Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νύχτα με φως κεριού η κάτι αντίστοιχο, σας βγάζει αυτά τα μπλε φαντάσματα;;;;;5e240c71c227348fb7638bdc674fd4fc.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μήπως έχεις διάφανη θήκη και άναψε και φλας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα ξαφνικά. Οι σημειωσεις σε widget που εχω στην οθόνη με nova launcher ξαφνικά δεν λειτουργουν. Όταν πατάω επάνω τους για επεξεργασία δεν ανοίγουν ενώ με συνεχόμενο κλιπ βγαίνει το μενού τους κανονικα. Πρακτικά οι σημειώσεις είναι άχρηστες. Καμία ιδέα?
Δες μήπως χρειάζεται να δώσεις δικαιώματα της εφαρμογής να ξεκινάει στο παρασκήνιο ή να είναι ανοιχτό το autostart
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως χρειάζεται να δώσεις δικαιώματα της εφαρμογής να ξεκινάει στο παρασκήνιο ή να είναι ανοιχτό το autostart

 

Δεν έγινε τίποτα. Τώρα βλέπω ότι το κάνει και στο beautiful widgets. Πρέπει κάτι να απορυθμιστηκε. Πάντως το διπλό πάτημα για σβήσιμο της οθόνης μέσω πρόσβασης από nova launcher που κάθε λίγο χάνει την ρύθμιση και δεν δουλεύει, απλά με προσπερνάει..

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Well I figured out the solution:

Go to settings --> Installed apps --> Permissions --> Additional permissions and then Allow 'Start in background' for the apps which are not getting opened. No way to do this for all apps in one click though

 

Τώρα δουλέυουν ρολόι

Edited by kirdim71
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πως τα παει το κινητο καθως ενω ημουν σε φαση να το παρω το πήρε ενας φιλος μ και το εχει 3 βδομαδες και η μπαταρια τ ειναι αθλια μ λέει. Με το ζορι του βγαζει 4 ωρες Sot. Βεβαια δεν ηξερε οτι η amoled οθονη πρέπει να την δουλεύει με μαυρα θεματα για να ενεργοποιεί τα λιγοτερα πιξελ κ να καιει λιγοτερη μπαταρια αλλα και πάλι κατι 8 ωρες Sot πως γινεται να βγάλει...
Link to comment
Share on other sites

Με φυσιολογική χρήση εμένα βγάζει 1,5 ημέρα. Σε κοιτάξει λίγο τις εφαρμογές που έχει μήπως καμιά του τρώει την μπαταρία, η να κοιτάξει την περίπτωση που είναι προβληματική
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο μπαταρια πως τα παει το κινητο καθως ενω ημουν σε φαση να το παρω το πήρε ενας φιλος μ και το εχει 3 βδομαδες και η μπαταρια τ ειναι αθλια μ λέει. Με το ζορι του βγαζει 4 ωρες Sot. Βεβαια δεν ηξερε οτι η amoled οθονη πρέπει να την δουλεύει με μαυρα θεματα για να ενεργοποιεί τα λιγοτερα πιξελ κ να καιει λιγοτερη μπαταρια αλλα και πάλι κατι 8 ωρες Sot πως γινεται να βγάλει...
Εξαιρετική μπαταρία έχει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη διάφανη που να μην κρύβει τα σχέδια στην όμορφη μπλε πλάτη και που να φαίνεται λίγο το LED ειδοποιήσεων, έχουμε; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη διάφανη που να μην κρύβει τα σχέδια στην όμορφη μπλε πλάτη και που να φαίνεται λίγο το LED ειδοποιήσεων, έχουμε; :rolleyes:
https://a.aliexpress.com/mbUFwZXS
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη διάφανη που να μην κρύβει τα σχέδια στην όμορφη μπλε πλάτη και που να φαίνεται λίγο το LED ειδοποιήσεων, έχουμε; :rolleyes:

 

είχα μία της POWERTECH για το cc9 που ταιριάζει άψογα (είναι το ίδιο τηλέφωνο)

 

https://www.bestprice.gr/cat/7874/thikes-xiaomi/f/1_19281/powertech.html?q=xiaomi+cc9

 

κοιτάς το cc9/a3 lite

Link to comment
Share on other sites

Όχι κλείνει κανονικά

 

Μήπως, ανάβει η οθόνη, έστω ελάχιστα κάποια στιγμή και μετά σβήνει; Με έναν φίλο που μίλησα μου είπα ότι παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απο μπαταρια πως τα παει το κινητο καθως ενω ημουν σε φαση να το παρω το πήρε ενας φιλος μ και το εχει 3 βδομαδες και η μπαταρια τ ειναι αθλια μ λέει. Με το ζορι του βγαζει 4 ωρες Sot. Βεβαια δεν ηξερε οτι η amoled οθονη πρέπει να την δουλεύει με μαυρα θεματα για να ενεργοποιεί τα λιγοτερα πιξελ κ να καιει λιγοτερη μπαταρια αλλα και πάλι κατι 8 ωρες Sot πως γινεται να βγάλει...

 

Με νορμάλ χρήση βγάζει πολύ άνετα 1,5 με 2 ημέρες η μπαταρία. Γενικά, η διαχείριση μπαταρίας θεωρείται ένα από τα ατού του Mi 9 Lite.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί με το κινητό έχω χτυπήσει την παραπάνω Imak μαζί με αυτήν https://m.banggood.com/Bakeey-Luxury-Fabric-Splice-Soft-Silicone-Edge-Shockproof-Protective-Case-For-Xiaomi-Mi9-Mi-9-Lite-Xiaomi-Mi-CC9-p-1552967.html?rmmds=search
Link to comment
Share on other sites

Μήπως, ανάβει η οθόνη, έστω ελάχιστα κάποια στιγμή και μετά σβήνει; Με έναν φίλο που μίλησα μου είπα ότι παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα

 

Δεν είναι πρόβλημα αυτό. Όταν έχεις ενεργοποιημένο από το μενού Always on display το "Ανασηκώστε για ενεργοποίηση" συμβαίνει

και μάλιστα είναι πάρα πολύ βολικό γιατί όταν βάζεις π.χ. αναγνώριση προσώπου , σηκώνεις από το τραπέζι το κινητό ανάβει η οθόνη

και εσύ το μόνο που κάνεις είναι να σέρνεις το δάχτυλο στην οθόνη και ανοίγει. Με έχει βολέψει αφάνταστα και μένα και τη σύζυγο.

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτην με 1.30 και ειμαι υπερευχαριστημενος. :)

 

https://www.aliexpress.com/item/4000037551233.html?spm=2114.13010708.0.0.45984c4dNb1TLx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.ενα φιλαράκι ρωτάει αν το εν λόγο κινητό παίρνει gcam χωρίς root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.ενα φιλαράκι ρωτάει αν το εν λόγο κινητό παίρνει gcam χωρίς root
Ναι παίρνει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε λίγη την όμορφη παρέα!

Παιδιά το αγόρασε ένας φίλος και καθώς το επεξεργάζεται προσπαθεί εδώ και ώρα να απενεργοποιήσει την λειτουργία ανάδρασης(αν το λέω σωστά) όταν πχ. Πατάει από το κουμπί πλοηγηςς το πίσω δονείται..πως βγαίνει αυτό;

Ευχαριστώ

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε λίγη την όμορφη παρέα!

Παιδιά το αγόρασε ένας φίλος και καθώς το επεξεργάζεται προσπαθεί εδώ και ώρα να απενεργοποιήσει την λειτουργία ανάδρασης(αν το λέω σωστά) όταν πχ. Πατάει από το κουμπί πλοηγηςς το πίσω δονείται..πως βγαίνει αυτό;

Ευχαριστώ

 

Άκυρο παιδιά μπροστά στα μάτια του ήταν... Ευχαριστώ πάντως με την υπομονή σας....αυτό το θέμα με την always on display έχει απαντηθεί; Τον πήρα δύο τηλέφωνα και στην οθόνη δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση.

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσει κάτι;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά μπροστά στα μάτια του ήταν... Ευχαριστώ πάντως με την υπομονή σας....αυτό το θέμα με την always on display έχει απαντηθεί; Τον πήρα δύο τηλέφωνα και στην οθόνη δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση.

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσει κάτι;

 

Ειδοποίησεις βγάζει δες τα προηγούμενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά μπροστά στα μάτια του ήταν... Ευχαριστώ πάντως με την υπομονή σας....αυτό το θέμα με την always on display έχει απαντηθεί; Τον πήρα δύο τηλέφωνα και στην οθόνη δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση.

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσει κάτι;

 

Ούτε εμένα βγάζει ..μόνο μήνυμα του messenger και gmail

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες , το mi9 lite η το 8pro???

Είναι για την κόρη μου, απλή χρήση , φωτό κτλ .

Τι λέτε ???

 

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ.. Θα δεις αν σε ικανοποιεί το κιν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες , το mi9 lite η το 8pro???

Είναι για την κόρη μου, απλή χρήση , φωτό κτλ .

Τι λέτε ???

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παίδες , το mi9 lite η το 8pro???

Είναι για την κόρη μου, απλή χρήση , φωτό κτλ .

Τι λέτε ???

Με κλειστά τα μάτια το Μι9 Lite !!!!

Όπως έχω ξαναγράψει - έτσι απλά -- είναι γυναικείο δηλ. πιο βολικό στο χέρι συν καλύτερη μπροστινή κάμερα...

Τα κορίτσια δεν έχουν και κάποια ωραιοπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...