Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι παίζει με την εφαρμογή του fb??Μέχρι χθες ήταν κανονικά σκούρο θέμα,σήμερα και στο Pixel και στο Note είναι λευκό...

 

Γιατι εγινε dark το fb app για android?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια που ακόμα δεν έχουμε τόπικ αφού δεν κυκλοφόρησε:

https://winfuture.de/news,118410.html

 

Pixel 5:

6'' οθόνη 90 Hz display

SD765G, 8/128GB

4080mAh battery

5G, IP 68

Aσύρματη φόρτιση και τιμή €629 (στη Γερμανία)

 

Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το site.

 

Αυτες οι 6" στον λαιμο μου καθονται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι θα είναι κακός επεξεργαστής αλλά με έναν snap 855 νιώθεις πιο πολύ αυτοπεποίθηση..κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγινε dark το fb app για android?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτες οι 6" στον λαιμο μου καθονται...

 

Μέχρι προχθές είχα και στο Pixel και στο Note 8 το fb μαύρο...

Από χθες πάλι άσπρη σελίδα...Όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει...

Μια χαρά οι 6'...Αν και θα το ήθελα και λίγο μεγαλύτερο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν λέω ότι θα είναι κακός επεξεργαστής αλλά με έναν snap 855 νιώθεις πιο πολύ αυτοπεποίθηση..κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ θα κάνω μια άλλη ερώτηση...Όλες αυτές οι συσκευές που υποστηρίζουν 5G είναι σίγουρο ότι θα είναι συμβατές με τα Ελληνικά δικτυα,η θα τρέχουμε να βλέπουμε τις μπάντες όπως με το 4G???

Ιδίως για συσκευές από Κίνα εκεί θα γίνει ένας μικρός χαμός...

Παντος το 4a 5G μια χαρά φαίνεται...Κρατάω το 4XL και μαζί με το 4a 5G η καλύτερη επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

...

Παντος το 4a 5G μια χαρά φαίνεται...Κρατάω το 4XL και μαζί με το 4a 5G η καλύτερη επιλογή...

 

Για τους περισσότερους όμως δεν είναι η βέλτιστη επιλογή να κουβαλάνε δύο τηλέφωνα για να καλύψουν τις αδυναμίες του ενός με τα καλά του άλλου...

Link to comment
Share on other sites

Για τους περισσότερους όμως δεν είναι η βέλτιστη επιλογή να κουβαλάνε δύο τηλέφωνα για να καλύψουν τις αδυναμίες του ενός με τα καλά του άλλου...

 

Δεν το είπα με αυτό το σκεπτικό,εγώ πάντα έχω δύο συσκευές,σκεφτόμουνα να είναι η μία το 4XL και η άλλη ένα iPhone,τώρα με το 4a 5G πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή...Κατά τ αλλά θα συμφωνήσω ως το τελευταίο κομμάτι που έγραψες...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με τον διαγωνισμό 5g την Ελλάδα θα πληρούν τις προϋποθέσεις και τις απαραίτητες μπάντες..τώρα για τα κινέζικα μπορεί να γίνει και χαμουλης

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι θα είναι κακός επεξεργαστής αλλά με έναν snap 855 νιώθεις πιο πολύ αυτοπεποίθηση..κατά τα άλλα μια χαρά είναι τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κοίτα όταν ο 765G παρέχει το 81% των επιδόσεων του 855 άρα δεν νομιζω θα υπάρχει πρόβλημα.

https://www.notebookcheck.net/Leaked-Google-Pixel-5-details-confirm-Snapdragon-765G-8-GB-of-RAM-128-GB-of-storage-and-the-design-of-upcoming-EUR629-smartphone.495023.0.html

 

Πάντως στα θετικά η 4000 μπαταρία μιλάμε για τεράστια μπαταρία για 6 ίντσες οθόνη.

Επίσης τα 8gb ram και 128gb storage εξίσου πολύ θετικό.

 

Επιτέλους ξεκολλήσει από 4-6ram η τα 64gb που λίγα ήταν ειδικά τα τελευταία.

 

Ασύρματη φόρτιση θα διατηρήσει όπως και αδιάβροχοποίηση άρα μιλάμε για μια αρκετά πληρεστατη συσκευή.

 

Η αφαίρεση face unlock προσωπικά δεν με ενοχλεί ούτε το θεωρώ υποβάθμιση,ουδέποτε fan ήμουν άλλωστε και σε ipad όπως το δουλέψα 1 ημέρα το face Id έτσι το έβγαλα την επομένη :lol:

 

Εδώ και τα της κάμερας αναλυτικα.

https://www.notebookcheck.com/Das-ist-das-Pixel-5-von-Google.495063.0.html

 

Στα 450-500 ευρώ σίγουρα θα είναι μια δελεαστική πρόταση σε κάνα deal που λογικά θα παίξει κοντά στα Χριστούγεννα η πιο πριν πχ black Friday,cyber Monday.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

...

Στα 450-500 ευρώ σίγουρα θα είναι μια δελεαστική πρόταση σε κάνα deal που λογικά θα παίξει κοντά στα Χριστούγεννα η πιο πριν πχ black Friday,cyber Monday.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Σε αυτό το εύρος τιμής που αναφέρεις θα είναι καλή επιλογή (για όποιον δεν έχει ήδη Pixel)

Αλλά όχι απαραίτητα για τους υφιστάμενους κατόχους Pixel (3, 4) που μπορεί να εξέταζαν αναβάθμιση στο 5

Καθώς σε διάφορα σημεία αποτελεί υποβάθμιση, cpu, gpu, μέγεθος οθόνης, ανάλυση οθόνης, υλικά κλπ

Μπορεί να βελτιώνει κάποια σημεία, αλλά δεν πρόκειται για μια ξεκάθαρη αναβάθμιση για να δώσει κάποιος λεφτά για να το πάρει

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το εύρος τιμής που αναφέρεις θα είναι καλή επιλογή (για όποιον δεν έχει ήδη Pixel)

Αλλά όχι απαραίτητα για τους υφιστάμενους κατόχους Pixel (3, 4) που μπορεί να εξέταζαν αναβάθμιση στο 5

Καθώς σε διάφορα σημεία αποτελεί υποβάθμιση, cpu, gpu, μέγεθος οθόνης, ανάλυση οθόνης, υλικά κλπ

Μπορεί να βελτιώνει κάποια σημεία, αλλά δεν πρόκειται για μια ξεκάθαρη αναβάθμιση για να δώσει κάποιος λεφτά για να το πάρει

 

Συμφωνώ...Μόνο τα 128 GB αποθηκευτικού χώρου και το 5G είναι πλεονέκτημα,αν κάποιος διετία την κρατήσει δύο χρόνια,αλλά και πάλι δεν αξίζει σε σχέση με το 4/4 XL...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα είναι το πρώτο pixel που δεν θα πάρω. :(

 

Και εγώ... :(

 

Είχα αλλάξει από Pixel 2 XL σε Pixel 3a XL... Θεωρώ ότι τα Pixel θα πρέπει να έχουν μία ναυαρχίδα με flagship επεξεργαστή!

Για μένα είναι λάθος και η κατάργηση του 5 XL!

Σε ένα χρόνο θα ξέρουμε... Pixel 6 XL! :ninja:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα είναι το πρώτο pixel που δεν θα πάρω. :(

 

Δεν σε φοβάμαι εσένα...Θα το πάρεις είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δε βλέπω τον λόγο να πάω από το τωρινό, στο επόμενο. Ειδικά όταν θα έχω ακόμα υποστηριξη για αλλά δύο χρονια. Ναι okay, καταλαβαίνω την "αρρώστια" κάποιων για το νέο συνεχώς, κι εγώ το πέρασα κάποτε, αλλά δύσκολα θα πήγαινα σε Qualcomm 765. Σίγουρα θα έχει κάποια θετικά το 5αρι αλλά όχι κάτι το τόσο ουαου για να σκάσω 650 με 700€ συν τις θήκες, συν τα tempered glasses κι όποιο άλλο νέο κόλπο παρουσιάσει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ... :(

 

Είχα αλλάξει από Pixel 2 XL σε Pixel 3a XL... Θεωρώ ότι τα Pixel θα πρέπει να έχουν μία ναυαρχίδα με flagship επεξεργαστή!

Για μένα είναι λάθος και η κατάργηση του 5 XL!

Σε ένα χρόνο θα ξέρουμε... Pixel 6 XL! :ninja:

Κατάργησε τα Nexus για τα flagship Pixel,και μετά από μερικά χρόνια τα υποβίβασε στην μεσσαια κατηγορία...

Αυτή είναι χοντρικά η πορεία των Pixel...Ας ελπίζουμε να μην κρατήσει πολύ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι δε βλέπω τον λόγο να πάω από το τωρινό, στο επόμενο. Ειδικά όταν θα έχω ακόμα υποστηριξη για αλλά δύο χρονια. Ναι okay, καταλαβαίνω την "αρρώστια" κάποιων για το νέο συνεχώς, κι εγώ το πέρασα κάποτε, αλλά δύσκολα θα πήγαινα σε Qualcomm 765. Σίγουρα θα έχει κάποια θετικά το 5αρι αλλά όχι κάτι το τόσο ουαου για να σκάσω 650 με 700€ συν τις θήκες, συν τα tempered glasses κι όποιο άλλο νέο κόλπο παρουσιάσει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Κάπως έτσι,σε αυτά τα λεφτά παιρνεις Samsung, 1+, έστω και μεταχειρισμένο αλλά ναυαρχίδα...

Link to comment
Share on other sites

Κατάργησε τα Nexus για τα flagship Pixel,και μετά από μερικά χρόνια τα υποβίβασε στην μεσσαια κατηγορία...

 

Αυτή είναι χοντρικά η πορεία των Pixel...Ας ελπίζουμε να μην κρατήσει πολύ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Κάπως έτσι,σε αυτά τα λεφτά παιρνεις Samsung, 1+, έστω και μεταχειρισμένο αλλά ναυαρχίδα...

Καλά τώρα έτσι όπως αδερφοποιούνται τα Oxygen OS με το One UI, μακριά κι αγαπημένοι :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα έτσι όπως αδερφοποιούνται τα Oxygen OS με το One UI, μακριά κι αγαπημένοι :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Κατάλαβες πως το είπα...Βασικά σε αυτά τα λεφτά εγώ μόνο Samsung,η iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι με τρολάρει η γυναίκα μου με το κινητό της των 150€... Αυτά τα "κινέζικα" με Android One!

 

volte.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι με τρολάρει η γυναίκα μου με το κινητό της των 150€... Αυτά τα "κινέζικα" με Android One!

 

 

 

volte.jpg

Αυτό ήταν επιλογή μας από την στιγμή που αγοράσαμε συσκευή που δεν υποστηρίζεται από τους ελληνικούς παρόχους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν επιλογή μας από την στιγμή που αγοράσαμε συσκευή που δεν υποστηρίζεται από τους ελληνικούς παρόχους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δε λες πάλι καλά που "δουλεύει" έστω η eSIM! :happy:

Φαντάζεσαι να μην μπορούσαμε να την χρησιμοποιήσουμε! :cry:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δε λες πάλι καλά που "δουλεύει" έστω η eSIM! :happy:

 

Φαντάζεσαι να μην μπορούσαμε να την χρησιμοποιήσουμε! :cry:

Τι εννοείς δουλεύει; Υπήρχε περίπτωση να μην δούλευε :p

 

Εμένα το μόνο πράγμα που μου με εκνευρίζει, είναι ότι την νύχτα που κοιμάμαι, χάνει 5% σε standby, με τα πάντα κλειστά. Ούτε Wi-Fi, ούτε bluetooth, ούτε δεδομένα, ούτε location ανοιχτά. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο το σήμα που έχω (3-4) γραμμές, αλλά θα ήθελα ας πούμε να χάνει κάπου 2 με 3%. Βέβαια και στο OnePlus 7 Pro κάπου τόσο έχανε την νύχτα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το εύρος τιμής που αναφέρεις θα είναι καλή επιλογή (για όποιον δεν έχει ήδη Pixel)

 

Αλλά όχι απαραίτητα για τους υφιστάμενους κατόχους Pixel (3, 4) που μπορεί να εξέταζαν αναβάθμιση στο 5

 

Καθώς σε διάφορα σημεία αποτελεί υποβάθμιση, cpu, gpu, μέγεθος οθόνης, ανάλυση οθόνης, υλικά κλπ

 

Μπορεί να βελτιώνει κάποια σημεία, αλλά δεν πρόκειται για μια ξεκάθαρη αναβάθμιση για να δώσει κάποιος λεφτά για να το πάρει

 

 

 

Το προτιμώ προσωπικά από Pixel 4 σειρά αν ήταν Pixel συσκευή να έπαιρνα.

Έχει θετικά που αποτελούν κίνητρο για εμένα πχ τεράστια μπαταρία και το αποτύπωμα πλάτη που προτιμώ από ότι οποιασδήποτε face unlocked υλοποίηση.

 

Πιστεύω επίσης η οθόνη θα είναι καλύτερη ιδιαίτερα φωτεινότητα που πάσχουν 4 σειρά.

 

Και διατηρεί τα υπόλοιπα θετική όπως ip68,ασύρματη φόρτιση,κάμερα με πολύ πιο χρήσιμο για εμένα ευρυγωνιο φακό από ότι ο telephoto σε Pixel 4.

 

6 ίντσες θα έχει το πλεονέκτημα πιο άνετος χειρισμός με ένα χέρι άρα είναι από ποια πλευρά το βλέπει ο καθένας.

 

Τι εννοείς δουλεύει; Υπήρχε περίπτωση να μην δούλευε :p

 

Εμένα το μόνο πράγμα που μου με εκνευρίζει, είναι ότι την νύχτα που κοιμάμαι, χάνει 5% σε standby, με τα πάντα κλειστά. Ούτε Wi-Fi, ούτε bluetooth, ούτε δεδομένα, ούτε location ανοιχτά. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο το σήμα που έχω (3-4) γραμμές, αλλά θα ήθελα ας πούμε να χάνει κάπου 2 με 3%. Βέβαια και στο OnePlus 7 Pro κάπου τόσο έχανε την νύχτα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Βαιε 14 μήνες με 7 Pro μόνο 1-2% έχανα είτε με OOS είτε με custom rom που ήμουν το συντριπτικο μεγαλύτερο διάστημα.

 

Και τώρα κάνα 2 εβδομάδες με 7T pro εξίσου το ίδιο.

 

dd42a595564265eea942f680938967f0.jpg

 

ba542c835e0c957741e1530d8763b014.jpg

 

b311ebccf85497f338b32274066e7175.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δουλεύει; Υπήρχε περίπτωση να μην δούλευε :p

 

Εμένα το μόνο πράγμα που μου με εκνευρίζει, είναι ότι την νύχτα που κοιμάμαι, χάνει 5% σε standby, με τα πάντα κλειστά. Ούτε Wi-Fi, ούτε bluetooth, ούτε δεδομένα, ούτε location ανοιχτά. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο το σήμα που έχω (3-4) γραμμές, αλλά θα ήθελα ας πούμε να χάνει κάπου 2 με 3%. Βέβαια και στο OnePlus 7 Pro κάπου τόσο έχανε την νύχτα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Τι σήμα παίζει μεγάλο ρόλο στην κατανάλωση ίσως γιαυτό χάνεις, στο Α3 χάνω γύρω στο 3% με ανοιχτό WiFi.

Δοκίμασε μια νύχτα αν δεν το χρειάζεσαι να το βάλεις σε πτήση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι με τρολάρει η γυναίκα μου με το κινητό της των 150€... Αυτά τα "κινέζικα" με Android One!

 

volte.jpg

 

Αν έχεις magisk δουλεύει κανονικά το volte

Link to comment
Share on other sites

Το προτιμώ προσωπικά από Pixel 4 σειρά αν ήταν Pixel συσκευή να έπαιρνα.

Έχει θετικά που αποτελούν κίνητρο για εμένα πχ τεράστια μπαταρία και το αποτύπωμα πλάτη που προτιμώ από ότι οποιασδήποτε face unlocked υλοποίηση.

 

Πιστεύω επίσης η οθόνη θα είναι καλύτερη ιδιαίτερα φωτεινότητα που πάσχουν 4 σειρά.

 

Και διατηρεί τα υπόλοιπα θετική όπως ip68,ασύρματη φόρτιση,κάμερα με πολύ πιο χρήσιμο για εμένα ευρυγωνιο φακό από ότι ο telephoto σε Pixel 4.

 

6 ίντσες θα έχει το πλεονέκτημα πιο άνετος χειρισμός με ένα χέρι άρα είναι από ποια πλευρά το βλέπει ο καθένας.

 

 

 

 

Βαιε 14 μήνες με 7 Pro μόνο 1-2% έχανα είτε με OOS είτε με custom rom που ήμουν το συντριπτικο μεγαλύτερο διάστημα.

 

Και τώρα κάνα 2 εβδομάδες με 7T pro εξίσου το ίδιο.

 

dd42a595564265eea942f680938967f0.jpg

 

ba542c835e0c957741e1530d8763b014.jpg

 

b311ebccf85497f338b32274066e7175.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Άρα είναι θέμα σήματος η κάτι δεν κάνω εγώ σωστά. Δεν γίνεται σε δύο συσκευές να έχω τι ίδιο θέμα. Εννοείται χωρίς root και δεν έχω ξηλώσει κάτι από την συσκευή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...