Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο να iphonίζει και άλλο να είναι iPhone! ;)

 

Αν είχες περάσει από iPhone, δε θα τα έλεγες αυτά. Και δεν το γράφω για καλό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες περάσει από iPhone, δε θα τα έλεγες αυτά. Και δεν το γράφω για καλό.

Εντάξει, δεν θα κλειδώσει το λειτουργικό και το Bluetooth! Αυτό θέλω να πω.

Όχι, δεν ξέρω τι άλλο κακό μπορεί να έχει το ότι iphonίζει! iPhone για αυτό το λόγο δεν θέλω να έχω. Αλλά το τι αρνητικό μπορεί να έχει στο Xiaomi δεν μπορώ να φανταστώ.

Για πες εσύ που ξέρεις καλύτερα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν έχω παρατηρήσει κάτι όταν κλειδώνει η οθόνη.

Τι είναι το daydream;

Νομίζω είναι ένα χαρακτηριστικό, το οποίο όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη,σου βγάζει πάνω ώρα ημερομηνία, ίσως και κάτι άλλο,δεν θυμάμαι ακριβώς. Στο redmi note 8 pro, είναι κατάμαυρη η οθόνη όταν είναι κλειδωμένη.

Σε ένα Huawei mate 9 που έχω, το daydream, υπάρχει στις ρυθμίσεις..:)

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... Υπάρχει περίπτωση να έχουμε (η να προστεθεί στο μέλλον) με κάποιο τρόπο εγγραφή κλήσεων??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... Υπάρχει περίπτωση να έχουμε (η να προστεθεί στο μέλλον) με κάποιο τρόπο εγγραφή κλήσεων??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να το προσθεσουν οι κόπανοι έχει το note 4 και το 6 προ το έχουν και μου τη σπάει που δεν την έχει το δικό μου.

Οι τρίτες εφαρμογές είναι για τον λουτσο Καβάλα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ένα χαρακτηριστικό, το οποίο όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη,σου βγάζει πάνω ώρα ημερομηνία, ίσως και κάτι άλλο,δεν θυμάμαι ακριβώς. Στο redmi note 8 pro, είναι κατάμαυρη η οθόνη όταν είναι κλειδωμένη.

Σε ένα Huawei mate 9 που έχω, το daydream, υπάρχει στις ρυθμίσεις..:)

Μπα, εδώ ούτε στις ρυθμίσεις υπάρχει το daydream. Ελπίζω με το MIUI 12 να το αλλάξουν αυτό. Να βλέπουμε έστω κάποιο ρολόι αντί τη σκοτεινή οθόνη!

Από το πρώτο μου κινητό με οθόνη αφής, είναι το πρώτο μου κινητό που η οθόνη κλειδώματος είναι τελείως σκοτεινή! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ενεργοποίησα το Google Assistant στην κινητάρα μας! Κάνει τα πάντα.......απλά δεν αναγνωρίζει την Ελληνική γλώσσα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Ενεργοποίησα το Google Assistant στην κινητάρα μας! Κάνει τα πάντα.......απλά δεν αναγνωρίζει την Ελληνική γλώσσα.....

Ε καλά. Αυτό γενικό είναι το θέμα. Σε ποιά συσκευή γνωρίζει τα ελληνικά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από σήμερα. Κάτοχος του εν λόγω κινητού, μια ερώτηση, πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις ώστε να φαίνονται όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη, επίσης λογαριασμό Yahoo δεν έχει; πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή από playstore? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από σήμερα. Κάτοχος του εν λόγω κινητού, μια ερώτηση, πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις ώστε να φαίνονται όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη, επίσης λογαριασμό Yahoo δεν έχει; πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή από playstore? Ευχαριστώ
Ειδοποιήσεις-ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος.Λογαριασμό yahoo τι εννοείς,yahoo email;Ότι θέλεις το κατεβάζεις από το store.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο έχω τις ειδοποιήσεις στο κλείδωμα οθόνης αλλά παρ όλα αυτά αν δεν κατεβάσω την κουρτίνα από το πάνω μέρος της οθόνης για να δω αν 3χω αναπάντητη π.χ
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενο έχω τις ειδοποιήσεις στο κλείδωμα οθόνης αλλά παρ όλα αυτά αν δεν κατεβάσω την κουρτίνα από το πάνω μέρος της οθόνης για να δω αν 3χω αναπάντητη π.χ
Επέλεξε εμφάνιση περιεχομένου ειδοποιήσεων ,είναι πάνω από το άνοιγμα ειδοποιήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος κι εγώ του κινητού εδώ και λίγες μέρες. Μέχρι στιγμής δε με έχει απογοητεύσει. Με το που το πήρα κατευθείαν έγινε ενημέρωση σε android 10 (QGGMIXM με miui 11.0.4). Τις προηγούμενες μέρες ήμουν με μια κάρτα και είχα περίπου 9 ώρες οθόνη στο 15%. Σήμερα έβαλα και δεύτερη κάρτα, οπότε υποθέτω θα μειωθούν λίγο οι χρόνοι. Ως προς το volte και το vowifi, στην κάρτα cosmote δουλεύει κανονικότατα. Απ' ό,τι κατάλαβα στην κάρτα vodafone γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής, την οποία δεν δοκίμασα. Υπάρχει περίπτωση να υποστηριχθεί κανονικά χωρίς εφαρμογή ή το ξεχνάμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος κι εγώ του κινητού εδώ και λίγες μέρες. Μέχρι στιγμής δε με έχει απογοητεύσει. Με το που το πήρα κατευθείαν έγινε ενημέρωση σε android 10 (QGGMIXM με miui 11.0.4). Τις προηγούμενες μέρες ήμουν με μια κάρτα και είχα περίπου 9 ώρες οθόνη στο 15%. Σήμερα έβαλα και δεύτερη κάρτα, οπότε υποθέτω θα μειωθούν λίγο οι χρόνοι. Ως προς το volte και το vowifi, στην κάρτα cosmote δουλεύει κανονικότατα. Απ' ό,τι κατάλαβα στην κάρτα vodafone γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής, την οποία δεν δοκίμασα. Υπάρχει περίπτωση να υποστηριχθεί κανονικά χωρίς εφαρμογή ή το ξεχνάμε;
Είναι θέμα της vodafone αυτό,όχι του κινητού.Καλυτερα ρώτησε στο ανάλογο νήμα με το volte.Η vodafone από όσο ξέρω είναι πίσω στο θέμα αυτό και μια ζωη υπήρχαν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω που ξοδεύτηκαν τα δεδομένα μου?

Είχα 150 megabyte Και ενώ δεν έκανα τίποτα απλά το είχα ανοιχτό ήρθε sms ότι τα Megabyte εξαντλήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δω που ξοδεύτηκαν τα δεδομένα μου?

Είχα 150 megabyte Και ενώ δεν έκανα τίποτα απλά το είχα ανοιχτό ήρθε sms ότι τα Megabyte εξαντλήθηκαν.

Ρυθμίσεις -> Σύνδεση και κοινοποίηση -> χρήση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν Smartwatch της. Samsung συνδέεται με το κινητό;γιατί προσπαθώ και δεν...και widget. Καιρού που το βρίσκω;Ευχαριστώ ! Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Σύνδεση και κοινοποίηση -> χρήση δεδομένων

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά... έχει αλλος θέμα με το YouTube? στα βίντεο μένει πάνω το overlay με τα κουμπιά του επόμενου βίντεο, προηγούμενο, διάρκεια βίντεο κτλ. μόνο αν τσιμπήσω την οθόνη για να γεμίσει φεύγει, και κάποια βίντεο δεν υποστηρίζουν τη χειρονομία..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

δεν μπορω να ενεργοποιησω με τιποτα την επιλογη για δευτερη γραμμη. Δηλαδη, οταν μιλαω με καποιον, να εμφανιζεται στην οθονη οτι παιρνει καποιος αλλος και να βαζω σε αναμονη τον πρωτο και να μιλαω με τον δευτερο.

Εχω παει σε ρυθμισεις κλησεων, εχω ενεργοποιησει την "αναμονη κλησης" και τιποτα. Συνεχιζει να ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ενω ημουν απασχολημενος.

Εχω μιλησει και με τον παροχο, μου ειπε ενα κωδικο *#43#να πατησω αλλα τιποτα...

 

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

δεν μπορω να ενεργοποιησω με τιποτα την επιλογη για δευτερη γραμμη. Δηλαδη, οταν μιλαω με καποιον, να εμφανιζεται στην οθονη οτι παιρνει καποιος αλλος και να βαζω σε αναμονη τον πρωτο και να μιλαω με τον δευτερο.

Εχω παει σε ρυθμισεις κλησεων, εχω ενεργοποιησει την "αναμονη κλησης" και τιποτα. Συνεχιζει να ερχεται μηνυμα οτι με καλεσαν ενω ημουν απασχολημενος.

Εχω μιλησει και με τον παροχο, μου ειπε ενα κωδικο *#43#να πατησω αλλα τιποτα...

 

Τι κανω?

Νομίζω ότι δεν γίνεται αυτό που λες.

Μπορεί να είναι δικαρτο, αλλά δεν είναι active, είναι standby.

Και εγώ έχω δύο κάρτες μέσα. Όταν μιλώ με την μια, δεν μου δείχνει ότι με καλούν στην άλλη και ας με καλούν πράγματι(στον καλών, δείχνει ότι μιλάμε).

Απλά μου έρχεται μήνυμα από την άλλη γραμμή που με καλούν, εφόσον μιλάω στην άλλη, ότι είχα μια κλήση από τον τάδε....ενώ ήσασταν απασχολημένος.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννουσα αυτό που λες. Εγώ έχω μια κάρτα sim στο κινητό, ένα νούμερο. Αν μιλαμε μαζί και με πάρει στο ίδιο νούμερο πχ ο Τάκης να βάλω εσένα σε αναμονή και να μιλήσω με Τάκη. Και αν θέλω να κάνω συγχώνευση κλήσεων και να μιλήσουμε όλοι μαζί
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν, ότι μεταξύ αλλων και η συσκευή μας είναι μέσα στη λίστα που θα πάρουν Android 11!!!

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...