Jump to content

Alcatel 3X 2019


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς το έχεις χωρίς θήκη; Γλυστράει σαν χέλι. Εγώ μόνο με θήκη μπορώ να το χειριστώ. Συμφωνώ και εγώ ότι είναι εξαιρετικό κινητό! Απόλυτα ευχαριστημένος και εγώ!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς το έχεις χωρίς θήκη; Γλυστράει σαν χέλι. Εγώ μόνο με θήκη μπορώ να το χειριστώ. Συμφωνώ και εγώ ότι είναι εξαιρετικό κινητό! Απόλυτα ευχαριστημένος και εγώ!

 

Του έχω αφησει το αυτοκόλλητο που ειχε στην πλάτη.οκ δεν είναι όμορφο εμφανισιακά αλλά προσφέρει κάποιο υποτυπώδες κράτημα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχω ένα μήνα και θεωρώ ότι έχω κάνει μια πολύ καλή αγορά με μόνη εξαίρεση το μεγαφωνακι του του οποίου η ποιότητα είναι χάλια. Κατά τ αλλά εξαιρετικό σε οθόνη μπαταρία ταχύτητα. Ένα μόνο προβληματακι είναι ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω τους ήχους όπως του messenger και τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Κάποιες μάλιστα όπως του gmail δεν έρχονται καθόλου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.οταν λες για το ηχείο τι ακριβώς συμβαίνει;για τους ήχους δεν θυμάμαι τι ακριβώς είχα κάνει.θα το κοιτάξω να σου πω την διαδικασία.αν κάποιος το θυμάται ας το γραψει.αν έχεις βάλει εξοικονόμηση μπαταριας οι ειδοποιήσεις δεν έρχονται παρά μόνο αν μπεις στην εφαρμογή.αυτο κάνει στο δικό μου

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ένα μήνα και θεωρώ ότι έχω κάνει μια πολύ καλή αγορά με μόνη εξαίρεση το μεγαφωνακι του του οποίου η ποιότητα είναι χάλια. Κατά τ αλλά εξαιρετικό σε οθόνη μπαταρία ταχύτητα. Ένα μόνο προβληματακι είναι ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω τους ήχους όπως του messenger και τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος. Κάποιες μάλιστα όπως του gmail δεν έρχονται καθόλου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ

 

Τι εννοείς χάλια ο ήχος; Στο τέρμα ο ήχος χωρίς παραμόρφωση παίζει το δικό μου. Όλες οι ειδοποιήσεις μου έρχονται κανονικά. Έλεγξε τις εφαρμογές που πρέπει να τρέχουν στο παρασκήνιο . Smart manager, μπαταρία, εφαρμογές αυτόματης εκκίνησης.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταποκριση. Η ποιότητα του ηχείου στη μουσική η στο ραδιόφωνο είναι χάλια. Σχεδόν ταιριάζει. Έχω επιλέξει για τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος να εμφανίζονται. Τίποτα όμως. Έχω ρυθμίσει και τις εφαρμογές μια μια χωριστά αλλά και πάλι τίποτα. Δεν πειράζει. Θα ζήσω κι έτσι. Κατά τ αλλα ξαναλέω είναι εξαιρετικό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Για τις ειδοποιήσεις δεν ξέρω τι συμβαίνει.το ηχείο είναι παράξενο αυτό.στο δικό μου δεν έχω κάποιο πρόβλημα.γιατι δεν πας κάποια βόλτα στο μαγαζί που το πήρες να του ρίξουν μια ματιά.αν είναι αυτό εφικτό.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταποκριση. Η ποιότητα του ηχείου στη μουσική η στο ραδιόφωνο είναι χάλια. Σχεδόν ταιριάζει. Έχω επιλέξει για τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος να εμφανίζονται. Τίποτα όμως. Έχω ρυθμίσει και τις εφαρμογές μια μια χωριστά αλλά και πάλι τίποτα. Δεν πειράζει. Θα ζήσω κι έτσι. Κατά τ αλλα ξαναλέω είναι εξαιρετικό και το προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχεις ακριβώς. Δεν σου έρχονται οι ειδοποιήσεις ή δεν εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος. Αν δεν σου έρχονται πας smart manager, ειδοποιήσεις και μετά δίπλα στην μπαταρία και επιλέγεις. Αν δεν σου εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος πας στην ασφάλεια. Μάλλον το ηχείο σου έχει πρόβλημα γιατί έχει καλό ήχο. Από την στιγμή που έχει εγγύηση εγώ θα πήγαινα να το ελέγξουν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχονται καθολου ειδοποιησεις. Ευτυχως εχω κι ενα redmi 8 που με ειδοποιει. Εχω κανει απιστευτες ρυθμισεις δοκιμες και πειραματα. Ιδιο ανδροιντ φορανε αρα ειναι καοι περιπου ιδιες οι ρυθμισεις. Οσο για το ηχειο καμμια συγκριση σε θεμα ποιοτητας ηχου. Ενα περαδειγμα αδυναμιας ρυθμισεων ειναι οτι το messnger δεν χτυπαει με το δικο του γνωστο ηχο αλλα με τον ηχο της συσκευης που υπαρχει για ολες τις ειδοποιησεις. Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος. Το προσπαθω παντως.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχονται καθολου ειδοποιησεις. Ευτυχως εχω κι ενα redmi 8 που με ειδοποιει. Εχω κανει απιστευτες ρυθμισεις δοκιμες και πειραματα. Ιδιο ανδροιντ φορανε αρα ειναι καοι περιπου ιδιες οι ρυθμισεις. Οσο για το ηχειο καμμια συγκριση σε θεμα ποιοτητας ηχου. Ενα περαδειγμα αδυναμιας ρυθμισεων ειναι οτι το messnger δεν χτυπαει με το δικο του γνωστο ηχο αλλα με τον ηχο της συσκευης που υπαρχει για ολες τις ειδοποιησεις. Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος. Το προσπαθω παντως.

 

Για να βάλεις ξεχωριστό ήχο σε κάθε εφαρμογή πας ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαλέγεις πχ messenger, ειδοποιήσεις , εισερχόμενα μηνύματα, ήχος. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πριν δύο λεπτα εντελώς τυχαία ανακάλυψα ότι στην ανοιχτή συνομιλία υπάρχει ηχογράφηση κλήσης.δεν γνωριζω αν την είχε την λειτουργία από πάντα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια παραλία το δικό μου Alcatel 3x 2019 και redmi note 8 pro με Wind f2g και τα δύο. Το Alcatel κλειδωμένο σε 2 γραμμές 4G και κανονική πρόσβαση στο διαδίκτυο και το redmi παλεύει ανάμεσα σε H και E χωρίς πρόσβαση στο διαδίκτυο. Κάνω αυτήν την στιγμή hot spot για να έχει πρόσβαση και το redmi . Για άλλη μία φορά αποδεικνύεται η ανώτερη ποιότητα των Alcatel/TCL σε σχέση με άλλες μεγαλύτερες εταιρείες. Τόσα χρόνια δεν με απογοήτευσαν ποτέ. Αξίζουν μέχρι και το τελευταίο ευρώ που δίνεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σχετικά με το WiFi τώρα. Στο ίδιο δωμάτιο του σπιτιού εγώ με το Alcatel 3x 2019 1-2 γραμμές και κανονική πρόσβαση στο διαδίκτυο και το redmi note 8 pro και Redmi note 8T δεν εντοπίζουν καν το router . Πραγματικά δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ ξανά κινητό της xiaomi. Στα χαρτιά μια χαρά νούμερα έχει αλλά στην πράξη κατώτερα προϊόντα στο σύνολο τους. Το ταπεινό Alcatel με έβγαλε ασπροπρόσωπο για άλλη μία φορά όταν τα άλλα δεν μπορούσαν.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα τυχαία ότι όταν πας να βγάλεις φωτογραφία πολύ κοντά σε ένα αντικείμενο ενεργοποιείται αυτόματα η λειτουργία macro mode με πολύ καλό τελικό αποτέλεσμα!! Δεν ήξερα ότι έχει macro mode. Θεωρούσα ότι πρέπει να έχεις ξεχωριστό φακό macro όπως έχουν τα νέα μοντέλα. Τελικά ένα κινητό των 119€ έχει όλες τις σύγχρονες λειτουργίες και με εκπλήσσει ευχάριστα όσο περνάει ο καιρός με τις δυνατότητες του σε αυτά τα χρήματα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το auto;

 

Ενεργοποιημένη η τεχνητή νοημοσύνη AI και αυτόματα θα γυρίσει σε macro mode όταν πλησιάσεις πολύ κοντά σε ένα αντικείμενο.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δεν το έχω παρατηρήσει.θα.το δοκιμάσω.εβγαζα κοντινές φωτο αλλά δεν το είχα προσέξει.αυρο που είχα προσέξει ήταν ότι σχετικά συμπαθητικές φωτό κοντινές έβγαιναν οταν έβαζα την λειτουργία πορτραίτου και πλησίαζα παρα πολυ κοντά στο αντικείμενο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα πρόσεξα ότι στο πεδίο του ρολογιού έχει μπει μια εφαρμογή για καλύτερο ύπνο.ποτε έγινε αυτό;το έχει δει κανείς άλλος;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρόσεξα ότι στο πεδίο του ρολογιού έχει μπει μια εφαρμογή για καλύτερο ύπνο.ποτε έγινε αυτό;το έχει δει κανείς άλλος;

 

Τώρα πρέπει να προστέθηκε. Δεν υπήρχε πριν. Καλό φαίνεται στο ξυπνητήρι που φωτίζει σταδιακά η οθόνη πρίν χτυπήσει ως προσομοίωση ότι βγαίνει ο ήλιος. Θα το δοκιμάσω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
26 μέρες αναμονή στο παρακάτω βίντεο. Πραγματικά δεν καταλαβαίνει τίποτε η μπαταρία του.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα του έκανε καθόλου χρήση.

 

Πολύ λίγη. Αναφέρει τι έκανε στο βίντεο.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ένας χρόνος έκλεισε σήμερα με το κινητο.δουλευει όπως την πρώτη ημέρα παρότι το έχω λιώσει.απολυτα ικανοποιημένος και αυτός είναι ο λόγος που ακόμα κρατάω στο συρτάρι το 3l,που έχω στην κατοχή μου

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ένας χρόνος έκλεισε σήμερα με το κινητο.δουλευει όπως την πρώτη ημέρα παρότι το έχω λιώσει.απολυτα ικανοποιημένος και αυτός είναι ο λόγος που ακόμα κρατάω στο συρτάρι το 3l,που έχω στην κατοχή μου

 

Και εγώ κλείνω ένα χρόνο σε λίγες μέρες. Πραγματικά είναι όπως τα λες. Ούτε ένα κόλλημα, ούτε ένα restart και πραγματικά το έχω λιώσει. Είναι σαν να το έβγαλα τώρα από το κουτί. Χειρίζομαι και άλλα κινητά πιο ακριβά και με καλύτερα χαρακτηριστικά στα χαρτιά αλλά μια στο τόσο θα κολλήσουν και κάνουν και κανένα restart που και που. Εξαιρετική εμπειρία χρήσης έχω μόνο με τα Alcatel.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει ενεργοποιήσει κάνεις το VoLTE στη συσκευή του; Από την Wind μου λένε ότι το έχουν ενεργοποιήσει και ότι είναι η συσκευή μου στη λίστα που υποστηρίζει την τεχνολογία αλλά πρέπει να ενεργοποιήσω και την ρύθμιση στη συσκευή μου. Τέτοια ρύθμιση δεν υπάρχει. Σε επικοινωνία με την Alcatel μου λένε δεν υπάρχει ρύθμιση και γίνεται αυτόματα αρκεί να υποστηρίζεται η συσκευή από τον πάροχο. Πάντως VoLTE δεν βλέπω πουθενά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel 3X 2019

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...