι!! 140χλμ στον περιφεριακο (Θεσ/νικη)... Βιαζόμουν να πάω σε μάθημα!!!

:angry: Είχα και λίγα νεύρα!!! :angry:

Χτύπησα στις μπάρες και έκανα αρκετές σβούρες. Όταν επιτέλους σταμάτησε, ήμουν μέσα στην μέση του δρόμου!!!

το αμαξάκι μου διαλύθηκε και εγω ευτυχώς δεν έπαθα σχεδόν τίποτα.

(Εκτός απο μεγάλο ΣΟΚ!!)

 

Αυτό που μου έχει μείνει είναι η τσιρίδα μου την οποία έχω ακομή στα αυτιά μου!!! :X

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

doxa to 8eo pu eisai kala ntina83!8elei prosoxi h taxitita...pantos o kaliteros tropos na to xeperaseis einia na xanabeis se amaxi k na xanaodigiseis oso to dynaton grigotera nio8eis xana etoimh(anaferomai sto sok pu egrapses pio pano,giati xero polous pu meta apo ena trakarisma den h8elan kan na mpoun mesa se amaxi!)
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Με opel corsa 1000αρι!! 140χλμ στον περιφεριακο (Θεσ/νικη)... Βιαζόμουν να πάω σε μάθημα!!!

:angry: Είχα και λίγα νεύρα!!! :angry:

Χτύπησα στις μπάρες και έκανα αρκετές σβούρες. Όταν επιτέλους σταμάτησε, ήμουν μέσα στην μέση του δρόμου!!!

το αμαξάκι μου διαλύθηκε και εγω ευτυχώς δεν έπαθα σχεδόν τίποτα.

(Εκτός απο μεγάλο ΣΟΚ!!)

 

Αυτό που μου έχει μείνει είναι η τσιρίδα μου την οποία έχω ακομή στα αυτιά μου!!! :X

 

Σημασία έχει να είσαι καλά

 

Ρε παιδιά να πηγαίνετε όσο μπορείτε εσείς ώστε να έχετε τον έλεγχο του αμαξιού και της κατάστασης!Αν δεν μπορείτε μην φτάνετε όσο φτάνει το αυτοκίνητο!

 

Η ζωή αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εντος θεματος θα'μαστε οποτε, ας πουμε.

Ξεκιναω πρωτος: Εχω φυγει απο το δρομο με 106 rallye, με 170.

Φορουσαμε ζωνη και δεν παθαμε απολυτως τιποτα.

Το αμαξι επαθε 2 εκ. ζημια (1996) :cry: :cry:

 

Τι αγόρασες ακριβώς; Οικόπεδο, σπίτι, μάντρα... δασική έκταση; :D

Link to comment
Share on other sites

Τι αγόρασες ακριβώς; Οικόπεδο, σπίτι, μάντρα... δασική έκταση; :D

 

Χμμμ...δασικη εκταση...στα Λουτρα Καιάφα, Ηλειας... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά, τα τρακαρίσματα είναι εκτός θέματος. Και είναι πολύ "κρύο" να αναφέρονται σε αυτό το θέμα. Ας ανοιχτεί νέο θέμα όπου ο καθένας μπορεί να γράφει τα τρακαρίσματά του. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...