Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να το ξεφτιλίσω στο άδειασμα. το μόνο που θέλω είναι η σωστἠ φὀρτιση για να μην αλλάζω κινητό στα 2.5 χρόνια απο μπαταρία. εσυ τι προτείνεις για τη πρώτη φόρτιση;;μέχρι 5%;και μετά μέχρι 20%;

Αυτό που είπε ο @highland1. Η θερμοκρασία είναι το Α και το Ω. Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες θεωριών.

Γενικά : μην την αφήνεις να αδειάζει εντελώς, μην ασχολείσαι με το ποσοστό φόρτισης (βάλε βγάλε όπως βολεύεσαι), δώσε προσοχή (όσο μπορείς) στις θερμοκρασίες φόρτισης.

Ότι και να κάνεις, μα Ο,ΤΙ και να κάνεις, όσο προσεκτικός και να είσαι, σε 2-3 χρόνια θα θες μπαταρία. Οπότε απόλαυσέ το χωρίς να αγχώνεσαι.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο @highland1. Η θερμοκρασία είναι το Α και το Ω. Όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες θεωριών.

Γενικά : μην την αφήνεις να αδειάζει εντελώς, μην ασχολείσαι με το ποσοστό φόρτισης (βάλε βγάλε όπως βολεύεσαι), δώσε προσοχή (όσο μπορείς) στις θερμοκρασίες φόρτισης.

Ότι και να κάνεις, μα Ο,ΤΙ και να κάνεις, όσο προσεκτικός και να είσαι, σε 2-3 χρόνια θα θες μπαταρία. Οπότε απόλαυσέ το χωρίς να αγχώνεσαι.

Συμφωνώ 100% ,το αστείο είναι ότι εν έτη 2020 πάς σε μαγαζιά τεχνολογίας και κάποιοι πωλητές λένε ακόμα την πρώτη φορά βάλε το να φορτίσει 8 ωρες:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όχι 8 ώρες έχω πολλά χρόνια να το ακούσω. Αλλά να αδειάσει τελείως την πρώτη φορά και μετά ως 100% το ακούω τελευταία συνεχώς!

Πάντως σε εμάς ψύχεται. Δεν νομίζω να ζεσταθεί τόσο εύκολα. Σχεδόν 4 μήνες έχω τη συσκευή, δεν είδα να ζεσταίνεται ιδιαίτερα, σε σχέση με προηγούμενες συσκευές που είχα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα....δλδ ο,τι και αν κάνω σε 3 χρόνια το πολύ θα πάρω άλλο κινητό. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και πότε δεν το φορτίζω ανοιχτό. Το βράδυ να το φορτιζω και να πηγαινω για ύπνο;;
Link to comment
Share on other sites

Οκ το κατάλαβα....δλδ ο,τι και αν κάνω σε 3 χρόνια το πολύ θα πάρω άλλο κινητό. Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και πότε δεν το φορτίζω ανοιχτό. Το βράδυ να το φορτιζω και να πηγαινω για ύπνο;;

Δεν το έχω αφήσει ποτέ όλο το βράδυ να φορτίζει δεν ξέρω αν δημιουργείτε κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία, γιατί να αλλάξεις τηλέφωνο κάθε 3 χρόνια αν κάνεις τη δουλειά σου;; πιο λογικό μου ακούγετε να αλλάξεις μία μπαταρία στα 2-3 χρόνια παρά όλο το τηλέφωνο.

Εγώ κάθε 2-3 χρόνια αλλάζω γιατί το βαριέμαι όχι ότι έχω κάποιο θέμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,το redmi note 8 pro του αδερφου μου,αγορασμενο απο σκρουτζ,δεν εχει ηχογραφηση κλησεων,οπως περιμεναμε.Εχει κανενας αλλος το ιδιο θεμα?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,το redmi note 8 pro του αδερφου μου,αγορασμενο απο σκρουτζ,δεν εχει ηχογραφηση κλησεων,οπως περιμεναμε.Εχει κανενας αλλος το ιδιο θεμα?
Κανένα EU δεν έχει ηχογράφηση .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα EU δεν έχει ηχογράφηση .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί έχουν τα Global;

Άμεση κλήση ως εικονίδιο στην αρχική οθόνη υπάρχει;

Τι εννοείς με άμεση κλήση;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άμεση κλήση ως εικονίδιο στην αρχική οθόνη υπάρχει;

Υπάρχει αλλά δεν έχω την συσκευή μαζί μου για να σου πώ ακριβώς το path.

 

Χοντρικά:

- Πατάς παρατεταμένα σε ένα άδειο σημείο της οθόνης.

- Πάς (κάτω) στην καρτέλα widgets.

- Εκεί έχει μια ομάδα εικονιδίων που αναφέρεται στις επαφές. Το ένα είναι για άμεση κλήση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά δεν έχω την συσκευή μαζί μου για να σου πώ ακριβώς το path.

 

Χοντρικά:

- Πατάς παρατεταμένα σε ένα άδειο σημείο της οθόνης.

- Πάς (κάτω) στην καρτέλα widgets.

- Εκεί έχει μια ομάδα εικονιδίων που αναφέρεται στις επαφές. Το ένα είναι για άμεση κλήση.

Και όμως δεν υπάρχει αυτό το widget... Είναι κενό...και όταν παω να το βάλω μου γράφει οτι η εφαρμογή αυτή δεν έχει εγκατασταθεί στο κινητό σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί έχουν τα Global;

 

Τι εννοείς με άμεση κλήση;

 

Μπαίνει στην αρχική οθόνη εικονίδιο επαφής το οποίο πατώντας το κάνεις κληση

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν υπάρχει αυτό το widget... Είναι κενό...και όταν παω να το βάλω μου γράφει οτι η εφαρμογή αυτή δεν έχει εγκατασταθεί στο κινητό σας

Κενό;

Άλλο πάλι και τούτο!

Φίλε μου θα το δώ το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Σε όσα Xiaomi είχα μέχρι τώρα, η άμεση κλήση δούλευε σωστά. Στο Rn8 Pro είμαι σίγουρος ότι είδα το εικονίδια, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Από ότι διαβάζω τώρα, και στο 8Τ δεν δουλεύει! Μήπως έχει να κάνει με τον Dialer της Google; Μήπως δηλαδή το Widget δεν συνεργάζεται με τον Google Dialer;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κενό;

Άλλο πάλι και τούτο!

Φίλε μου θα το δώ το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Σε όσα Xiaomi είχα μέχρι τώρα, η άμεση κλήση δούλευε σωστά. Στο Rn8 Pro είμαι σίγουρος ότι είδα το εικονίδια, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Από ότι διαβάζω τώρα, και στο 8Τ δεν δουλεύει! Μήπως έχει να κάνει με τον Dialer της Google; Μήπως δηλαδή το Widget δεν συνεργάζεται με τον Google Dialer;

 

Πιθανό σενάριο, διότι στο 4 που είχα δουλευε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν υπάρχει αυτό το widget... Είναι κενό...και όταν παω να το βάλω μου γράφει οτι η εφαρμογή αυτή δεν έχει εγκατασταθεί στο κινητό σας

τις επαφές google τις έχεις εγκαταστήσει; και εγώ με google dialer είμαι και στα γραφικά στοιχεία έχει κανονικά τις επαφές και την άμεση κλήση

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

τις επαφές google τις έχεις εγκαταστήσει; και εγώ με google dialer είμαι και στα γραφικά στοιχεία έχει κανονικά τις επαφές και την άμεση κλήση

 

Ναι το εικονίδιο με τις επαφές υπάρχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

τις επαφές google τις έχεις εγκαταστήσει; και εγώ με google dialer είμαι και στα γραφικά στοιχεία έχει κανονικά τις επαφές και την άμεση κλήση

Μια χαρά δουλεύει σε μένα η συντόμευση άμεσης κλήσης, με "μαμά" συσκευή.

Πατάς παρατεταμένα οθόνη>Γραφικά στοιχεία>Επαφές συντόμευση(Άμεση κλήση)> επιλογή την επαφή με τον αριθμό .......και είσαι έτοιμος!!!

Εγώ έβαλα 4 συντομεύσεις για τα μέλη της οικογένειάς μου,έκανα δοκιμή και πάτησα πάνω στο εικονίδιο μιας επαφής και δουλεύει κανονικότατα!! μάλιστα επειδή έχω δυο κάρτες σιμ, μου βγάζει επιλογή κάρτας για κλήση.:p:p

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει σε μένα η συντόμευση άμεσης κλήσης, με "μαμά" συσκευή.

Πατάς παρατεταμένα οθόνη>Γραφικά στοιχεία>Επαφές συντόμευση(Άμεση κλήση)> επιλογή την επαφή με τον αριθμό .......και είσαι έτοιμος!!!

Εγώ έβαλα 4 συντομεύσεις για τα μέλη της οικογένειάς μου,έκανα δοκιμή και πάτησα πάνω στο εικονίδιο μιας επαφής και δουλεύει κανονικότατα!! μάλιστα επειδή έχω δυο κάρτες σιμ, μου βγάζει επιλογή κάρτας για κλήση.:p:p

 

Δυστυχώς εκεί που λέει γρήγορες λειτουργίες έχει αρκετά εικονίδια..... Αλλά το τελευταίο δεν γράφει τίποτα και είναι κενό..... τι στο καλό γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

@diamantis_69

@Dimeos

Έχετε την ίδια έκδοση Launcher;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο;χθες το αγορασα

 

Αν βάλω άλλο launcher θα λυθεί;

Νομίζω εννοεί , ποιά έκδοση του μαμά launcher έχεις . Πχ εγώ χρειάστηκε να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλ με αποτέλεσμα να έχω τώρα προηγούμενη έκδοση από την τελευταία που είχα πριν , με αποτέλεσμα να μην έχω αυτή τη στιγμή συρτάρι εφαρμογών. Κάθε έκδοση που βγαίνει , και αναβαθμίζεται από την εφαρμογή που λέγεται ενημέρωση εφαρμογών συστήματος , μπορεί να έχει διαφορετικές επιλογές και δυνατότητες από την προηγούμενη κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νοva Prime χρησιμοποιώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νοva Prime χρησιμοποιώ

Μόλις έβαλα τον launcher συστήματος και στα widget, δεν μου έχει καθόλου συντόμευση επαφής!!

Λέτε να παίζει ρόλο ο launcher;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.

Και εγώ μόλις τώρα το έλεγξα.

Μετά την αναβάθμιση, δεν υπάρχει πουθενά widget επαφών.

Για μαμά launcher πάντα μιλάω.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

επομένως ειναι θέμα launcher....θα δω μηπως τον αλλάξω

εχω την εκδοση 4.12.1245-12091758

επίσης δεν υπάρχει η εφαρμογή για τα mail;;

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...