Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε χαλάρωσε μην σκάς, δεν έγινε και κάτι αν δεν βάλεις gcam.Την ημέρα έτσι και αλλιώς η εργοστασιακή τραβάει καλύτερες και την νύχτα μπορείς να βγάλεις αξιοπρεπείς φωτογραφίες πειράζοντας τις ρυθμίσεις της κάμερας στο manual.

Το manual είναι εκεί που λέει Pro από κάτω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το manual είναι εκεί που λέει Pro από κάτω;

 

Ναι αυτο.Οι χειροκινητες ρυθμισεις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα volte και vowifi.

 

Με την cosmote δεν έχω πρόβλημα: μου εμφανίζει το εικονίδιο του volte και το εικονίδιο του vowifi, όταν δεν έχω volte. Χθες μπήκα στο site της vodafone και βλέπω ότι υποστηρίζεται (:clap:) επίσημα πλέον. Όμως, παρόλο που έχω ενεργοποιημένα και το volte και το vowifi με προτίμηση στο volte, δεν βλέπω το εικονίδιο του volte και για τη δεύτερη γραμμή. Όταν έχω vowifi και στις δύο γραμμές μου εμφανίζει διπλό το εικονίδιο του vowifi στη γραμμή ειδοποιήσεων. Γιατί δεν γίνεται το ίδιο για το volte; Υπόψιν ότι όταν κάνω κλήση μέσω vodafone μου γράφει στην κλήση volte.

 

Αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα volte και vowifi.

 

Με την cosmote δεν έχω πρόβλημα: μου εμφανίζει το εικονίδιο του volte και το εικονίδιο του vowifi, όταν δεν έχω volte. Χθες μπήκα στο site της vodafone και βλέπω ότι υποστηρίζεται (:clap:) επίσημα πλέον. Όμως, παρόλο που έχω ενεργοποιημένα και το volte και το vowifi με προτίμηση στο volte, δεν βλέπω το εικονίδιο του volte και για τη δεύτερη γραμμή. Όταν έχω vowifi και στις δύο γραμμές μου εμφανίζει διπλό το εικονίδιο του vowifi στη γραμμή ειδοποιήσεων. Γιατί δεν γίνεται το ίδιο για το volte; Υπόψιν ότι όταν κάνω κλήση μέσω vodafone μου γράφει στην κλήση volte.

 

Αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα!

Καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα του volte-vowifi,όλο και κάτι θα ξέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα volte και vowifi.

 

Με την cosmote δεν έχω πρόβλημα: μου εμφανίζει το εικονίδιο του volte και το εικονίδιο του vowifi, όταν δεν έχω volte. Χθες μπήκα στο site της vodafone και βλέπω ότι υποστηρίζεται (:clap:) επίσημα πλέον. Όμως, παρόλο που έχω ενεργοποιημένα και το volte και το vowifi με προτίμηση στο volte, δεν βλέπω το εικονίδιο του volte και για τη δεύτερη γραμμή. Όταν έχω vowifi και στις δύο γραμμές μου εμφανίζει διπλό το εικονίδιο του vowifi στη γραμμή ειδοποιήσεων. Γιατί δεν γίνεται το ίδιο για το volte; Υπόψιν ότι όταν κάνω κλήση μέσω vodafone μου γράφει στην κλήση volte.

 

Αυτά και ελπίζω να μην σας κούρασα!

Καλησπέρα φίλε,

υπάρχει απάντηση σε αυτό...

Η vodafone έχει επιλέξει να μην εμφανίζεται το εικονίδιο του Volte στο κινητό, ενώ είναι ενεργοποιημένο.

Eσύ δηλαδή έχεις κανονικά Volte, αλλά δεν βλέπεις το εικονίδιο.

Tώρα, ποιο είναι το σκεπτικό πίσω από αυτή την απόφαση, ένας Θεός ξέρει...

Πάντως μην ανησυχείς: Volte έχεις, εικονίδιο δεν έχεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

υπάρχει απάντηση σε αυτό...

Η vodafone έχει επιλέξει να μην εμφανίζεται το εικονίδιο του Volte στο κινητό, ενώ είναι ενεργοποιημένο.

Eσύ δηλαδή έχεις κανονικά Volte, αλλά δεν βλέπεις το εικονίδιο.

Tώρα, ποιο είναι το σκεπτικό πίσω από αυτή την απόφαση, ένας Θεός ξέρει...

Πάντως μην ανησυχείς: Volte έχεις, εικονίδιο δεν έχεις.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα του volte-vowifi,όλο και κάτι θα ξέρουν.

 

Ευχαριστώ και τους δυο για τις γρήγορες απαντήσεις σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες για πειτε οι γνωριζοντες,πως μπαινω σε custom recovery mode για να φλασαρω zip και το αρχείο που εχω κατεβασει,που το βαζω?Ευχαριστω.....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκλειδώσει και φοράς custom recovery; συνήθως με κλειστό τηλέφωνο πατάς vol+ και power για να μπεις. Τι zip θέλεις να περάσεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξεκλειδώσει και φοράς custom recovery; συνήθως με κλειστό τηλέφωνο πατάς vol+ και power για να μπεις. Τι zip θέλεις να περάσεις;

 

Αυτο που διορθωνει τη ληψη wi-fi απο XDA,αλλά δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο καθολου,ειναι μαμα,και ειμαι και ασχετος σ αυτα,οποτε το αφηνω μην κανω καμμια πατατα και το τουβλιάσω....Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διορθωνει τη ληψη wi-fi απο XDA,αλλά δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο καθολου,ειναι μαμα,και ειμαι και ασχετος σ αυτα,οποτε το αφηνω μην κανω καμμια πατατα και το τουβλιάσω....Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου

Γιατί, τι θέμα έχεις με το WiFi;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διορθωνει τη ληψη wi-fi απο XDA,αλλά δεν εχω πειραξει το τηλεφωνο καθολου,ειναι μαμα,και ειμαι και ασχετος σ αυτα,οποτε το αφηνω μην κανω καμμια πατατα και το τουβλιάσω....Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου
Μην το πειράξεις καθόλου φίλε, αυτό το τηλέφωνο μπρικαρει για πλάκα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, τι θέμα έχεις με το WiFi;

 

Eχω αποσυνδεσεις που και που....Και πρεπει να ξαναμπω στον καταλογο των διαθεσιμων δικτυων για επανασυνδεση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην το πειράξεις καθόλου φίλε, αυτό το τηλέφωνο μπρικαρει για πλάκα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτο διαβασα κι εγω σε διαφορα φορουμ...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια θέματα εγώ πάντως προς το παρόν. Κολλάει στον Chrome όταν έχω πολλές σελίδες ανοιχτές. Αλλά αυτό πρέπει να είναι θέμα Chrome και όχι συσκευής.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια θέματα εγώ πάντως προς το παρόν. Κολλάει στον Chrome όταν έχω πολλές σελίδες ανοιχτές. Αλλά αυτό πρέπει να είναι θέμα Chrome και όχι συσκευής.

 

Nαι ο chrome φταιει γιατι και σε ενα S20 φιλου,σερνεται....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στα S20 εχει ενα θεματακι ο chrome κυριως στα 120 hz απο οτι εχω καταλαβει αν και δεν τον χρησιμοποιω καθολου.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση.. αξίζει η αλλαγή για το νοτε 9 προ??? Η να περιμένω το Νοτε 10 προ??

Μόνο αν θες λίγο καλύτερη μπαταρία και ασχολείσαι με "πειράγματα" με rom.

Δεν το βλέπω για αναβάθμιση ουσίας το 9άρι. Εγώ να καταλάβεις παρήγγειλα ξανά το δικό μας στο καινούργιο coral orange χρώμα για φίλη με 150 €!!!

Αν βιάζεσαι πήγαινε στο Poco X3 ή στο Mi note 10 lite αλλιώς περίμενε για το Redmi note 10.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από 8pro σε 9pro δεν είναι αναβάθμιση ουσίας.

 

Πάντως η ένδειξη μπαταρίας διορθώθηκε. Τώρα δείχνει κανονικά πόσες ώρες έχεις να το φορτίσεις από την τελευταία φόρτιση. Το είδα να μηδενίζει όταν το έβγαλα από την πρίζα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από 8pro σε 9pro δεν είναι αναβάθμιση ουσίας.

 

Πάντως η ένδειξη μπαταρίας διορθώθηκε. Τώρα δείχνει κανονικά πόσες ώρες έχεις να το φορτίσεις από την τελευταία φόρτιση. Το είδα να μηδενίζει όταν το έβγαλα από την πρίζα!

Ακριβώς. Το έφτιαξαν και δείχνει σωστά τώρα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το έφτιαξαν και δείχνει σωστά τώρα.

 

Είστε σίγουροι πάντα μηδενιζε μετά την φόρτιση το πρόβλημα είναι όταν περάσει;το 24ωρο έγραφε 37 αναμονή και 6.22 λεπτά ενεργή οθόνη,ενώ τώρα 12 ώρες αναμονή και 2,45 ενεργή οθόνη και δε ξέρω πόσες ώρες κρατάει μέχρι να το φορτίσω πρέπει να κάνω μαθηματικά κάθε φορά;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι πάντα μηδενιζε μετά την φόρτιση το πρόβλημα είναι όταν περάσει;το 24ωρο έγραφε 37 αναμονή και 6.22 λεπτά ενεργή οθόνη,ενώ τώρα 12 ώρες αναμονή και 2,45 ενεργή οθόνη και δε ξέρω πόσες ώρες κρατάει μέχρι να το φορτίσω πρέπει να κάνω μαθηματικά κάθε φορά;
Δεν νομίζω να έφτιαξαν τα στατιστικά που δείχνει όταν περάσει το 24ωρο σε καμία συσκευή της xiaomi με miui 12

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι πάντα μηδενιζε μετά την φόρτιση το πρόβλημα είναι όταν περάσει;το 24ωρο έγραφε 37 αναμονή και 6.22 λεπτά ενεργή οθόνη,ενώ τώρα 12 ώρες αναμονή και 2,45 ενεργή οθόνη και δε ξέρω πόσες ώρες κρατάει μέχρι να το φορτίσω πρέπει να κάνω μαθηματικά κάθε φορά;

Εμένα μου τα έβγαλε ακριβώς τα ωράρια. Όχι δεν μηδένιζε πριν. Σε μένα τουλάχιστον...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορείς να απενεργοποιείς τη μια κάρτα κατά το δοκουν όποτε και όσες ώρες θέλεις ώστε να μη δέχεται κλήσεις και μηνυματα; Η πρωτη κάρτα είναι προσωπική και θέλω 24ωρη λειτουργία, ενώ η άλλη είναι επαγγελματική και δε θέλω 24ωρη λειτουργία. Edited by silvertaur
Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα δε σε βολεύει να το κάνεις?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα δε σε βολεύει να το κάνεις?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να βγάζω την κάρτα εννοείς; Θέλω αν γίνεται μέσω ρύθμισης ή εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...