Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα κατεβαζω την μπαρα και δεν βλεπω τις ειδοποιησεις μου...:confused::confused:

 

Ti βλέπεις;Το control center?

Αν ναι κατέβασε την κουρτίνα απο την αριστερή γωνία.Θεωρούμε σαν δεδομένο ότι έχεις ειδοποιήσεις στην μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις, πρέπει να τραβάς το πάνω μέρος της οθόνης από την αριστερή μεριά, ενώ από την δεξιά κατεβαίνουν οι διαφορές λειτουργίες πχ wifi φωτεινότητα

 

Ti βλέπεις;Το control center?

Αν ναι κατέβασε την κουρτίνα απο την αριστερή γωνία.Θεωρούμε σαν δεδομένο ότι έχεις ειδοποιήσεις στην μπάρα.

 

ok.επιτελους το βρηκα..!!:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα απο δοκιμες που απετυχαν με μοθφα τζαμακια και ζελατινες, εβαλα μοκολο επιτελους και ησυχασα. ελπιζω απλα να κρατησει...

 

απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

ok.επιτελους το βρηκα..!!:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απο που το πηρες?

απο το uniqueshop νεα σπυρνη για να το τοποθετησουν κιολας. εκανα ταξιδι, αλλα αξιζε και κριμα που δεν ειχα παει νωριτερα
Link to comment
Share on other sites

απο το uniqueshop νεα σπυρνη για να το τοποθετησουν κιολας. εκανα ταξιδι, αλλα αξιζε και κριμα που δεν ειχα παει νωριτερα

 

αυτην φοραω και μαλιστα την ειχα προτεινει κιολας.

ολα καλα μεχρι πριν κανα 2 μηνο.

τωρα μαλλον την πεταξε η spigen και εχθες που πηγα στο uniqueshop δεν την ειχει,αλλα μου ειπε η κοπελα οτι ειναι πιθανο να την ξανα-πεταξει.

τι να κανω?να βαλω αυτην την επιστρωση που βαζει το uniqueshop ?

Link to comment
Share on other sites

αυτην φοραω και μαλιστα την ειχα προτεινει κιολας.

ολα καλα μεχρι πριν κανα 2 μηνο.

τωρα μαλλον την πεταξε η spigen και εχθες που πηγα στο uniqueshop δεν την ειχει,αλλα μου ειπε η κοπελα οτι ειναι πιθανο να την ξανα-πεταξει.

τι να κανω?να βαλω αυτην την επιστρωση που βαζει το uniqueshop ?

εγω πηρα χτες την τελευταια μοκολο σορυ φιλε.

εγω ειμαι με την μαμα θηκη της ξιαομι, και μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν παιζει να την πεταξει την μοκολο. ποσο καιρο σου κρατησε εσενα χωρις προβληματα?

και για ποια επιστρωση αναφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα χτες την τελευταια μοκολο σορυ φιλε.

εγω ειμαι με την μαμα θηκη της ξιαομι, και μου ειπαν απο το καταστημα οτι δεν παιζει να την πεταξει την μοκολο. ποσο καιρο σου κρατησε εσενα χωρις προβληματα?

και για ποια επιστρωση αναφερεσαι?

 

σωπα βρε..τι συγγνωμη!!?:lol::lol:

ενα 6μηνο χωρις κανενα προβλημα.

απο εκει και μετα,εσκασε κατω αριστερα και τωρα στα πλαγια διπλα στα buttons.

πολυ πιθανο να φταιει η spigen γιατι εχει μια πιεση παραπανω απο την μαμα.

εδω τωρα βεβαια τιθεται ενα θεμα...

να βαλω την μαμα παλι με glass,ή να βαλω διαφανεια απλη με την spigen?

γιατι σε περιπτωση πτωσης,θα ρισκαρεις το τηλεφωνο ή την οθονη....:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

σωπα βρε..τι συγγνωμη!!?:lol::lol:

ενα 6μηνο χωρις κανενα προβλημα.

απο εκει και μετα,εσκασε κατω αριστερα και τωρα στα πλαγια διπλα στα buttons.

πολυ πιθανο να φταιει η spigen γιατι εχει μια πιεση παραπανω απο την μαμα.

εδω τωρα βεβαια τιθεται ενα θεμα...

να βαλω την μαμα παλι με glass,ή να βαλω διαφανεια απλη με την spigen?

γιατι σε περιπτωση πτωσης,θα ρισκαρεις το τηλεφωνο ή την οθονη....:O:O:O

σωστος προβληματισμος. το θεμα ειναι αν υπαρχει αλλη θηκη εκτος σπιγκεν που να προστατευει καλυτερα τις πισω καμερες, αλλα να μην σπρωχνει και τηνμοκολο... υπαρχει αραγε?
Link to comment
Share on other sites

σωστος προβληματισμος. το θεμα ειναι αν υπαρχει αλλη θηκη εκτος σπιγκεν που να προστατευει καλυτερα τις πισω καμερες, αλλα να μην σπρωχνει και τηνμοκολο... υπαρχει αραγε?

 

οσο το εχω ψαξει,αλλα σοβαρη θηκη δυσκολο..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που ζει επικίνδυνα και μερικές φορές το έχω και χωρίς την θήκη? χαχαχα

κάνε μ..κιες.. :rolleyes:

θέλεις να μάθεις πόσο έχει το ανταλλακτικό της oled οθόνης μόνο; Για ψάξ'το ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Για το panzerglass γυαλί που δίνουν τα μεγάλα καταστήματα και λέει ότι είναι case friendly τι γνώμη έχετε; Αν μπει spigen θήκη λέτε να το πετάξει;
Link to comment
Share on other sites

Για το panzerglass γυαλί που δίνουν τα μεγάλα καταστήματα και λέει ότι είναι case friendly τι γνώμη έχετε; Αν μπει spigen θήκη λέτε να το πετάξει;

 

Η εργοστασιακή δεν το πετάει πάντως. Έχει λίγα θέματα με το δαχτυλικο αλλά και από το δικό μου το Poco F2 και της αδερφής μου το Mi note 10 Lite (ίδιο καλούπι με mi note 10) έχω παρατηρήσει ότι με τον καιρό στρώνει γιατί το δαχτυλικο σε "μαθαίνει".

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακή δεν το πετάει πάντως. Έχει λίγα θέματα με το δαχτυλικο αλλά και από το δικό μου το Poco F2 και της αδερφής μου το Mi note 10 Lite (ίδιο καλούπι με mi note 10) έχω παρατηρήσει ότι με τον καιρό στρώνει γιατί το δαχτυλικο σε "μαθαίνει".

 

το δακτυλικό είναι πολύ προβληματικό από μόνο του και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει και "χειρότερο" με ένα τζαμάκι :w

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

το δακτυλικό είναι πολύ προβληματικό από μόνο του και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει και "χειρότερο" με ένα τζαμάκι :w

 

Να σου πω την αλήθεια δεν δοκιμάστηκε χωρίς τζαμακι, οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως με τον καιρό έχει στρώσει, χωρίς να έχει μεσολαβήσει κάποιο update. Πιστεύω το AI σε μαθαίνει καλύτερα με τον καιρό και μειώνονται τα λάθη και οι επαναλήψεις.

Link to comment
Share on other sites

το δακτυλικό είναι πολύ προβληματικό από μόνο του και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει και "χειρότερο" με ένα τζαμάκι :w
μονο σε εμνα δουλευει τελεια το δαχτυλικο? εχετε βαλει 2 δαχτυλικα σε καθε δαχτυλο που χρησιμοποιειτε παιδια? βοηθαει. εινα ισφαιρα εμενα

 

yg. ειδα το panzerglass που λετε. οτι εχει την τρυπουλα με τη μεμβρανουλα για το δαχτυλικο, για μενα τρωει ακυρο παιδια. και 20 ευρω? μοκολο και ξερο ψωμι και καως δεν την ειχα βαλει πιο νωρις

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμνα δουλευει τελεια το δαχτυλικο? εχετε βαλει 2 δαχτυλικα σε καθε δαχτυλο που χρησιμοποιειτε παιδια? βοηθαει. εινα ισφαιρα εμενα

Τα πάντα έκανα.. Τα έβαλα, τα έβγαλα και τα ξαναέβαλα (επανπρογραμματισμός). Με ήλιο, σε δωμάτιο, το ένα χέρι, το άλλο χέρι..

Εχω κάνει τεστ διπλα δίπλα με το παλαιότερο mi 9 lite (Τα δικά μου δάκτυλα και στα δύο). Ταυτόχρονα να πατώ το δακτυλικό (δεξί αντίχειρας στο ένα αριστερός στο άλλο και μετά ανάποδα) και η διαφορά ήταν αισθητή υπέρ του mi 9 lite το οποίο αποκρίνονταν μια χαρά ταχύτατα χωρίς "αστοχίες" (να μην αναγνωρίζει το αποτύπωμα).

 

Το δακτιλικό πήγε να βελτιωθεί με το android 10 από 9 με miui 11 και νομίζω χειροτέρεψε τώρα με το 12. Τώρα θαρρώ αργεί περισσότερο και έχει περισσότερες "αστοχίες" (αποτυχίες αναγνώρισης). Όπως και να είναι κάτω του μετρίου για μένα. Ισως με άλλα δακτυλα να τα πάει καλύτερα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα έκανα.. Τα έβαλα, τα έβγαλα και τα ξαναέβαλα (επανπρογραμματισμός). Με ήλιο, σε δωμάτιο, το ένα χέρι, το άλλο χέρι..

Εχω κάνει τεστ διπλα δίπλα με το παλαιότερο mi 9 lite (Τα δικά μου δάκτυλα και στα δύο). Ταυτόχρονα να πατώ το δακτυλικό (δεξί αντίχειρας στο ένα αριστερός στο άλλο και μετά ανάποδα) και η διαφορά ήταν αισθητή υπέρ του mi 9 lite το οποίο αποκρίνονταν μια χαρά ταχύτατα χωρίς "αστοχίες" (να μην αναγνωρίζει το αποτύπωμα).

 

Το δακτιλικό πήγε να βελτιωθεί με το android 10 από 9 με miui 11 και νομίζω χειροτέρεψε τώρα με το 12. Τώρα θαρρώ αργεί περισσότερο και έχει περισσότερες "αστοχίες" (αποτυχίες αναγνώρισης). Όπως και να είναι κάτω του μετρίου για μένα. Ισως με άλλα δακτυλα να τα πάει καλύτερα.

σε πιστευω, απλα σε εμενα ειναι ταχυτατο. ναι καμια φορα αν εχω ιδρωμενα χερια κτλ μπορει να φαει σκαλωμα αλλα 9 στις δεκα φορες δεν προλαβαινω να τοακουμπισω και εχει ξεκλειδωσει. τοσο σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη 12αρα προστέθηκε η δυνατότητα για αυτόματη ρύθμιση των χρωμάτων; Για παράδειγμα στο mi10 πας στις ρυθμίσεις, color scheme και σου δίνει τη δυνατότητα να ρυθμίσεις μόνος σου το κοντράστ, τη γκάμα, την ευκρίνεια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Με την τοποθέτηση του tempered glass μειώθηκε κατά πολύ η ευαισθησία της οθόνης. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αυξήσω όπως στα samsung;
Link to comment
Share on other sites

Με την τοποθέτηση του tempered glass μειώθηκε κατά πολύ η ευαισθησία της οθόνης. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την αυξήσω όπως στα samsung;

να αλλάξεις tempered glass με κάποιο λεπτότερο.. :rolleyes: (ρύθμιση δεν έχω δει πουθενά)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σημαντικό θέμα με το back button στην navigation bar. Συγκεκριμένα μετά από λίγη ώρα όσες φορές και να προσπαθήσω δεν πατιέται. Φτιάχνει αν το κλειδώσω και το ξεκλειδώσω αλλά μετά από λίγο το ξαναπαθαίνει. Του άλλαξα και θέση από τις ρυθμίσεις και το έβαλα αριστερά αλλά πάλι το παθαίνει οπότε δεν είναι θέμα hardware εφόσον το ίδιο κουμπί έχει το πρόβλημα. Το παθαίνει και κανείς άλλος; Κάποιος καμιά ιδέα πως να φτιάξει; Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα του δαχτυλικου αποτυπωματος, να πω πως κι εμενα ειναι ταχυτατο. Σπανια, μπορει να μην αναγνωριζει καν δαχτυλο (0,5 στις 10 και σχεδον παντα στο αριστερο χερι) αλλα αν αναγνωρισει, αναβει αμεσα.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...