Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα και εγώ. Όλα καλά δείχνουν μέχρι στιγμής. Το μόνο που δεν έχω βρει, είναι πως μπορείς το control center να το κάνεις να μην εμφανίζεται στο lock screen. Αν κάποιος στο κλέψει μπορεί να κλείσει data/location κλπ χωρίς να κάνει unlock..
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ. Όλα καλά δείχνουν μέχρι στιγμής. Το μόνο που δεν έχω βρει, είναι πως μπορείς το control center να το κάνεις να μην εμφανίζεται στο lock screen. Αν κάποιος στο κλέψει μπορεί να κλείσει data/location κλπ χωρίς να κάνει unlock..
Ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, το αριστερό κουμπί που λέει ειδοποιήσεις οθόνη κλειδώματος, κλεινεις το "άνοιγμα ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος"

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, το αριστερό κουμπί που λέει ειδοποιήσεις οθόνη κλειδώματος, κλεινεις το "άνοιγμα ειδοποιήσεων στην οθόνη κλειδώματος"

 

Αυτό κλείνει μόνο τις ειδοποιήσεις και όχι το control center. Είναι ενας από τους λόγους που και εγώ χρησιμοποιώ το παλιό. Αυτός και ο άλλος λόγος είναι ότι δεν υπάρχει σε πρώτη μούρη η καταμέτρηση των MB που έχεις καταναλώσει με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κλείνει μόνο τις ειδοποιήσεις και όχι το control center. Είναι ενας από τους λόγους που και εγώ χρησιμοποιώ το παλιό. Αυτός και ο άλλος λόγος είναι ότι δεν υπάρχει σε πρώτη μούρη η καταμέτρηση των MB που έχεις καταναλώσει με δεδομένα.

Σωστός! Αυτό με τα MB ήταν το δεύτερο που έψαχνα αλλά πρέπει να πας απο το security για να τα δεις αν δεν βάλεις το παλιό

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Αυτό με τα MB ήταν το δεύτερο που έψαχνα αλλά πρέπει να πας απο το security για να τα δεις αν δεν βάλεις το παλιό

 

Τους τα έστειλα σε σχόλια και τα 2, τώρα αν τα κοιτάνε δεν ξέρω, μακάρι να τα προσθέσουν, γιατί είναι πιο βολικό και ωραίο έτσι από το παλιό.

Link to comment
Share on other sites

εκανα χρηση του σελφομπαστοσηυνου και ειδα οτι υπαρχει μια καθηστερηση με την ληψη της φωτο κατα 2 δευτερολεπτα και στα video δεν υπηρχε ηχος (ισως λογικο λογο του οτι υπηρχε το (mini jack). ξερεις κανεις πως δεν θα ηπαρχει αυτη η καθυστεριση στις φωτο καθως και ο ηχος οταν εχουμε selfo-μπαστουνο ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, ερχονται ειδοποιήσεις απο μηνυματα, messager, viber και αλλα 2 και 3 φορες,τις οποιες ηδη τις εχω διαβασει,συμβαινει σε κανεναν αυτο;

Εχει κανενας smartwatch huawei gt 2 με το κινητο μας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα, ερχονται ειδοποιήσεις απο μηνυματα, messager, viber και αλλα 2 και 3 φορες,τις οποιες ηδη τις εχω διαβασει,συμβαινει σε κανεναν αυτο;

 

Εχει κανενας smartwatch huawei gt 2 με το κινητο μας;

Στο τηλέφωνο ή στο smartwatch; εμένα μου το έκανε στο smartwatch και με επανεκκίνηση του κινητού έστρωσε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο ή στο smartwatch; εμένα μου το έκανε στο smartwatch και με επανεκκίνηση του κινητού έστρωσε

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εκανε στο κινητο στην αλλα οταν συνδεσα και το smartwatch το κανει κι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω ενεργό το Bluetooth, αλλά να εξαφανίσω το εικονίδιο πάνω στην μπάρα, δίπλα από το σήμα κινητής;

 

Νομίζω είχα δει κάτι στο μενού παλιότερα, αλλά δεν θυμάμαι που... Εκτός κι αν το μπερδεύω με το παλιό μου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω ενεργό το Bluetooth, αλλά να εξαφανίσω το εικονίδιο πάνω στην μπάρα, δίπλα από το σήμα κινητής;

 

 

 

Νομίζω είχα δει κάτι στο μενού παλιότερα, αλλά δεν θυμάμαι που... Εκτός κι αν το μπερδεύω με το παλιό μου κινητό.

Δεν πρέπει να υπάρχει αυτή η επιλογή κάπου. Υπάρχει στις custom rom σίγουρα στην πλειοψηφία αν όχι σε όλες. Μήπως στο προηγούμενο κινητό είχες custom rom?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα λίγο και είναι "προνόμιο" των aosp rom. Πάντως γίνεται και στο miui χωρίς root.

 

Αν είναι πολύ σημαντικό για σένα δες αυτό:

https://c.mi.com/thread-3187281-1-0.html

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει αυτή η επιλογή κάπου. Υπάρχει στις custom rom σίγουρα στην πλειοψηφία αν όχι σε όλες. Μήπως στο προηγούμενο κινητό είχες custom rom?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα λίγο και είναι "προνόμιο" των aosp rom. Πάντως γίνεται και στο miui χωρίς root.

 

Αν είναι πολύ σημαντικό για σένα δες αυτό:

https://c.mi.com/thread-3187281-1-0.html

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, είχα περάσει custom ROM στο προηγούμενο κινητό. Ευχαριστώ. Θα δω τι θα κάνω.

 

Αγόρασα ένα Mi Band 4 (πιο vfm από το 5) και θα χρησιμοποιώ πολύ συχνά το Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές στα ξαφνικά, ενώ έπαιζε βίντεο στο YouTube, κόλλησε το κινητό για 5" και έκανε μόνο του απευθείας restart.

 

Τι έγινε άραγε; Το έχει παρουσιάσει και σε άλλον αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές στα ξαφνικά, ενώ έπαιζε βίντεο στο YouTube, κόλλησε το κινητό για 5" και έκανε μόνο του απευθείας restart.

 

Τι έγινε άραγε; Το έχει παρουσιάσει και σε άλλον αυτό;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κάνω σε όλα τα κινητά που είχα, έκανα προκαταβολικά ένα restart κάθε 3-4 μέρες. Για να αποφεύγω κάτι τέτοια περίεργα. :p

 

Υ.Γ. Το βράδυ τα βάζω σε λειτουργία πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Γνωρίζετε κάποιο θέμα να βάλω να βλέπω σωστά στο always on display σωστά τις ειδοποιήσεις? (έβαλα χθές την global 12.0.3)

 

ευχαριστώ πολύ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Γνωρίζετε κάποιο θέμα να βάλω να βλέπω σωστά στο always on display σωστά τις ειδοποιήσεις? (έβαλα χθές την global 12.0.3)

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα. Τι εννοείςνα βλέπεις σωστά? Είναι κυρίως θέμα προτίμησης..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου!

Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις σε χρώματα και ομορφιά. Θελω να είναι όσο πιο συμβατό γίνεται με το Android 12.

 

Στο 11 δεν είχα θέματα..θα έβλεπα σωστά στο always on display.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου!

 

Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις σε χρώματα και ομορφιά. Θελω να είναι όσο πιο συμβατό γίνεται με το Android 12.

 

 

 

Στο 11 δεν είχα θέματα..θα έβλεπα σωστά στο always on display.

Android 12;; εδώ ακόμα δεν έχει πάρει 11.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Android 12;; εδώ ακόμα δεν έχει πάρει 11.

Προφανώς ο φίλος εννοεί miui 12... Μιά χαρά φαίνεται το aod σε miui 12 και μάλιστα έχει και αρκετά θέματα παραπάνω από το 11...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στο Νότε7 που έδωσα στην γυναίκα μου,η αναφορά παράδοσης στα sms,έρχεται με ήχο.Στο δικό μας δεν έχω βρει κάτι.Δεν υπάρχει ήχος στην αναφορά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στο Νότε7 που έδωσα στην γυναίκα μου,η αναφορά παράδοσης στα sms,έρχεται με ήχο.Στο δικό μας δεν έχω βρει κάτι.Δεν υπάρχει ήχος στην αναφορά;

Κοίτα στις πληροφορίες της εφαρμογής μηνυμάτων στις ειδοποιήσεις να διαλέξεις να έχει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

CzsGPCS

Έβαλα και εγώ την 12 και από τότε που την έβαλα μου βγάζει αυτή τη λευκή γραμμή κάτω κάτω, και μου τη βγάζει και στις εφαρμογές. Πώς στο καλό την αφαιρω;

https://ibb.co/CzsGPCS

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να περάσω την φωτογραφία και δεν περνάει.

Ρίξτε μία ματιά στο link.

https://ibb.co/CzsGPCS

Πας ρυθμίσεις -προβολη πληρους οθόνης -και ενεργοποιεις την αποκρυψη ενδειξης πληρους οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...