Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως με τη νέα αναβάθμιση το θέμα με τους παλμούς , αλλά και τις αποστάσεις , χειροτέρεψε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μιας που είμαι απ τους πρώτους που άρχισα να κάνω παράπονα για το ρολόι θελω να πάρω θέση.

Έχουμε και λέμε, οι παλμοί και το στρες δεν είναι αξιόπιστα σε βαθμό που έχασα την εμπιστοσύνη μου.

Έχουν δοκιμαστεί οι παλμοί τόσο σε δρόμο όσο και στο διάδρομο μου toorx και οι μετρήσεις έγιναν με ζώνη δρόμου, ζώνη της toorx πάνω στο διάδρομο και παλμοί απο τις παλάμες στα σημεία λαβής του διαδρόμου. Το αποτέλεσμα είναι χάλια στο gt2 με μεγάλες αποκλίσεις.

 

Το στρες είναι άστα να πάνε, θα πρεπε τώρα να μαι σε ψυχολογους.

Τα βήματα άλλη φόλα και αυτή, πάνω στο μηχανάκι σε απόσταση 20 χλμ γράφει 3.000 βήματα και στο αμάξι για πλάκα ενα 1500ρι.

 

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω θα σταθώ όμως στο σύγχρονο με 3ες εταιρείες που έκει σε πιάνει ενα κάτι ρε παιδί μου.

Το μόνο που μπόρεσα να κάνω και για να βοηθήσω τους φίλους που θέλουν δεδομένα στο στραβα είναι να γίνει συγχρονισμός με Google fit και μια στο τόσο να κάνεις export και import το αρχείο στο strava. (κάτι που βαρέθηκα να κάνω τον πρώτο μήνα)

Ευτυχώς που κρατάει μπαταρία για 7-8 μέρες αλλιώς θα έβγαινα στην Ερμού και θα λεγα "φιλαράκι θέλεις ρολογακι;"

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το GPS ρε παιδιά διαβάζω κατά την άποψη μου κάπως υπερβολικα σχόλια. Δε γίνεται ένα απλό ρολόι να σου δίνει μεγάλη ακρίβεια όταν τρέχεις πχ στην Αθήνα ανάμεσα σε πολυκατοικίες. Εμένα αν κλειδώσει συνήθως δείχνει σωστά την διαδρομη, κάποιες φορές μπορεί να δείξει μια μικρή απόκλισης πχ να έχω περπατήσει ευθεία και να δείξει μια μικρή καμπύλη αλλά οκ δεν έγινε κάτι. Εδώ Gps επαγγελματικά που χρησιμοποιούμε εμείς οι τοπογράφοι διπλοσυχνα και δε συμμαζευεται ,όργανα αξίας 5000 ευρώ και μέσα στην πόλη δε μας δίνουν την ακρίβεια που απαιτείται για να γίνει ένα τοπογραφικό διάγραμμα και πρέπει να καταφεύγουμε σε άλλες μεθόδους....τα λέω όλα αυτά για να γίνει κατανοητό ότι το GPS δεν είναι μια απλη τεχνολογία και λειτουργεί με απόλυτη ακρίβεια υπό κάποιες προϋποθέσεις.....όταν πχ τρέξω σε ένα πάρκο η διάδρομη είναι απόλυτα σωστή ....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν σε ανοικτό χώρο. Καμία σχέση με πολυκατοικίες.
Εκεί αν είναι επαναλαμβανόμενο το πρόβλημα τότε έχει θέμα το ρολόι....το συγκεκριμένο ρολόι

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα καλη εβδομαδα.Επανερχομαι μετα απο 4 ημερες δοκιμη για το γνωστο θεμα των πολλαπλων ειδοποιησεων (συνηθως με κινητα xiaomi με miui 12...) Το θεμα μετα απο αναρτηση του vag74 λυθηκε πολυ απλα ΄΄κλειδωνοντας΄΄ την εφαρμογη στο multitasking (για οποιον δεν γνωριζει , πατας το αριστερο κουμπι του xiaomi εμφανιζει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες, εκει πατας επανω στην εφαρμογη υγεια και εμφανιζει μεταξυ αλλων ενα λουκετο. Το παταμε και κλειδωνει η εφαρμογη. 4 μερες μετα ακομα και με την modded εφαρμογη οι ειδοποιησεις ερχονται μια και μονο φορα.

Κλειδώστε την εφαρμογή υγεία στο multitasking, επανεκκίνηση το smartphone και θα στρώσει

φιλε vag 74 ευχαριστουμε για την συμβολη σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα καλη εβδομαδα.Επανερχομαι μετα απο 4 ημερες δοκιμη για το γνωστο θεμα των πολλαπλων ειδοποιησεων (συνηθως με κινητα xiaomi με miui 12...) Το θεμα μετα απο αναρτηση του vag74 λυθηκε πολυ απλα ΄΄κλειδωνοντας΄΄ την εφαρμογη στο multitasking (για οποιον δεν γνωριζει , πατας το αριστερο κουμπι του xiaomi εμφανιζει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες, εκει πατας επανω στην εφαρμογη υγεια και εμφανιζει μεταξυ αλλων ενα λουκετο. Το παταμε και κλειδωνει η εφαρμογη. 4 μερες μετα ακομα και με την modded εφαρμογη οι ειδοποιησεις ερχονται μια και μονο φορα. φιλε vag 74 ευχαριστουμε για την συμβολη σου.

 

Το οποίο αν θυμάμαι καλά το γράφει και στην εφαρμογή στο troubleshooting .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά δουλεύει το ρολόι, και το GPS άψογο και τα βήματα και οι παλμοί.

Εμένα ποτέ δεν κατέγραψε βήματα όταν οδηγώ το μηχανάκι η το αυτοκίνητο.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά δουλεύει το ρολόι, και το GPS άψογο και τα βήματα και οι παλμοί.

Εμένα ποτέ δεν κατέγραψε βήματα όταν οδηγώ το μηχανάκι η το αυτοκίνητο.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακαρι να ειναι και το δικο μου ετσι οπως τα λες. Το περιμενω απο public με click away να δω ποτε σκ**α θα το παραλαβω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια χαρά δουλεύει το ρολόι, και το GPS άψογο και τα βήματα και οι παλμοί.

Εμένα ποτέ δεν κατέγραψε βήματα όταν οδηγώ το μηχανάκι η το αυτοκίνητο.

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To ρολόι είναι άψογο. Απλά όταν θα στο κάνει 1 φορά τότε αν κρατάς αρχείο των αθλητικών δραστηριοτήτων σου θα ξενερώσεις. Αυτό λέω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum της Huawei αναφέρουν πως με την καινούρια αναβάθμιση 10.12 το ρολόι έγινε ακόμα χειρότερο στους παλμούς και έχει αστάθειες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πληρες??d87a494da0b41851323de03801f60695.jpg

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πληρες??d87a494da0b41851323de03801f60695.jpg

 

optoStyle

 

Πολύ φορτωμένο.Το αναλογικό ρολόι θα μπορούσε να είναι ψηφιακό και φαντάζομαι εμεις που έχουμε και ενα προλβλημα στραβωμάρας δεν θα ξεχωρίζουμε τιποτα.Αλλά περί ορέξεως ..........

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο forum της Huawei αναφέρουν πως με την καινούρια αναβάθμιση 10.12 το ρολόι έγινε ακόμα χειρότερο στους παλμούς και έχει αστάθειες.

Τα ίδια χάλια είναι (((

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα καλη εβδομαδα.Επανερχομαι μετα απο 4 ημερες δοκιμη για το γνωστο θεμα των πολλαπλων ειδοποιησεων (συνηθως με κινητα xiaomi με miui 12...) Το θεμα μετα απο αναρτηση του vag74 λυθηκε πολυ απλα ΄΄κλειδωνοντας΄΄ την εφαρμογη στο multitasking (για οποιον δεν γνωριζει , πατας το αριστερο κουμπι του xiaomi εμφανιζει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες, εκει πατας επανω στην εφαρμογη υγεια και εμφανιζει μεταξυ αλλων ενα λουκετο. Το παταμε και κλειδωνει η εφαρμογη. 4 μερες μετα ακομα και με την modded εφαρμογη οι ειδοποιησεις ερχονται μια και μονο φορα. φιλε vag 74 ευχαριστουμε για την συμβολη σου.
Να σε καλά φίλε μου, καλά Χριστούγεννα σε όλους και καλή Χρονιά

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το πήρα το ρολογακι σήμερα το πρωί. Μέχρι στιγμής εντυπωσιασμένος με το ηχείο και το μικρόφωνο της συσκευής. Έκανα μια μικρή δοκιμή με το gps περπατώντας. Όχι κάτι ιδιαίτερο η κλασική ζικ-ζακ καταγράφη που κάνουν όλα αυτά τα έξυπνα ρολόγια στο απλο περπάτημα. Στο τρέξιμο όμως που το τσέκαρα πριν από λίγο ήτανε αρκετά καλό στην καταγραφή της διαδρομής, το μόνο που με προβλημάτισε λίγο ήταν ότι καθυστέρησε λιγάκι να βρει το GPS. Με το bip που το συγκρίνα στο άλλο μου χέρι ήτανε πολύ κοντά η διαδρομή που κατέγραψε και αυτό αλλά κλείδωσε το GPS με τη μία. Η πορεία θα δείξει. Παντως δεν εντυπωσιάστηκα και τόσο πολύ στο θέμα της καταγραφής μιας διαδρομής που με ενδιαφέρει με το συγκεκριμένο ρολόι. Να υπενθυμίσω ότι το τεστ που κάνω κάθε φορά είναι χωρίς να είναι συνδεδεμένο με κάποιο κινητό τηλέφωνο, δηλ έχω μόνο του το ρολόι να λειτουργεί. Απλά πριν ξεκινήσω έκανα ένα μικρό συγχρονισμό μέσω bluetooth και μετά το αποσύνδεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα..είχα στο περπάτημα με τους παλμούς μέχρι πριν λίγες μέρες μιας και η τρίχα στον καρπό είχε αυξηθεί πολύ..μετά από εκεί δουλεύει μια χαρά...παιδιά ρολόι είναι..χαλαρώστε εμείς κάνουμε καταγραφές στίγματα με gps της garmin σε χάρτες του στρατού και μετά από λίγες ώρες μπορεί κάτι που κατέγραψε στην δεξιά πλευρά του δρόμου να το βρεις στο gps στο χωράφι της αριστερής...σε σημείο που το drone δεν μπορούσε να κλειδώσει δορυφόρο και έβρισκε έναν το ρολόι είχε κλειδώσει κανονικά..και στην θάλασσα οι παλμοί βλέπω ότι τα πάνε μια χαρά δεδομένης της θερμοκρασιας

 

Στάλθηκε από το M40_EEA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η λάθος μέτρηση των παλμών στο GT2 1.0.10.12 εξακολουθεί να υπάρχει

https://consumer.huawei.com/en/community/details/GT2-1-0-10-12-Still-a-Heart-Rate-issue-you-can-t-fix-it-let-us-downgrade/topicId_143281/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Αυτό το θέμα με τις ειδοποιήσεις που έρχονται 5 και 6 φορές δεν έχει λυθεί ούτε μετά την αναβάθμιση ούτε και με τις ρυθμίσεις που πρότειναν κάποια παιδιά σε προηγούμενα ποστ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Αυτό το θέμα με τις ειδοποιήσεις που έρχονται 5 και 6 φορές δεν έχει λυθεί ούτε μετά την αναβάθμιση ούτε και με τις ρυθμίσεις που πρότειναν κάποια παιδιά σε προηγούμενα ποστ
Καλησπέρα τι συσκευή έχεις;

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε honor magic2, το έλυσα το θέμα αυτό απενεργοποιώντας , στις ρυθμίσεις του κινητού (Samsung s10), το "Υπενθυμίσεις Ειδοποίησης ".

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Με τις αναπάντητες κλήσεις παντως συνεχίζεται το πρόβλημα να βγάζει μόνο το νούμερο της αναπάντητης. Ενώ στις κλήσεις δείχνει ποιος καλεί. Πρέπει να πας μετα στο τηλ να δεις από ποιον ήταν η αναπάντητη κλήση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...