Jump to content

iOS 13


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακάλυψα το εξής σφάλμα.

Όταν κάνεις κάποια αλλαγή στην επαφή σου και σε αυτή είχες καταχωρημένη ημερομηνία γέννησης στα γενέθλια, τότε στο ημερολόγιο των γενεθλίων εμφανίζεται διπλοεγγραφή των γενεθλίων σου. Γενικά όσες φορές κάνεις αλλαγές στην επαφή σου αυτό αυτό δημιουργεί και μια επιπλέον εγγραφή γενεθλίων. Σε εμένα αυτή τη στιγμή υπάρχουν επτά εγγραφές γενεθλίων την ίδια μέρα. Αυτό συμβαίνει μόνο στο τηλέφωνο και όχι στο ημερολόγιο του iCloud.

Όταν όμως από τις ρυθμίσεις-Γενικά κάνεις επαναφορά όλων των ρυθμίσεων, τότε επανέρχονται όλα σωστά και όπως θα έπρεπε να είναι δηλ. υπάρχει μόνο μια καταχώριση στο ημερολόγιο των γενεθλίων.

Αυτά βέβαια μετά την αναβάθμιση σε iOS 13

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα έχει εκατοντάδες bugs η 13, τα οποία λίγα λίγα θα φτιάχνονται με κάθε update

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Ipad ποτε θα βγει το ios 13;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με την μπαταρία σε iphone 7 plus; Μου την σκίζει δίχως να κάνω χρήση. Το τηλέφωνο στέκεται από το μεσημέρι δίχως να το χρησιμοποιώ και από 100% έπεσε σε 60%!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι λειπει η επιλογη για Memoji Stickers στο ipados 13; Πως τα προθετω; Μιλαω για Ipad Air 2

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Και το appstore είναι αλλαγμένο. Για να βρεις τις ενημερώσεις εφαρμογών πρέπει να πατήσεις πάνω δεξιά στο avatar σου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα :

Ενώ πέρασα ΟΤΑ την 13.0 στο iPhone 6s Plus και όλα καλά , πάω να περάσω

την 13.1.1 και δεν μπορώ με τίποτα :cry:

Βγάζει συνέχεια μη δυνατότητα σύνδεσης !

Τελικά δοκίμασα και μέσω iTunes και αφού προχώρησε μέχρι το backup

τελικά πάλι δεν προχώρησε στην αναβάθμιση !!

Τι φταίει και τι να κάνω παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα :

 

Ενώ πέρασα ΟΤΑ την 13.0 στο iPhone 6s Plus και όλα καλά , πάω να περάσω

 

την 13.1.1 και δεν μπορώ με τίποτα :cry:

 

Βγάζει συνέχεια μη δυνατότητα σύνδεσης !

 

Τελικά δοκίμασα και μέσω iTunes και αφού προχώρησε μέχρι το backup

 

τελικά πάλι δεν προχώρησε στην αναβάθμιση !!

 

Τι φταίει και τι να κάνω παιδιά ?

 

 

 

Έκανες κανένα restart τη συσκευή μήπως και...;

Αλλιώς περιμένεις, μήπως είναι θέμα σέρβερ και όχι συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 13.1.2 το κινητό δεν φορτίζει από το usb στο pc μου.

Βγάζει το σηματάκι ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας άντε να ανέβει 1-2%. Ούτε πέφτει βέβαια.

Μένει εκεί.

 

Μέχρι την αναβάθμιση φόρτιζε κανονικά.

 

Μιλάω για ποσοστά αρκετά κάτω του 80%, Πχ τώρα μένει σταθερά στο 68% δείχνοντας ότι φορτίζει.

Χθες είχε μείνει στο 28%.

 

Με φορτιστή φορτιζεί κανονικά.

 

Τι φάση;

Edited by nickmavros
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 13.1.2 το κινητό δεν φορτίζει από το usb στο pc μου.

Βγάζει το σηματάκι ότι φορτίζει αλλά δεν ανεβαίνει το ποσοστό της μπαταρίας άντε να ανέβει 1-2%. Ούτε πέφτει βέβαια.

Μένει εκεί.

Μέχρι την αναβάθμιση φόρτιζε κανονικά.

Μιλάω για ποσοστά αρκετά κάτω του 80%, Πχ τώρα μένει σταθερά στο 68% δείχνοντας ότι φορτίζει.

Χθες είχε μείνει στο 28%.

Με φορτιστή φορτιζεί κανονικά.

Τι φάση;

 

 

Εμένα φορτίζει κανονικά σε θύρα USB 3.0 (1A), αλλά όχι σε USB 2.0 (0.5A).

iPhone 7 σε Dell laptop

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Εάν πάει κάποιος στις Ρυθμίσεις-Μηνύματα-Εμφάνιση ονόματος και φώτο-Αυτόματη κοινοποίηση σε, θα δει τις επιλογές, Επαφές μόνο, Πάντα ερώτηση.

Εδώ θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή (anyone) σε όλους αλλά δεν υπάρχει.

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει το γιατί;

Υ.Γ. Μπορείτε να το τσεκάρετε ή έχει θέμα το δικό μου τηλέφωνο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους.

Εάν πάει κάποιος στις Ρυθμίσεις-Μηνύματα-Εμφάνιση ονόματος και φώτο-Αυτόματη κοινοποίηση σε, θα δει τις επιλογές, Επαφές μόνο, Πάντα ερώτηση.

Εδώ θα έπρεπε να υπάρχει και η επιλογή (anyone) σε όλους αλλά δεν υπάρχει.

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει το γιατί;

Υ.Γ. Μπορείτε να το τσεκάρετε ή έχει θέμα το δικό μου τηλέφωνο;

 

 

 

Έτσι είναι και στο δικό μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

περασα την αναβαθμιση 13.1.3 σε iphone xs και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...μου ζητησε ενα 6ηφιο κωδικο στην εναρξη που ποτε δεν ειχα καταχωρησει και καποια στιγμη μου ζητησε να τον ορισω οπως και εκανα..επισης ενω κατεβηκαν επαφες απο icloud τα μηνυματα δεν τα κατεβασε και στο κατω μερος στη ενοτητα των μηνυματων μου εμφανιζει το εξης ''Τα μηνυματα στο icloud δεν ειναι ενεργα τωρα-επιδιορθωση λογαριασμου''

πατωντας την επιδιορθωση του λογαριασμου μου ζηταει παλι τον 6ψηφιο κωδικο,τον βαζω,ζηταει συνθηματικο id,το βαζω και με ξαναπεταει στην οθονη των μυνηματων οπου προσπαθει να διορθωσει τον λογαριασμο icloud αλλα εμφανιζει το ιδιο μηνυμα οπως εγραψα και πριν...καμια ιδεα για το τι συμβαινει η τι μπορω να κανω;δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου ζητησε αυτον τον κωδικο χωρις να τον εχω ορισει ποτε μου..

Link to comment
Share on other sites

περασα την αναβαθμιση 13.1.3 σε iphone xs και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα...μου ζητησε ενα 6ηφιο κωδικο στην εναρξη που ποτε δεν ειχα καταχωρησει και καποια στιγμη μου ζητησε να τον ορισω οπως και εκανα..επισης ενω κατεβηκαν επαφες απο icloud τα μηνυματα δεν τα κατεβασε και στο κατω μερος στη ενοτητα των μηνυματων μου εμφανιζει το εξης ''Τα μηνυματα στο icloud δεν ειναι ενεργα τωρα-επιδιορθωση λογαριασμου''

πατωντας την επιδιορθωση του λογαριασμου μου ζηταει παλι τον 6ψηφιο κωδικο,τον βαζω,ζηταει συνθηματικο id,το βαζω και με ξαναπεταει στην οθονη των μυνηματων οπου προσπαθει να διορθωσει τον λογαριασμο icloud αλλα εμφανιζει το ιδιο μηνυμα οπως εγραψα και πριν...καμια ιδεα για το τι συμβαινει η τι μπορω να κανω;δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου ζητησε αυτον τον κωδικο χωρις να τον εχω ορισει ποτε μου..

 

Ξαναδοκίμασε να περάσεις ολόκληρη τη ρομ πατώντας το "restore iPhone" στο iTunes. Πάρε ένα backup πρώτα.

Για bug μου μοιάζει το θέμα σου.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε να περάσεις ολόκληρη τη ρομ πατώντας το "restore iPhone" στο iTunes. Πάρε ένα backup πρώτα.

Για bug μου μοιάζει το θέμα σου.

 

σε ευχαριστως για την απαντηση σου...εκανα ηδη δυο φορες την επαναφορα..σε μια γρηγορη αναζητηση που εκανα,το αναφερουν σαν bug,που λυνεται με επανεκκινηση του τηλεφωνου αφου εχει προηγηθει αποσυνδεση απο το icloud..το δοκιμασα και αυτο παρολο που η αναφορα γινεται σε παλαιοτερα μοντελα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Διαβάζω για τις συντομεύσεις, οκ κατανοώ ότι αποτελούν κάποιο είδους αυτοματισμού, προσπαθώ να ασχοληθώ αλλά ίσως τελικά δεν αντιλαμβάνομαι τις δυνατότητες τους. Εσείς χρησιμοποιείτε κάποιες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Όχι ποτέ δεν μπόρεσα να μπω στο κλίμα.. Διαβάζω και εγώ διαφορα αλλά πάντα καταλήγω να κάνω τη δουλειά μου με τον απλό παραδοσιακό τρόπο..

Εδώ καλά καλά πολλά features και λειτουργιες μου είναι άχρηστα. Κάτι Siri (μόνο για πλάκα στην αρχή) κάτι 3D Touch, κάτι control center απλά βρίσκονται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 13

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...