Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3dc74f9a08a6dbbb750e880cbcd97e33.jpg

Έχουμε ιδέα τι μπορεί να σημαίνει αυτό;3μιςη ώρες οθόνη αφετηρίας κλειδώματος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάτι κόλλησε

Κάνε επανεκκίνηση την συσκευή σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εσυ κάτι κάνεις με το τηλέφωνο

Καμμία μουσική ίσως

 

 

Έτσι το βρήκα το πρωί που ξύπνησα,είχε στραγγιχθει σχεδόν όλη η μπαταρία,δεν έκανα τίποτα απολύτως...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το βρήκα το πρωί που ξύπνησα,είχε στραγγιχθει σχεδόν όλη η μπαταρία,δεν έκανα τίποτα απολύτως...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

κάνε ένα reset στη συσκευή με το συνδυασμό πλήκτρων και αν δεν διορθωθεί πας για restore Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

48 ώρες αναμονή,4 ώρες σχεδόν οθόνη και 23% υπόλοιπο θεωρείται καλά για μπαταρία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάω το πρωί,το κινητό το έχω φορτίσει στο 100% το βράδυ,δεν το έχω αγγίξει,δεν δείχνει να έχει χρησιμοποιηθεί καμία εφαρμογή,δείχνει το τηλέφωνο σε αδράνεια και ξυπνάω και είναι στο 89%.

Τι γίνετε ρε παιδιά την apple μου μέσα που πήγα και εμπλεξα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάω το πρωί,το κινητό το έχω φορτίσει στο 100% το βράδυ,δεν το έχω αγγίξει,δεν δείχνει να έχει χρησιμοποιηθεί καμία εφαρμογή,δείχνει το τηλέφωνο σε αδράνεια και ξυπνάω και είναι στο 89%.

Τι γίνετε ρε παιδιά την apple μου μέσα που πήγα και εμπλεξα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Πούλησε το να σωθείς φίλε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πούλησε το να σωθείς φίλε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Φίλε καταλαβε με....έδωσα τόσα χρήματα για πρώτη φορά και περίμενα το iOS να δουλεύει και να τρέχει απροβληματιστα και μόνο αυτό δεν βλέπω.Αντιθετα το iPad μου μια χαρά,δεν καταλαβαίνει ούτε από αναβαθμίσεις ούτε τιποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καταλαβε με....έδωσα τόσα χρήματα για πρώτη φορά και περίμενα το iOS να δουλεύει και να τρέχει απροβληματιστα και μόνο αυτό δεν βλέπω.Αντιθετα το iPad μου μια χαρά,δεν καταλαβαίνει ούτε από αναβαθμίσεις ούτε τιποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Σε καταλαβαίνω, αλλά είσαι πρακτικά ο μόνος που αναφέρει σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία του.

 

Όποτε είτε πρέπει να δει το επίσημο σέρβις τη συσκευή σου είτε κάτι δεν κανεις/καταλαβαίνεις σωστά εσυ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάω το πρωί,το κινητό το έχω φορτίσει στο 100% το βράδυ,δεν το έχω αγγίξει,δεν δείχνει να έχει χρησιμοποιηθεί καμία εφαρμογή,δείχνει το τηλέφωνο σε αδράνεια και ξυπνάω και είναι στο 89%.

Τι γίνετε ρε παιδιά την apple μου μέσα που πήγα και εμπλεξα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σήμα;

Έχεις;

Wifi ανοιχτό; Καλό σήμα; Μήπως σε πετάει και ανοίγουν τα δεδομένα;

Πολλά παίζουν.

Άφησε το σε ένα άλλο σημείο μια νύχτα θα έχει διαφορά;

Έχω τύχει σε σπίτι χωρίς σήμα να μου φάει την νύχτα 70% μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε καταλαβε με....έδωσα τόσα χρήματα για πρώτη φορά και περίμενα το iOS να δουλεύει και να τρέχει απροβληματιστα και μόνο αυτό δεν βλέπω.Αντιθετα το iPad μου μια χαρά,δεν καταλαβαίνει ούτε από αναβαθμίσεις ούτε τιποτα.

 

Δεν έχω παρακολουθήσει αν το έχεις αναφέρει ξανά... το ποσοστό της μπαταρίας της συσκευής σου ποσό είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρακολουθήσει αν το έχεις αναφέρει ξανά... το ποσοστό της μπαταρίας της συσκευής σου ποσό είναι;

 

 

100% τέλη Αυγούστου είναι αγορασμενη η συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμα;

Έχεις;

Wifi ανοιχτό; Καλό σήμα; Μήπως σε πετάει και ανοίγουν τα δεδομένα;

Πολλά παίζουν.

Άφησε το σε ένα άλλο σημείο μια νύχτα θα έχει διαφορά;

Έχω τύχει σε σπίτι χωρίς σήμα να μου φάει την νύχτα 70% μπαταρία

 

 

Όλα κλειστά τα έχω,άλλες βραδιές δεν κάνει κιχ και άλλες μου κάνει τα τρελά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

100% τέλη Αυγούστου είναι αγορασμενη η συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Όλα κλειστά τα έχω,άλλες βραδιές δεν κάνει κιχ και άλλες μου κάνει τα τρελά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Ανανέωση στο παρασκήνιο;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση στο παρασκήνιο;

 

 

Τα πιο πολλά τα έχω κλειστα.Να τα κλείσω όλα;Πρεπει να τα έχω όλα κλειστά στην ανανέωση στο παρασκήνιο για να δουλεύει σωστά;Κατι άλλο παίζει.

Να ρωτήσω μπορώ να κάνω restore και set up as new χωρίς υπολογιστή,αφού δεν έχω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μπάλα πάει η μπαταρία.

Αν δεν είχα και skype να μου τη ρουφάει σαν τρελό, θα φόρτιζα κάθε τρεις μέρες πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά τα έχω κλειστα.Να τα κλείσω όλα;Πρεπει να τα έχω όλα κλειστά στην ανανέωση στο παρασκήνιο για να δουλεύει σωστά;Κατι άλλο παίζει.

Να ρωτήσω μπορώ να κάνω restore και set up as new χωρίς υπολογιστή,αφού δεν έχω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φυσικά μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά τα έχω κλειστα.Να τα κλείσω όλα;Πρεπει να τα έχω όλα κλειστά στην ανανέωση στο παρασκήνιο για να δουλεύει σωστά;Κατι άλλο παίζει.

Να ρωτήσω μπορώ να κάνω restore και set up as new χωρίς υπολογιστή,αφού δεν έχω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

καποια εφαρμογή ίσως κολλάει δεν εχει πρόβλημα η συσκευη σου μην σκας τοσο θα το βρούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις-Γενικα-πας κάτω στο επαναφορά-περιενχομενο και ρυθμίσεις και τα διαγράψεις όλα....

Μετά βάζεις τους κωδικούς σου αφού σου ανοίξει και επιλέγεις σαν καινούργια συσκευή...Και εγώ δεν έχω υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 12ρι παντως προβλεπεται να ειναι και σε αυτη την σειρα το Best seller και εκλεισε ακομα περισσοτερο η ψαλιδα με το ακριβοτερο Pro.

 

α)Οθονη. Υψηλοτερη αναλυση/ppi και Amoled. Η ιδια ακριβως με το Pro(που εχει παραπανω φωτεινοτητα,αλλα τιποτα το φοβερο).

β)Wifi. Τελος πια η χειροτερη λήψη(4x4mimo)των φθηνοτερων iphone εκδοσεων.Πλεον τα φθηνοτερα μοντελα εχουν την ιδια ακριβως ληψη(κεραιες/modem) με τα ακριβοτερα.

γ)πιο βολικο στο χερι. Μιας και μιλαμε για το ιδιο σωμα με τα pro μοντελα,δεν ειναι πλεον τοσο χοντροκομμενο σε διαστασεις το 12ρι οπως ηταν το 11.

δ)κοινο καλωδιο φορτισης μιας και εφυγαν οι φορτιστες απο τα νεα Iphone. Δεν ειναι οπως περυσι που ειχες τον 5W φορτιστη στα φθηνοτερα,και τον ταχυφορτιστη στα ακριβοτερα.

 

Και ανεβηκε αισθητα οπως φαινεται η αντοχη του μπροστα γυαλιου.

 

Τα μονα αρνητικα σε σχεση με το 11ρι ειναι τα 4gb ram για αλλη μια χρονια(6gb το pro),τα 64gb ram στην βασικη εκδοση,και η αυτονομια φαινεται να εχει πεσει σε σχεση με τοο 11ρι,ειδικα οταν γινεται χρηση/εναλλαγη με 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάω το πρωί,το κινητό το έχω φορτίσει στο 100% το βράδυ,δεν το έχω αγγίξει,δεν δείχνει να έχει χρησιμοποιηθεί καμία εφαρμογή,δείχνει το τηλέφωνο σε αδράνεια και ξυπνάω και είναι στο 89%.

Τι γίνετε ρε παιδιά την apple μου μέσα που πήγα και εμπλεξα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Σήμερα ακόμα χειρότερα,το φορτίζω το βραδάκι κατά τις 8 το βγάζω full φορτισμένο.Στις 12 που το πιάνω έχει χάσει ήδη 5% και από το 100 έχει πάει στο 95.Κοιμαμαι και τώρα στις 6μιση είναι στο 75%.Ελεγα θα στρώσει με την νέα αναβάθμιση,αλλά τίποτα.

Το τρελό είναι ότι δεν το κανει σε κάθε φορτιση,αλλά ανά 2-3 φορτίσεις...Δεν βλέπω να έχω να περιμένω κάτι άλλο,μάλλον ήρθε η ώρα για επαναφορά.Επειδη όπως ανέφερα πως την κάνω,εφόσον δεν έχω υπολογιστή έτσι ώστε να μη χαθούν δεδομένα ;Επισης πρέπει να κατεβάσω από την αρχή εφαρμογές κτλ;Η υπηρχουν στο cloud;Ρυθμισεις/επαναφορά/περιεχόμενο και ρυθμίσεις ή όλες οι ρυθμίσεις;

Κωδικοί και συνθηματικά χάνονται με την επαναφορά ή έχουν αποθηκευτεί στο iCloud;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Μήπως συγχρονίζει τίποτε gb φωτογραφιών/βίντεο στο iCloud?

Το αφήνεις με ενεργό WiFi όλη νύχτα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια υπηρεσία κολλάει ή κάποια εφαρμογή

 

 

Ναι αλλά πώς το βρίσκω;Εκανα και επανεκκίνηση μόλις είδα την πτώση του 5% αλλά δεν βοηθάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως συγχρονίζει τίποτε gb φωτογραφιών/βίντεο στο iCloud?

Το αφήνεις με ενεργό WiFi όλη νύχτα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Όλα κλειστά τα εχω...Εχω αφαιρέσει και όλα τα widget,έχω βάλει να μην τρέχει και τίποτα στο παρασκήνιο,κλειστά WiFi δεδομένα εννοείται,εδώ φοβάμαι να το κοιτάξω το τηλέφωνο...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για επαναφορά χωρίς.υπολογιστη όπως το περιγράφω πιο πάνω είναι η διαδικασία;Ρυθμισεις και περιεχόμενο διαγραφή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πώς το βρίσκω;Εκανα και επανεκκίνηση μόλις είδα την πτώση του 5% αλλά δεν βοηθάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Όλα κλειστά τα εχω...Εχω αφαιρέσει και όλα τα widget,έχω βάλει να μην τρέχει και τίποτα στο παρασκήνιο,κλειστά WiFi δεδομένα εννοείται,εδώ φοβάμαι να το κοιτάξω το τηλέφωνο...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για επαναφορά χωρίς.υπολογιστη όπως το περιγράφω πιο πάνω είναι η διαδικασία;Ρυθμισεις και περιεχόμενο διαγραφή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λίγο από τα στατιστικά της μπαταρίας μπορείς να καταλάβεις

 

Εάν δεν στρώνει κάνει επαναφορά και μετά βάλε το αντίγραφο από icloud για να μην χάσεις τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το τρελό είναι ότι δεν είναι καθημερινή η συμπεριφορά της μπαταρίας έτσι.Μια έχει το battery drain και την άλλη είναι βράχος.Πολυ με εχει μπερδέψει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγο από τα στατιστικά της μπαταρίας μπορείς να καταλάβεις

 

Εάν δεν στρώνει κάνει επαναφορά και μετά βάλε το αντίγραφο από icloud για να μην χάσεις τίποτα

 

 

Δεν έχει τίποτα χρησιμοποιηθεί απολύτως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά όταν το πιάνει και πέφτει νεράκι η μπαταρία,ανά 1 λεπτό 1% αν το πειραζεις όπως σήμερα,στο 69 έχει πάει τώρα και έχει κάτσει βραχος εδώ και καμιά ώρα σχεδόν ενω μέχρι το 69 έχει πέσει πολύ γρήγορα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...