Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ! Πριν λίγες μέρες έγινα κάτοχος ενος Tourbo X Hive 4 3g. ολα καλά με το ταμπλετ ομως το Slide Me που έχει , αποδειχυηκε κατώτερο των προδοκιών μου. Εχω την εξής απορία, μπορώ να κατεβάσω εφαρμογες απο το Gppgle Play μέσω του browser της συσκευής; έχω 'ηδη λογαριασμ'ο στο Goog;e Play μιας και έχω και ένα Lg L7.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να δουλεύει το gmail και το google play που ενώ δειχνουν εγκατεστημένα ανοίγουν και κλείνουν αμεσως στο κατα τα άλλα λειτουργικό HIVE IV 3G της TURBO-X
Link to comment
Share on other sites

Εσύ αν έχεις κάνει claim δεν γίνεται να επικοινωνήσεις με τον πωλητή, γιατί στο claim μιλάει μαζί του μόνο το Paypal.

Είσαι σίγουρος ότι έκανες claim; Μήπως είσαι ακόμα στην διαδικασία του dispute; Αν ναι , πας στο resolution center , view open cases , details στην υπόθεση που θες και εκεί μπορείς να γράψεις στον πωλητή.

οριστε και μερικες φωτογραφιες εστειλα μεσω email να παει να το παραλαβει δυο φορες και της δυο φορες πηρα την παρκατω απαντηση

Dear customer.

Thanks for your reply, and we will repair it to you soon.

Please wait for it.

Regards,

Yolanda

τι να κανω;;;;

Link to comment
Share on other sites

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα. Τελευταία τροποποίηση από bratsos: 26 Μάι. 2013, 23:10. Αιτιολογία: bug on root process

Δεν με αφηνει να κανω τροποποιηση στο προηγουμενο θεμα.

Καποιος 'η το συστημα πηγε και αλλαξε ή χαλασε τα δικαιωματα στη πινακα τιμων στην mysql.db line_26 Μάι. 2013, 17:59 και ως αποτελεσμα ειναι κλειδωμενο.

Αναγκαστικα απανταω με καινουργιο post.

 

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε την εφαρμογή es file explorer στην συσκευή μας την ανοίγουμε και πάμε στις ρυθμίσεις

Επιλέγουμε το Επιλογές root και τσεκάρομαι τα Εξερευνητής root. Πάνω στον κεντρικό φάκελο και Προσάρτηση συστήματος

Κλείνουμε την εφαρμογή και την ξανανοίγουμε και επιλέγουμε την εφαρμογή που θέλουμε να εγκαταστήσουμε(google play) (οι εφαρμογές είναι αρχεία τύπου .apk)

Πατάμε παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή και μετά επιλέγουμε μετακίνηση σε system/app

Κλείνουμε την εφαρμογή και την ξανανοίγουμε επιλέγουμε στο πάνω αριστερά μέρος την ένδειξη με το αστεράκι (αγαπημένο) μετά επιλέγουμε την επιλογή τηλέφωνο και βρίσκουμε τον φάκελο system τον ανοίγουμε και μετά ανοίγουμε τον φάκελο app όπου βρίσκονται όλες οι εφαρμογές συστήματος εκεί βρίσκετε και η εφαρμογή που στείλαμε

Πατάμε παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή και επιλέγουμε ιδιότητες, αλλάζουμε τα δικαιώματα της εφαρμογής σε rw- r-- r-- και πατάμε οκ

Εγκαθιστούμε την εφαρμογή...

( http://www.mpanania.com/2013/12/google-play-bitmore-tablets.html )

Edited by bratsos
New Post on insert table_Bitmore Tab1030
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, την διευθυνση επιστροφης πρεπει να την γραψω απο τωρα, πριν παω στο ταχυδρομειο ή θα μου δωσουν εκει καποιο αυτοκολητο που θα το γραψω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, η βδομάδα αυτη εχει να κανει με κλείδωμα συσκευών. Εχει κλειδώσει ενα iPad αλλα αυτο ειναι άλλη ιστορία ωστόσο το προβλημα ειναι σε ενα MLSiQTab3G που εχω καινούργιο , το ειχα ανοίξει μια φορα πριν μήνες να το χαζεύω και μετα το έκλεισα.

 

Σημερα που το άνοιξα βλεπω να με βγάζει σε οθόνη που πρεπει με gesture να ξεκλειδώσει! Ούτε καν θυμάμαι να βάζω κωδικό ούτε gesture για ξεκλείδωμα. Εχει κανεις ιδεα πως μπορω να επαναφέρω το tablet στην αρχική του κατάσταση για να ξεκλειδώσει?

 

EDIT: Τελικά βρήκα τη λύση στο παρακάτω video!

 

Edited by energetic
Λύση στο ερώτημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα ενα ταβλετ απο aliexpress, οκ πωλητης μπορω να πω πως ειναι πολυ ενταξη προσπαθει να βρει μια λυση, αλλα το ταβλετ ειναι dead πανω απο 24 ωρες...τι λετε να ανοιξω dispute, ,η υπαρχει και αλλος τροπος για να παρω refund?

δε μου εχει ξανατυχει να επιστεψω κατι απο ali...και δεν ειμαι σιγουρος τι πρεπει να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν πάρει αν υποστηρίζει τη χρήση usb-ethernet αντάπτορα. Κοινώς αν αναγνωρίζει την ethernet.

Μου είναι πολύ απαραίτητη η ethernet μιας και θα ήθελα να το χρησιμοποιώ και στη δουλειά μου για ρυθμίσεις δικτύων. Είναι πολύ βαρύ και άβολο το λαπτοπ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοιξει dispute στο paypal για ενα κινητο που εχω παραλαβει προβληματικο και τωρα ειναι να το στειλω πισω στη Κινα.

Τις φωτογραφιες που θα τραβηξω απο το δεμα που προκειται να στειλω, που θα τις ανεβασω στο paypal?

Δεν βλεπω καπου στα messages να γραφει attach pic. Μονο συνομιλια μπορω να εχω με τον πωλητη και βλεπω μονο το Post Message. Υπαρχει καπου αλλου στο paypal και δεν το βλεπω? :lost:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοιξει dispute στο paypal για ενα κινητο που εχω παραλαβει προβληματικο και τωρα ειναι να το στειλω πισω στη Κινα.

Τις φωτογραφιες που θα τραβηξω απο το δεμα που προκειται να στειλω, που θα τις ανεβασω στο paypal?

Δεν βλεπω καπου στα messages να γραφει attach pic. Μονο συνομιλια μπορω να εχω με τον πωλητη και βλεπω μονο το Post Message. Υπαρχει καπου αλλου στο paypal και δεν το βλεπω? :lost:

 

Aπο επιστροφες και τετοια δεν εχω ιδεα τι παιζει αλλα κατι προχειρο που σκεφτηκα ειναι να ανεβασεις τις φωτο σε καποιον hoster (Photobucket ή Imageshack ή σε καποιο παρομοιο) και απλα να αντιγραψεις το λινκ στη συνομιλια που εχεις με το Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω ΑΝ δεν υπαρχει ειδικη φορμα που μπορεις να ανεβαζεις φωτο στο paypal στο resolution center για τα dispute.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω ΑΝ δεν υπαρχει ειδικη φορμα που μπορεις να ανεβαζεις φωτο στο paypal στο resolution center για τα dispute.

Βασικά εγώ δε της ανέβασα απλά στα στοιχεία που έχω έγραψα ότι έχω φωτογραφίες από κουτί ταχυδρομείο κλπ και αν χρειαστεί μπορώ να σας της στείλω. Τελικά με αποζημίωσε το PayPal χωρίς καν να μου ζητήσει να της δει μόλις παραδόθηκε το δέμα πίσω στο μαγαζί. Γενικά κι εγώ όσο κι αν έψαξα δε βρήκα να της στείλω μέσω PayPal. Απλά στο escalate σε ρωτάει αν έχεις επιπλέον στοιχεία και να συμφωνήσεις ότι θα τα δώσεις το ταχύτερο δυνατό αν ζητηθούν εκεί τα εγραψα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για 3g dongle για το pipo m6 pro. Na υποθεσω οτι κανουν δουλεια σε ολα τα μοντελα για αυτο το γραφω εδω στα γενικα.

Η σελιδα τους εχει μια λιστα http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Contact&a=index&id=263&type=3

αλλα τα ποιο πολλα δεν υπαρχουν. Ξερει κανεις αν κανουν τα νε μοντελα της αγορας πχ

http://www.public.gr/product/perifereiaka/networking/3g-modems/3g-modems-huawei-e3131/prod3040422pp/

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα 3g/4g dongles που δινουν με τα πακετα τους οι εταιρειες κινητης οπως πχ

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_KartaFullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

θα εχεις και τσαμπε υπολοιπο και πολυ πιθανο να πετυχεις και καποιο πιο παλιο dongle.

 

Εγω προ διετιας βρηκα αυτο που εψαχνα στα stick της Vodafone.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αυριο στελνω το τηλεφωνο στην Κινα και ο Κινεζος μου ζηταει αριθμο παραγγελιας!

Ειναι ο αριθμος παραγγελιας που μου εδωσε το site οταν εκανα την παραγγελια?

Και αυτον τον αριθμο να τον γραψω πανω στο φακελο?

Δειτε

Before send your phone, Please do as below:

 

and send us the full set

 

1. Put a paper in your parcel , write down your order number and the problems of your phone in English. Please note that we would not handle your parcel if we can not find the paper.

 

2. Please send back your phone with a screen protector. We will not be responsible if your phone was scratched during transit without the protection of the screen protector.

 

3.Make sure your phone is not set or the power-on password has been lifted

 

When you are ready to send:

 

1.Send out your package through local post office , do not return by DHL,UPS...as it will cost high customs and it may be in trouble with customs clearance.

 

2. Marked your order No. (1000*****/800000**** ) on your parcel.

 

3. Take some photos of delivery when you send it back to us.

 

This is our return address:

 

Room.501-B,5F BAK Building ,High-tech Park Nanshan District,Shenzhen,Guangdong,China (mainland) 518000

 

Tel:0755-86621702

 

Mobile : 13760355182

 

Full name : Liu qi(maggie)

 

Your parcel will be delivered to us in 15~30 days. Please inform us your tracking number if you have sent your parcel. We will send email to you as soon as we received your package.

 

NOTE: To repair phone, after testing, if the defective is under warranty (factory default), we will not charge any fee from customer; if the defective is artificially damage, we will charge the hardware replace fee from our customer.

 

And we will give you full refund

 

Have a nice day

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για 3g dongle για το pipo m6 pro. Na υποθεσω οτι κανουν δουλεια σε ολα τα μοντελα για αυτο το γραφω εδω στα γενικα.

Η σελιδα τους εχει μια λιστα http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Contact&a=index&id=263&type=3

αλλα τα ποιο πολλα δεν υπαρχουν. Ξερει κανεις αν κανουν τα νε μοντελα της αγορας πχ

http://www.public.gr/product/perifereiaka/networking/3g-modems/3g-modems-huawei-e3131/prod3040422pp/

 

πάντως εγώ για το δικό μου Pipo U1 Pro δεν έψαξα καν usb dongle..... αν δεν έχεις data στην υπάρχουσα σου σύνδεση και συσκευή και δεν σου βρίσκεται πρόχειρο ένα πιό παλιό 3G τηλέφωνο που να γίνεται wifi hotspot ψάξε στις αγγελίες, του βάζεις επάνω και ένα cu και έχεις 3g modem για όποια συσκευή σου θελήσεις! Ούτε drivers, ούτε ασυμβατότητες, ούτε κατανάλωση μπαταρίας του ταμπλετ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εστειλα σημερα το κινητο πισω στην Κινα.

Δεν υπαρχει η Β' προτεραιοτητα, εχει καταργηθει μου ειπανε!!!

Εγραψα και στο χαρτακι για το τελωνειο Gift και αξια 20 ευρω!

Εβγαλα και τις απαραιτητες φωτογραφιες και τους τις εστειλα.

Πληρωσα 15 ευρω για την αποστολη. Περιμενα λιγοτερα αλλα λογω της καλης συσκευασιας

που το εκανα βγηκε σχεδον μισο κιλο και κατι.

Τωρα η Antelife θεωρητικα κανει refund και στα μεταφορικα που πληρωνει ο πελατης

εφοσον το προϊον ειναι ελατωματικο και επιστρεφεται μεσα σε 7 εργασιμες μερες (ετσι αναφερει το site τους).

Εγω παντως τους το ζητησα μεσα απο το paypal.

Τωρα τι θα γινει, θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

To μόνο κακό με αυτόν τον τρόπο, είναι ότι το tablet θα βλέπει την σύνδεση με το 3G κινητό ως Wifi, οπότε αν έχεις καμιά χοντρή εφαρμογή που θέλει να κάνει update (πχ κάνα παιχνίδι, που έχει update της τάξης των εκατοντάδων MB, πχ Angry Birds Go), και οι ενημερώσεις είναι στο αυτόματο, τα χάσαμε τα μεγαμπάιτ πατριώτη, θα τα ρουφήξει μονορούφι...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Σκέφτομαι να κάνω δώρο στη κοπέλα μου ένα tablet.Το θέλει βασικά για να βλέπει ταινίες online. Η απορία μου είναι σε σχέση με το android.Μπορείς να δεις, γιατί με το τηλέφωνο μου που δοκίμασα ζητάει το adobe flash player και απ΄όσο γνωρίζω δεν υπάρχει πια για android.

Αν της πάρω ένα με windows 8, είναι καλύτερα για τη χρήση που το θέλει???:wacko:

Ευχαριστώ

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

αγορασα προσφατα ένα tablet Archos 79 platinum και διαπιστωσα ότι δεν φορτιζει όταν το συνδεω στην θυρα USB. δοκιμασα και με φορτιστη να το φορτισω μεσω USB αλλα τιποτα. Είναι φυσιολογικό η πρεπει να ψαχτω? κατά τα αλλα η θυρα δουλευει μια χαρα με στικακι και συνδεση με υπολογιστη για μεταφορα αρχειων κλπ
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν λιγο καιρο το συγκεκριμενο tablet και τωρα ψαχνω για καποια rom ...

Μηπως υπαρχει τροπος να ταιριαξει ρομ με τον ιδιο επεξεργαστη; για 3188t μου φαινεται αργη η ανταποκριση του. Συγκριτικα με το κινητο αργει πολυ, εχω το g2f της jiayu και υποτιθεται οτι εχουν παρομοια βαθμολογια στο antutu

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ σκέφτομαι για την αγορά του παρακάτω τάμπλετ.

Ξέρει κανείς αυτό το τάμπλετ?

Έχετε ακούσει μήπως αν είναι ελαττωματικό?

 

http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=70842&pcode=SHOW_PROD70842

Edited by Stam0s
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για 3g dongle για το pipo m6 pro. Na υποθεσω οτι κανουν δουλεια σε ολα τα μοντελα για αυτο το γραφω εδω στα γενικα.

Η σελιδα τους εχει μια λιστα http://www.pipo.cn/En/index.php?m=Contact&a=index&id=263&type=3

αλλα τα ποιο πολλα δεν υπαρχουν. Ξερει κανεις αν κανουν τα νε μοντελα της αγορας πχ

http://www.public.gr/product/perifereiaka/networking/3g-modems/3g-modems-huawei-e3131/prod3040422pp/

 

Διάλεξε κάποιο που σου κάνει και ας είναι παλιό και μετά αγόρασε το από ebay.

Παίζουν μεταχειρισμένα σε καλές τιμές.

Έτσι τσιμπησα εγώ ένα επώνυμο για χρήση με mifi και σύνδεση με ταμπλετ και κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...