Jump to content

Huawei Watch GT 2


makismakis2004
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Είναι custom από το telegram. Υπάρχουν χιλιάδες watchfaces τα οποία μπορείς να βάλεις αν αφιερώσεις λίγο χρόνο για να ακολουθήσεις τις οδηγίες.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Μια γρήγορη ερώτηση φίλε μου.

Πέρασα κάποια custom faces στο ρολόι αλλά χρησιμοποίησα την παλιά έκδοση 10.0.3.511 health.

Γίνεται με νεότερη έκδοση 10.1 η 11 από apkmirror;

Μόλις πέρασα 6 faces μετά το έσβησα και έβαλα την κανονική έκδοση από το playstore.

Το καλό είναι ότι τα faces έμειναν στο ρολόι και είναι διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια γρήγορη ερώτηση φίλε μου.

 

Πέρασα κάποια custom faces στο ρολόι αλλά χρησιμοποίησα την παλιά έκδοση 10.0.3.511 health.

 

Γίνεται με νεότερη έκδοση 10.1 η 11 από apkmirror;

 

Μόλις πέρασα 6 faces μετά το έσβησα και έβαλα την κανονική έκδοση από το playstore.

 

Το καλό είναι ότι τα faces έμειναν στο ρολόι και είναι διαθέσιμα.

Επειδή έχω huawei συσκευή έχω τη δυνατότητα να περνάω μόνο ένα κάθε φορά. Απ'οτι διαβάζω όμως οι εκδοσεις health που προτείνουν όλοι ανεξάρτητα συσκευής είναι οι :

 

Health_10.0.1.021-wearBeta (αυτή χρησιμοποιώ)

 

Και η δική σου

Huawei Health 10.0.3.511

 

Δεν έχω δει κάπου για νεότερες.

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κακό με αυτές τις εκδόσεις είναι ότι δεν καταγράφουν SpO2 στο κινητό (στο ρολόι υπάρχει κανονικά).

Μόνο αυτό παρατήρησα για λίγο που την έβαλα.

Για κάποιους σοβαρό για άλλους ασήμαντο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κακό με αυτές τις εκδόσεις είναι ότι δεν καταγράφουν SpO2 στο κινητό (στο ρολόι υπάρχει κανονικά).

 

Μόνο αυτό παρατήρησα για λίγο που την έβαλα.

 

Για κάποιους σοβαρό για άλλους ασήμαντο.

Αρκετοί όπως κι εγώ βάζουμε τη beta, περνάμε το watchface και μετά παλι πίσω στη κανονική έκδοση....

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί όπως κι εγώ βάζουμε τη beta, περνάμε το watchface και μετά παλι πίσω στη κανονική έκδοση....

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Σου είναι εύκολο να βάλεις ενα λινκ οδηγό της telegram;

Τα health & services τα αφήνουμε ή θέλει άλλα τροποποιημένα;

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να βάλεις ενα λινκ οδηγό της telegram;

 

Τα health & services τα αφήνουμε ή θέλει άλλα τροποποιημένα;

Το telegram είναι μια εφαρμογή που εκεί ποσταρουν νέες δημιουργίες.

Σε αυτό το λινκ θα βρεις πολλά :

 

 

https://t.me/huawei_GT_watchface_Global

 

 

Σε προηγούμενο ποστ υπάρχει ένας αναλυτικός οδηγός με βίντεο : https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8091351

 

Αυτή η διαδικασία ισχύει για όλες τις συσκευές ΕΚΤΟΣ Huawei και Honor.

 

Για Huawei και Honor συσκευές ακόλουθα τις οδηγίες που αναγράφει εδω:

 

https://consumer.huawei.com/uk/community/details/How-to-add-custom-watch-faces/topicId_9115/

 

2 σημαντικές παρατηρήσεις για τη Huawei και Honor διαδικασία :

 

1) Το watchface που θα θέλεις να περάσεις δεν πρέπει να είναι στον φάκελο download της συσκευής σου. Αν είναι στο download δε το εγκαθιστά.

 

2) Πριν το βήμα 3 του άρθρου θα πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα της συσκευής σου στα Κινέζικα.... Μέχρι πριν λίγους μήνες δε χρειαζόταν, αλλά από τότε που άρχισαν να πουλάνε τα watchfaces έκαναν αυτή την αλλαγή. Είναι λίγο δύσκολο τη πρώτη φορά αλλά μετά συνηθίζεις.

 

Τέλος αφού περάσεις το watchface που θες, απεγκαθιστάς την beta εφαρμογή, βάζεις τον κανονικό σου λογαριασμό Huawei και εγκαθιστάς από το playstore την κανονική εφαρμογή Health. Τα δεδομένα σου τα συγχρονιζεις πριν τη διαδικασία και μετά τα κατεβάζει μόνο του οταν ξανασυνδεθεις με τα κανονικά στοιχεία.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο γίνεται όλη αυτή η μανουρα δεν μπορώ να καταλάβω. 2+ χρόνια υπάρχει αυτή η ιστορία. Δεν μπορεί να φτιάξει ένα store να κατεβάζει ο κόσμος φάτσες; Έστω και επί πληρωμή. Όπως η Samsung. Πόσο δύσκολο είναι πια;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο γίνεται όλη αυτή η μανουρα δεν μπορώ να καταλάβω. 2+ χρόνια υπάρχει αυτή η ιστορία. Δεν μπορεί να φτιάξει ένα store να κατεβάζει ο κόσμος φάτσες; Έστω και επί πληρωμή. Όπως η Samsung. Πόσο δύσκολο είναι πια;
Εδώ και λίγο καιρό έχει φτιάξει. Αλλά δε δουλεύει σωστά σε όλες τις συσκευές και σε όλες τις χώρες.

Μπορεί να είναι φασαρία η διαδικασία αλλά δεν έχει κλείσει ακόμα τη πόρτα του custom (το οποίο αρκετοί χρήστες προτιμούν λόγο τεράστιας ποικιλίας).

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φασαρία βασικά είναι οτι δεν είναι ολα μαζεμένα κάπου και πρέπει να σκρολαρεις 1χλμ στο telegram για να βρεις κατι. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φασαρία βασικά είναι οτι δεν είναι ολα μαζεμένα κάπου και πρέπει να σκρολαρεις 1χλμ στο telegram για να βρεις κατι. :lol:
Άμα ψάξεις από το search με το όνομα αυτού που ψάχνεις το βρίσκεις εύκολα. Αλλιώς πας στο media και κοιτάζεις όλες τις φωτογραφίες μέχρι να βρεις αυτό που θες. 01189684272e3dc9e159fa48d9c384bd.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το search δεν εχεi τέτοια επιλογή με τα tab members/media/files...

Είσαι απο browser; Γιατι η εφαρμογή δεν το εχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα ένα βίντεο που τα βρίσκεις από την εφαρμογή. Ανοίγεις το γκρουπ στο telegram και πατάς πάνω πάνω στο όνομα του. Εκεί έχει όλες αυτές τις επιλογές.

 

https://streamable.com/7bppz2

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Δεν υπήρχε περίπτωση να το είχα βρει αν δεν έβλεπα το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα ένα βίντεο που τα βρίσκεις από την εφαρμογή. Ανοίγεις το γκρουπ στο telegram και πατάς πάνω πάνω στο όνομα του. Εκεί έχει όλες αυτές τις επιλογές.

 

https://streamable.com/7bppz2

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Κι εγώ δεν το γνώριζα αυτό!!

 

Thanks.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το.εβαλα αλλά.δε βλέπω ρς παιδιά custom faces, πως τα περνάνε; Έβαλα τα τροποποιημένα health & HMS.

Μπήκα στο telegram αλλα.δε κατάλαβα πως επιλέγω και κατεβάζω watch faces

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Στη περιγραφή δίνει και τα αρχεία.

Μετα ψάξε για αρχεια *.hwt η στο δικτυο η στο telegram

 

Εγω περασα καμιά 20αρια στο ρολοι και γύρισα στην έκδοση του store.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Στη περιγραφή δίνει και τα αρχεία.

Μετα ψάξε για αρχεια *.hwt η στο δικτυο η στο telegram

 

Εγω περασα καμιά 20αρια στο ρολοι και γύρισα στην έκδοση του store.

Πατάω αρχεία hwt και μου ζηταει αποθήκευση σε rar , αλλά δε με το πάει μεσα στο health ώστε να το επιλέξω. Αυτο.δε κατάλαβα, τη μεταφορά μεσα στην εφαρμογή health. Στην εφαρμογή health βλέπω της εταιρείας ακόμη.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Πατάω αρχεία hwt και μου ζηταει αποθήκευση σε rar , αλλά δε με το πάει μεσα στο health ώστε να το επιλέξω. Αυτο.δε κατάλαβα, τη μεταφορά μεσα στην εφαρμογή health. Στην εφαρμογή health βλέπω της εταιρείας ακόμη.
Τι συσκευή κινητού - ταμπλετ έχεις;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή κινητού - ταμπλετ έχεις;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Android 10. Μετα την απενεργοποίηση που λέει στον οδηγό να επιλέξω, δε μου βγάζει την επιλογή upload faces

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Android 10. Μετα την απενεργοποίηση που λέει στον οδηγό να επιλέξω, δε μου βγάζει την επιλογή upload faces
Η συσκευή τι είναι huawei, Samsung, xiaomi;

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τι είναι huawei, Samsung, xiaomi;

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Έχω το LG G8s.

Edit: Μπήκα στο health μέσω taiChi και έβγαλε μεταφόρτωση, αλλά ενα.htw που είχα λέει ότι δεν υποστηρίζει τη μορφή αρχείου. Να πω ότι από rar το κατέβασε. Κάπου εκεί κάτι κάνω λάθος.

2. Edit: ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!! Απλώς μεσα στην εφαρμογή βγάζει τον τίτλο χωρίς να δεχνει το face. Στο ρολόι κανονικά είναι.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για extract των δεδομένων υγείας από το κινητό; εκτός από screenshot

 

Δεν υπάρχει ή δεν ξέρουμε;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G8s.

Edit: Μπήκα στο health μέσω taiChi και έβγαλε μεταφόρτωση, αλλά ενα.htw που είχα λέει ότι δεν υποστηρίζει τη μορφή αρχείου. Να πω ότι από rar το κατέβασε. Κάπου εκεί κάτι κάνω λάθος.

2. Edit: ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!! Απλώς μεσα στην εφαρμογή βγάζει τον τίτλο χωρίς να δεχνει το face. Στο ρολόι κανονικά είναι.

Κάθε αρχή και δύσκολη!!!!!

 

Αντε καλή αρχή!!!!

 

 

 

Δεν υπάρχει ή δεν ξέρουμε;

 

Δεν υπάρχει.

 

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έφτασα στο σημείο να γράψω στο φόρουμ για την απογοήτευση με το ρολόι αλλά και με την υποστήριξη της Huawei.

Η όλη ιστορία ξεκινάει Απο τον Απρίλιο όπου πήγα το ρολόι στο επισκευαστικο κεντρο της Μιχαλακοπουλου επειδή δεν μετρούσε παλμούς κια στρες, το ρολόι έμεινε 3 ώρες μέσα όπου και περίμενα απ έξω για να το παραλάβω, κατά τη παραλαβή έκανα τα ανάλογα τεστ όπου και το ρολόι όχι μόνο δεν διορθώθηκε αλλά και απο 61% μπαταρία μέσα σε 15 λεπτά πήγε στο 40%, τους το ξανά δίνω και για να μη περιμένω δέχτηκα να πληρώσω 5 ευρώ έξοδα αποστολής να έρθει στο χώρο μου.

Περιμένοντας μια βδομάδα και μετά απο πολλά τηλέφωνα κάθε μέρα για το που είναι η συσκευή μου, μου αποκάλυψαν πως η συσκευή χάθηκε στο κουριερ και θα γίνει αντικατάσταση με καινούρια συσκευή. Και απο τότε ξεκινάει η ταλαιπωρία, με τη καινούρια συσκευή είχα απ τη πρώτη κιόλας μέρα πρόβλημα με τους αισθητηρες, παίρνω στην εξυπηρέτηση να τους πω πως αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα, λέγοντας μου να του δώσω χρόνο, με τα πολλά κουράστηκα να ασχολούμαι και απλά το φορούσα σαν κόσμημα, να τονίσω πως είμαι κάτοχος και Samsung όπου το στρες στο gt2 έχει απόκλιση 50%, οπότε φυσικά θυμόταν να πάρει μέτρηση ασχέτως αν εγω είχα ζητήσει να μου δείχνει μόνιμα μέτρηση στρες. Για να μη μακρυγορώ φτάνουμε στον Οκτώβριο με όλα τα προβλήματα στο ρολόι και δείχνοντάς στρες όταν ξυπνούσα 80 (ναι 80 την ώρα που άνοιγα τα μάτια μου, δλδ είμαι για ψυχίατρο κατά τα λεγόμενα του ρολογιού) μου έκανε και αυτό κάψιμο (ολόκληρος κύκλος όσο το μέγεθος του στρογγυλου που είναι οι αισθητηρες) και μπήκα πάλι στη διαδικασία να κάνω παράπονα στη Huawei, αυτή με τη σειρά της μου ζήτησε να στείλω το ρολόι με τη διαδικασία pick up στο επισκευαστικο στη Μιχαλακοπουλου και περιγραφοντας τα προβλήματα αλλά και το κάψιμο, το κράτησαν μια βδομάδα και μου το έστειλαν πίσω και τι να δω; μια απόδειξη πως το ρολόι είναι εκτός εγγύησης γτ δεν αναγνώριζαν το imei (συσκευή που μου έστειλε η ίδια η Huawei) οτι το ρολόι έμεινε 2 ημέρες κατά το οποίο δεν παρουσιάστηκε η αναφερόμενη δυσλειτουργία (θέλω πάρα πολύ να μάθω πως μετρούσαν το στρες αυτές τις 2 μέρες και οτι δεν υπάρχει πρόβλημα) και σχετικά με το κάψιμο πως δεν φοράω σωστά τη συσκευή και να ακολουθήσω τις οδηγίες χρήσης και το αποκορύφωμα;;;; Γρατζουνιές στην οθόνη. Έξαλλος λοιπόν απο 4/11 μέχρι και σήμερα έχω πάρει 4 φορές τηλέφωνο, έχω μιλήσει με 4 διαφορετικούς ανθρώπους όπου οι 3 στο τέλος μου έλεγαν "θα το ψάξουμε και θα σας πάρουμε αύριο" πράγμα που δεν έγινε ποτέ.

Σήμερα λοιπόν μίλησα με τον 4ο άνθρωπο και μου είπε πως το GT2 δεν είναι ιατρικό εργαλείο και δεν μπορώ να στηρίζομαι στις μετρήσεις του, το κάψιμο στο χέρι το έριξε στη λάθος χρήση του ρολογιού απο τη μεριά μου, για τις λάθος μετρήσεις δεν μπορεί να κάνει κάτι και για τις γρατζουνιές θα πρέπει να μιλήσει με το επισκευαστικο να της πουν αν έγιναν εκεί (οτι και καλά στη Μιχαλακοπουλου θα της πουν οτι ναι το γρατζουνησαμε αλλά του το στείλαμε πίσω έτσι για να χει να γκρινιάζει.)

 

Έφτασα λοιπόν στο σημείο να ακούω Huawei και να μη περνάω ούτε απ έξω, πλήρωσα ενα ρολόι 200 ευρώ που τους μισούς μήνες πηγαίνει βόλτα στη Μιχαλακοπουλου, η συγκεκριμένη συσκευή είναι φουλ αναξιόπιστη στις μετρήσεις σχετικά με τη παρακολούθηση υγείας και το support δεν μπορεί να κάνει κάτι και με κάνει μπαλάκι απο μέρα σε μέρα με βάζει στη διαδικασία να τους ψάξω εγώ για να μου δώσουν απάντηση.

 

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά είμαι φουλ απογοητευμένος.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη μετρηση στρες παιζει ρολο και η βαθμονομηση. Επισης μετραει το στρες οταν καθομαστε και οχι οταν ειμαστε σε κινηση.

Μακαρι να βγαλεις ακρη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Watch GT 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...