Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μετά την ενημέρωση σε miui 12 έχω ένα θέμα με τα στατιστικά της μπαταρίας που δίνουν οι ρυθμίσεις. Πριν έδειχνε το χρόνο από την τελευταία φόρτιση και τα στατιστικά και μου φαινότανε όλα ΟΚ! Τώρα όταν φτάσει κοντά ή ξεπεράσει τις 24 ώρες με μπαταρία, μου δείχνει στατιστικά άλλα αντ' άλλων. Πχ. με το batterybot pro δείχνει ότι λειτουργεί με μπαταρία από χθες στις 19:48 (όπως και συμβαίνει), ενώ τα στατιστικά μπαταρίας του miui δίνουν ενεργή οθόνη και αναμονή μαζί σύνολο 23 ώρες και 58 λεπτά. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς είναι γενικό το κακό. Και στο RN6PRO μια από τα ίδια.

Από όσα έχω καταλάβει δείχνει μόνο τα στατιστικά από το τελευταίο 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς είναι γενικό το κακό. Και στο RN6PRO μια από τα ίδια.

Από όσα έχω καταλάβει δείχνει μόνο τα στατιστικά από το τελευταίο 24ωρο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προς το παρόν έχω βάλει το accubattery να παρακολουθεί τα της μπαταρίας. Ελπίζω να είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις και να μη δημιουργεί battery drain αυτό καθαυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Προς το παρόν έχω βάλει το accubattery να παρακολουθεί τα της μπαταρίας. Ελπίζω να είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις και να μη δημιουργεί battery drain αυτό καθαυτό το πρόγραμμα.

Πόση υγεία μπαταρίας σου βγάζει φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πόση υγεία μπαταρίας σου βγάζει φίλε;

 

Μου έβγαλε υγεία μπαταρίας 90%. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το έβαλα να φορτίσει και να σταματήσει τη φόρτιση στο 90%. Βέβαια μόνο αυτή τη φόρτιση έκανα. Θα περιμένω να δω από εδώ και πέρα τι θα γίνει. Η αίσθηση μου πάντως είναι ότι η διάρκεια της μπαταρίας είναι τουλάχιστον ίδια, αν όχι λίγο καλύτερη, σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση miui.

Link to comment
Share on other sites

Την υγεία της μπαταρίας που την βλέπουμε; Έχει default εφαρμογή η συσκευή ή κατεβάζεις άλλη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την υγεία της μπαταρίας που την βλέπουμε; Έχει default εφαρμογή η συσκευή ή κατεβάζεις άλλη;
3 μηνύματα πιο πάνω από την ερώτηση σου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi mix 3 ένα χρόνο και κάτι ,να πάω για την αλλαγή σε redmi note 8 pro η πιστεύετε θα μου κακοφανει πολύ ?

Χρήση που κάνω : Συνεχόμενη αλληλογραφία με πολλά mails πολλές καρτέλες αρχείων ανοιχτές ,browsing καθόλου παιχνίδια και θέλω μια καλή κάμερα (δεν είμαι φωτογράφος ) αλλά να μπορώ να βγάλω και το βράδυ αξιοπρεπείς φωτος.

Μου αρέσουν τα καλουδια τύπου radio,ir blaster,η μεγάλη μπαταρία και το μικρό βάρος , πράγματα τα οποία το mix δεν έχει η υστερει

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mi mix 3 ένα χρόνο και κάτι ,να πάω για την αλλαγή σε redmi note 8 pro η πιστεύετε θα μου κακοφανει πολύ ?

Χρήση που κάνω : Συνεχόμενη αλληλογραφία με πολλά mails πολλές καρτέλες αρχείων ανοιχτές ,browsing καθόλου παιχνίδια και θέλω μια καλή κάμερα (δεν είμαι φωτογράφος ) αλλά να μπορώ να βγάλω και το βράδυ αξιοπρεπείς φωτος.

Μου αρέσουν τα καλουδια τύπου radio,ir blaster,η μεγάλη μπαταρία και το μικρό βάρος , πράγματα τα οποία το mix δεν έχει η υστερει

Σε τι να σου κακοφανεί;Κάμερες έχει αρκετά καλές,η μπαταρία είναι τέρας,ο G90t θηρίο ανήμερο,,όλα τα καλούδια που ψάχνεις τα έχει.Σε αυτά τα χρήματα πάνω κάτω η θα πας στο rn8 pro η στο rn 9 pro.Ενταξει δεν θα κάνεις όμως και καμιά τρομερή αναβάθμιση .Το πρώτο έχει για εμένα αξεπέραστη οθόνη που συγκρίνεται άνετα με amoled ,το δεύτερο έχει sd που συνεπάγεται πιο λειτουργικές gcam.Αν μπορείς να δώσεις λίγα παραπάνω χρήματα πας κατευθείαν σε mi note 10 lite που είναι καλύτερο και από τα δύο. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Πήρα το κινητό σε αντικατάσταση του Note 4x και έχω ξενερώσει απόλυτα.

Κατ' αρχήν δεν έχει δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων, που την έχω άμεση ανάγκη και την έκανε κανονικά το παλιό, οπότε αναγκάστηκα και έβαλα ξανά την κάρτα εκεί.

Υπάρχει κάποια λύση με αυτό, μήπως γνωρίζει κανείς, γιατί όταν οδηγάω δεν μπορώ να γράφω τηλέφωνα και να κρατάω σημειώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Η ηχογράφιση κλήσεων καταργήθηκε από την Google, σε όλες τις νέες συσκευές.

Βάλε τιν True Dialer που την έχει, δεν ξέρω αν δουλεύει δεν την χρησιμοποιώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μόλις μου έκανε μια κουλαμαρα, ενώ ήμουν σε κλήση, έπεσε 2 η γραμμή το ακύρωσα αλλά ο φακός είχε κολησει και αναβοσβηνε...

(Το έχω να ανάβει το φλας στην κλήση) μπαγκ η κάτι άλλο? Είμαι ακόμα με 11.03

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μόλις μου έκανε μια κουλαμαρα, ενώ ήμουν σε κλήση, έπεσε 2 η γραμμή το ακύρωσα αλλά ο φακός είχε κολησει και αναβοσβηνε...

(Το έχω να ανάβει το φλας στην κλήση) μπαγκ η κάτι άλλο? Είμαι ακόμα με 11.03

Εντάξει, θα έφαγε κάποιο κόλλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Η ηχογράφιση κλήσεων καταργήθηκε από την Google, σε όλες τις νέες συσκευές.

Βάλε τιν True Dialer που την έχει, δεν ξέρω αν δουλεύει δεν την χρησιμοποιώ.

Δυστυχώς δε λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Truecaller εννοούσε μάλλον, όχι dialer.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας! Είχα φορτίσει το κινητό και το είχα κλείσει με σκοπό να το πουλήσω σε κάποιον.παω να το ανοίξω και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει μπαταρία! Και δεν άνοιγε! Βάζω να το φορτίσω και μετά από 10 λεπτά μου δείχνει ότι είναι στο 100 τοις εκατό φορτισμένο! Το ανοίγω κανονικά το δίνω στον Χριστιανό και μετά από μια ώρα μου τηλ και μου λέει ότι εκεί που ήταν στο 80 ημαπταρια ξαφνικά πήγε στο 20! Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;είναι 2μηνων κινητό.για service που το πάω; Help!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας! Είχα φορτίσει το κινητό και το είχα κλείσει με σκοπό να το πουλήσω σε κάποιον.παω να το ανοίξω και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει μπαταρία! Και δεν άνοιγε! Βάζω να το φορτίσω και μετά από 10 λεπτά μου δείχνει ότι είναι στο 100 τοις εκατό φορτισμένο! Το ανοίγω κανονικά το δίνω στον Χριστιανό και μετά από μια ώρα μου τηλ και μου λέει ότι εκεί που ήταν στο 80 ημαπταρια ξαφνικά πήγε στο 20! Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;είναι 2μηνων κινητό.για service που το πάω; Help!:wacko:

 

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες;

 

Aπο ένα μαγαζί στο περιστέρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπο ένα μαγαζί στο περιστέρι

Η Αντιπροσωπεία που βρίσκεται μήπως χρειαστεί να το πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας! Είχα φορτίσει το κινητό και το είχα κλείσει με σκοπό να το πουλήσω σε κάποιον.παω να το ανοίξω και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχει μπαταρία! Και δεν άνοιγε! Βάζω να το φορτίσω και μετά από 10 λεπτά μου δείχνει ότι είναι στο 100 τοις εκατό φορτισμένο! Το ανοίγω κανονικά το δίνω στον Χριστιανό και μετά από μια ώρα μου τηλ και μου λέει ότι εκεί που ήταν στο 80 ημαπταρια ξαφνικά πήγε στο 20! Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;είναι 2μηνων κινητό.για service που το πάω; Help!:wacko:
Hard reset θα κάνεις ,εφόσον το πήρες από μαγαζί εκτός των επισήμων μεταπωλητών εκεί πρέπει να το πας,αλλά κάνε πρώτα hard reset.Με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο το φόρτισες;
Link to comment
Share on other sites

Hard reset θα κάνεις ,εφόσον το πήρες από μαγαζί εκτός των επισήμων μεταπωλητών εκεί πρέπει να το πας,αλλά κάνε πρώτα hard reset.Με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο το φόρτισες;

 

Αυτό το έκανε ύστερα από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων που έκανα συνέβη αυτό. Τον τελευταίο καιρό το φορτίζα με ένα καλώδιο που είχα αγοράσει από τον Γερμανό. Όχι το original. Παίζει ρόλο; hard reset πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανε ύστερα από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων που έκανα συνέβη αυτό. Τον τελευταίο καιρό το φορτίζα με ένα καλώδιο που είχα αγοράσει από τον Γερμανό. Όχι το original. Παίζει ρόλο; hard reset πως γίνεται;
Ναι δυστυχώς ,κάποιοι after market φορτιστές και καλώδια δημιουργούν διάφορα προβλήματα,μέχρι και να κάψεις την συσκευή γίνεται.Απενεργοποιείς το κινητό ,πατάς τα κουμπιά volume up+ start για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να σε πάει σε ένα μενού και θα πάς στο wipe data και θα κάνεις από εκεί hard reset.Μετά πες μας αν έστρωσε αλλά μην το ξαναφορτίσεις με άλλο καλώδιο η φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς ,κάποιοι after market φορτιστές και καλώδια δημιουργούν διάφορα προβλήματα,μέχρι και να κάψεις την συσκευή γίνεται.Απενεργοποιείς το κινητό ,πατάς τα κουμπιά volume up+ start για μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να σε πάει σε ένα μενού και θα πάς στο wipe data και θα κάνεις από εκεί hard reset.Μετά πες μας αν έστρωσε αλλά μην το ξαναφορτίσεις με άλλο καλώδιο η φορτιστή

 

Το θέμα είναι ότι το έχω πουλήσει σε κάποιον και θα με πάρει αύριο να μου πει πως πάει η μπαταρία. Τι να κάνω; να το πάρω πίσω η να του πω να κάνει Hard reset? Ευχαριστώ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Πες του να το κάνει μήπως έφαγε κάποιο κόλλημα και δεν είναι τίποτα,αν δεν θέλει πάρτο,φτιάξτο αν έχει άλλο πρόβλημα και ξαναπούλα το,θα φύγει εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Πες του να το κάνει μήπως έφαγε κάποιο κόλλημα και δεν είναι τίποτα,αν δεν θέλει πάρτο,φτιάξτο αν έχει άλλο πρόβλημα και ξαναπούλα το,θα φύγει εύκολα.

 

Μου είπε ότι για την ώρα πάει καλά η μπαταρία.ειδωμεν.ευχαριστω για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...