Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλη Ανάσταση σε ολους,ειμαι ενα βήμα πριν την αγορά και λεω ενα βημα επειδή ειμαι μεταξύ του 8 pro και του MI 9T,εχω κανει ολες τις ψακτικες μου με βίντεο και κτλ και ήθελα την γνώμη σας ωστε να κλειδώσω,γέρνω φυσικά εδώ λόγο μπαταρίας επειδή κάνω μετάβαση απο lg g4 και εχω κουραστει με τις απανωτές φορτίσεις,αλλά είμαι λιγο διστακτικός με το μέγεθος σε σχέση με το ΜΙ 9Τ,η οθόνη δεν με ενοχλεί επομένως θα ήθελα την γνώμη σας,απο οτι είδα ο meditek τα εχει πάει πολύ καλά...ευχαριστώ εκ των προτερων για τις απαντήσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο μαζεμενο το 9T ,εχει αμολεντ οθονη,αλλες καμερες,αλλος επεξεργαστης... Ειναι διαφορετικα κινητα,αν και οι youtubers σχεδον ολοι προτεινουν το 9T ,τελικα ο κοσμος αγοραζει περισσότερο το 8. Μεγαλη και φωτεινη οθονη,αριστη μπαταρια,παει αερα,καλες καμερες ,καλυτερες με gcam. Ειναι πιο σινιε με μεταλλο το 9t,πιο εργαλείο το note 8 ,ειναι θεμα γουστου πιο πολύ,καλες συσκευες και οι δυο Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο μαζεμενο το 9T ,εχει αμολεντ οθονη,αλλες καμερες,αλλος επεξεργαστης... Ειναι διαφορετικα κινητα,αν και οι youtubers σχεδον ολοι προτεινουν το 9T ,τελικα ο κοσμος αγοραζει περισσότερο το 8. Μεγαλη και φωτεινη οθονη,αριστη μπαταρια,παει αερα,καλες καμερες ,καλυτερες με gcam. Ειναι πιο σινιε με μεταλλο το 9t,πιο εργαλείο το note 8 ,ειναι θεμα γουστου πιο πολύ,καλες συσκευες και οι δυο

να φανταστώ πως με την χρηση που κανω εγω κλήσεις 5-7 ολη μερα και ΑΝ μαξ 4 λεπτες,φβ 70%,ινστα το τσεκαρω καμια 20αρια φορες ολη μερα,χωρις παιχνιδια,φωτο την ημερα σχεδον 0,βαιμπερ ολη μερα 20%,μεσεντζερ 70-80% ολη μερα,ραδιο μηδεν,σερφαρισμα 20% 1,5 μερα την βγαζω ανετα εε??και στο pro 8 2 μερες...γιατι αν ειναι να βγαζω 1,5 με το 9αρι γερνω προς τα εκει!!!δεν ειμαι ξεζουμακιας!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

να φανταστώ πως με την χρηση που κανω εγω κλήσεις 5-7 ολη μερα και ΑΝ μαξ 4 λεπτες,φβ 70%,ινστα το τσεκαρω καμια 20αρια φορες ολη μερα,χωρις παιχνιδια,φωτο την ημερα σχεδον 0,βαιμπερ ολη μερα 20%,μεσεντζερ 70-80% ολη μερα,ραδιο μηδεν,σερφαρισμα 20% 1,5 μερα την βγαζω ανετα εε??και στο pro 8 2 μερες...γιατι αν ειναι να βγαζω 1,5 με το 9αρι γερνω προς τα εκει!!!δεν ειμαι ξεζουμακιας!!

Άνετα 1,5 με 2 μέρες ακόμη και με μεγαλύτερη χρήση

Η μπαταρία του είναι φοβερή, το ίδιο και η διαχείριση της.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό που με ενημερώθηκε πριν λίγο; Πρώτη φορά το βλέπω...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globalminusscreen

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν σκρολαρεις αριστερά από την αρχική οθόνη είναι αυτό, εκτός αν το έχεις απενεργοποιησει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεί να αλλαχτεί χωρίς να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αλλαχτεί χωρίς να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι ?

 

δεν γνωρίζω καθόλου kprse.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό αναρωτήθηκα. Καλώς υπάρχουν αυτά τα ανταλλακτικά, αλλά πώς τα αλλάζεις;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα περάσει κάποιος που ξέρει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω να το κάνω αφαιρώντας το πίσω καπάκι αν χρειάζεται.

 

Ρωτάω αν ξέρει κάποιος να απαντήσει αν δεν χρειάζεται και μπορώ να ζεστάνω μόνο το γυαλί της κάμερας που έχει σπάσει για να το αλλάξω.

 

Για να μη κάνω τσάμπα όλη τη διαδικασία αφαιρώντας το πίσω καπάκι αν δεν είναι αναγκαίο.

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Κάθε λίγο και λιγάκι έρχονται updates για διάφορες εφαρμογές συστήματος, σήμερα πχ για τον σαρωτή.

Πότε θα έρθει update για τον launcher συστήματος να μπει το συρτάρι εφαρμογών;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε λίγο και λιγάκι έρχονται updates για διάφορες εφαρμογές συστήματος, σήμερα πχ για τον σαρωτή.

Πότε θα έρθει update για τον launcher συστήματος να μπει το συρτάρι εφαρμογών;

Με το MIUI 12 ίσως... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το MIUI 12 ίσως... ;)

Εγώ λέω ότι μπορεί να έρθει και νωρίτερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχετε καποια Gcam καλη για το κινητο ? σας ευχαριστω

Γι αυτό να περιμένεις τον punisher24 να σε πει καλύτερα. Είχε πιο πάνω λινκ αλλά το έσβησαν! Πάντως υπάρχει μια επιλογή gcam για τη συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό να περιμένεις τον punisher24 να σε πει καλύτερα. Είχε πιο πάνω λινκ αλλά το έσβησαν! Πάντως υπάρχει μια επιλογή gcam για τη συσκευή.

 

τίποτα δεν σβήστηκε, μην γράφεις ασυναρτησίες.. σελίδα 103 ειναι τα λινκ

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν σβήστηκε, μην γράφεις ασυναρτησίες.. σελίδα 103 ειναι τα λινκ

Καλά ντε πως κάνεις έτσι; Δεν ήξερα ότι είναι τόσο πίσω! Πότε πέρασαν τόσες σελίδες χωρίς να πάρουμε χαμπάρι!!!

Εγώ την αφαίρεσα την gcam ξανά. Όποτε πάω στις ρυθμίσεις της κάμερας με πετάει έξω ή με βγάζει μήνυμα για να κάνω αναφορά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το μόνο που μου λειπει είναι η ηχογράφηση κλήσεων η μαμισια ελπίζω να το βάλουν κάποτε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει φύγει λόγω νέων κανονισμών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-to-revamp-the-camera-ui-on-smartphones-42141-2/?cn-reloaded=1

Αντί να βελτιώσουν την ίδια την κάμερα αλλάζουν το UI μόνο. Δεν ξέρω αν αυτό βελτιώνει κάτι!

Όλα αυτά με το MIUI 12.

Εμένα πάντως το μόνο που μου λειπει είναι η ηχογράφηση κλήσεων η μαμισια ελπίζω να το βάλουν κάποτε.

Αυτό έχει αφαιρεθεί εδώ και καιρό από όλες τις συσκευές λόγο αλλαγής κανονισμών. Δεν νομίζω να επιστρέψει ποτέ επίσημα τουλάχιστον!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντε πως κάνεις έτσι; Δεν ήξερα ότι είναι τόσο πίσω! Πότε πέρασαν τόσες σελίδες χωρίς να πάρουμε χαμπάρι!!!

Εγώ την αφαίρεσα την gcam ξανά. Όποτε πάω στις ρυθμίσεις της κάμερας με πετάει έξω ή με βγάζει μήνυμα για να κάνω αναφορά! :(

 

κάτι κάνεις λάθος.. μια χαρά παίζει σε μενα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-to-revamp-the-camera-ui-on-smartphones-42141-2/?cn-reloaded=1

Αντί να βελτιώσουν την ίδια την κάμερα αλλάζουν το UI μόνο. Δεν ξέρω αν αυτό βελτιώνει κάτι!

Όλα αυτά με το MIUI 12.

Τι να βελτιώσουν όμως στην ήδη πολύ καλή κάμερα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φταίει που δεν μπόρεσα βάλω το xml. Φωτογραφίες έβγαζε πάντως. Αλλά όταν πατούσα το γρανάζι των ρυθμίσεων με πετούσε έξω.

Θα περιμένω καμιά καλύτερη εκδοχή της gcam που να μη θέλει τόσες ιδιαιτερότητες για να λειτουργήσει σωστά. Όπως είχα στο Nokia 8.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ασχολούμαι με gcam.

Για την stock κάμερα μιλάω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...