Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να κανω root το Bimore Tab88 αλλα δεν βρίσκω πουθενα οδηγίες. Μήπως ξέρει κάποιος; Επίσης και κάποια rom. Ευχαριστω πολύ. :)

Αρχικά δοκίμασε αυτό. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Link to comment
Share on other sites

αυτο χρειάζομαι. ελληνικό είναι ή κινέζικο; κανένας που να το έχει αγοράσει;

 

Με 385 ευρώ γιατι δε κοιτάς για λαπτοπ?

Η μπαταρία του δε με ενθουσίασε να σΕ πω την αλήθεια...

 

Τι εννοείς Ελληνικό ή Κινέζικο ειναι?

Τι στις μέρες μας ΔΕΝ ειναι κινέζικο?

Λες να το συναρμολογουν σε κανα υπόγειο στο Μπραχάμι?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω το μηχάνημα, αλλά δεν κρατιέμαι να κάνω κάποια σχόλια.

Αυτό μάλιστα, είναι ένας πραγματικός υπολογιστής.

Κακά τα ψέματα. Ακόμη και οι ακριβώτερες συσκευές android δεν είναι τίποτα παραπάνω από γκατζετάκια για να παίζουμε παιχνίδια και να βλέπουμε ταινίες. Εμένα τουλάχιστον με έχει ενοχλήσει η ανύπαρκτη δυνατότητά διασύνδεσής τους με άλλες συσκευές μου όπως τo garmin gps μου.

Ενώ με αυτό κάνεις τα πάντα. Δείχνει το μέλλον. Πολύ βαρύ αλλά σίγουρα θα τα ελαφρύνουν. Η τιμή του είναι ακριβώτερη από τα 150-200 ευρώ που δίνουμε για τις κινέζικες ταμπλέτες αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Είναι πάντως φτηνότερο από ανάλογες win συσκευές και σίγουρα θα βγουν κι άλλα και θα φτηνήνουν κι άλλο.

Η μόνη παρατήρηση που έχω είναι ότι κάπου διάβασα ότι το touch δεν λειτουργεί και τόσο σωστά στα win 7 παρά μόνο σε πάρα πολύ καλές οθόνες. Δεν είναι φτιαγμένα τα win 7 για touch. Η χρήση πένας βοηθάει τη κατάσταση. Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις.

Το μέλλον όμως με τα win 8 είναι ήδη εδώ. Καλά τα γκατζετάκια αλλά μόνο για να παίζουμε.

Α, ναι. Και το site της εταιρείας παραγωγής (techtonicbay.com) δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Το μέλλον όμως με τα win 8 είναι ήδη εδώ. Καλά τα γκατζετάκια αλλά μόνο για να παίζουμε.

.

ετσι ακριβως

 

Γιατί θα μας προτιμήσετε

1. Εγγύηση 2 ετών σε όλα μας τα προϊόντα, (Τον πρώτο χρόνο ανταλλαγή και τον δεύτερο χρόνο επισκευή δωρεάν).

2. Όλες οι παραδόσεις μας γίνονται μέσω γενικής ταχυδρομικής και η παράδοση σε εσάς γίνεται την επόμενη μέρα.

3. Όλες οι παραγγελίες έχουν δωρεάν κόστος μεταφοράς αξίας άνω των 100 ευρώ.

4. Δωρεάν τεχνική υποστήριξη

εχει κανεις αποψη πανω σε αυτο;

edit.http://www.vivacoltd.com/index.asp?action=show&cid=73&id=208&mid=73

με hdmi,retina,bt,εαν ηταν στα 280.ισως και να το χτυπουσα με την προυποθεση να ισχυει στο ακεραιο η υποστηριξη που υποσχεται

πολυ καλο φαινεται

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως

 

Γιατί θα μας προτιμήσετε

1. Εγγύηση 2 ετών σε όλα μας τα προϊόντα, (Τον πρώτο χρόνο ανταλλαγή και τον δεύτερο χρόνο επισκευή δωρεάν).

2. Όλες οι παραδόσεις μας γίνονται μέσω γενικής ταχυδρομικής και η παράδοση σε εσάς γίνεται την επόμενη μέρα.

3. Όλες οι παραγγελίες έχουν δωρεάν κόστος μεταφοράς αξίας άνω των 100 ευρώ.

4. Δωρεάν τεχνική υποστήριξη

εχει κανεις αποψη πανω σε αυτο;

edit.http://www.vivacoltd.com/index.asp?action=show&cid=73&id=208&mid=73

με hdmi,retina,bt,εαν ηταν στα 280.ισως και να το χτυπουσα με την προυποθεση να ισχυει στο ακεραιο η υποστηριξη που υποσχεται

πολυ καλο φαινεται

 

Εγώ ξέρω μόνο γιατί ΔΕΝ θα τους προτιμήσω.

 

Γιατι απλα ειναι πανακριβη,Να δώσω 325e για ενα μηχάνημά παρόμοιο με το Hundai Χ900?Για πιο λόγο να κάνω τέτοια Μ....α μου περισσεύουν για να τους τα χαρίσω?Αν ήταν να διαθέσω τόσα θα αγόραζα το νεχυς 10,θα πήγαινα να πάρω το άγνωστο Vivaco τους.. Χώρια ότι τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους είναι ελλιπείς και δεν γνωρίζω τι παίρνω..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

θα ταν καλό να έχουμε κάποιο review απο κάποιον που τα έχει αγοράσει, όσο για το ότι έχουν windows 7 μικρό το κακό μπορείς εύκολα να βάλεις 8
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις

 

γιατί ποια η δυσκολία; αν εννοείς την ανυπαρξία dvd-drive νομίζω οτι μπορείς να τα συνδέσεις με ένα εξωτερικό και να κάνεις την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

γιατί ποια η δυσκολία; αν εννοείς την ανυπαρξία dvd-drive νομίζω οτι μπορείς να τα συνδέσεις με ένα εξωτερικό και να κάνεις την αναβάθμιση

Αν σου δώσει drivers η εταιρία του τάμπλετ, ναι.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με ένα κανονικό dvd των windows 8 δε γινεται οπως σε ένα λάπτοπ η νετμπουκ;

 

Άκυρο λάθος διατύπωση, είναι Pc αλλά το τι θα έχει μέσα αυτό το Pc ένας θεός το ξέρει,αν δεν υπάρχουν οι drivers στα windows αι βρες τους..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν απο 5 ημερες παρελαβα το Ainol novo 10 Hero II απο Banggood (ηρθε σε 20 ημερολογιακες ημερες, ουτε τελωνειο, ολα καλα). Προσπαθω να απεγκαταστησω τις κινεζικες εφαρμογες που εχει με το Unistall Master αλλα δεν γινεται. Πρεπει να γινω root και αν ναι που μπορω να βρω οδηγιες; Edited by giotop
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πριν απο 5 ημερες παρελαβα το Ainol novo 10 Hero II απο Banggood (ηρθε σε 20 ημερολογιακες ημερες, ουτε τελωνειο, ολα καλα). Προσπαθω να απεγκαταστησω τις κινεζικες εφαρμογες που εχει με το Unistall Master αλλα γινεται. Πρεπει να γινω root και αν ναι που μπορω να βρω οδηγιες;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Link to comment
Share on other sites

Αν σου δώσει drivers η εταιρία του τάμπλετ, ναι.

μια χαρα μπαινουν αφου εχουν ηδη windos 7

απλα θα δεις τις συσκευες σου στα windows 7,παιρνεις και ενα image του δισκου εαν παει κατι στραβα για να το επαναφερεις,και προχωρας

ενα pc με windows 7 ειναι και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα μπαινουν αφου εχουν ηδη windos 7

απλα θα δεις τις συσκευες σου στα windows 7,παιρνεις και ενα image του δισκου εαν παει κατι στραβα για να το επαναφερεις,και προχωρας

ενα pc με windows 7 ειναι και τιποτα αλλο.

 

Το έχεις δοκιμάσει?

 

Ντιμι εάν πάρεις με win,το δοκιμάζεις δεν έχεις να χάσεις κ τίποτα,ίσως μονό την εγγύηση σου...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

οι απόψεις διίστανται...

ενα λογο που να μην γινεται;

ηδη εχει 7 επανω,δεν εχει android η κατι αλλο και ψαχνεις αοριστα drivers

τα drivers θα ερθουν απο windows update εαν καποιοι δεν βρεθουν αμεσως,και εαν παλι καποιοι δεν βρεθουν θα ξερεις απο 7αρια τι σου λειπει και θα τον εγκαταστησεις απο το site της realtek για π.χ ,οπως κανουμε και στα laptops.

 

η εγγυηση ειναι παντα στο hardware και οχι στο software,τι σχεση εχει;

τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

ενα λογο που να μην γινεται;

ηδη εχει 7 επανω,δεν εχει android η κατι αλλο και ψαχνεις αοριστα drivers

τα drivers θα ερθουν απο windows update εαν καποιοι δεν βρεθουν αμεσως,και εαν παλι καποιοι δεν βρεθουν θα ξερεις απο 7αρια τι σου λειπει και θα τον εγκαταστησεις απο το site της realtek για π.χ ,οπως κανουμε και στα laptops.

 

η εγγυηση ειναι παντα στο hardware και οχι στο software,τι σχεση εχει;

τεσπα..

 

Η εγγύηση είναι στο μηχάνημα,και συμπεριλαμβάνει και τα 2.Αν η εταιρία που το βγάζει το αναβαθμίσει επίσημα είσαι οκ,εάν όχι,άνετα μπορεί να μην δεχτή την εγγύηση εφόσον πάθει κάτι αφού το "πείραξες"

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι στο μηχάνημα,και συμπεριλαμβάνει και τα 2.Αν η εταιρία που το βγάζει το αναβαθμίσει επίσημα είσαι οκ,εάν όχι,άνετα μπορεί να μην δεχτή την εγγύηση εφόσον πάθει κάτι αφού το "πείραξες"

για windows μιλαμε και X86,δεν μιλαμε για android που μπορει να μπρικαρει το μηχανημα η αναβαθμιση η περασμα custom rom

εγω εστειλα laptop στην sony χωρις σκληρο δισκο,με αλλες μνημες,τι μου λες τωρα,γιατι δεν ηθελα να εχουν τα δεδομενα μου,και μαλιστα μου ειπαν ενα σωρο εχουμε για τεστ ,τι να τον κανουμε τον δικο σου.

εαν ομως η εταιρια ψαχνεται ΝΑ ΜΗΝ στο φτιαξει τοτε δεν πρεπει απο την αρχη να αγορασεις απο αυτην

για αυτο και ρωτησα εαν καποιος ξερει τι παιζει με την εγγυηση

ας πεσει με το καλο ενα τετοιο μηχανημα στα χερια μου και εχει να πεσει format που θα παει συνεφο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

για windows μιλαμε και X86,δεν μιλαμε για android που μπορει να μπρικαρει το μηχανημα η αναβαθμιση η περασμα custom rom

εγω εστειλα laptop στην sony χωρις σκληρο δισκο,με αλλες μνημες,τι μου λες τωρα,γιατι δεν ηθελα να εχουν τα δεδομενα μου,και μαλιστα μου ειπαν ενα σωρο εχουμε για τεστ ,τι να τον κανουμε τον δικο σου.

εαν ομως η εταιρια ψαχνεται ΝΑ ΜΗΝ στο φτιαξει τοτε δεν πρεπει απο την αρχη να αγορασεις απο αυτην

για αυτο και ρωτησα εαν καποιος ξερει τι παιζει με την εγγυηση

ας πεσει με το καλο ενα τετοιο μηχανημα στα χερια μου και εχει να πεσει format που θα παει συνεφο

 

 

Και ο δίσκος και η μνήμες πρέπει να ήταν προσβάσιμες χωρίς να ανοιχτή το μηχάνημα έτσι δεν ειναι?Αν θυμάμαι καλά και σε ένα δικό μου που είχα παλιά έτσι ήταν... γιατί σου δίνουν την δυνατότητα να αλλάξεις χωρίς να υπάρχει θέμα εγγυήσεις.Αλλά άλλο αυτό που λέμε τώρα και άλλο αυτό που σου είπα πριν.Το πιο εύκολο είναι όταν είναι να αγοράσει κάποιος να τους ρωτήσει από πριν, μπορεί η πολιτική τις εταιρίας να διαφέρει...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προβλημα εδω

εχω κανα 3μηνο ενα κινεζικο ταμπλετ kociko m1060 και εχω ενα θεματακι

δεν εχει κουμπια γιατι τα εσπασε ο γιος μου οταν το χτυπούσε στο πάτωμα και το άνοιξε κλισε ειναι ενα θεματακι

αλλα το μεγαλύτερο θεματακη ειναι οτι δεν μπορώ να χειριστώ το ρεκοβερυ που εχει

 

και αλλαζα το build prop με ενα προγραμματακι και το εκανα πιο γρήγορο αλλα συνέχιζα τα πειράματα και τωρα δεν μπορει να

φορτώσει τον λανσερ και ερωτώ

με επαναφορα εργοστασιακον δεδωμενον το build prop θα παρει την αρχικη του μορφη η οχι?

 

στο μόνο που εχω προσβαση ειναι οι ρυθμησεις και απο εκει δεν μπορώ όμως να ανοίξω καμια εφαρμογή για να φτιάξω τα πράγματα

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...