Jump to content

G8X ThinQ


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορεί παγκοσμίως το G8X με δύο στερεοφωνικά ηχεία 1,2 W, τον πρώτο αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων σε οθόνη σε LG smartphone και μια μεγάλη μπαταρία 4.000mAh που διαρκεί όλη ημέρα, «Η δεύτερη εσωτερική οθόνη –που μπορεί να χρησιμεύσει ως χειριστήριο για παιχνίδια, ως πληκτρολόγιο ή για την απεικόνιση δύο apps σε πλήρη οθόνη ταυτόχρονα- έχει επίσης διαγώνιο 6,4 ιντσών, ενώ η εξωτερική τρίτη οθόνη είναι μονόχρωμη OLED με διαγώνιο 2,1 ιντσών και χρησιμεύει για να βλέπει ο χρήστης της συσκευής την ώρα, την ημερομηνία, διάφορες ειδοποιήσεις, το ποσοστό μπαταρίας και άλλες πληροφορίες.»

«Η LG Dual Screen διαθέτει μια πρακτική οθόνη cover που δείχνει τα απαραίτητα στοιχεία όπως ειδοποιήσεις, την ημερομηνία, την ώρα και τη διάρκεια της μπαταρίας. Με ένα 360° Freestop Hinge, η LG Dual Screen είναι σε θέση να ασφαλίσει σε οποιαδήποτε γωνία, καθιστώντας την πρακτική για χρήση ως χειριστήρια παιχνιδιών στις 120°, ως μίνι laptop στις 140°, επίπεδη στις 180°, σε θέση stand ή tent στις 270°, ή για να απαντήσετε σε μια κλήση περιστρέφοντάς την στις 360°.»

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=481093

Αναλυτικά χαρακτηριστικά:

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/lg_g8x_thinq-ampp-9844.php

Κι ένα review:

https://m.gsmarena.com/lg_g8x_thinq-review-2017.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον review για την μπαταρία, πολύ καλά αποτελέσματα:

https://www.phonearena.com/news/LG-G8X-battery-life-test-review_id120056

 

Από όσο καταλαβαίνω η Dual Screen είναι προαιρετικό Cover, το οποίο σε μερικές αγορές θα δίνεται ως δώρο μαζί με το G8X ThinkQ.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικό το γεγονός ότι εμφανίστηκε στα σκρουτζομαγαζα και με τιμή λίγο κάτω από χιλιάρικο. Υψηλή μεν αλλά εκεί ψηλά ξεκίνησε και το v30. Νομίζω ότι σε κάνα εξάμηνο θα αποτελεί πολύ ενδιαφέρουσα και εναλλακτική πρόταση αρκεί να περιλαμβάνει η συσκευασία και την δεύτερη οθόνη. Αν επιβεβαιωθεί και η κάλυψη από εγγύηση μια χαρά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το έχει αποκτήσει κανείς μας πει εντυπώσεις;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το περιμένω να έρθω από εβδομαδα.κριμα τέτοια συσκευή με τέτοια πρωτοπορία να μην έχει απήχηση,στο xda το εκθειάζουν ,στο youtube σε αυτά τα λίγα review που υπάρχουν ,γίνεται χαμός στα σχόλια από κάτω ,μόνο εδώ στην Ελλάδα επειδή κάποτε ένα κινητό της lg βγήκε ελλατωματικο την θαψανε,λες και άλλες εταιρίες δεν έχουν βγάλει σκάρτα πραγματα,iphone που λυγιζαν,sammy που ανατινάζονταν,αλλά στην lg έμεινε το όνομα.τελευταιο lg είχα το g6 και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος,πάλι τότε είχε βάλει πρώτη το wide φακό.
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω να έρθω από εβδομαδα.κριμα τέτοια συσκευή με τέτοια πρωτοπορία να μην έχει απήχηση,στο xda το εκθειάζουν ,στο youtube σε αυτά τα λίγα review που υπάρχουν ,γίνεται χαμός στα σχόλια από κάτω ,μόνο εδώ στην Ελλάδα επειδή κάποτε ένα κινητό της lg βγήκε ελλατωματικο την θαψανε,λες και άλλες εταιρίες δεν έχουν βγάλει σκάρτα πραγματα,iphone που λυγιζαν,sammy που ανατινάζονταν,αλλά στην lg έμεινε το όνομα.τελευταιο lg είχα το g6 και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος,πάλι τότε είχε βάλει πρώτη το wide φακό.

 

Θα συμφωνήσω. Αναμένω τις πρώτες σου εντυπώσεις από το κινητό μόλις το παραλάβεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω να έρθω από εβδομαδα.κριμα τέτοια συσκευή με τέτοια πρωτοπορία να μην έχει απήχηση,στο xda το εκθειάζουν ,στο youtube σε αυτά τα λίγα review που υπάρχουν ,γίνεται χαμός στα σχόλια από κάτω ,μόνο εδώ στην Ελλάδα επειδή κάποτε ένα κινητό της lg βγήκε ελλατωματικο την θαψανε,λες και άλλες εταιρίες δεν έχουν βγάλει σκάρτα πραγματα,iphone που λυγιζαν,sammy που ανατινάζονταν,αλλά στην lg έμεινε το όνομα.τελευταιο lg είχα το g6 και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος,πάλι τότε είχε βάλει πρώτη το wide φακό.
Έχεις δίκιο σε ολα αλλά wide φακό έβαλε στο g5 πρώτα όπως και type c όταν άλλες μεγάλες εταιρείες ήταν ακόμα με micro!!!!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο για τον wide ,όπως και ήταν η πρώτη με κυρτή οθόνη,hifi dac και άλλα πράγματα. Δεν ξέρω αν έχω δίκιο πάντως η υλοποίηση της για fold κινητό όσον αφορά το multitasking είναι πολύ ποιο καλή από τον ανταγωνισμό με πολλά προτερήματα .το να δω ταινία από τις 6.5 ιντσες που είναι όλα τα κινητά σε 7 η 8 ιντσες δεν μου λέει τίποτα απολύτως,αλλά να έχω ένα λάπτοπ στην ουσία με 2 οθόνες το θεωρώ μακράν πιο χρήσιμο και λειτουργικό ,ακόμα και το Σπλιτ στα άλλα fold είναι δύσχρηστα ,εδώ σε ταblet 11και 12 ιντσών και δεν το χρησιμοποιεί κανένας.
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω να έρθω από εβδομαδα.κριμα τέτοια συσκευή με τέτοια πρωτοπορία να μην έχει απήχηση,στο xda το εκθειάζουν ,στο youtube σε αυτά τα λίγα review που υπάρχουν ,γίνεται χαμός στα σχόλια από κάτω ,μόνο εδώ στην Ελλάδα επειδή κάποτε ένα κινητό της lg βγήκε ελλατωματικο την θαψανε,λες και άλλες εταιρίες δεν έχουν βγάλει σκάρτα πραγματα,iphone που λυγιζαν,sammy που ανατινάζονταν,αλλά στην lg έμεινε το όνομα.τελευταιο lg είχα το g6 και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος,πάλι τότε είχε βάλει πρώτη το wide φακό.

 

εχεις δικιο σε ολα ..οτι lg εχω παρει απο το G4 και μετα ολα ειναι κινηταρες ...

και το v30 που ειχα και το G7 και το G8s που εχω τωρα ..

περιμενουμε εντυπώσεις ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παρελαβα χθες,η συσκευασια πολυ σωστη,αποτελειται απο 2 κουτια ,στο μεγαλο εχει μεσα φορτιστη,καλωδιο,θηκη για το κινητο αρκετα καλη αν και ογκωδες,ενα ζευγαρι πολυ καλα ακουστικα και βεβαια το κινητο.το αλλο κουτακι εχει την θηκη που γινεται fold και το μαγνητικο ανταπτορακι για την φορτιση.ως τωρα το μονο αρνητικο ειναι οτι ο φορτιστης θυμιζει κινεζικο της πλακας και το καλωδιο ειναι λεπτο οσο το καλωδιο των ακουστικων.κατι ακομα οτι το dongle φορτισης βγαινει πολυ δυσκολα απο το καλωδιο,οποτε σημαινει οτι καποια στιγμη θα κοπει.

Στα του κινητου τωρα παμε στα αρνητικα,εδω να πω οτι θα γινει συγκριση με το op 7 pro μιας και αυτο ειχα πριν,λειπει αισθητα τα 90hz h h η διαφορα εδω ειναι χαωδης και μου κακοφανηκε παρα πολυ,δεν εχει wifi calling (βρηκα μια εφαρμογη που φαινεται να βρισκει ενα κρυφο μενου και να το ενεργοποιει αλλα δεν δουλεψε).

Κατι αλλο που με αφησε με ανοικτο το στομα με αρνητικο τροπο ειναι τα gestures και ομως εν ετει σχεδον 2020 η nav bar δεν απενεργοποιται πληρως και στην ουσια δεν υπαρχει gesture που να κανει back......!!!!!!τρομερο μειον για εμενα.

Δεν υπαρχει συγκριση με op στο ποσο smooth ειναι και εδω τεραστια διαφορα,εδω να τονισω οτι ενα αρχειο εξελ απο το dropbox δεν μου το ανοιγε καν εβγαζε μυνημα οτι κολαει και αν θελω να αναμονη η κλεισιμο της εφαρμογης,αυτο σε κινητο ειχα να το παθω απο το 2016 και ισως πιο πισω,σε ολα τα κινητα μου τα ανοιγε αμεσως οnline.sto g8x μονο αμα το κατεβασω μπορω να το ανοιξω.γενικα φαινεται να υστερει σε επεξεργαστικη δυναμη η σε μνημη.

Παλι σε συγκριση με το op υπαρχει ενα lag αρκετα αισθητο αλλα οχι σε σημειο να μην μπορεις να το δουλεψεις.

Η πισω καμερα ειναι καλυτερη στα ματια μου απο το op αλλα η μπροστα στο auto σε καμμια περιπτβση,τις βγαζει πολυ pastel.

Eγω εχω σκοπο να το χρησιμοποιω μονο με την θηκη fold ,εμενα δεν με ενοχλει αλλα να ξερετε οτι ειναι πολυ ογκοδης και πολυ πιο βαρυ ,αλλα εμενα αυτο δεν με ενοχλει καθολου.

Εναν προβληματισμο που ειχα ειναι οτι αν εισαι στον δρομο και σε παρει καποιος μπορεις να απαντησεις η πρεπει να ανοιξεις το fold,ε λοιπον εδω η lg με εξεπληξε παρα πολυ ομορφα,ναι μπορεις να απαντησεις πατωντας το κουμπι του βοηθου,επισης εχει αφησει μια χαραμαδα ισα ισα να περναει ο ηχος του ακουστικου,τρομερο συν αυτη η κινηση.

Το κινητο απευθυνεται πιο πολυ σε ας πουμε δυο κατηγοριες,οι επαγγελματιες οι gamers,κυριολεκτικα ειναι σαν να εχετε ενα μινι pc ,ισως μηδεν lag η μεταφορα οθονης απο την μια στην αλλη,λιγο lag μεχρι να βγει το keyboard η το χειριστηριο αλλα σε αποζημιωνει αμεσως η λειτουργικοτητα του.τρομερο multitasking ,θες δυο browser ανοικτους τους εχεις,βασικα εδω μην μακρυγορω εχεις 2 εφαρμογες οποιες θες ανοικτες και δουλευεις και τις 2 ταυτοχρονα.

Η μπαταρια τωρα δεν εχω βγαλει ακομα συμερασματα , αλλα ηρθε με 53%μετα απο 4 ωρες σκαλισματος με 2 οθονες ,στησιμο κτλ επεσε στο 18% φαινεται τρομερη δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου θα το δουμε πιο μετα,το εβαλα για λιγο στην φορτιση και επεσα για υπνο στο 38% και το πρωι ειχα 36% με κλειστο wifi και δεδομενα.

τωρα που το θυμήθηκα η γρηγορη φορτιση ειναι αθλια, πολυ αργη ,παρα πολυ ομως 2:30 ωρες για πληρη φορτιση.

αυτα τα πρωτα προς το παρον οτι μου ερχεται η βρισκω θα συμπληρωνω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παρελαβα χθες,η συσκευασια πολυ σωστη,αποτελειται απο 2 κουτια ,στο μεγαλο εχει μεσα φορτιστη,καλωδιο,θηκη για το κινητο αρκετα καλη αν και ογκωδες,ενα ζευγαρι πολυ καλα ακουστικα και βεβαια το κινητο.το αλλο κουτακι εχει την θηκη που γινεται fold και το μαγνητικο ανταπτορακι για την φορτιση.ως τωρα το μονο αρνητικο ειναι οτι ο φορτιστης θυμιζει κινεζικο της πλακας και το καλωδιο ειναι λεπτο οσο το καλωδιο των ακουστικων.κατι ακομα οτι το dongle φορτισης βγαινει πολυ δυσκολα απο το καλωδιο,οποτε σημαινει οτι καποια στιγμη θα κοπει.

 

Στα του κινητου τωρα παμε στα αρνητικα,εδω να πω οτι θα γινει συγκριση με το op 7 pro μιας και αυτο ειχα πριν,λειπει αισθητα τα 90hz h h η διαφορα εδω ειναι χαωδης και μου κακοφανηκε παρα πολυ,δεν εχει wifi calling (βρηκα μια εφαρμογη που φαινεται να βρισκει ενα κρυφο μενου και να το ενεργοποιει αλλα δεν δουλεψε).

 

Κατι αλλο που με αφησε με ανοικτο το στομα με αρνητικο τροπο ειναι τα gestures και ομως εν ετει σχεδον 2020 η nav bar δεν απενεργοποιται πληρως και στην ουσια δεν υπαρχει gesture που να κανει back......!!!!!!τρομερο μειον για εμενα.

 

Δεν υπαρχει συγκριση με op στο ποσο smooth ειναι και εδω τεραστια διαφορα,εδω να τονισω οτι ενα αρχειο εξελ απο το dropbox δεν μου το ανοιγε καν εβγαζε μυνημα οτι κολαει και αν θελω να αναμονη η κλεισιμο της εφαρμογης,αυτο σε κινητο ειχα να το παθω απο το 2016 και ισως πιο πισω,σε ολα τα κινητα μου τα ανοιγε αμεσως οnline.sto g8x μονο αμα το κατεβασω μπορω να το ανοιξω.γενικα φαινεται να υστερει σε επεξεργαστικη δυναμη η σε μνημη.

 

Παλι σε συγκριση με το op υπαρχει ενα lag αρκετα αισθητο αλλα οχι σε σημειο να μην μπορεις να το δουλεψεις.

 

Η πισω καμερα ειναι καλυτερη στα ματια μου απο το op αλλα η μπροστα στο auto σε καμμια περιπτβση,τις βγαζει πολυ pastel.

 

Eγω εχω σκοπο να το χρησιμοποιω μονο με την θηκη fold ,εμενα δεν με ενοχλει αλλα να ξερετε οτι ειναι πολυ ογκοδης και πολυ πιο βαρυ ,αλλα εμενα αυτο δεν με ενοχλει καθολου.

 

Εναν προβληματισμο που ειχα ειναι οτι αν εισαι στον δρομο και σε παρει καποιος μπορεις να απαντησεις η πρεπει να ανοιξεις το fold,ε λοιπον εδω η lg με εξεπληξε παρα πολυ ομορφα,ναι μπορεις να απαντησεις πατωντας το κουμπι του βοηθου,επισης εχει αφησει μια χαραμαδα ισα ισα να περναει ο ηχος του ακουστικου,τρομερο συν αυτη η κινηση.

 

Το κινητο απευθυνεται πιο πολυ σε ας πουμε δυο κατηγοριες,οι επαγγελματιες οι gamers,κυριολεκτικα ειναι σαν να εχετε ενα μινι pc ,ισως μηδεν lag η μεταφορα οθονης απο την μια στην αλλη,λιγο lag μεχρι να βγει το keyboard η το χειριστηριο αλλα σε αποζημιωνει αμεσως η λειτουργικοτητα του.τρομερο multitasking ,θες δυο browser ανοικτους τους εχεις,βασικα εδω μην μακρυγορω εχεις 2 εφαρμογες οποιες θες ανοικτες και δουλευεις και τις 2 ταυτοχρονα.

 

Η μπαταρια τωρα δεν εχω βγαλει ακομα συμερασματα , αλλα ηρθε με 53%μετα απο 4 ωρες σκαλισματος με 2 οθονες ,στησιμο κτλ επεσε στο 18% φαινεται τρομερη δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου θα το δουμε πιο μετα,το εβαλα για λιγο στην φορτιση και επεσα για υπνο στο 38% και το πρωι ειχα 36% με κλειστο wifi και δεδομενα.

 

τωρα που το θυμήθηκα η γρηγορη φορτιση ειναι αθλια, πολυ αργη ,παρα πολυ ομως 2:30 ωρες για πληρη φορτιση.

 

αυτα τα πρωτα προς το παρον οτι μου ερχεται η βρισκω θα συμπληρωνω

Καλημέρα φίλε, πόσο σου πήγε όλο το πακέτο αν επιτρέπεται;

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παρελαβα χθες,η συσκευασια πολυ σωστη,αποτελειται απο 2 κουτια ,στο μεγαλο εχει μεσα φορτιστη,καλωδιο,θηκη για το κινητο αρκετα καλη αν και ογκωδες,ενα ζευγαρι πολυ καλα ακουστικα και βεβαια το κινητο.το αλλο κουτακι εχει την θηκη που γινεται fold και το μαγνητικο ανταπτορακι για την φορτιση.ως τωρα το μονο αρνητικο ειναι οτι ο φορτιστης θυμιζει κινεζικο της πλακας και το καλωδιο ειναι λεπτο οσο το καλωδιο των ακουστικων.κατι ακομα οτι το dongle φορτισης βγαινει πολυ δυσκολα απο το καλωδιο,οποτε σημαινει οτι καποια στιγμη θα κοπει.

Στα του κινητου τωρα παμε στα αρνητικα,εδω να πω οτι θα γινει συγκριση με το op 7 pro μιας και αυτο ειχα πριν,λειπει αισθητα τα 90hz h h η διαφορα εδω ειναι χαωδης και μου κακοφανηκε παρα πολυ,δεν εχει wifi calling (βρηκα μια εφαρμογη που φαινεται να βρισκει ενα κρυφο μενου και να το ενεργοποιει αλλα δεν δουλεψε).

Κατι αλλο που με αφησε με ανοικτο το στομα με αρνητικο τροπο ειναι τα gestures και ομως εν ετει σχεδον 2020 η nav bar δεν απενεργοποιται πληρως και στην ουσια δεν υπαρχει gesture που να κανει back......!!!!!!τρομερο μειον για εμενα.

Δεν υπαρχει συγκριση με op στο ποσο smooth ειναι και εδω τεραστια διαφορα,εδω να τονισω οτι ενα αρχειο εξελ απο το dropbox δεν μου το ανοιγε καν εβγαζε μυνημα οτι κολαει και αν θελω να αναμονη η κλεισιμο της εφαρμογης,αυτο σε κινητο ειχα να το παθω απο το 2016 και ισως πιο πισω,σε ολα τα κινητα μου τα ανοιγε αμεσως οnline.sto g8x μονο αμα το κατεβασω μπορω να το ανοιξω.γενικα φαινεται να υστερει σε επεξεργαστικη δυναμη η σε μνημη.

Παλι σε συγκριση με το op υπαρχει ενα lag αρκετα αισθητο αλλα οχι σε σημειο να μην μπορεις να το δουλεψεις.

Η πισω καμερα ειναι καλυτερη στα ματια μου απο το op αλλα η μπροστα στο auto σε καμμια περιπτβση,τις βγαζει πολυ pastel.

Eγω εχω σκοπο να το χρησιμοποιω μονο με την θηκη fold ,εμενα δεν με ενοχλει αλλα να ξερετε οτι ειναι πολυ ογκοδης και πολυ πιο βαρυ ,αλλα εμενα αυτο δεν με ενοχλει καθολου.

Εναν προβληματισμο που ειχα ειναι οτι αν εισαι στον δρομο και σε παρει καποιος μπορεις να απαντησεις η πρεπει να ανοιξεις το fold,ε λοιπον εδω η lg με εξεπληξε παρα πολυ ομορφα,ναι μπορεις να απαντησεις πατωντας το κουμπι του βοηθου,επισης εχει αφησει μια χαραμαδα ισα ισα να περναει ο ηχος του ακουστικου,τρομερο συν αυτη η κινηση.

Το κινητο απευθυνεται πιο πολυ σε ας πουμε δυο κατηγοριες,οι επαγγελματιες οι gamers,κυριολεκτικα ειναι σαν να εχετε ενα μινι pc ,ισως μηδεν lag η μεταφορα οθονης απο την μια στην αλλη,λιγο lag μεχρι να βγει το keyboard η το χειριστηριο αλλα σε αποζημιωνει αμεσως η λειτουργικοτητα του.τρομερο multitasking ,θες δυο browser ανοικτους τους εχεις,βασικα εδω μην μακρυγορω εχεις 2 εφαρμογες οποιες θες ανοικτες και δουλευεις και τις 2 ταυτοχρονα.

Η μπαταρια τωρα δεν εχω βγαλει ακομα συμερασματα , αλλα ηρθε με 53%μετα απο 4 ωρες σκαλισματος με 2 οθονες ,στησιμο κτλ επεσε στο 18% φαινεται τρομερη δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου θα το δουμε πιο μετα,το εβαλα για λιγο στην φορτιση και επεσα για υπνο στο 38% και το πρωι ειχα 36% με κλειστο wifi και δεδομενα.

τωρα που το θυμήθηκα η γρηγορη φορτιση ειναι αθλια, πολυ αργη ,παρα πολυ ομως 2:30 ωρες για πληρη φορτιση.

αυτα τα πρωτα προς το παρον οτι μου ερχεται η βρισκω θα συμπληρωνω

 

Καλημέρα ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις. Η αλήθεια είναι ότι τα lg ποτέ δεν φημίζονταν για την αστραπιαία ταχύτητα τους. Σε σχέση με τον ανταγωνισμό και κυρίως με one plus που έκανες την σύγκριση προφανώς και θα βρίσκονται πίσω. Ούτε το v30 ήταν το πιο γρήγορο στην αγορά όταν βγήκε αλλά προσωπικά με υπερκαλύπτει. Προτιμώ την σταθερότητα και την πληρότητα όπως πχ FM radio,sd card, μπαταρια. Όσο για το g8x και μόνο η δεύτερη οθόνη είναι όλα τα λεφτά και κάτι που κάνει την διαφορά σε σχέση με τις πιο γρήγορες ναυαρχίδες του ανταγωνισμού. Νομίζω πάντως ότι σε καθημερινή χρήση ή ισχύς του g8x είναι υπεραρκετή.

Μια ερώτηση για τις δύο οθόνες. Μπορείς να έχεις την μια σε landscape και την άλλη σε portrait ; Πχ να βλέπεις YouTube σε landscape και να γράφεις στο messenger σε portrait ;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται αυτο στην μια landscape youtube και στην αλλη σε οριζοντια προβολη οτι εφαρμογη θες.

επισης δεν βρηκα εφαρμογη για fm radio ενω κανονικα επρεπε να εχει απο οτι διαβαζω

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι γινεται αυτο στην μια landscape youtube και στην αλλη σε οριζοντια προβολη οτι εφαρμογη θες.

επισης δεν βρηκα εφαρμογη για fm radio ενω κανονικα επρεπε να εχει απο οτι διαβαζω

 

Σίγουρα δεν έχει FM radio; περίεργο αυτό...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

και ομως εγω δεν το βρισκω πουθενα,κατεβασα και το apk της lg και παλι δεν δουλευει και ενας λογος απο τους πολλους που το πηρα ηταν αυτος...

ξερει κανεις πως μπορω να δω τη εκδοση κινητου εχω,για ποια χωρα ?στο xda αμερικανικα και βελγικα εχουν κανονικα wifi calling

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

και ομως εγω δεν το βρισκω πουθενα,κατεβασα και το apk της lg και παλι δεν δουλευει και ενας λογος απο τους πολλους που το πηρα ηταν αυτος...

 

Τώρα με βάζεις σκέψεις... Τι μοντέλο είναι ευρωπαϊκό;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

LM-G850EMW αν μαθεις πες μου και εμενα

 

Δεν βγάζω άκρη προς το παρόν. Από που το πήρες αν επιτρέπεται;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη προς το παρόν. Από που το πήρες αν επιτρέπεται;

hellasphone,βρηκα το hiden menu ,παω στο vowifi kai volte τα τικαρω ,κανω επαννεκινηση και ξανα εναι ατικαριστα,για οποιον ενδιαφερεται ο κωδικος ειναι *#546368#*850# αν καταλαβα ισχυει για ολα τα lg και απλα αλλαζεις τα 3 τελευταια ψηφια με το μοντελο του κινητου σου

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

hellasphone,βρηκα το hiden menu ,παω στο vowifi kai volte τα τικαρω ,κανω επαννεκινηση και ξανα εναι ατικαριστα,για οποιον ενδιαφερεται ο κωδικος ειναι *#546368#*850# αν καταλαβα ισχυει για ολα τα lg και απλα αλλαζεις τα 3 τελευταια ψηφια με το μοντελο του κινητου σου

 

Μάλιστα ευχαριστώ. Μεγάλη απογοήτευση πάντως αν δεν έχει ραδιόφωνο. Έψαξα πολύ και παντού έγραφαν ότι έχει. Δυστυχώς μάλλον θα είναι σαν το v40 που νομίζω μόνο οι κάποιες εκδόσεις για Αμερική έχουν.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

και ομως εγω δεν το βρισκω πουθενα,κατεβασα και το apk της lg και παλι δεν δουλευει και ενας λογος απο τους πολλους που το πηρα ηταν αυτος...

ξερει κανεις πως μπορω να δω τη εκδοση κινητου εχω,για ποια χωρα ?στο xda αμερικανικα και βελγικα εχουν κανονικα wifi calling

 

Δοκίμασες να βάλεις το apk ραδιοφώνου και δεν; Στο V30 έχω το 7.20.15 άλλα η τελευταία έκδοση για android 9 πρέπει να είναι η 7.20.16. Αυτή δοκίμασες;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτην δοκιμασαενω μου λεει να βαλω τα ακουστικα για κεραια τα βαζω αλλα δεν κανει τιποτα Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα άκρη με το ραδιόφωνο. Έστειλα ερώτηση σε lg Γερμανίας και Ισπανίας όπου η συσκευή εισάγεται κανονικά. Μου απάντησαν από Ισπανία ότι δεν διαθέτει ραδιόφωνο fm δυστυχώς. Έστειλα και στην lg Ελλάδας αλλά δεν γνώριζαν. Προφανώς μόνο οι συσκευές για Αμερική έχουν. Μεγάλο μείον για μένα αλλά τουλάχιστον πλέον γνωρίζουμε οι ενδιαφερόμενοι.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...