Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα. Δεν το ήξερα αυτό.

 

Εγώ δεν έχω παράπονο. Δουλεύει μια χαρά (πλην της αναπάντησης που εμφανίζεται και προφανώς θα διορθωθεί σε κάποια φάση).

Αλλά αυτό που λέει ο Τάσος, ότι δηλαδή με φουλ σήμα 4G είναι σε wificalling, ενώ με μια "μπάρα" 4G είναι εκτός wificalling, το έχω παρατηρήσει και εγώ.

 

Παίζει ρόλο ακόμα και το router στο σπίτι η έξω σε μαγαζί που είσαι συνδεμένος

Είναι πολλές οι παράμετροι και λογικό να μην δουλεύει σωστά με τόσα διαφορετικά που έχει να διαχειριστεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπίτι δεν εχω σήμα και λειτουργώ αποκλειστικά με WiFi calling. Μια χαρά δουλεύει. Στη δουλειά που έχω κεραία στην ταράτσα του κτιρίου δε μπαίνει ποτέ WiFi falling.

 

Όσον αφορά τη δόνηση είναι σε όλα τα 11αρια «χαμηλή» ή έχει θέμα το δικό μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σπίτι δεν εχω σήμα και λειτουργώ αποκλειστικά με WiFi calling. Μια χαρά δουλεύει. Στη δουλειά που έχω κεραία στην ταράτσα του κτιρίου δε μπαίνει ποτέ WiFi falling.

 

Όσον αφορά τη δόνηση είναι σε όλα τα 11αρια «χαμηλή» ή έχει θέμα το δικό μου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν είπαμε ποτέ ότι αυτά τα κάνει πάντα

Που και που συμβαίνουν κάτι τέτοια προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε ότι κάνει διακοπές το WiFi calling αλλά ξεχνάνε ότι από πίσω κατεβάζουν torrents μέσω της Adsl γραμμής τους. Αλλονών είναι όντως θέμα router.

 

Τώρα για τη δόνηση, εγώ δεν έχω κάποιο θέμα, έχουν περάσει πολύ πιο αδύναμα σε δόνηση, πχ το Redmi note 7, που και στατικός δε καταλάβαινα τη δόνηση μέσα από το μπουφάν. Ίσως να μην είμαι και ο πιο αντικειμενικός καθώς φοράω συνέχεια κι ένα mi band που αυτό δονείται πριν ξεκινήσει καν το τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη δόνηση είναι σε όλα τα 11αρια «χαμηλή» ή έχει θέμα το δικό μου;

Υποκειμενικό το ερώτημα. Εξαρτάται τί θεωρεί ο καθένας δυνατό.

Για μένα είναι δυνατή. Από τις πιό δυνατές, μαζί με το U12 που είχε και αυτό Taptic engine.

Από κάτι Redmi Note, 1+6 κλπ (τα αναφέρω σαν παράδειγμα μήπως και τα είχες για να μπορείς να συγκρίνεις) που ήταν λες και είχε κουνούπι μέσα στο κινητό, είναι πολύ ανώτερο.

Παίζει ρόλο και η θήκη. Κόβει πολύ την "ισχύ" της δόνησης (σε όλα τα κινητά). Ειδικά εάν είναι από σιλικόνη και όποιο άλλο μαλακό υλικό.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο μπορεί να χάθηκαν τα στατιστικά της μπαταρίας χωρίς να κάνω τίποτα; 220b1de592807723be212946b3b5788d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό. Και σε παλιότερη έκδοση. Για bug το κόβω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παλαιότερα συνέβαινε κάθε φορά που έκανες απενεργοποίηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θες κατάστημα με φυσική παρουσία ή και e-shop;

 

Both :p

Η εγγύηση πιστεύω είναι κλασικά παντού 1 χρόνο από Apple και 1 χρόνο απ το κατάστημα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Both :p

Η εγγύηση πιστεύω είναι κλασικά παντού 1 χρόνο από Apple και 1 χρόνο απ το κατάστημα, σωστά;

 

Όχι

Είναι ένα έτος παγκόσμια χωρίς καμία απόδειξη

Με απόδειξη λιανικής από ελληνικό κατάστημα είναι άλλο ένα έτος πάλι αφού το έχεις πάει σε επίσημο service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι τα img_EXXX.JPG αρχεία; Αρχικά νόμιζα οτι ήταν η τροποποιημένη φώτο αλλά βλέπω οτι φτιάχνει πάντα μια τέτοια (άσχετα αν δεν είναι πορτρέτο ή nightmode ή τροποποιημένη). Επίσης έχω παρατηρήσει ότι η Ε είναι crop της αρχικής και είναι αυτή που δείχνει και το κινητό. Στην ουσία βλέπω ότι έχω γεμίσει με διπλά αρχεία...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Παρατήρησα στο «χρόνο επι της οθόνης» ότι μου βγάζει ένα περίεργο ”imyfone.com“ ότι έχω μπει σε αυτό το σάιτ για 30 λεπτά ενώ δεν έχω μπει καν και δεν έχω ιδέα τι είναι. Μήπως είναι κανένας ιός;

 

7-BD550-E3-33-F4-4-EDF-8-DBB-E70710-FBAE12.jpg

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Τεστάρω το airdrop με συνάδελφο που έχει το 8 plus.

Εγώ λαμβάνω κανονικά ότι μου στέλνει.

Όταν πάω να της στείλω εγώ, λαμβάνει μόνο όταν έχει ενεργή τη ρύθμιση αποδοχή από όλους. Στην επιλογή επαφές μόνο δεν μου την εμφανίζει. Εννοείται ότι με έχει στις επαφές της και το δικό μου κινητό είναι κανονικά περασμένο στο Apple ID.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο γυαλακι εχετε βαλει?

 

2) Μια σωστη σελιδα να βλεπω νεα για το iOS + εφαρμογες του?!

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

1) Ποιο γυαλακι εχετε βαλει?

2) Μια σωστη σελιδα να βλεπω νεα για το iOS + εφαρμογες του?!

1)

Έχω πάρει ΑΥΤΟ.

Καλύπτει όλη την επρός μεριά. Οι αισθητήρες δουλεύουν όλοι χωρίς πρόβλημα.

Έχω ακούσει ότι μερικοί δεν είναι ικανοποιημένοι από την εμπρός κάμερα. Προφανώς η κάλυψη δημιουργεί κάποια θέματα.

Προσωπικά δεν βγάζω selfie οπότε δεν έχω άποψη περι αυτού. Χρησιμοποιώ την εμπρός κάμερα μόνο για βίντεο κλήσεις.

2)

AppleInsider

Apple Support

9to5Mac

MacRumors

MacWorld

OSXDaily

Έχει πολλά. Κυρίως από twitter τα παρακολουθώ.

 

Τεστάρω το airdrop με συνάδελφο που έχει το 8 plus.

Εγώ λαμβάνω κανονικά ότι μου στέλνει.

Όταν πάω να της στείλω εγώ, λαμβάνει μόνο όταν έχει ενεργή τη ρύθμιση αποδοχή από όλους. Στην επιλογή επαφές μόνο δεν μου την εμφανίζει. Εννοείται ότι με έχει στις επαφές της και το δικό μου κινητό είναι κανονικά περασμένο στο Apple ID.

To πιθανότερο κάτι από iCloud να έχει μπερδευτεί.

https://discussions.apple.com/thread/7945774

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1)

Έχω πάρει ΑΥΤΟ.

Καλύπτει όλη την επρός μεριά. Οι αισθητήρες δουλεύουν όλοι χωρίς πρόβλημα.

Έχω ακούσει ότι μερικοί δεν είναι ικανοποιημένοι από την εμπρός κάμερα. Προφανώς η κάλυψη δημιουργεί κάποια θέματα.

Προσωπικά δεν βγάζω selfie οπότε δεν έχω άποψη περι αυτού. Χρησιμοποιώ την εμπρός κάμερα μόνο για βίντεο κλήσεις.

 

Και εγώ το ίδιο έχω πάρει από εκεί. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Παρατήρησα στο «χρόνο επι της οθόνης» ότι μου βγάζει ένα περίεργο ”imyfone.com“ ότι έχω μπει σε αυτό το σάιτ για 30 λεπτά ενώ δεν έχω μπει καν και δεν έχω ιδέα τι είναι. Μήπως είναι κανένας ιός;

 

Site είναι

Edited by pavlosdr
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι δεν το έχω επισκεφτεί ποτέ αυτό το σάιτ... Από ότι είδα αφορά ξεκλείδωμα iPhone iCloud κτλ.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι δεν το έχω επισκεφτεί ποτέ αυτό το σάιτ... Από ότι είδα αφορά ξεκλείδωμα iPhone iCloud κτλ.

 

καινουργιο το εχεις αγορασει?

κανε restore απο itunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω πάρει καινούργιο σφραγιστο.Απο τότε δεν το έχει ξανά εμφανίσει οποτε παίζει να έτυχε. Ίδωμεν...
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω πάρει καινούργιο σφραγιστο.Απο τότε δεν το έχει ξανά εμφανίσει οποτε παίζει να έτυχε.Ειδωμεν....

 

Μόνο με restore θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό,αλλά βαριέμαι να το ξανά σεταρω κτλ.

 

Μένεις με το imyphone τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear την cash του Safari μπάς και...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μια περιεργη ''δονηση'' που κανει το κινητο οταν κανουμε swipe up για να το ξεκλειδωσουμε..πως το βγαζουμε αυτο? :) :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...