Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

αυριο θα εχω ενα κινεζικο tablet με ονομα HORIZON H710 7'' 4GB WIFI ANDROID 4.0 και ηθελα να ρωτησω αν μπορει να γινει root.

googlαρα "root any tablet" και βρηκα σε διαφορα ξενα σαιτ διαφορους τροπους αλλα ηθελα πρωτα την γνωμη σας.

 

δες τι cpu έχει και βρές το ανάλογο root , αν δεν κάνω λάθος κάπως έτσι πάει ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν μερικές ώρες αγόρασα το bitmore 760 και δεν έχει google play.Ξέρει κανένας πως θα μπορέσω να περάσω εφαρμογές στο tablet.

Προσπάθησα μέσω Η/Υ να κατεβάσω από το google play αλλά δεν έβρισκε την συσκευή.Υπάρχει λύση ή να πάρω άλλη? είναι για την μεγάλη κόρη μου και λιγο εγώ (έχω deskop & laptop) από περιέργεια.

 

Μην απελπίζεσαι. Είναι πανεύκολο. Άνοιξε τον browser και πήγαινε στο site 1mobile market. Google it. Εκεί κανε κλικ στο εικονίδιο download. Θα σου κατεβάσει ένα αρχείο apk που είναι σαν το exe των Windows. Κάνε κλικ επάνω του και θα σου εγκατασταθεί το 1mobile market. Είναι σαν το Google play.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστης:Allwinner A13 ARM Cortex A8 1.2 GHz αυτο γραφει στο eshop

 

οπότε κοίτα κάποιο ροοτ για allwinner A31 (googlαρε το ) ή αν θές ρίξε μια ματιά εδώ για το πως έχουν ροοτάρει τα άλλα μοντέλα ή κάνε καμιά ερώτηση εκεί ... ελπίζω να βρεις άκρη

Link to comment
Share on other sites

ενδεχεται αν μπει λαθος root να χαλασει κατι κατι πχ καμερα η ακομα και να κολλησει το μηχανακι χωρις να μπορω να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

ενδεχεται αν μπει λαθος root να χαλασει κατι κατι πχ καμερα η ακομα και να κολλησει το μηχανακι χωρις να μπορω να το επαναφερω?

 

δεν μου έχει τύχει ποτέ απο ροοτ να brickarei , αλλά πάντα υπάρχει και αυτή η περίπτωση τις περισσότερες φορές λόγο δικού μας λάθους. για αυτό διάβασε πολύ καλά τις οδηγίες πριν ξεκινήσεις για να ξέρεις ακριβώς τι να κάνεις ...

πάντως γενικά βρίσκουν λύσεις για να τα ξε-brickαρουν (αλλά δεν ξέρω αν έχουν βρει για όλα τα μοντέλα)

Link to comment
Share on other sites

ενδεχεται αν μπει λαθος root να χαλασει κατι κατι πχ καμερα η ακομα και να κολλησει το μηχανακι χωρις να μπορω να το επαναφερω?

Όχι δεν υπάρχει δυνατότητα να χαλάσει τίποτα με το rootάρισμα.

Ωστόσο, μην πάρεις τέτοιο άθλιο τάμπλετ με A13 και 512MB RAM. Εϊναι πεταμένα λεφτά, θα το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

nnik_1060 σε ευχαριστώ με έσωσες γιατί προσπάθησα να κάνω instail το google play apk αλλά το απέριπτε.
Link to comment
Share on other sites

nnik_1060 σε ευχαριστώ με έσωσες γιατί προσπάθησα να κάνω instail το google play apk αλλά το απέριπτε.

 

Δεν γίνεται να βάλεις έτσι το play.

Πάντως με τον τρόπο που σου είπα μια χαρά θα κανεις τη δουλειά σου

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

nnik_1969 διάβασα στο φόρουμ για τα tablets και διαπίστωσα μόνο αν κάνω root θα βάλω το google play.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι κατοχος του Yandao N90S.Λογω του οτι μου χαλασε ο φορτιστης του ταμπλετ ειχε μεινει αφορτιστο για 2 μηνες.Σημερα παρελαβα καινουργιο φορτιστη παω να το φορτισω και το ταμπλετ αναβοσβηνει συνεχεια,βγαζοντας κατι ασπρες γραμμες στην οθονη(σαν παρασιτα).Γνωριζει κανεις να μου πει τι μπορω να κανω ή γνωριζεται καποιο τεχνικο να το παω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειμαι κατοχος του Yandao N90S.Λογω του οτι μου χαλασε ο φορτιστης του ταμπλετ ειχε μεινει αφορτιστο για 2 μηνες.Σημερα παρελαβα καινουργιο φορτιστη παω να το φορτισω και το ταμπλετ αναβοσβηνει συνεχεια,βγαζοντας κατι ασπρες γραμμες στην οθονη(σαν παρασιτα).Γνωριζει κανεις να μου πει τι μπορω να κανω ή γνωριζεται καποιο τεχνικο να το παω?

 

Σίγουρα πήρες τον σωστό;

Ποια είναι τα στοιχεία που γράφει πάνω ο φορτιστής και τι γράφει το ταμπλετ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης ειναι σωστος.5V 2A.Εχθες η κορη μου εβαλε το φορτιστη του κινητου μου στη θεση για το usb kai το εβαλε στη πριζα.Παιζει να εκαψε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης ειναι σωστος.5V 2A.Εχθες η κορη μου εβαλε το φορτιστη του κινητου μου στη θεση για το usb kai το εβαλε στη πριζα.Παιζει να εκαψε κατι?

 

Έχω αρκετούς τέτοιους, γιατί είχα πρόβλημα φόρτισης με το Yuandao N101.

Συνήθως φταίει το ταμπλετ, γιατί θέλει συγκεκριμένη τάση για να παίξει σίγουρα η φόρτιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμμια προταση για ταμπλετ 9,7 εχεις?Το wifi να παιζει καλα,γιατι το n90s που εχω δεν πιανει καλο σημα.
Link to comment
Share on other sites

Καμμια προταση για ταμπλετ 9,7 εχεις?Το wifi να παιζει καλα,γιατι το n90s που εχω δεν πιανει καλο σημα.

 

Pipo max m6.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

To Googleplay εχει τα παντα?Το λεω αυτο γιατι με το n90s δεν μπορουσα να του βαλω οτι εχω στο κινητο.Sorry που σας τα πρηζω αλλα απο την πρωτη κινεζοαγορα δεν εμεινα ευχαριστημενος και ειμαι λιγο επιφυλακτικος.
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε κι ο φιλος παραπανω, ή το κανεις σαν να φαινεται αλλο tablet, ή κατεβαζεις το 1mobile που ειναι κι αυτο πολυ ωραιο store και τα κατεβαζεις ολα απο κει (αυτο εχω κανει κι εγω).
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να φαινεται αλλο ταμπλετ;

Το 1mobile εχει τα ιδια apps με το play;

 

Όπως είπαν τα παιδιά πρέπει να είσαι ροοτ και πειράζεις το build.prop

Googlare το να δεις τι πρέπει να κάνεις.

Ουσιαστικά, δηλώνοντας ότι είναι ένα επώνυμο ταμπλετ, του δίνει συμβατότητα με πολύ περισσότερες εφαρμογές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...