Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπεσε στα χέρια μου ένα tablet Hyundai X600 HD. Μπορεί κάποιος να μου πει πως να το rootάρω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

χαιρετω την παρεα!! Σκεφτομαι και γω για tablet απο κινα μερια και εχει πεσει διαβασμα στο φορουμ!!αν καταλαβα καλα οι μαρκες που προσεγγιζουν σε ποιοτητα και υποοστηριξη τις επωνυμες ειναι pipo & ainol?

κι άλλες, αλλά ανάλογα το μοντέλο. άλλα μοντέλα ειν πολύ καλά, άλλα όχι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επικοινωνησες με e-shop να δεις αν μπορουν να στο flashαρουν αυτοι?? Θα σε χρεωσουν κατι τις σιγουρα αλλα λογικα θα το κανουν

Επικοινώνησα μέσω της σελίδας τους στο FB μήπως βρεθεί η εργοστασιακή Rom και μ' έχουν στο περίμενε.

Απλώς επειδή κι εγώ επικοινώνησα με τη MANTA και καμία απάντηση δεν πήρα, πολύ φοβάμαι ότι και σ' αυτή την περίπτωση κάτι τέτοιο θα συμβεί...

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ αλλά δεν μπορώ να βρώ drivers για το συγκεκριμένο tablet

 

Edit. Νομίζω βρήκα, προχωράω και βλέπουμε

 

Edit2. Μπα δεν το αναγνωρίζει σαν συσκευή όταν τρέχω το "adb devices"

Edited by jkap
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο αρκετές προσπάθειες κατάφερα να περάσω τους drivers με το moborobo.

Τρέχω το αρχείο που έβαλες απο xda και πατάω το 1, κάνω τη διαδικασία που λέει, δε μου εμφανίζει κάποιο πρόβλημα, εγκαθιστώ το Google Play αλλα έχω απανωτά FC.

Βρήκα σαν λύσεις να εγκαταστήσω το es file explorer και να το εγκαταστήσω κατευθείαν στο system, αλλα δε μου δίνει root access το es.

CWM πως περνάω για να σβήσω cache του συστήματος κλπ μήπως είναι εκεί το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μέσω της σελίδας τους στο FB μήπως βρεθεί η εργοστασιακή Rom και μ' έχουν στο περίμενε.

Απλώς επειδή κι εγώ επικοινώνησα με τη MANTA και καμία απάντηση δεν πήρα, πολύ φοβάμαι ότι και σ' αυτή την περίπτωση κάτι τέτοιο θα συμβεί...

 

Καλυτερα παρε ενα τηλεφωνο Με την πρεμουρα που εχουν αυτο τον καιρο (Αρθρο 99) δυσκολο ν ασχολουνται με το FB

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα παρε ενα τηλεφωνο Με την πρεμουρα που εχουν αυτο τον καιρο (Αρθρο 99) δυσκολο ν ασχολουνται με το FB

Μου είπαν ότι έχουν επικοινωνήσει κι αυτοί με την εταιρία και πως αναμένουν απάντηση.

Θέλω να πιστεύω πως τουλάχιστον αυτοί θα λάβουν μια απάντηση, μιας και είναι μεταπωλητές των προϊόντων τους.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το ταμπλετ ainol novo 8 discovery που μπορώ να βρω ρομ και γενικά πληροφορίες

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα παρω απο το σαιτ που ειπες με china post airmail να επιλεξω για μεταφορα?ποσο καιρο κανει?βλεπω πληρωνεις με πιστωτικη και οχι paypal ειναι αξιοπιστο?αυτο που εχει η cyta στα 69 δεν λεει Ainol Novo 7 Rainbow Edited by taxidriver109
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα τάμπλετ της εταιρίας VISUAL LAND (Αριθμός μοντέλου:Prestige 7L_4.1, Έκδοση Android: 4.1.1) που μου το έφεραν από Αμερική, μήπως ξέρει κανείς αν και πως μπορώ να το κάνω root;
Link to comment
Share on other sites

Έγινα κάτοχος του lenovo ideatab a1000 με android 4.1.2..

Και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω πάνω από 1 χρήστες για να κάνουν log in στο tablet..Όπως στον υπολογιστή..

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.switchme&hl=en

βρήκα αυτό το app(θέλει root) ,θα μου φανεί χρήσιμο; υπάρχει κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Έγινε edit στο μήνυμα. Σε λάθος θέμα το έβαλα :Ρ Edited by dantekavala
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έγινα κάτοχος του lenovo ideatab a1000 με android 4.1.2..

Και ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω πάνω από 1 χρήστες για να κάνουν log in στο tablet..Όπως στον υπολογιστή..

https://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.switchme&hl=en

βρήκα αυτό το app(θέλει root) ,θα μου φανεί χρήσιμο; υπάρχει κάποιο άλλο;

 

Ευχαριστώ

επίσης για root αν μπορείτε να μου πείτε..

http://www.tips4tab.com/how-to-root-lenovo-thinkpad-tablet-and-install-clockworkmod-recovery-on-it/

αυτό ισχύει;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κούμπωσα το usb καλώδιο στην καινούργια Onda που μόλις παρέλαβα και το tablet έσβησε τελείως και δεν ξανανάβει. Δεν ανταποκρίνεται σε συνδεση καλωδίου (δεν βγάζει το σηματάκι της μπαταρίας), δεν εμφανίζεται driver στην διαχείριση συσκευών. Δεν κάνει τίποτα ούτε με τα κουμπιά. Παίζει καμιά άλλη τεχνική για να ξυπνήσει, ή ξεκινάω διαδικασία για επιστροφή?

 

 

Άκυρο, βρήκα την διαδικασία de-brick και δούλεψε. Ανάθεμα όμως άμα κατάλαβα γιατί μπρικάρισε τόσο άσχημα με το που κούμπωσα το καλώδιο...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Κούμπωσα το usb καλώδιο στην καινούργια Onda που μόλις παρέλαβα και το tablet έσβησε τελείως και δεν ξανανάβει. Δεν ανταποκρίνεται σε συνδεση καλωδίου (δεν βγάζει το σηματάκι της μπαταρίας), δεν εμφανίζεται driver στην διαχείριση συσκευών. Δεν κάνει τίποτα ούτε με τα κουμπιά. Παίζει καμιά άλλη τεχνική για να ξυπνήσει, ή ξεκινάω διαδικασία για επιστροφή?

 

 

Άκυρο, βρήκα την διαδικασία de-brick και δούλεψε. Ανάθεμα όμως άμα κατάλαβα γιατί μπρικάρισε τόσο άσχημα με το που κούμπωσα το καλώδιο...

Ποιο Onda πήρες, και τι usb κούμπωσες; εννοείς το σύνδεσες με τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

To Onda 711s και ναι, αφού τέλειωσε το OTA update και λειτούργησε κανονικά και 4-5 λεπτά, του κουμπώνω το usb καλώδιο με το PC για να περάσω αρχεία και μου έμεινε κόκκαλο. Όταν λέμε κόκκαλο, κόκκαλο. Ούτε backlight να ανάβει, ούτε να μπαίνει έστω σε flashmode, ούτε σε charging mode. Σαν να μην είχε καθόλου μπαταρία (η οποία την είχα φορτίσει στο 100% πριν ξεκινήσω το update). Εν τέλει βρήκα διαδικασία de-brick και ξαναπήρε flash firmware 3.2.1, μετά ξαναέκανα και το ΟΤΑ 3.2.5, ρουτάρισα, ξήλωσα κινεζιές και τώρα η ταμπλέτα είναι μιά χαρά.

 

Πολύ ωραίο μηχάνημα εν τέλει. IPS, Α31S να πηγαίνει γ@#$ιώντας, 20700 Antutu και πολύ καλή κατασκευή, μάλλον θα πάρω κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε από τα χέρια του παιδιού το tablet και έσπασε η οθόνη. Μήπως ξέρει κάποιος από που μπορώ να πάρω οθόνη? Τεχνικά χαρακτηριστικά

Touch screen: capacitive

Screen Size: 7 "

Resolution: 1024 x 600

Panel Type: HD LED

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου προτεινετε καμια συσκευη gps (tablet pc) που να παιζει mpeg4 τηλεοραση, να ειναι τετραπυρηνη με android μεσω wifi και το κυριοτερο να ειναι οσο το δυνατον οικονομικη!!! Ευχαριστω
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Επειδή δεν έχω (onda v972) το κουμπί με τις 3 γραμμούλες (δίπλα στο home) πως μπορώ να έχω πρόσβαση στα μενού μερικών εφαρμογών που απαιτούν το συγκεκριμένο κουμπί? Το είχε παλαιότερα αλλά πλέον από Android 4.1 και μετά δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Επειδή δεν έχω (onda v972) το κουμπί με τις 3 γραμμούλες (δίπλα στο home) πως μπορώ να έχω πρόσβαση στα μενού μερικών εφαρμογών που απαιτούν το συγκεκριμένο κουμπί? Το είχε παλαιότερα αλλά πλέον από Android 4.1 και μετά δεν υπάρχει.
δείξε ένα screenshot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου προτεινετε καμια συσκευη gps (tablet pc) που να παιζει mpeg4 τηλεοραση, να ειναι τετραπυρηνη με android μεσω wifi και το κυριοτερο να ειναι οσο το δυνατον οικονομικη!!! Ευχαριστω

 

Φιλε αυτα που ζητας δεν υπαρχουν ,προσεχε γιατι κυκλοφορούν κατι απιστευτες φολες ταμπλετ που υποτιθεται οτι φτιαχνουν μεχρι και καφε αλλα ειναι πανηγυρτζιδικα.

Link to comment
Share on other sites

@ gerstavros2

Έχουν βγάλει και το κουμπί του screenshot.

Το tablet έχει 2 μόνο κουμπιά (ένα power on και το home). Τα υπόλοιπα είναι φτιαγμένα με visualisation στο κάτω μέρος της οθόνης και είναι κατά σειρά από αριστερά προς τα δεξιά : volume down, back, home, αυτό που σου ανοίγει τις τρέχουσες εφαρμογές, volume up.

Πριν τις αναβαθμίσεις είχε και το screenshot το οποίο με παρατεταμένο πάτημα έκανε το extra menu των εφαρμογών.

 

Edit: βρήκα πως βγαίνει το screenshot: power on + volume down

Edited by Koshal
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Απο θεμα gps - πλοηγηση και απο τηλεοραση αφου "παιζει" mpeg 4 πως παει;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

@ gerstavros2

Έχουν βγάλει και το κουμπί του screenshot.

Το tablet έχει 2 μόνο κουμπιά (ένα power on και το home). Τα υπόλοιπα είναι φτιαγμένα με visualisation στο κάτω μέρος της οθόνης και είναι κατά σειρά από αριστερά προς τα δεξιά : volume down, back, home, αυτό που σου ανοίγει τις τρέχουσες εφαρμογές, volume up.

Πριν τις αναβαθμίσεις είχε και το screenshot το οποίο με παρατεταμένο πάτημα έκανε το extra menu των εφαρμογών.

 

Edit: βρήκα πως βγαίνει το screenshot: power on + volume down

Απ τις ρυθμίσεις λογικά έχει επιλογή να εμφανίσεις το πλήκτρο screenshot

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες θα ηθελα να ρωτισω λογο του οτι ενδιαφερομαι για την αγορα μιας ταμπλετας και στη σελιδα της στο forum δεν εχουν απαντηση εαν ειναι καλη και καπως αξιοπιστη επιδη την πατισα και εγω με ενα MANTA απο το eshop προκειται για το PIPO m9 pro (3g) θα με βοηθουσε εα ειχα την γνωση καποιου για τη ταμπλετα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...