Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στις ειδοποιήσεις ενω έρχονται δνε κάνει κάποια δονηση στο ρολοι ή δεν πετάγεται παράθυρο όπως στην κλήση γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα ειχε μπει αθόρυβο.

 

Υπάρχει τρόπος να μπορούμε να δούμε τις φωτογραφίες πχ από viber ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε να μπορείς να δεις εστω προεπισκοπηση οχι ολόκληρη την φωτο και emoji θα ήταν φανταστικό..

Οχι ότι τώρα δεν είναι.. ελπίζω να μπούνε σε κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

 

Λοιπόν έχω τα εξής προβλήματα συνέχεια με το ρολόι μου.

 

Έχω τικάρισμενες να με έρχονται ειδοποιήσεις με δόνηση πχ στα SMS στο viber κτλπ, το πρόβλημα είναι ότι στα σμσ από τα 10 SMS θα με χτυπήσει η δόνηση 2 φορές το ίδιο και στις κλήσεις. Στο viber πάλι πότε δεν έχω δόνηση, θα έχω δόνηση μόνο όταν θα ανοίξω εγώ το viber και μετά θα με ερθει το πμ.

 

Έχω το Huawei mate 20,επισης τα ίδια προβλήματα είχα και με το πρώτο ρολόι. Υποψιάζομαι ότι κάτι πάει λάθος με το κινητό μου.

 

Τι λύση με προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

 

Λοιπόν έχω τα εξής προβλήματα συνέχεια με το ρολόι μου.

 

Έχω τικάρισμενες να με έρχονται ειδοποιήσεις με δόνηση πχ στα SMS στο viber κτλπ, το πρόβλημα είναι ότι στα σμσ από τα 10 SMS θα με χτυπήσει η δόνηση 2 φορές το ίδιο και στις κλήσεις. Στο viber πάλι πότε δεν έχω δόνηση, θα έχω δόνηση μόνο όταν θα ανοίξω εγώ το viber και μετά θα με ερθει το πμ.

 

Έχω το Huawei mate 20,επισης τα ίδια προβλήματα είχα και με το πρώτο ρολόι. Υποψιάζομαι ότι κάτι πάει λάθος με το κινητό μου.

 

Τι λύση με προτείνετε;

Φίλε έλεγξε αν έχεις κάνεις όλες τις αναβαθμίσεις σε health kai HMS Core. Επίσης πήγαινε στο Bluetooth του κινητού σου και πάτα εκεί στη σύζευξη του ρολογιού σου να δεις αν όλα είναι τικαρισμένα.. Κάνε μια δοκιμή

 

Επίσης τσέκαρε αν έχεις την εφαρμογή health στην αυτόματη έναρξη και φυσικά να έχεις δώσει όλες τις άδειες..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι οι ειδοποιήσεις έχουν να κάνουν όχι με εταιρεία αλλά με μοντέλο τηλεφώνου. Είχα το Xiaomi Mi8 και αντιμετώπιζα συχνά πυκνά προβλήματα και όλη την ώρα έκανα αναβαθμίσεις και επανεκκινήσεις. Από τότε που πήγα στο mi10 και χωρίς να εγκαταστήσω καν HMS CORE δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να κλείσω την σύνδεση με το κινητό πχ το βραδυ να μην έχει ανοιχτό bluetooth τι κάνω?
Κλείνεις το Bluetooth στο κινητό σου ή κάνεις unpair το ρολόι από την εφαρμογή Health.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι οτι καλύτερο να μην κλείνει το ΒΤ και εμένα δεν μου αρέσει να κοιμάμαι το βράδυ και να το εχω να βαράει στο κεφαλι μου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έλεγξε αν έχεις κάνεις όλες τις αναβαθμίσεις σε health kai HMS Core. Επίσης πήγαινε στο Bluetooth του κινητού σου και πάτα εκεί στη σύζευξη του ρολογιού σου να δεις αν όλα είναι τικαρισμένα.. Κάνε μια δοκιμή

 

Επίσης τσέκαρε αν έχεις την εφαρμογή health στην αυτόματη έναρξη και φυσικά να έχεις δώσει όλες τις άδειες..

 

Έχω κάνει τα πάντα φίλε οτα έχω ενεργοποιήσει όλα κανόνικα για περίπου ένα χρόνο με δουλεύε καλά το gt μετά ξεκίνησαν τα προβλήματα, και λέω ας αγοράσω το 2..αλλα δυστυχώς πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω τι να κάνω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι οτι καλύτερο να μην κλείνει το ΒΤ και εμένα δεν μου αρέσει να κοιμάμαι το βράδυ και να το εχω να βαράει στο κεφαλι μου.
Σ' αυτή την περίπτωση μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του ρολογιού και να του ορίσεις τα βράδια να μην σου στείλει ειδοποιήσεις.

 

Εγώ έτσι το έχω.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτή την περίπτωση μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του ρολογιού και να του ορίσεις τα βράδια να μην σου στείλει ειδοποιήσεις.

 

Εγώ έτσι το έχω.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς. Do not disturb λέγεται.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς θέμα με διπλές και τριπλές ειδοποιήσεις με την modded εφαρμογή Huawei Health? Κάποιες φορές έρχεται και 4 φορές η κάθε ειδοποίηση.Clear cache ,restart κλπ δεν έκαναν κάτι.
Εγω εχω το ιδιο θέμα φιλε μου και δεν βρισκω λυση...το εχει αντιμετωπισει κανένας? είμαι με redmi note 7 εαν παίζει ρολό.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν την "νεα" εφαρμογή για να κατεβάζουν wf . [edit] δεν μπόρεσα τελικά να ανεβάσω link. Edited by fotis_4
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το ιδιο θέμα φιλε μου και δεν βρισκω λυση...το εχει αντιμετωπισει κανένας? είμαι με redmi note 7 εαν παίζει ρολό.

Με αυτη την εκδοση το εκανε και σε μενα. Εγω εκανα εγκατασταση καποια wf και την εβγαλα και εβαλα απο τo play store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις τι θα γίνει με το strava?? το μεγάλο φάουλ της εταιρείας πιστεύω...Βέβαια πριν μια εβδομάδα στο επίσημο forum της εταιριας αναγνωρίζει το λαθος και λεει οτι πολυ σύντομα θα έρθει αναβάθμιση... αυτο βεβαια το λεει απ οτι καταλαβα 2-3 μηνες τωρα... επίσης θέλω να ρωτήσω μπορεισ να έχεις σαν άσκηση και το health της samsung να παίρνει δεδομένα για το strava αλλά και το ρολοι να καταγράφει άσκηση για to wuawei health... Επίσης θέλω να ρωτήσω ο λογάριθμος που χρησιμοποίει για τισ θερμίδες και το οξυγόνο είναι αξιόπιστος στο αποτέλεσμα??...και ο χρόνος ξεκούρασης που σου λεει.. μετα από άσκηση είναι φισιολογικος??τα μηνύματα μετα την αναβαθμιση τα διαβάζεις όλα η απλα σε ενειμερωνει??και κατι για τους 40+... τα μικρά γράμματα τα βλέπετε η πρέπει να πατε το χερι σας στο πάτωμα από τη πρεσβυωπία για να τα διαβάσεις ? θέλω να το παρω αλλά κολλάω σε αυτά!!!
Link to comment
Share on other sites

από τότε που έβαλα το modded health και πέρασα ένα wf από κάποιο σαιτ έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία πέφτει πιο αργά. πριν έπεφτε 10-13%/24ωρο τώρα είμαι στην 5η μέρα και είναι στο 71%!! πάντα ανοιχτό το σήκωμα του καρπού αλλά καρδιά, στρες κλειστά. ανοιχτός μόνο ο ύπνος

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...