Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα αυτήν και αν προσθέτει όγκο είναι όμορφη και προστατεύει καλά. #Aliexpress € 2,73 25%OFF | luxury shockproof frosted transparent phone back etui.coque.cover.case for xiaomi mi 9 lite mi9 lite 9lite mi9lite silicone case

https://a.aliexpress.com/_sT0YVD

Τον Mx player τον έχει κάποιος; Δουλεύει κανονικά γιατί σε εμένα κρασάρει;

το mx δεν το έχω αλλά μου κράσαραν κάποιοες άλλες εφαρμογές όταν δεν τους είχα δώσει τα δικαιώματα που έπρεπε.. Αυτό κοίτα.

Link to comment
Share on other sites

το mx δεν το έχω αλλά μου κράσαραν κάποιοες άλλες εφαρμογές όταν δεν τους είχα δώσει τα δικαιώματα που έπρεπε.. Αυτό κοίτα.

Έχω δώσει όλα τα δικαιώματα περίεργο

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως η συσκευή είναι πολύ καλή για τα λεφτά της. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ο Google dialer. Όσο και να προσπαθώ να το προσπεράσω έχει πολλά μειονεκτήματα. Εκτός της έλλειψης καταγραφής κλήσης και των σημειώσεων, δεν μπορώ να δω το νούμερο του τηλεφώνου που θέλω να καλέσω. Τουλάχιστον όχι με ένα πάτημα. Πολύ άκυρος, σκέφτομαι να φλασάρω μόνο και μόνο για αυτό το λόγο

Link to comment
Share on other sites

εγω βρηκα θεμα που εμφανιζει τις ειδοποιησεις απο messenger,viber και για τα υπολοιπα...:):):):):):):):):)GFgKPGT

 

Ποιο θέμα γιατί δεν φαίνεται η φωτό

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θέμα γιατί δεν φαίνεται η φωτό

Dark Orange v10 ενεργοποιεις θέματα με περιοχή πχ india το αποθηκεύεις και μετά Ελλάδα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Dark Orange v10 ενεργοποιεις θέματα με περιοχή πχ india το αποθηκεύεις και μετά Ελλάδα πάλι

 

Απ ότι βλέπω είναι για την οθόνη κλειδώματος και σου εμφανίζει πχ έχετε ένα νέο μήνυμα από viber. Δεν δείχνει εικονίδιο στην AOD σωστά; Γιατί προσωπικά χρησιμοποιώ AOD. Εκεί δεν καταλαβαίνεις ποτέ ότι έλαβες μήνυμα από viber.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζω από Ελβετία σε Ελλάδα τα θέματα που έχω κατεβασμένα χάνονται και μένουν μόνο 3-4 από τα 15 που έχω κατεβάσει.Επίσης σε ποιο φάκελο εγκαθίστανται γιατί με μία γρήγορη αναζήτηση δεν τα βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω είναι για την οθόνη κλειδώματος και σου εμφανίζει πχ έχετε ένα νέο μήνυμα από viber. Δεν δείχνει εικονίδιο στην AOD σωστά; Γιατί προσωπικά χρησιμοποιώ AOD. Εκεί δεν καταλαβαίνεις ποτέ ότι έλαβες μήνυμα από viber.

 

ναι στο aod δεν εμφανιζονται:wacko::wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

ναι στο aod δεν εμφανιζονται:wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Δεν παίζεται αυτή η xiaomi! Ας ελπίσουμε σε καμία νέα αναβάθμιση του AOD σαν μεμονωμένο αρχείο. Αλλιώς με την έλευση της MIUI 11 με android 10...

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood ποια μεταφορική χρησιμοποιεί; Μου έχουν στείλει tracking number από 15/1 αλλά δεν μου βγάζει αποτελέσματα το 17track.

 

καλησπερα!

στην ιδια μοιρα ειμαι και εγω...

ποτε εκανες παραγγελια?

εγω 9/1

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7965871#post7965871

 

μηπως το rcs είναι θεμα cosmote ή του mi 9 lite ?

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω προσέξει ένα πρόβλημα στο Bluetooth εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση την οποία δεν γνωρίζω. Λόγο το ότι λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι έχω το Bluetooth συνέχεια ανοιχτό είτε συνδεδεμένο με τα ακουστικά μου είτε στο αμάξι και παράλληλα με το Mi band 3. Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι όταν η μπαταρία μου πέφτει κάτω από το 50 % περίπου μου κάνει συχνές στιγμιαίες διακοπές κάτι το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό! Το κινητό το έχω πέντε μέρες. Με την προηγούμενη μου συσκευή redmi note 7 δεν είχα κανένα πρόβλημα στις ίδιες συσκευές Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχω προσέξει ένα πρόβλημα στο Bluetooth εκτός αν υπάρχει κάποια ρύθμιση την οποία δεν γνωρίζω. Λόγο το ότι λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι έχω το Bluetooth συνέχεια ανοιχτό είτε συνδεδεμένο με τα ακουστικά μου είτε στο αμάξι και παράλληλα με το Mi band 3. Έχω παρατηρήσει λοιπόν ότι όταν η μπαταρία μου πέφτει κάτω από το 50 % περίπου μου κάνει συχνές στιγμιαίες διακοπές κάτι το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό! Το κινητό το έχω πέντε μέρες. Με την προηγούμενη μου συσκευή redmi note 7 δεν είχα κανένα πρόβλημα στις ίδιες συσκευές Bluetooth.
Έχεις ενεργοποιήσει μήπως την εξοικονόμηση μπαταρίας?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ την εξοικονόμηση μπαταρίας και στις εφαρμογές που δουλεύω τις έχω ρυθμίσει χωρίς περιορισμούς στην χρήση τους
Link to comment
Share on other sites

Dark Orange v10 ενεργοποιεις θέματα με περιοχή πχ india το αποθηκεύεις και μετά Ελλάδα πάλι

 

Τα εικονίδια όμως είναι χάλια... Σε άλλα εμφανίζονται γκριζαρισμενα (πχ στο αριστερό κουμπί που δείχνει ανοιχτές εφαρμογές), σε άλλα δεν εμφανίζεται τίποτα, ένα κενό απλά (πχ στη pop up menu που ρωτάει με ποια εφαρμογή θα ανοίξει κάτι)... :wacko: Πήγα συγκεκριμένα στην προσαρμογή των θεμάτων και επέλεξα εικονίδια άλλου theme...

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω μόλις τώρα .... Την έχει βάλει κανείς ,?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια όμως είναι χάλια... Σε άλλα εμφανίζονται γκριζαρισμενα (πχ στο αριστερό κουμπί που δείχνει ανοιχτές εφαρμογές), σε άλλα δεν εμφανίζεται τίποτα, ένα κενό απλά (πχ στη pop up menu που ρωτάει με ποια εφαρμογή θα ανοίξει κάτι)... :wacko: Πήγα συγκεκριμένα στην προσαρμογή των θεμάτων και επέλεξα εικονίδια άλλου theme...

 

Μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια προσαρμογή θέματος αυτό έχω κάνει εγω

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω μόλις τώρα .... Την έχει βάλει κανείς ,?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την περασες; Την δοκιμασες ;λειτουργει καλα;

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore υπάρχει η εφαρμογη downmi miui download rom οπου εχει αναβαθμιση για το κινητο μας 11.3.5 την εχει δοκιμασει κανεις;

 

Την κατεβάζω μόλις τώρα .... Την έχει βάλει κανείς ,?

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπόρεσα να την βρω στο play store,

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να την βρω στο play store,

 

Ψάξε την ως Miui update. Εμένα την βρήκε. Αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι original η έκδοση, ώστε να την περάσω χωρίς φόβο... :(

 

https://ibb.co/nB7Djxw

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...