Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα προσωπικά μου αρέσει και το έχω χρόνια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O True Dialer πάντως είναι άπαιχτος.

Αμέτρητες παραμετροποιήσεις κάλυψε όλες τις ανάγκες μου.

Ευχαριστώ πολύ Τόλη!!!!!

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει ο dialer της google και δεν σας αρέσει;Εμένα μια χαρά μου φαίνεται,το μόνο που μου λείπει σε σχέση με της xiaomi είναι η ηχογράφηση,τίποτα άλλο.Ακόμα και αυτός που βάλατε δεν έχει ηχογράφηση.

Όλοι λένε ότι έχει ηχογράφηση. Τελικά έχει ή δεν έχει;

Κι αν έχει είναι με αναγνώριση κλήσεων;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

O True Dialer πάντως είναι άπαιχτος.

Αμέτρητες παραμετροποιήσεις κάλυψε όλες τις ανάγκες μου.

Ευχαριστώ πολύ Τόλη!!!!!

Χαίρομαι που σου άρεσε.

Επίσης για sms έχω chomp sms.

Δοκίμασε την ίσως σε βολεψει. Παραμετροποίηση φουλ και σε αυτήν την εφαρμογή.

Όλοι λένε ότι έχει ηχογράφηση. Τελικά έχει ή δεν έχει;

Κι αν έχει είναι με αναγνώριση κλήσεων;

Έχει ηχογράφηση.

Την ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις και μετά την φέρνεις στα μέτρα σου...

Δεν την έχω ενεργη γιατί δεν μου χρειάζεται.

Όλα αυτά βέβαια ανοίκουν σε άλλο τοπικ...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμάζω και εγώ τον true dialler φαίνεται πολύ καλός, σε σχέση με Google, ο καλύτερος για μένα dialler παραμένει ο miui.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμάζω και εγώ τον true dialler φαίνεται πολύ καλός, σε σχέση με Google, ο καλύτερος για μένα dialler παραμένει ο miui.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι παραπάνω έχει ο miui dialler;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι κάτι το ιδιαίτερο, απλά Πιο πολύ θέμα συνήθειας είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε ότι έχει ηχογράφηση. Τελικά έχει ή δεν έχει;

Κι αν έχει είναι με αναγνώριση κλήσεων;

Έχει ηχογράφηση ναι,αλλά δεν δουλεύει ,είναι σαν όλες τις άλλες εφαρμογές που ακούς μόνο την φωνή σου ,οπότε είναι σαν να μην έχει.Σαν τον miui dialer κανένας.Οχι ότι είναι κακός ,αλλά miui dialer δεν είναι. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Έχει ηχογράφηση ναι,αλλά δεν δουλεύει ,είναι σαν όλες τις άλλες εφαρμογές που ακούς μόνο την φωνή σου ,οπότε είναι σαν να μην έχει.Σαν τον miui dialer κανένας.

 

Ρε φίλε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Xiaomi δεν υποστηρίζει τις εφαρμογές τις (dialer,messages miui);;Δηλαδή κάνει οτι θέλει η google σε συσκευές εταιρίας; ή είναι καθαρά θέμα global εκδόσεων και κανονισμοί ευρωπαϊκής ένωσης.....δηλαδή εγω απολαμβάνω τώρα dialer miui και ξέρω οτι με το επόμενο τηλέφωνο που θα πάρω αφου θα έχει android 10 και dialer google θα χάσω τα χαρακτηριστικά του miui dialer...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Xiaomi δεν υποστηρίζει τις εφαρμογές τις (dialer,messages miui);;Δηλαδή κάνει οτι θέλει η google σε συσκευές εταιρίας; ή είναι καθαρά θέμα global εκδόσεων και κανονισμοί ευρωπαϊκής ένωσης.....δηλαδή εγω απολαμβάνω τώρα dialer miui και ξέρω οτι με το επόμενο τηλέφωνο που θα πάρω αφου θα έχει android 10 και dialer google θα χάσω τα χαρακτηριστικά του miui dialer...
Σωστή η παρατήρηση σου...έγινε λόγω νομοθεσίας περί τις ιδιωτικότητας και των προσωπικών δεδομένων που ισχύουν σε κάποιες χώρες, και στους κανονισμούς που ισχύουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση.Οτιδήποτε είναι global έκδοση πλέον θα έρχεται με google dialer και εφαρμογή μηνυμάτων.Μονο Κινα,Ινδία και Ινδονησία παραμένουν φυσικά όπως είναι. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου...έγινε λόγω νομοθεσίας περί τις ιδιωτικότητας και των προσωπικών δεδομένων που ισχύουν σε κάποιες χώρες, και στους κανονισμούς που ισχύουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση.Οτιδήποτε είναι global έκδοση πλέον θα έρχεται με google dialer και εφαρμογή μηνυμάτων.Μονο Κινα,Ινδία και Ινδονησία παραμένουν φυσικά όπως είναι.

Άρα οι Ασιάτες θα έχουν και κανονική ηχογράφηση κλήσεων σε σχέση με μας εδώ....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άρα οι Ασιάτες θα έχουν και κανονική ηχογράφηση κλήσεων σε σχέση με μας εδώ....
Ναι όσοι δεν έχουν την global.
Link to comment
Share on other sites

Χθές το μεσημέρι το φόρτισα μέχρι το 100% να κάνω μια δοκιμή να δώ πως τα πάει η μπαταρία του.Android 11.0.2.0 EEA.Έχουμε και λέμε,χρήση μπαταρίας(τηλεφώνου )21 ώρες.Οθόνη (sot)9 ώρες και 20 λεπτά.Οι χρόνοι αυτοί με δύο κάρτες,φωτεινότητα από 50%-95% με έναν μέσο όρο στο 75%.Browser 2ωρες και 40 λεπτά.Youtube 1 ώρα,face-messenger-viber 36 λεπτά.Τέλος κλήσεις 20 λεπτά.Νομίζω είναι πολύ καλές επιδόσεις,είχα να δω καιρό τέτοιο πράγμα.Εχω και περίπου 5% ακόμα...!
Link to comment
Share on other sites

Άψογος. Εγώ έχω βγάλει και 10 ώρες sot, από 100% στο 13%.

Έχουμε πολύ καλή μπαταρία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χθές το μεσημέρι το φόρτισα μέχρι το 100% να κάνω μια δοκιμή να δώ πως τα πάει η μπαταρία του.Android 11.0.2.0 EEA.Έχουμε και λέμε,χρήση μπαταρίας(τηλεφώνου )21 ώρες.Οθόνη (sot)9 ώρες και 20 λεπτά.Οι χρόνοι αυτοί με δύο κάρτες,φωτεινότητα από 50%-95% με έναν μέσο όρο στο 75%.Browser 2ωρες και 40 λεπτά.Youtube 1 ώρα,face-messenger-viber 36 λεπτά.Τέλος κλήσεις 20 λεπτά.Νομίζω είναι πολύ καλές επιδόσεις,είχα να δω καιρό τέτοιο πράγμα.Εχω και περίπου 5% ακόμα...!
Την αναβάθμιση την έκανες χειροκίνητα όπως περιγράφουν παραπάνω ή σου είχε έρθει ΟΤΑ κανονικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με δύο sim;

Ναι φίλε μου,με δύο σιμ και χρήση κυρίως wifi.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου,με δύο σιμ και χρήση κυρίως wifi.

Ίσως για αυτό σου έδωσε το κάτι παραπάνω,εγώ με 4g,κοίτα να δεις θα φοβόμαστε να περάσουμε το miui 12 όταν έρθει με τέτοιες επιδόσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε, να μη βάλουμε και MIUI 12. Τόσο μεγάλη επίπτωση στη μπαταρία θα έχει; Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα χειροκίνητα Android 10 με έκδοση miui 11.02 το τηλέφωνο πολυωπιο smooth και ακόμα λογικά δεν έχει στρώσει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα κ εγω και ολα μια χαρα.. να ρωτησω κατι αλλο.. ποια ειναι η τελευταια εκδοση του launcher που πρεπει να εχουμε;
4.17.1.1491
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...