Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.

θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει σε aoson m19 με wi fi μονο,καποιο 3g stick για συνδεση στο ιντερνετ.θελω να κανω συνδεση με cosmote και θελω να μαθω ποιο stick(μαρκα) ειναι συμβατο.καποιο που να το εχετε δοκιμασει.

οπως ας πουμε του tabletistas.

θα ηθελα μαρκα,τιμη,και απο που μπορω να το αγορασω.

Σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

 

Είναι πολύ πιθανό να μη βρίσκει παιχνίδια - μιας που τα κλειδώνει η Google σε συγκεκριμένα προφίλ - δυστυχώς :(

Ρίξε μια ματιά στο iPadAlternative.com.

Αρα αν κατάλαβα καλα ειναι πιθανόν αυτο να συμβεί σε ολα τα κινέζικα ταμπλετ και οχι μονο στα φτηνα πχ? Σωστά?

Αρα ειναι σαν ρουλέτα παιρνω το ταμπλετ και κατεβάζω οτι βρίσκω.Αν κανω λαθος διόρθωσε με. Πάντως ευχαριστώ θα του πω να ξανα σκεφτει το nexus 7 Που του πρότεινα μετα απο αυτα που μου ειπες.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω μαζί σου, 300 ευρώ δεν ειναι λίγα για το nexus7, αντιθέτως. Οι 7 ιντσες ειναι λίγες για tablet, αν το βρεις απο εξω πιο φθηνά...πάσο
Link to comment
Share on other sites

Μά εγώ δεν είπα ότι είναι φτηνο το νέξους. στα 250 θα το πάρει. αλλά από το να πάρεις ένα Κινέζικο και να μην έχει τις εφαρμογές της icecream γιατί τις κλειδώνει η Google ε τότε νέξους και το κεφάλι μου ήσυχο. Όσο για τις ίντσες πότε δεν θα έπαιρνα πάνω από 7 έχω το νέξους. και μετά από μισή ώρα θέλουν ξεκούραση τα χέρια μου.

προσωπική άποψη πάντα.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αρα αν κατάλαβα καλα ειναι πιθανόν αυτο να συμβεί σε ολα τα κινέζικα ταμπλετ και οχι μονο στα φτηνα πχ? Σωστά?

Για την ακρίβεια αυτό μπορεί να συμβεί σε οποιοδήποτε Android tablet. Για παράδειγμα, παιχνίδια που είναι με χορηγία από nVidia δεν παίζουν σε tablets που δεν έχουν nVidia CPU (ακόμα και επώνυμα), άσχετα εάν μπορούν (που μπορούν).

 

Αρα ειναι σαν ρουλέτα παιρνω το ταμπλετ και κατεβάζω οτι βρίσκω.Αν κανω λαθος διόρθωσε με. Πάντως ευχαριστώ θα του πω να ξανα σκεφτει το nexus 7 Που του πρότεινα μετα απο αυτα που μου ειπες.

 

Ρουλέτα για το Κινέζικο, δε θα το έλεγα. Πιο πολύ κινδυνεύει με ασυμβατότητες αγοράζοντας το Nexus 7 - το οποίο ΙΜΗΟ είναι υπερτιμημένο tablet με σοβαρούς περιορισμούς (αποθηκευτικός χώρος, αργή RAM, έλλειψη μSD, έλλειψη HDMI, έλλειψη USB host, οπίσθιας κάμερας) - αφού υπάρχουν αρκετές ασυμβατότητες με εφαρμογές και παιχνίδια (τόσο λόγο JB όσο και λόγω Tegra3). Απλά με τη Google θα παίρνει νωρίτερα απ'όλους αναβαθμίσεις, αν και τα περισσότερα Κινέζικα έχουν πολύ ενεργές κοινότητες και βγάζουν διαρκώς νέες ROMs.

 

Μά εγώ δεν είπα ότι είναι φτηνο το νέξους. στα 250 θα το πάρει. αλλά από το να πάρεις ένα Κινέζικο και να μην έχει τις εφαρμογές της icecream γιατί τις κλειδώνει η Google ε τότε νέξους και το κεφάλι μου ήσυχο. Όσο για τις ίντσες πότε δεν θα έπαιρνα πάνω από 7 έχω το νέξους. και μετά από μισή ώρα θέλουν ξεκούραση τα χέρια μου.

προσωπική άποψη πάντα.

 

Τα Κινέζικα έχουν όλες τις εφαρμογές που έχουν τα "επώνυμα", ενώ παίρνουν και εφαρμογές που δεν εγκαθίστανται στα επώνυμα.

Το μόνο ρίσκο που έχεις με το Κινέζικο είναι να μην αγοράσεις από καλό πωλητή - γιαυτό υπάρχει και το άλλο νήμα με τα αξιόπιστα Κινέζικα e-shops - και να πάρεις είτε "μαϊμού" είτε να έχεις προβλήματα (DOA) από ανύπαρκτο έλεγχο. Αν ακολουθήσεις την "περπατημένη" (= αξιόπιστα μαγαζιά και δοκιμασμένα tablets), θα γλυτώσεις πολλά χρήματα και θα έχεις κορυφαίο hardware με το 1/3 της τιμής. ;)

Edited by Frontier
Συγχώνευση πολλαπλών απαντήσεων.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Android Tablet "Alphecca" Vimicro VC882 (Chinavasion αγορα) ROOTED.

Τα κατάφερα ακολουθώντας τις οδηγίες εδώ :

http://www.androidtablets.net/forum/android-tablet-q/33982-flytouch-5-super-easy-root-instructions.html

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εχει google play και για τις απειτησεις ενος μεσου χρηστη ειναι αρκετα καλο και ικανοποιητικο.Το μονο που θελω να βρω ειναι πως να το κανω ροοτ αλλα λιγακι δυσκολο
Link to comment
Share on other sites

@Frontier ευχαριστω για τις απαντησεις.εμαθα πολλα που δεν ηξερα.Να εισαι καλα!

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου.

Σήμερα παρέλαβα το Fire και έχω ξετρελαθεί (από αυτό γράφω τώρα).

Περισσότερα στο σχετικό νήμα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρουλέτα για το Κινέζικο, δε θα το έλεγα. Πιο πολύ κινδυνεύει με ασυμβατότητες αγοράζοντας το Nexus 7 - το οποίο ΙΜΗΟ είναι υπερτιμημένο tablet με σοβαρούς περιορισμούς (αποθηκευτικός χώρος, αργή RAM, έλλειψη μSD, έλλειψη HDMI, έλλειψη USB host, οπίσθιας κάμερας) - αφού υπάρχουν αρκετές ασυμβατότητες με εφαρμογές και παιχνίδια (τόσο λόγο JB όσο και λόγω Tegra3). Απλά με τη Google θα παίρνει νωρίτερα απ'όλους αναβαθμίσεις, αν και τα περισσότερα Κινέζικα έχουν πολύ ενεργές κοινότητες και βγάζουν διαρκώς νέες ROMs.

Εγώ θα το έλεγα και πάρα πολύ μάλιστα....

Δεν έχεις παρά να διαβάσεις σε ξένα forum (πχ slatedroid) το τί γίνεται ακόμα και με τις παρτίδες ίδιων μοντέλων.Κλασικότατο παράδειγμα το Ν101 που στη μια παρτίδα έχει το καλό ips panel και σε άλλη παρτίδα έχει το προβληματικό panel με backlight bleeding.

Και να ήταν μόνο αυτό; Προβλήματα με τους φορτιστές, την εξωτερική πλευρά του touchpanel κλπ,κλπ.

Κι εγώ για κινέζικο ταμπλετάκι προσανατολίζομαι μιας και δεν μπορώ να διαθέσω (ούτε και θέλω) τις 300άρες+ για να πάρω κάτι επώνυμο με αντίστοιχες επιδόσεις, αλλά περιμένω να ξεστοκάρουν οι κινέζοι και να ρίξουν στην αγορά τα 4-πύρηνα μοντέλα ώστε να πάρω ένα tablet πχ το Ν101 σε μια νορμαλ τιμή πχ 150 ώστε ακόμα και στραβή να μου κάτσει να μην στενοχωρηθώ τόσο πολύ.

Όχι οτι θα χάσω τα λεφτά αλλά αν μου έρθει προβληματική ταμπλέτα θα φάω πίκρα με τα σουρτα-φερτα για 1 μήνα τουλάχιστον.

Το κόβω να κάνω αγορά το Δεκέμβρη και ευελπιστώ μέχρι τότε να έχουν πέσει και οι τιμές στα 2-πύρηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έλεγα και πάρα πολύ μάλιστα....

Δεν έχεις παρά να διαβάσεις σε ξένα forum (πχ slatedroid) το τί γίνεται ακόμα και με τις παρτίδες ίδιων μοντέλων.Κλασικότατο παράδειγμα το Ν101 που στη μια παρτίδα έχει το καλό ips panel και σε άλλη παρτίδα έχει το προβληματικό panel με backlight bleeding.

Και να ήταν μόνο αυτό; Προβλήματα με τους φορτιστές, την εξωτερική πλευρά του touchpanel κλπ,κλπ.

Κι εγώ για κινέζικο ταμπλετάκι προσανατολίζομαι μιας και δεν μπορώ να διαθέσω (ούτε και θέλω) τις 300άρες+ για να πάρω κάτι επώνυμο με αντίστοιχες επιδόσεις, αλλά περιμένω να ξεστοκάρουν οι κινέζοι και να ρίξουν στην αγορά τα 4-πύρηνα μοντέλα ώστε να πάρω ένα tablet πχ το Ν101 σε μια νορμαλ τιμή πχ 150 ώστε ακόμα και στραβή να μου κάτσει να μην στενοχωρηθώ τόσο πολύ.

Όχι οτι θα χάσω τα λεφτά αλλά αν μου έρθει προβληματική ταμπλέτα θα φάω πίκρα με τα σουρτα-φερτα για 1 μήνα τουλάχιστον.

Το κόβω να κάνω αγορά το Δεκέμβρη και ευελπιστώ μέχρι τότε να έχουν πέσει και οι τιμές στα 2-πύρηνα

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου , με μια μικρή παρατήρηση....

Το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν είναι το κινέζικο , αλλά το πως να βρεις το αυθεντικό κινέζικο...

Υπάρχουν πολλές αντιγραφές , αγνώστου προελεύσεως (κάποιες φορές) που δημιουργούν προβλήματα...

Αν το πάρεις από σοβαρή εταιρεία και είσαι και τυχερός μπορεί να μην αντιμετωπίσεις ποτέ πρόβλημα...

Τα περισσότερα θέματα είναι με το software απλά γιατί ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.....

Μέχρι να βγει , να το πάρουν οι πρώτοι χρήστες , να φανούν τα προβλήματα , να διορθωθούν με το πρώτο - δευτερο - τρίτο

firmware .....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ....έχουν βγει άλλα 5 και φτου και από την αρχή.

 

Στο κάτω κάτω πληρώνεις για κάτι κάτω από την μισή τιμή , λογικό είναι να πάρεις και κάποιο ρίσκο...

 

 

Ρώτα και μένα που πήρα οθόνη EIZO ( 700 Ε) πριν κάτι χρόνια από E-shop και μου βγήκε ελλατωματική( 5 ωρών οθόνη) , τι τράβηξα για να γίνει αντικατάσταση με καινούρια. Μην σου τύχει είναι η ιστορία......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έλεγα και πάρα πολύ μάλιστα....

Δεν έχεις παρά να διαβάσεις σε ξένα forum (πχ slatedroid) το τί γίνεται ακόμα και με τις παρτίδες ίδιων μοντέλων.Κλασικότατο παράδειγμα το Ν101 που στη μια παρτίδα έχει το καλό ips panel και σε άλλη παρτίδα έχει το προβληματικό panel με backlight bleeding.

Και να ήταν μόνο αυτό; Προβλήματα με τους φορτιστές, την εξωτερική πλευρά του touchpanel κλπ,κλπ.

Κι εγώ για κινέζικο ταμπλετάκι προσανατολίζομαι μιας και δεν μπορώ να διαθέσω (ούτε και θέλω) τις 300άρες+ για να πάρω κάτι επώνυμο με αντίστοιχες επιδόσεις, αλλά περιμένω να ξεστοκάρουν οι κινέζοι και να ρίξουν στην αγορά τα 4-πύρηνα μοντέλα ώστε να πάρω ένα tablet πχ το Ν101 σε μια νορμαλ τιμή πχ 150 ώστε ακόμα και στραβή να μου κάτσει να μην στενοχωρηθώ τόσο πολύ.

Όχι οτι θα χάσω τα λεφτά αλλά αν μου έρθει προβληματική ταμπλέτα θα φάω πίκρα με τα σουρτα-φερτα για 1 μήνα τουλάχιστον.

Το κόβω να κάνω αγορά το Δεκέμβρη και ευελπιστώ μέχρι τότε να έχουν πέσει και οι τιμές στα 2-πύρηνα

 

Επειδή διαβάζω και γράφω σε ξένα forums (slatedroid), υπάρχει η εξήγηση.

Οι περισσότεροι με προβλήματα είναι αυτοί που έκαναν pre-sell αγορές (δηλ. όλα τα beta). Αυτός ήταν και ο λόγος που ακύρωσα το PiPO U1 όταν αποκαλύφθηκε ότι το Merimobiles έκανε pre-sell. Παίζει μεγάλο ρόλο το μαγαζί απ'όπου αγοράζεις, γιατί κυκλοφορούν και πολλά Κινέζικα μαϊμούδες (π.χ το Fire και τα Window που ανέφερες), κυρίως από sellers σε Alibaba (ψάξτο και θα δεις ότι έχω δίκιο). Σίγουρα πάντως ΙΜΗΟ το Κινέζικο είναι πιο τίμια πρόταση μετά το χουνέρι που έφαγα με ένα Nexus 7 που ήρθε DOA και τρέχαμε Αγγλία να το αλλάξουμε (άλλοι απατεώνες και αυτοί), γιατί στην τελική €136 που έδωσα για το Fire δεν είναι και τρελό ποσό για αυτά που μου παρέχει :)

 

Τετραπύρηνο στα 150 Ευρώ δεν πρόκειται να δεις σύντομα, σίγουρα όχι μέχρι τα Χριστούγεννα, ίσως σε ένα χρόνο από τώρα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τετραπύρηνο στα 150 Ευρώ δεν πρόκειται να δεις σύντομα, σίγουρα όχι μέχρι τα Χριστούγεννα, ίσως σε ένα χρόνο από τώρα.

Όχι εννοοώ το Ν101 να κατέβει στα 150 ή και ακόμα πιο κάτω.Το Ν101 για τις δυνατότητες που έχει υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου για 2 χρονάκια τουλάχιστον.Έτσι κι αλλιώς την ταμπλέτα δεν θα την έχω για παιχνίδια.Διάβασμα πιο πολύ (γι αυτό και θέλω ips - AMOLED σε 10 ίντσες είναι ακόμα όνειρο....), σερφάρισμα και ταινίες

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοοώ το Ν101 να κατέβει στα 150 ή και ακόμα πιο κάτω.Το Ν101 για τις δυνατότητες που έχει υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου για 2 χρονάκια τουλάχιστον.Έτσι κι αλλιώς την ταμπλέτα δεν θα την έχω για παιχνίδια.Διάβασμα πιο πολύ (γι αυτό και θέλω ips - AMOLED σε 10 ίντσες είναι ακόμα όνειρο....), σερφάρισμα και ταινίες

 

Εξαρτάται από τους προμηθευτές των IPS panels αν θα πέσουν οι τιμές. Δύσκολο πάντως στις 10.1" να υπάρξει μείωση τιμών, όσο υπάρχει τέτοια ζήτηση :(

 

Πάντως - και το λέω επειδή είχα iPad - για διάβασμα βολεύουν περισσότερο οι 7" με υψηλή ανάλυση (όπως στο Fire), γιατί με το iPad με πόναγε ο καρπός του χεριού μετά από λίγη. Και surfing κάνεις σε 7" με τόσο υψηλή ανάλυση, για ταινίες σίγουρα η 10.1 θα είναι προτιμότερη.

 

Πρόσεξε στον προμηθευτή που θα επιλέξεις, γιατί το Yuandao/Window n101 είναι ένα από τα tablets που κυκλοφορούν τόσες μαϊμούδες του στα διάφορα e-shops και έχει προβλήματα ο κόσμος. Επέλεξε κάποιον A-grade supplier (iPadAlternative, Merimobiles, Spemall, BuyInCoins) για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (τα βλέπω αυτά στο slaredroid και στο forum του Tuen με πολλούς που έχουν αγοράσει από Aliexpress/Alibaba dealers και έχουν προβλήματα, ειδικά με τις οθόνες).

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Gps sensor καθώς λείπει και η ψηφιακή πυξίδα.

Για μένα εντελώς περιττά σε τόσο μεγάλη συσκευή, ειδικά αφού όλοι πλέον έχουν Gps στα κινητά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Xρειάζομαι τη βοήθειά σας:

Εχω το κινέζικο Hyundai A7, με Adroid 4.0 και δεν συνδέεται με το Google Play για να κατεβάσω εφαρμογές (και δεν έχει άλλο Market εγκατεστημένο).

Στο Google Play δεν έχει το Hyundai στις συσκευές που αναγνωρίζονται.

Καμιά ιδέα; Τι μπορώ να κάνω για να κατεβάσω εφαρμογές;

 

ένα καλό site για το Α7 είναι αυτόhttp://www.flashmyandroid.com/forum/forumdisplay.php?180-Hyundai-A7

Θα βρεις σχεδόν τα πάντα για το tablet.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου , με μια μικρή παρατήρηση....

Το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν είναι το κινέζικο , αλλά το πως να βρεις το αυθεντικό κινέζικο...

Υπάρχουν πολλές αντιγραφές , αγνώστου προελεύσεως (κάποιες φορές) που δημιουργούν προβλήματα...

Αν το πάρεις από σοβαρή εταιρεία και είσαι και τυχερός μπορεί να μην αντιμετωπίσεις ποτέ πρόβλημα...

 

Ακριβώς αυτή είναι η ουσία του όλου θέματος: προσέχουμε από που αγοράζουμε.

 

Τα περισσότερα θέματα είναι με το software απλά γιατί ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.....

Μέχρι να βγει , να το πάρουν οι πρώτοι χρήστες , να φανούν τα προβλήματα , να διορθωθούν με το πρώτο - δευτερο - τρίτο

firmware .....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ....έχουν βγει άλλα 5 και φτου και από την αρχή.

 

Τα περισσότερα προβλήματα διορθώνονται και με custom ROMs, πόσο μάλλον αν ο κατασκευαστής δίνει φόρα-παρτίδα και τον πηγαίο κώδικα της πλατφόρμας (AMlogic/Ainol, προσεχώς και η RockChips).

 

Στο κάτω κάτω πληρώνεις για κάτι κάτω από την μισή τιμή , λογικό είναι να πάρεις και κάποιο ρίσκο...

 

Είδαμε και τα επώνυμα προϊόντα πόσο "ποιοτικά" είναι (iPhone 4, Toshiba Excite κ.λπ).

Εγώ πλέον δεν ξαναδίνω χρήματα για "επώνυμο".

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε και τα επώνυμα προϊόντα πόσο "ποιοτικά" είναι (iPhone 4, Toshiba Excite κ.λπ).

Εγώ πλέον δεν ξαναδίνω χρήματα για "επώνυμο".

 

Ρώτα και μένα που πήρα οθόνη EIZO ( 700 Ε) πριν κάτι χρόνια από E-shop και μου βγήκε ελλατωματική( 5 ωρών οθόνη) , τι τράβηξα για να γίνει αντικατάσταση με καινούρια. Μην σου τύχει είναι η ιστορία......

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου , με μια μικρή παρατήρηση....

Το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν είναι το κινέζικο , αλλά το πως να βρεις το αυθεντικό κινέζικο...

Υπάρχουν πολλές αντιγραφές , αγνώστου προελεύσεως (κάποιες φορές) που δημιουργούν προβλήματα...

Αν το πάρεις από σοβαρή εταιρεία και είσαι και τυχερός μπορεί να μην αντιμετωπίσεις ποτέ πρόβλημα...

Τα περισσότερα θέματα είναι με το software απλά γιατί ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.....

Μέχρι να βγει , να το πάρουν οι πρώτοι χρήστες , να φανούν τα προβλήματα , να διορθωθούν με το πρώτο - δευτερο - τρίτο

firmware .....ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ....έχουν βγει άλλα 5 και φτου και από την αρχή.

 

Στο κάτω κάτω πληρώνεις για κάτι κάτω από την μισή τιμή , λογικό είναι να πάρεις και κάποιο ρίσκο...

 

 

Ρώτα και μένα που πήρα οθόνη EIZO ( 700 Ε) πριν κάτι χρόνια από E-shop και μου βγήκε ελλατωματική( 5 ωρών οθόνη) , τι τράβηξα για να γίνει αντικατάσταση με καινούρια. Μην σου τύχει είναι η ιστορία......

 

Μπα ακόμη και τα αυθεντικά κινέζικα(π.χ. branded N101 II)βγάζουν πολλές φορές προβλήματα.

Το εν λόγω tablet είχε απαίσιο πρώτο batch οθονών και τώρα ξανάρχισαν την παραγωγή με οθόνες άλλου κατασκευαστή.

Αυτό το ξέρουν ακόμη και οι κινέζοι προμηθευτές(όπως αυτός του φόρουμ vondroid)που παραδέχτηκε ότι για να μειώσουν το κόστος τα εργοστάσια σε σχεδόν όλα τα κομμάτια βάζουν φτηνά υποκατάστατα αισθητήρων/μπαταριών.Έτσι παίζει να έχεις καλό tablet με χαλασμένα μικρόφωνα,ή ηχεία,ή κάμερες κ.ο.κ.Γενικά ότι σου λάχει.

Βέβαια λένε ότι θα σου στείλουν από Κίνα εάν θέλεις αντικατάσταση το χαλασμένο/προβληματικό κομμάτι για να το κολλήσεις εσύ.:p

Ακόμη είναι και το θέμα ότι για να αυξήσουν την παραγωγή ελαχιστοποιούν το quality check.

 

Προσωπικά ήμουν έτοιμος να αγοράσω το Ν101 ΙΙ από τον branded supplier από το vondroid γιατί θα έφερνε το στοκ στην Ευρώπη(που το έκανε με το OEM RK101) και θα έκανε αυτός το quality check.Αλλά μια με τις μεγάλες καθυστερήσεις στην παραγωγή(είχε τουλάχιστον 3 εβδομάδες καθυστέρηση όταν είδα τελευταία φορά),μια με τα συνεχή προβλήματα με τις ταμπλέτες στο software/hardware παρά το check είπα να το παίξω ποιο σίγουρα και πήρα Acer Α210.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

 

Πήρα κ εγώ αυτό το tablet και μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλό για τα λεφτά του.

Το πήρα πρόσφατα 89,90 από e-shop.

 

Ψάχνω μερικές μέρες να βρώ κάτι για να το 'γαργαλίσω' αλλά τζίφος.

 

Ξέρει κανείς σας που μπορούμε να βρούμε κάτι γ αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται το tablet; Έχει παραγγείλει κανείς από το συγκεκριμένη σελίδα;

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Tablets/8-9_Android_Tablet_PC/CVUZ-9410/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να βγει το Ramos W30.

Τετραπύρηνο με επεξεργαστή Exynos 4412 όπως του Galaxy SIII

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να βγει το Ramos W30.

Τετραπύρηνο με επεξεργαστή Exynos 4412 όπως του Galaxy SIII

 

http://ipadalternative.com/high-end-tablet-pcs/137-ramos-w30-quad-core-samsung-exynos-4412-101-inch-1gb-lpddr2-samsung-ram-android-41-jelly-bean-1280x800-ips.html

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω περιμένω να βγει εννοώ να δω hands-on review , να δω πως θα τα πάει, εαν έχει τυχών θεματάκια , τι custom ROM θα παίρνει, εαν θα έχει υποστήριξη κλπ.Δεν δίνω έτσι απλά 200άρια και μάλιστα σε κινέζους.

Πάντως σαν specs και μόνο η ταμπλέτα κωλολέει

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...