Jump to content

Alcatel 3X 2019


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κουτί είχε ακουστικά, θήκη και κανένα τζαμάκι ή μεμβράνη;

 

Σε ένα βίντεο στο youtube, με την έκδοση 6/128 είδα ότι είχε και θήκη και προστασία οθόνης και καλώδιο μετατροπής usb-typec σε micro usb.

Αλλά μόνο στο amazon.de ,στο ebay Ιταλίας και σε ένα αραβικό μαγαζί (jarir...) βρήκα την έκδοση αυτή διαθέσιμη, σε διπλάσια τιμή από την 4/64...

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εξαρι δεν νομίζω να έρθει Ελλάδα.οποτε μάλλον μόνο από εξωτερικό.το sar λέει 1,42.θηκη δεν είχε μέσα ούτε μετατροπέα.εγγραφη κλήσης δεν έχει.ειναι παράνομο και σταμάτησαν να το βάζουν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 6/128GB σε πράσινο ήθελα αλλά μάλλον δεν θα έρθει Ελλάδα προς το παρόν. Ηχογράφηση κλήσης έχει κανονικά. Κατά την διάρκεια της κλήσης έχει πάνω δεξιά μία κασέτα. Την πατάς και σου γράφει τα τυπικά ότι αν δεν ενημερωθεί ο άλλος είναι παράνομο κτλ και ξεκινάει η εγγραφή. Θήκη έχει για όλες τις άλλες χώρες εκτός από Ελλάδα. Εγώ βρήκα θήκη και τζαμάκι από Καλλιθέα 10,49€ και τα δύο πολύ καλής ποιότητας!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το 6/128GB σε πράσινο ήθελα αλλά μάλλον δεν θα έρθει Ελλάδα προς το παρόν. Ηχογράφηση κλήσης έχει κανονικά. Κατά την διάρκεια της κλήσης έχει πάνω δεξιά μία κασέτα. Την πατάς και σου γράφει τα τυπικά ότι αν δεν ενημερωθεί ο άλλος είναι παράνομο κτλ και ξεκινάει η εγγραφή. Θήκη έχει για όλες τις άλλες χώρες εκτός από Ελλάδα. Εγώ βρήκα θήκη και τζαμάκι από Καλλιθέα 10,49€ και τα δύο πολύ καλής ποιότητας!

 

Να'σαι καλά φίλε,ευχαριστώ για την απάντηση.

Το ξέρω ότι είναι παράνομο αλλά προφανώς βολεύει για βιαστική σημείωση πχ.ενος ραντεβού, ενός τηλεφώνου κτλ.

Το 6/128 μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει ούτε καν στο kimovil που ψάχνει σε όλα τα κινεζομαγαζα.επισης οι τιμές του είναι ακριβώς διπλάσιες από το 4/64,υπερβολική διάφορα την θεωρώ..

 

Υγ.με το nfc μπορεί κάποιος να κάνει πληρωμές πχ.σε καφετέριες κτλ, σαν να είχε την χρεωστική του μαζί;

 

Υγ2. Τσιμπημενο το sar αλλά οκ, δεν υπάρχει το τέλειο..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για το NFC δεν ξέρω γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου σε καμία συσκευή μου. Για το sar στην πράξη είναι πολύ λιγότερο σε όλες τις συσκευές. Ότι απορίες εδώ είμαστε. Το έχω μια εβδομάδα και το λειτουργώ. Εξαιρετική μπαταρία!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα το εξαρι.για το σαρ αν θέλεις μπορείς να πάρεις hands free.το nfc μπορείς να κάνεις πληρωμές αλλά στην Ελλάδα είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο από ότι νομίζω

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν τα Alcatel είναι πάρα πολύ καλά τηλέφωνα. Όσες φορές είχα συσκευή Alcatel δεν με απογοήτευσε ποτέ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήγα και το είδα σε γνωστό μαγαζί και μου άρεσε πολύ, λογικά θα το χτυπήσω αν πέσει και η τιμή λίγο ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ,η οθόνη δεν φαίνεται με τίποτα 6.52 ίντσες,αν η alcatel έδινε και android 10 θα ήταν super.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Διάβασα ότι η συσκευή υποστηρίζει σύνδεση otg.Συνδέω usb flash αλλά δεν το αναγνωρίζει.Μηπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Νέο update 245mb. Το δεύτερο μέσα σε ένα μήνα! Αυτό που παρατήρησα είναι ότι διορθώθηκε το bug με την μη συμβατότητα 4G μόνο για sim Wind που υπήρχε. Πλέον υπάρχει η επιλογή για 4G,3G,2G.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε και σε εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.Διάβασα ότι η συσκευή υποστηρίζει σύνδεση otg.Συνδέω usb flash αλλά δεν το αναγνωρίζει.Μηπως χρειάζεται να κάνω κάποια ρύθμιση.

Και εγώ τι είχα διαβάσει σε κάποιο σάιτ,αλλά δεν έχω βρει να υποστηρίζει τέτοια λειτουργία.χρονια πολλά.https://eu.alcatelmobile.com/gr/mobile/smartphones/alcatel-3x-2019/ πάντως στο επίσημο σάιτ δεν γράφει ότι εχει otg.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έχασα το ραδιόφωνο και δεν με αφήνει να το κατεβάσω πάλι. Συμβαίνει και σε άλλους;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τώρα που το λες και σε εμένα χάθηκε.μεγαλη ξενερα.edit.μπηκα στο εικονίδιο της υποστήριξης και έστειλα μύνημα.για να δούμε. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα και εγώ. Το πρωί πήγα να ακούσω ραδιόφωνο και πρόσεξα ότι έχει εξαφανιστεί. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να έχει ραδιόφωνο το κινητό. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και εγώ.απλα είμαι σε διακοπές και δεν είχα ασχοληθει με το ραδιο.μακαρι να διορθωθεί. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2020-01-06_06-25-47 μόλις μου ήρθε μέιλ για το ραδιόφωνο.

 

Οι οδηγίες είναι για να βρούμε το ραδιόφωνο από την στιγμή που υπάρχει στο κινητό. Το πρόβλημα είναι ότι από την τελευταία αναβάθμιση και μετά δεν υπάρχει ραδιόφωνο στο κινητό. Δεν έχουν καταλάβει ότι έχει διαγραφεί το ραδιόφωνο σε όλα τα 3x 2019; Τους έστειλα και στο messenger και απάντηση δεν έχω λάβει ακόμη.

 

EDIT: Κοίταξα στα mail μου στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία και έλαβα απάντηση στα ελληνικά. Μου ζητάνε το λειτουργικό που έχω τώρα, το IMEI της συσκευής μου και αν μου εμφανίζει σχετικό μύνημα για το ραδιόφωνο. Θα το ελέγξουν και θα με ενημερώσουν μόλις τους απαντήσω. Τους ενημέρωσα και αναμένω απάντηση. Επίσης ανακάλυψα τυχαία άλλο ένα bug. Όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth πέφτει η ταχύτητα του ίντερνετ στη συσκευή. Πχ βλέπω you tube και αν έχω ανάλυση 720p δεν φορτώνει γρήγορα και κολλάει το βίντεο. Μόλις κλείσω το Bluetooth το βίντεο φορτώνει αμέσως και σταματάει να κολλάει. Αν συνδέσω ξανά το Bluetooth πάλι πέφτει η ταχύτητα του ίντερνετ. Δεν το κάνει πάντα αυτό αλλά πολύ συχνά. Έχω το κινητό συνδεδεμένο μέσω Bluetooth με τον ραδιοενισχυτή ή σε φορητό ηχείο και ακούω μουσική από you tube και εμφανίζεται συχνά το πρόβλημα όπως έλεγξα.Τους ενημέρωσα και για αυτό.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δεν έχει αποτέλεσμα.τους ξαναεστειλα μειλ.ευτυχως αυτό το θεμα που λες δεν το εχω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

2020-01-07_05-07-28 πάντως μου απάντησαν άμεσα.για να δούμε αν θα διορθώσουν το πρόβλημα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

2020-01-07_05-07-28 πάντως μου απάντησαν άμεσα.για να δούμε αν θα διορθώσουν το πρόβλημα.

 

Είμαι περίεργος να δω τον χρόνο επίλυσης του προβλήματος. Εγώ δεν έχω λάβει ακόμη απάντηση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

2020-01-09_06-13-54 και στα ελληνικά απάντηση.τουλσχιστον απαντούν.για να δούμε.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν από ένα μήνα για τη γυναίκα μου. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος (και η γυναίκα μου περισσότερο). Μόλις το αγόρασα έκανε αναβάθμιση και έχασε το radio. Βλέπω όμως ότι δεν είμαι ο μόνος και ότι περιμένουμε απάντηση από το support...
it is a dirty job but someone has got to do it...
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς έχασε το ράδιο.το καλό είναι ότι η εταιρεία έχει γνώση του προβληματος οπότε θα φανεί αν μπορεί να το διορθώσει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω το τηλ 2 μέρες! Ερώτηση που πάω για να ενεργοποιήσω την δυνατότητα να εγκαθιστω εφαρμογές από άγνωστη πηγή? Δεν το βρίσκω πουθενά στις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3X 2019

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...