Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνω στο δικό του (semi-Rooted μάλλον ήταν) firmware (έκδοση: 86V2-D1-H1-H02-2512.20121119) του έχω περάσει CWM-based Recovery v6.0.2.8, Gapps for ICS 4.0.4 (Aroma v2.0 03.07.2012), BusyBox, Superuser v1.0.3.0 (από τον koush). Είναι πλέον Rooted και χρησιμοποιώ το Link2SD για την διαχείριση και μετακίνηση των εφαρμογών στην εξωτερική 16GB SDcard του.

 

Βεβαίως η μόνη φυσιολογική χρήση του είναι για E-mail και Facebook και αυτά όχι για πολύ λόγω της άθλια οθόνης του.

Όλα φαίνονται να είναι καλά, αλλά πρέπει κανείς να το πάρει στα χέρια του για λίγες μέρες για να καταλάβει το πόσο άθλιο μηχάνημα είναι και πόσο κορόιδα όσοι το αγόρασαν.

Ένα σας λέω: Αποσυνδέεται κατά το δοκούν από το WiFi και αρκετά συχνά στο boot-αρισμά του έχει χάσει τα settings του, κάνει επαναφορά και εκκινεί τον StartupWizard. Αναγκάστηκα και έμαθα μερικές λέξεις στα Γερμανικά γιατί σε αυτή την γλώσσα boot-άρει! Ας σημειωθεί ότι το ίδιο έκανε και πριν κάνω τις δικές μου “επεμβάσεις”.

 

Έχει ασχοληθεί κάποιος σοβαρά μαζί του τώρα τελευταία, γνωρίζει αν κυκλοφορεί κάποιο custom firmware και αν ναι ας μας δώσει κάποια επιπλέον πληροφόρηση, μπας και παρατείνουμε λίγο την “ζωή” του σ' αυτούς τους χαλεπούς καιρούς.

 

Με ευχαριστίες και καλή δύναμη για όλο τον κόσμο!

Good Force!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα εχω παρει το F&U ETB1065 εχει κανονικα play μετα την αναβαθμηση τις αντιπροσοπιας αλλα ειναι υπερβολικα αργο για τετραπυρινο και κολαει συνεχεια, βρhκα τον τροπο να το κανω ροοτ με το ZhuoDaShi-2.2.0 απο εκει και περα δωστε μου λιγο τα φωτα σας να του βαλω μια σοβαρη ρομ :(

αρ.μοντελου : F&U_ETB1065

εκδοση : 4.2.2

εκδοση βασικου φασματος : αγνωστη

εκδοση kernel : 3.0.36+

zed@zes-desktop1#174

fri oct 25 20:12:03 CST 2013

 

αριθμος εκδοσης : F&U_PO3098_20131126_V1

 

pa.cozgr@gmail.com

 

να σε ρωτησω ρε φιλε επειδη εχω και εγω αυτο το ταμπλετ και δεν δουλευει καθολου το google play store εχεις βγαλει καμια ακρη να με βοηθησεις καθολου;αμα μπορεις απαντησε μου σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος γνώστης να μου πεί εάν αυτός ο φορτιστής κάνει γιά φόρτιση τάμπλετ;;

Ευχαριστώ.

 

http://www.ebay.com/itm/191110153832?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Πρεπει να δεις τα βολτ του φορτιστη του ταμπλετ να δεις αν ειναι ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ένας κινητό (cubot gt99) από banggood. Μου ήρθε με ένα μικρο πρόβλημα στην οθόνη και θα το στείλω πίσω να το φτιάξουν. Μου έστειλαν ένα email με την διεύθυνσή τους και μου έγραψαν και τα εξής:

Dear customer,

 

Would it be possible for your to send it back by the cheapest mail service possible (which should not cost more than US$5)?

 

Please send with low value and don't send as mobile phone, so then i have no problems with the Customs.

 

Could you specify the orderID,the item SKU,the tracking number of the parcel and the reason for the return in the mail?

 

And it will have all of the accessories in the returned parcel.

 

Also if you could send us an email showing a picture of the returned package with it stamped or a copy of the receipt from the post office.

 

After we see receive all this, we can then arrange to resend the product to you after we receive your confirmation.

 

Δεν ξέρω τι είναι το sku, ξέρει κανειςτι σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δεις τα βολτ του φορτιστη του ταμπλετ να δεις αν ειναι ιδια.

Δεν το παρέλαβα ακόμη, το Chuwi V88 είναι, αλλά όλοι λένε ότι ο φορτιστής του είναι μάπα και ότι πρέπει να πάρουν άλλον όσοι έχουν το τάμπλετ. Από τα στοιχεία του, ο φορτιστής που χρειάζεται είναι 5v 2.5A

Γιά αυτό είναι η ερώτηση.

(Έχω έναν ο οποίος είναι 5,1V 2,1A και δεν ξέρω εάν κάνει .... )

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο αριθμος προιοντος που εχει στο καταστημα το συγκεκριμενο κινητο ,το λεει ακριβως απο κατω απο τον τιτλο του κινητο.

"SKU: SKU080968"

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να βρεις εναν φορτιστη IONCELL (4USB 5V 2A) ειναι γκαραντι καλος φορτιστης ,αυτος που εχεις βαλει απο το ebay δεν βαζει καν το μπραντ του φορτιστη στο λιστινγκ μια σαφη ενδειξη οτι ειναι της πλακας.

 

Το προβλημα με τους φορτιστες του V88 ειναι με τα βολτ ,μια μπερδεμενη ιστορια γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ. Ψάχνω ανταπτορα eu 5v 2.5a και δεν βρίσκω. Όλοι είναι 2a και δεν ξέρω αν κανει. Τι γίνεται;; σε αμαζον κ eBay δεν υπάρχει τίποτα.

Γνωρίζει κανείς που θα βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κ εγώ. Ψάχνω ανταπτορα eu 5v 2.5a και δεν βρίσκω. Όλοι είναι 2a και δεν ξέρω αν κανει. Τι γίνεται;; σε αμαζον κ eBay δεν υπάρχει τίποτα.

Γνωρίζει κανείς που θα βρούμε;

Βρήκα και αυτόν ,αλλά δεν ξέρω εάν κάνει .... :blink::blink:

http://www.ebay.com/itm/HOT-New-110-240V-AC-DC-5V-2-5A-USB-Wall-Home-Charger-Adapter-US-For-Tablet-PC-/321294390625?pt=US_Server_Power_Supplies&hash=item4acea35561

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κανει αλλά το θέλουμε σε ευρωπαϊκό βισμα. Ψάξε κ εσυ ...ψάχνω και εγώ και αν βρούμε ποσταρουμε
Link to comment
Share on other sites

Κανει αλλά το θέλουμε σε ευρωπαϊκό βισμα. Ψάξε κ εσυ ...ψάχνω και εγώ και αν βρούμε ποσταρουμε

Ευρωπαϊκούς αντάπτορες έχω ένα σακκούλι, πάμφθηνοι είναι .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα όμως είναι να μην εχεις φορτιστη με UK βισμα κ να προσθετεις το EU βισμα. Ίσως να κανει επαφη..ίσως και όχι. Για σιγουριά ψάχνω ενα φορτιστη στα αμπέρ που είπαμε με EU βισμα ενσωματωμένο ειτε με καλώδιο micro USB ειτε μονο με τη θύρα του USB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω πάρει απο minideal ένα THL w100 , το έχω 2-3 μήνες κ πρόσφατα έβγαλε πρόβλημα με το digitizer η οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε κάποια σημεία. Μίλησα με minideal συγκεκριμένα με τον/την Grace Zhou . κ μου έιπε να το στείλω πίσω για repair. Μου έδωσε και την διεύθυνση. Αλλα εδω διάβασα οτι πρέπει να γίνει μια διαδικασία με paypal? Τί πρεπει να κάνω κ τι να προσέξω πριν το στείλω.?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το pipo u1 pro και έχει θέμα με το wifi δεν βρίσκει καθόλου σήμα,παλιά όταν έβρισκε δεν ήταν δυνατό το σήμα του πάλι.. είχα αλλάξει διαφορες rom μπας και αλλάξει κάτι αλλα τζίφος.. μια φορα ξανά βρήκε το rooter του σπιτιού και την άλλη μέρα πάλι τίποτα δεν έβρισκε κανένα rooter..το παράτησα στην άκρη και είπα να ασχοληθώ τώρα ξανά .. το άνοιξα κτλ μπας και έχει ξεκολλήσει τίποτα αλλα δεν φαίνεται να έχει ξεφύγει κάτι..έκανα ταρζανιές με χαλκοκαλώδια και με αλουμινόχαρτο αλλα πάλι τίποτα.. και σκέφτομαι να αγοράσω καμια κεραία antenna μπας και λυθεί το θέμα..αλλα παίζει να ναι και γενικό το πρόβλημα της motherboard..Εχει δοκιμάσει κανεις καμια πατέντα που να έκανε δουλειά η να είχε παρόμοιο πρόβλημα και να το έλυσε?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το pipo u1 pro και έχει θέμα με το wifi δεν βρίσκει καθόλου σήμα...

Αυτά φαντάζομαι θα τα έχεις δει:

http://vondroid.com/threads/mod-wifi-signal-improvement.704/page-6#post-14132

Link to comment
Share on other sites

Αυτά φαντάζομαι θα τα έχεις δει:

http://vondroid.com/threads/mod-wifi-signal-improvement.704/page-6#post-14132

[/QUO

αμε τα έχω δει :) αλλα δεν έχω μπει ακόμα στον κόπο να τα δοκιμάσω πρέπει να παραγγείλω και την κεραία για να μπω σε τέτοιες τροποποιήσεις και δεν ξέρω πια ακριβώς να πάρω και από το ebay και άμα γίνει και δουλειά στο τέλος αλλα ok από το να κάθεται δεν χάνω και κάτι να πειραματιστώ :D ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως !

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ταμπλετ οπωσδήποτε μεγαλύτερο η ίσο από 9.7 ίντσες και είμαι μεταξύ onda 975M και teclast 98 HD τι λέτε ποιό από τά δύο;δεν θέλω rk επεξεργαστή γιά αυτό λέω κάποιο από αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ταμπλετ οπωσδήποτε μεγαλύτερο η ίσο από 9.7 ίντσες και είμαι μεταξύ onda 975M και teclast 98 HD τι λέτε ποιό από τά δύο;δεν θέλω rk επεξεργαστή γιά αυτό λέω κάποιο από αυτα.

 

Onda ... τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ταμπλετ freelander pd103gs....πως γινεται να του περασω μια νεα rom;;;

 

και που μπορω να βρω καποια για το συγκεκριμενο ταμπλετ;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ασ το ποσταρω και εδω.

εχω το ταμπλετ pipo max m6 3g καποιους μηνες αλλα φτιαχνοντας τον υπολογιστη μου και αγοραζοντας το s4 παραγκωνιστηκε αρκετα εως τελειως βασικα..<br />

Οποτε ειναι αχρησιμοποιητο.πραγματικα.κ επειδη καθεται θελω να το πουλησω.σε τι τιμες να κυμανθω?τι μου προτεινετε?να το παω σε μαγαζι η σε ηλεκτρονικες αγγελιες???? Μιας και στις αγγελιες του myphone δεν εχω προσβαση...<br/>..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν γνωρίζω, αλλά για το ifive x3 που έχω μπορείς να δεις την μίνι παρουσίαση που έκανα στο παρακάτω θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387985

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω πάρει απο minideal ένα THL w100 , το έχω 2-3 μήνες κ πρόσφατα έβγαλε πρόβλημα με το digitizer η οθόνη δεν ανταποκρίνεται σε κάποια σημεία. Μίλησα με minideal συγκεκριμένα με τον/την Grace Zhou . κ μου έιπε να το στείλω πίσω για repair. Μου έδωσε και την διεύθυνση. Αλλα εδω διάβασα οτι πρέπει να γίνει μια διαδικασία με paypal? Τί πρεπει να κάνω κ τι να προσέξω πριν το στείλω.?

 

To paypal σε προστατευει μόνο τις πρώτες 45 μέρες. Τώρα θα το στείλεις πίσω και θα εύχεσαι να φερθεί τίμια το minideal απέναντι σου.

Ζήτα στα ελτά να το στείλεις με επιστολικό ταχυδρομείο β προτεραιότητας. Πριν 3 και κάτι μήνες έστειλα ένα κινητό στην Κίνα με αυτόν τον τρόπο και πλήρωσα 8.5 ευρώ μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρος αλλά δεν ήξερα που να γράψω τον πόνο μου

Αγόρασα ένα κινητό απ το fastcardtech είχε πρόβλημα.... ανέβαζε θερμοκρασία.... κάνω dispute και μου λέει το PayPal στειλτο πίσω... έτσι και έκανα.... Το έστειλα στη διεύθυνση που μου είπαν συστημένο ταχυδρομείο.... Έχω τρακινγκ αριθμό.... Όμως κανείς δεν πάει να το παραλάβει και φαίνεται άγνωστος παραλήπτης.... Μου λέει το PayPal θέλω αποδεικτικό ότι το έστειλες σωστά.... Πάω στα ΕΛΤΑ μου λένε δεν μπορώ να σου δώσω πρέπει να κάνεις αίτηση, αλλά να ξέρεις θα πάρουμε απάντηση σε 3μήνες.... Ζητά αποδείξεις από την China post στέλνω στο PayPal την απάντηση του ταχυδρομείου και κλείνει την υπόθεση και μου λέει βρείτε τα με τον πωλητή!

Τι να κάνω.... Έχασα και το κινητό και τα λεφτά μου.... Στα ΕΛΤΑ όταν τους ρώτησα αν μπορώ να το ζητήσω πίσω μου είπαν ποτέ δεν γύρισε κάτι πίσω απ την Κίνα!! Βοηθήστε με σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...