Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ...την βρήκα, αλλά

δεν ξέρω αν πρέπει να την εγκαταστήσω. Είμαι με την 11.3.4.0 PFCMIXM, ενώ αυτή είναι η 11.3.5.0 PFCEUXM....

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε την ως Miui update. Εμένα την βρήκε. Αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι original η έκδοση, ώστε να την περάσω χωρίς φόβο... :(

 

https://ibb.co/nB7Djxw

 

Συμφωνώ και για ποιον λόγο δεν την βγάζει στο update του τηλεφώνου; Επικίνδυνο μου φαίνεται.

Ρε παιδιά άλλος τρόπος να εξαφανίσω αυτόν τον Google dialer εκτός από φλασάρισμα δεν υπάρχει; Να βάλω κανέναν άλλο από πάνω, κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Official είναι από εκεί της βάζω εγωκλ τις αναβάθμισεις .αν δεις είναι 2.31 giga. Δηλαδή ολόκληρη και καθαρή εγκατάσταση. Ο μόνος λόγος που διστάζω είναι γιατί φοβάμαι μην χαλάσει το wifi call . Το είχα πάθει στο red mi note 7και μου έμεινε η φοβία . f1cb67ede63a014e4620d93b5611a37e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και για ποιον λόγο δεν την βγάζει στο update του τηλεφώνου; Επικίνδυνο μου φαίνεται.

Ρε παιδιά άλλος τρόπος να εξαφανίσω αυτόν τον Google dialer εκτός από φλασάρισμα δεν υπάρχει; Να βάλω κανέναν άλλο από πάνω, κάτι;

 

Ίσως να είναι Beta. Αλλά εγώ δύσκολα θα το ρισκάρω...

Link to comment
Share on other sites

Μας λέει τι διορθώνει; όταν το αγοράσα έκανε δύο φορές update λέω αν πάρει την 10 κοντά να το κάνω τότε
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν κατεβαζετε νεα ρομ κανετε μετα factory settings reset?

Για ποιο λόγω να κάνεις factory reset;

factory reset συνήθως κάνει κάποιος μόνο αν δεν δουλεύει σωστά το κινητό , και αυτό μετά απο ψάξιμο αν κάποια εφαρμογή του κάνει την ζημιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως να είναι Beta. Αλλά εγώ δύσκολα θα το ρισκάρω...

beta δεν είναι σίγουρα , είναι αυτή που έχει στη σελίδα της για fastboot rom, την κατέβασα για καλό και για κακό.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγω να κάνεις factory reset;

factory reset συνήθως κάνει κάποιος μόνο αν δεν δουλεύει σωστά το κινητό , και αυτό μετά απο ψάξιμο αν κάποια εφαρμογή του κάνει την ζημιά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

beta δεν είναι σίγουρα , είναι αυτή που έχει στη σελίδα της για fastboot rom, την κατέβασα για καλό και για κακό.

 

αυτο διαβασα σε αλλο νημα,οτι μετα απο νεα ρομ καποιοι κανουν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται επαναφορά. Μόνο αν διαπιστωθεί πρόβλημα μετά το πέρασμα.

Είναι επίσημη αναβάθμιση και πατάει πάνω στην ίδια ρομ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση. Η αναβάθμιση που έχει βγει από το DOWNMI είναι για την EU και όχι για την Global.. αν πάτε να την φλασερεται χειροκίνητα ενώ έχετε global θα σας γράψει αδυναμία επαλήθευσης πακέτου .. κατεβάστε την σωστή ρομ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια επισήμανση. Η αναβάθμιση που έχει βγει από το DOWNMI είναι για την EU και όχι για την Global.. αν πάτε να την φλασερεται χειροκίνητα ενώ έχετε global θα σας γράψει αδυναμία επαλήθευσης πακέτου .. κατεβάστε την σωστή ρομ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμενα γραφει global οτι ειναι το κινητο αλλα το μοντέλο ταιριαζει με αυτο της εφαρμογης PFCEUXM

ποσες rom εχει τελικα global,κινεζικη και eu;

Link to comment
Share on other sites

https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments/9b9kmb/xiaomi_eu_rom_vs_global_rom_fight/

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://amp.reddit.com/r/Xiaomi/comments/9b9kmb/xiaomi_eu_rom_vs_global_rom_fight/

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή η EU έκδοση έχει λιγότερες εφαρμογές/διαφημίσεις... Καλό ακούγεται, αλλά φοβάμαι κι εγώ μήπως χάσω το Wi-fi Calling, όπως και το 4G+ (θυμάστε που μέχρι πέρσι ακόμα και τα Xiaomi των 500€, δεν κάνανε Carrier Aggregation)...

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω και αυτό θέμα μπορείτε να τροποποιησετε το κατέβασα μέσω περιοχή ινδιαςhttps://ibb.co/kcXNP8k
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω και αυτό θέμα μπορείτε να τροποποιησετε το κατέβασα μέσω περιοχή ινδιαςhttps://ibb.co/kcXNP8k

 

Μου το έβγαλε κι εμένα έχοντας περιοχή Ελβετία. Crimson V11 λέγεται.

 

Αλλά με εξαίρεση τη Lock Screen, το υπόλοιπο μου φαίνεται χάλια... :p Αλλά ό,τι εικονίδια και να βάλω, πάλι έχει κενά η Lock screen... :cry:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μου το έβγαλε κι εμένα έχοντας περιοχή Ελβετία. Crimson V11 λέγεται.

 

Αλλά με εξαίρεση τη Lock Screen, το υπόλοιπο μου φαίνεται χάλια... :p Αλλά ό,τι εικονίδια και να βάλω, πάλι έχει κενά η Lock screen... :cry:

 

jv5L0kc. Τα εικονίδια έβαλα τα κλασσικά

Link to comment
Share on other sites

 

Και με αυτό φτιάχνουν οι ειδοποιήσεις; Κάτοχος του κινητού 4-5 ημερών και δεν έρχεται τίποτα στην AOD. Εκείνη την ώρα κάνει το εφέ μια φορά και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτό φτιάχνουν οι ειδοποιήσεις; Κάτοχος του κινητού 4-5 ημερών και δεν έρχεται τίποτα στην AOD. Εκείνη την ώρα κάνει το εφέ μια φορά και τέλος.

 

Δοκιμάζοντας την αναβάθμιση στην AOD μέσω του παραπάνω Link, έπαιξαν οι ειδοποιήσεις κλήσεων και SMS όπως φαίνονται στην εικόνα.

 

https://imgur.com/dQgKnhz

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Eχω την miui global σταθερή.11.3.4.0(PFCEUXM).

Στο downmi μου εμφανιζει την V 11.3.5.0 PFCEUXM global σταθερή.

Πατώντας το download την κατεβάζει και την εγκαθιστά απ' ευθείας από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Eχω την miui global σταθερή.11.3.4.0(PFCEUXM).

Στο downmi μου εμφανιζει την V 11.3.5.0 PFCEUXM global σταθερή.

Πατώντας το download την κατεβάζει και την εγκαθιστά απ' ευθείας από εκεί;

 

Αν διαβασεις 1 ή 2 προηγουμενες σελιδες το συζητησαμε αλλα κανεις δεν το εφαρμοσε,αν διατιθεσαι να το επιχειρήσεις ενημερωσε μας..

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις 1 ή 2 προηγουμενες σελιδες το συζητησαμε αλλα κανεις δεν το εφαρμοσε,αν διατιθεσαι να το επιχειρήσεις ενημερωσε μας..

 

Κάποιο παιδί έγραψε ότι την κατεβαζε ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ... Αλλά τελικά το δικό μου είναι global και όχι EU . Πατάς πολλές φορές στην εικόνα της miui 11 , μετά πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες πλέον ξεκλειδώσες τις περισσότερες επιλογές. Πατάς εκεί βρίσκεις το πακέτο που εχεις κατεβασει το επιλέγεις και κάνει εγκατασταση..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ... Αλλά τελικά το δικό μου είναι global και όχι EU . Πατάς πολλές φορές στην εικόνα της miui 11 , μετά πατάς πάνω δεξιά στις 3 τελιτσες πλέον ξεκλειδώσες τις περισσότερες επιλογές. Πατάς εκεί βρίσκεις το πακέτο που εχεις κατεβασει το επιλέγεις και κάνει εγκατασταση..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες τι γράφει το δικό μου.Global δεν είναι;

 

Eχω την miui global σταθερή.11.3.4.0(PFCEUXM).

Στο downmi μου εμφανιζει την V 11.3.5.0 PFCEUXM global σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...