Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι συνεχίζεις να τα μπερδεύεις

Αυτά που βλέπεις είναι μικρογραφίες των εφαρμογών δεν σημαίνει ότι είναι ανοιχτές

Απλά έχουν κλείσει και έχουν μείνει εκεί για να κανείς εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή

Εγώ που δεν κλείνω ποτέ τίποτα δεν είχα ποτέ θέμα με την μνήμη εδώ και χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδευω τιποτα.

 

Λεω οτι προσωπικα δεν μαρεσει να εχω στο παρασκηνιο/αδρανεια εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω καθημερινα σε ολες μου τις συσκευες,ειτε τρωνε μπαταρια,ειτε οχι.Για τον ιδιο λογο που γενικα δεν περναω στο κινητο εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω συχνα.

Δεν ειπα οτι πρεπει ολοι να το κανουν αυτο.

 

Δεν με ενδιαφερει τι λεει η Apple, γιατι και για το cpu throttle ελεγε οτι το κανει για καλο μας,και τελικα θα πληρωσει προστιμο για αυτο

https://www.scribd.com/document/449777520/Apple-Batterygate-Settlement-Filing?campaign=SkimbitLtd&ad_group=66960X1514734X3f49d2d82b12693e4b6adf26c234735b&keyword=660149026&source=hp_affiliate&medium=affiliate

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδευω τιποτα.

 

Λεω οτι προσωπικα δεν μαρεσει να εχω στο παρασκηνιο/αδρανεια εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω καθημερινα σε ολες μου τις συσκευες,ειτε τρωνε μπαταρια,ειτε οχι.Για τον ιδιο λογο που γενικα δεν περναω στο κινητο εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω συχνα.

Δεν ειπα οτι πρεπει ολοι να το κανουν αυτο.

 

Δεν με ενδιαφερει τι λεει η Apple, γιατι και για το cpu throttle ελεγε οτι το κανει για καλο μας,και τελικα θα πληρωσει προστιμο για αυτο

https://www.scribd.com/document/449777520/Apple-Batterygate-Settlement-Filing?campaign=SkimbitLtd&ad_group=66960X1514734X3f49d2d82b12693e4b6adf26c234735b&keyword=660149026&source=hp_affiliate&medium=affiliate

 

Μα αυτό εξηγούμε ότι δεν τις αφήνεις στο παρασκήνιο

Απλά βλέπεις μια συντόμευση τους στην εναλλαγή εφαρμογών

Κάποιες πιο φρεσκιες είναι παγωμένες και ξεκινάνε από το μισό

Κερδίζεις δηλαδή μόνο και δεν χάνεις

 

Ειδικά όταν βλέπω άτομα να κλείνουν όλες τις εφαρμογές νευριάζω

Ποσό μάλλον εφαρμογές του συστήματος πχ τηλέφωνο, μηνύματα, ρυθμίσεις και λοιπά

Μόλις ο χρήστης τις κλείνει το σύστημα από μόνο του στο παρασκήνιο τις ξανά ανοίγει

Όλη μέρα αυτό το πράγμα είναι πάνω από 10-15% μπαταρία άσκοπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ένας μύστης που «ξέρει καλύτερα»

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ακυρο σχολιο με αυτα που γραφτηκαν πιο πισω.Παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πχ παίζω παιχνίδια με άλλους χρήστες μέσω iMessage, κάποιες φορές χρειάζομαι ακρίβεια και κάνει frame drops το παιχνίδι, οπότε πρέπει να κλείσω από πίσω όλες τις εφαρμογές για να πάει ομαλά. Πάντως γενικά και γω δε κλείνω τίποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό εξηγούμε ότι δεν τις αφήνεις στο παρασκήνιο

Απλά βλέπεις μια συντόμευση τους στην εναλλαγή εφαρμογών

Κάποιες πιο φρεσκιες είναι παγωμένες και ξεκινάνε από το μισό

Κερδίζεις δηλαδή μόνο και δεν χάνεις

 

Ειδικά όταν βλέπω άτομα να κλείνουν όλες τις εφαρμογές νευριάζω

Ποσό μάλλον εφαρμογές του συστήματος πχ τηλέφωνο, μηνύματα, ρυθμίσεις και λοιπά

Μόλις ο χρήστης τις κλείνει το σύστημα από μόνο του στο παρασκήνιο τις ξανά ανοίγει

Όλη μέρα αυτό το πράγμα είναι πάνω από 10-15% μπαταρία άσκοπα

 

Πιο πισω μιλησα περι προσωπικης συνηθειας,οχι του τι ειναι σωστο και τι οχι να κανει ο καθενας στην δικη του συσκευη,ουτε ειπα οτι το Ios με το Android/Windows λειτουργουν το ιδιο.Εσβησα και τα πιο πισω σχολια,για να μην χαλανε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πισω μιλησα περι προσωπικης συνηθειας,οχι του τι ειναι σωστο και τι οχι να κανει ο καθενας στην δικη του συσκευη,ουτε ειπα οτι το Ios με το Android/Windows λειτουργουν το ιδιο.Εσβησα και τα πιο πισω σχολια,για να μην χαλανε το θεμα.

 

Ωραία

Άλλο η προσωπική συνήθεια του καθενός και άλλο πως έχει στήσει η apple το λογισμικό και πως πρέπει εμείς να το χρησιμοποιούμε για βέλτιστες αποδόσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα εννοειται αυτο,δεν εγραψα πουθενα το αντιθετο,το τονισα πολλες φορες στα πιο πισω σχολια οτι μιλαγα για προσωπικη χρηση/συνηθεια,και οχι για το πως πρεπει να χρησιμοποιει ο καθενας την δικη του συσκευη.Και για εφαρμογες στο παρασκηνιο,γιαυτο αναφερθηκα σε online παιχνιδι και οχι σε βασικες τυπου τηλεφωνα/sms πχ.

 

Εξου και γιατι το σχολιο του συμφορουμιτη πιο πισω ηταν τερμα αστοχο,μιας και πουθενα δεν επεβαλα την δικη μου χρηση στους αλλους ως την ιδανικη,ουτε εγραψα πουθενα οτι ξερω γω καλυτερα απο την Apple πχ.....

 

Τωρα σε αλλα νεα,οπως φαινεται το θεμα του Ιου ισως εχει επιπτωσεις στα επομενα iphone,ακομα και στον διαδοχο του SE 2 που επρεπε ηδη να ειχε ανακοινωθει και στον διαδοχο του Iphone 11 για τον Σεπτεμβριο.

 

Τελος οπως ειναι αναμενομενο λογω του ιου περαν απο τα θεματα στην παραγωγη,υπαρχουν θεματα και στις ιδιες τις πωλησεις προφανως

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-apple-china/apple-sells-fewer-than-500000-smartphones-in-china-in-february-amid-coronavirus-idUSKBN20W19H

Link to comment
Share on other sites

Η Apple σε συνεργασία με το Ερμιτάζ, κάνει μια ξενάγηση στο μουσείο με ένα one-take video χωρίς διακοπή. Φοβερή ιδέα και φοβερό αποτέλεσμα. Γενικά από το Instagram με τις photo και τα διάφορα video, είναι μίλια μπροστά στην ποιότητα επιλογής προώθησης των προϊόντων της, ακόμα και από τη Samsung που μοιάζουν παιδικά. Και γω που έχω ένα Osmo mobile 3, μου φαίνεται αρκετά ζόρικο στη χρήση του τελικά. Εδώ το trailer,

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Η Apple σε συνεργασία με το Ερμιτάζ, κάνει μια ξενάγηση στο μουσείο με ένα one-take video χωρίς διακοπή. Φοβερή ιδέα και φοβερό αποτέλεσμα. Γενικά από το Instagram με τις photo και τα διάφορα video, είναι μίλια μπροστά στην ποιότητα επιλογής προώθησης των προϊόντων της, ακόμα και από τη Samsung που μοιάζουν παιδικά. Και γω που έχω ένα Osmo mobile 3, μου φαίνεται αρκετά ζόρικο στη χρήση του τελικά. Εδώ το trailer,

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Που σε προβληματιζει το 3 ;;;;

Μια χαρα με εξυπηρετει εδω και 3 μηνες...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Που σε προβληματιζει το 3 ;;;;

 

Μια χαρα με εξυπηρετει εδω και 3 μηνες...

 

 

 

Το θεωρώ λίγο αργό για τα γούστα μου, έστω και στο sport mode, συχνά πυκνά μενει εκεί που τραβάει ενώ το γυρνάω προς την άλλη μεριά, στην ευθεία τραβάει με μια κλίση ελάχιστη προς τα αριστερά ακόμα κι αν το κάνω calibration

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν κανεις καλά;;

Διαφορετικά μιλα με το σέρβις γιατί αυτό που περιγράφεις δεν το βλέπω στο δικό μου...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

c14a93f308afb3882acdde55e079d59f.png

 

6 ώρες και 24 λεπτά οθόνη, 24% υπόλοιπο μπαταρίας. Μέχρι τις 14:00 το κινητό σε 4G και έπειτα σε WiFi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ενεργοποίησες την esim έχεις δει μεγάλη πτώση στην αυτονομία;
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ενεργοποίησες την esim έχεις δει μεγάλη πτώση στην αυτονομία;

 

 

 

Πτώση βλέπεις, αλλά είναι ελάχιστη και στα όρια του επιτρεπτού

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Φημες λενε για 13.4 σημερα...για να δουμε!

 

 

Και εγώ διάβασα τις φήμες αλλά δεν βλέπω να βρίσκει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες περίπου που το έχω(αγορά 30/12) έπεσε και εμένα η μπαταρία στο 99%

 

424-F3316-6206-436-E-9605-167-A98-CBB7-A6.png

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ..

Εγώ αγορά 30 Σεπτεμβρίου και η μπαταρία στο 94%

Βέβαια 3 μήνες ειμαι με φορτιστή 18w και 30w (γνωρίζοντας ότι μέγιστα είναι 18w) καθώς και φορτίζω όπως ναναι..

Βέβαια προσπαθώ να παιζω μεταξύ 20 και 80 %

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ..

Εγώ αγορά 30 Σεπτεμβρίου και η μπαταρία στο 94%

Βέβαια 3 μήνες ειμαι με φορτιστή 18w και 30w (γνωρίζοντας ότι μέγιστα είναι 18w) καθώς και φορτίζω όπως ναναι..

Βέβαια προσπαθώ να παιζω μεταξύ 20 και 80 %

 

IpadOS 13.4 - 24 μαρτιου, λεει το verge.

 

Αρα παμε για την αλλη βδομαδα και το iOS 13.4!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα ...iPhone XR 100% ακόμα από 22/06/19

 

Ευτυχως που υπαρχει κι αλλος γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

Αγορα 27/9/2019 και η υγεια ειναι ακομη στο 100%.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...