Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από τότε που έβαλα το modded health και πέρασα ένα wf από κάποιο σαιτ έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία πέφτει πιο αργά. πριν έπεφτε 10-13%/24ωρο τώρα είμαι στην 5η μέρα και είναι στο 71%!! πάντα ανοιχτό το σήκωμα του καρπού αλλά καρδιά, στρες κλειστά. ανοιχτός μόνο ο ύπνος

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Nα ξέρετε ότι όπως όλες οι amoled οθόνες έτσι και αυτή όσο πιο μαύρο background έχει το wf που επιλέγετε τόσο πιο οικονομική είναι στην κατανάλωσή της.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια δεν ξερω πως και γιατι αλλα με modded μου εμφανιζε δυσλειτουργια το μικροφωνο (δεν με ακουγαν απο το ρολοι), οι ειδοποιησεις ερχονται διπλεσ τριπλες και αρκετες φορες 4 φορες και αλλες φορες καθολου!!! απεγκατεστησα και θα επανελθω....αρχικα το μικροφωνο δουλευει μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω πως και γιατι αλλα με modded μου εμφανιζε δυσλειτουργια το μικροφωνο (δεν με ακουγαν απο το ρολοι), οι ειδοποιησεις ερχονται διπλεσ τριπλες και αρκετες φορες 4 φορες και αλλες φορες καθολου!!! απεγκατεστησα και θα επανελθω....αρχικα το μικροφωνο δουλευει μια χαρα...
Στην δική σου περίπτωση να χρησιμοποιείς την modded εφαρμογή μόνο μία στο τόσο για upload του/των watch face/s στο ρολόι.

 

Μετά κάνε τη απεγκατάσταση, και να κάνεις χρήση της μαμά εφαρμογής της Huawei. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καποια φαση ζητησει να κανουμε update το συγκεκριμενο app, το κανουμε η οχι;;

 

optoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καποια φαση ζητησει να κανουμε update το συγκεκριμενο app, το κανουμε η οχι;;

 

optoStyle

Αναφέρεσαι στη modded εφαρμογή;

Δε νομίζω να σου ζητήσει update γιατί είναι 'πειραγμένη' εφαρμογή.

 

Από τη μέρα που έγραψα για 1η φορά εδώ μέσα για την εφαρμογή, έχουν κάνει 2 update οι devs και το .apk υπάρχει πάντα καρφιτσωμένο στο group στο Telegram, οπότε το παίρνεις και το εγκαθιστάς από εκεί. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στη modded εφαρμογή;

Δε νομίζω να σου ζητήσει update γιατί είναι 'πειραγμένη' εφαρμογή.

 

Από τη μέρα που έγραψα για 1η φορά εδώ μέσα για την εφαρμογή, έχουν κάνει 2 update οι devs και το .apk υπάρχει πάντα καρφιτσωμένο στο group στο Telegram, οπότε το παίρνεις και το εγκαθιστάς από εκεί. ;)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

το τελευταίο είναι από 21 Νοεμβρίου;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τι τρωει μπαταρία. Με stress και αυτόματη ανίχνευση ασκησης κλειστα μετα απο 8 ωρες ειμαι ακόμα 100%. Παλμοι και Sleep ανοιχτά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με παλμους smart, stress, οθονη με σηκωμα καρπου και 12000 μ.ο. βηματων ειμαι στη βδομαδα. Βεβαια κουβαλαω οοοτε πιστευω οτι η οθονη ανοιγει αρκετες φορες λογω της κινησης του χεριου.

 

Αυτο που μου την σπαει ειναι οτι ο συγχρονισμος του υπνου δν γινεται αυτοματα και πρεπει να κανω 5-6 συγχρονισμους μπαινοντας στο μενου του υπνου για να συγχρονισει. Φτανει 99% και μετα μου γραφει δν υπαρχουν δεδομενα υπνου. Ελεγξτε την συσκευη σας. Νομιζω φταιει η εφαρμογη.

 

Εκανα απεγκατασταση και το Health και το HMS τα ξανακατεβασα απο App Gallery παλι τα ιδια.

Και το αλλο.... οταν δν το εχω συνδεσει με την εφαρμογη και ειναι μονο pair με το bluetooth η επιλογη κλησεις απο το μενου του bluetooth μενει ενεργοποιημενο. Μολις τι συνδεσω και στην εφαρμογη απενεργοποιουνται οι κλησεις απο το μενου του bluetooth. Μπορω να απαντησω και να κανω κλησεις αλλα δν μπορω να απαντησω κληση στο κινητο και να την μεταφερω στο ρολοι γτ το εικονιδιο του bluetooth κατα την διαρκεια της κλησης ειναι ενεργοποιημενο. Σαν να εχω μεταφερει ηδη δλδ την κληση σε συσκευη bluetooth ενω μιλαω απο το κινητο.

Οτι να ναι.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με την μαμά εφαρμογή οι ειδοποιήσεις έρχονται 2 3 ακόμα και 4 φορές!!! Ανεξαρτήτου εφαρμογής. Και Viber και mail τα ίδια. Δεν το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παιδιά??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με την μαμά εφαρμογή οι ειδοποιήσεις έρχονται 2 3 ακόμα και 4 φορές!!! Ανεξαρτήτου εφαρμογής. Και Viber και mail τα ίδια. Δεν το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος παιδιά??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά. Ρε παιδιά πραγματικά δε θέλω να γίνω κακός αλλά κανείς δε διαβάζει το νήμα; Υπάρχουν πράγματα που έχουν αναφερθεί δεκάδες φορές.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιλάω για την μαμά εφαρμογή. Έχω διαβάσει απλά λέω αν έχει βρει κάποιος λυση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιλάω για την μαμά εφαρμογή. Έχω διαβάσει απλά λέω αν έχει βρει κάποιος λυση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγω φιλε μου με την μαμα 11.0.0.517 εχω το ιδιο προβλημα. Και γενικα σε ολες τις ειδοποιήσεις. Ακομη και στο spotify μπορει να μου ερθουν και 4 ειδοποιήσεις για καποιο τραγουδι που ακουω. Το πρωι μου ερχονται 3 με 4 ειδοποιήσεις για την αναφορα υπνου. Λιγο που το εψαξα εχει να κανει με τον συνδυασμό με το μοντελο του κινητου και την εκδοση της εφαρμογής. Εχω το note 10 plus και δοκιμασα και κανα δυό αλλες εκδόσεις πιο παλιες της εφαρμογής χωρις αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχω μια ερώτηση!

Έχω το xiaomi redmi note 8 Pro..τυχαινει καμιά φορά όταν κάνω κλήση (από το ρολόι) κάπου ή όταν με καλούν τα πρώτα 4 5 δευτερόλεπτα να μη με ακούν ενώ μιλάω..εχει παρατηρήσει κάνεις κάτι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω θεμα με redmi note 7.βεβαια το προβλημα ειναι οτι ουτε το κινητο εχει θεμα αλλα ουτε και το ρολοι (μην το αδικω).επεσα στην περιπτωση κακης συνεργασιας, δεν ξερω τι αλλο να πω....θα στειλω report ελπιζοντας να το δουν ....
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε κάνει αναβάθμιση στο fimware 1.0.10.8, μην την κάνετε, έχει θέμα με την μέτρηση καρδιακών παλμών δείχνει πολύ λιγότερους ειδικά κατα την άσκηση, υπάρχει και θέμα στα huawei foroums, γράψτε τους και εσείς μπας και το φτιάξουν γρήγορα

https://consumer.huawei.com/en/community/details/GT2-10108-Heart-Rate-issue/topicId_141207/

Link to comment
Share on other sites

Ένα watch face αξίζει (για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα) από αυτά που εμφανίζονται ότι ΚΑΠΟΙΑ στιγμή θα δοθούν προς χρήση από την Huawei,

αυτό που η ώρα είναι μέσα έναν μικρό κύκλο στα δεξιά κοντά στα κουμπιά του ρολογιού, και στα αριστερά υπάρχουν άλλοι κύκλοι υποθέτω με τα βήματα, τους καρδιακούς παλμούς και τη μπαταρία, και ακόμη να κάνει την εμφάνιση του !!!!!

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν είχαν αναφερθεί διπλές ειδοποιήσεις;Το κανει και σε εμένα,σίγουρα φταίει η τελευταία αναβάθμιση.
Μετά από δύο reboot σε κινητό και ρολόι και ένα καθαρισμό cache στην εφαρμογή έφτιαξε.

 

Επίσης για την μπαταρία χθες το βράδυ έπεσε στο 26% και το φορτισα. Είχε δύο μέρες ακόμα άνετα.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχετε κάνει αναβάθμιση στο fimware 1.0.10.8, μην την κάνετε, έχει θέμα με την μέτρηση καρδιακών παλμών δείχνει πολύ λιγότερους ειδικά κατα την άσκηση, υπάρχει και θέμα στα huawei foroums, γράψτε τους και εσείς μπας και το φτιάξουν γρήγορα

https://consumer.huawei.com/en/community/details/GT2-10108-Heart-Rate-issue/topicId_141207/

Εχεις δίκιο , έχει όντως πρόβλημα , έκανα κι εγώ αναφορά μπας και γίνει κάτι.Βέβαια έκανα και κάτι που έλεγε για απεγκαταστάσεις κλπ , αλλά δεν έγινε τίποτα , το πρόβλημα παραμένει.Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε και στην εδώ αντιπροσωπεία καμιά ερώτηση για το τι μέλλει γενέσθαι??

Link to comment
Share on other sites

Στο διάδρομο που έκανα την Κυριακή όσα έβλεπα τις προηγούμες φορές τόσα έβλεπα και μετά. Ναι την .10.8 έχω.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...