Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι συνιστώ ανεπιφύλακτα όποιον μπορεί να προτιμήσει εκδόσεις με μεγαλύτερες χωρητικότητες. Όταν η συσκευή έχει μεγάλο ελεύθερο χώρο, δουλεύει πιο αεράτα σε βάθος χρόνου και αυτό φαίνεται και στη πράξη.

 

Μόνο όταν γεμίσει πλήρως έχεις θέμα

Αλλιώς άμα έχεις 2-3-4gb γιατί να μην δουλεύει καλά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο όταν γεμίσει πλήρως έχεις θέμα

Αλλιώς άμα έχεις 2-3-4gb γιατί να μην δουλεύει καλά;

Το έχω δει στη πράξη έχοντας δίπλα δίπλα ένα 64άρι με ένα 256άρι με το ίδιο στήσιμο - περιεχόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει στη πράξη έχοντας δίπλα δίπλα ένα 64άρι με ένα 256άρι με το ίδιο στήσιμο - περιεχόμενο.

 

Δεν μπορείς να το κρίνεις αυτό

Τρέχουν διαφορετικά πράγματα ακόμα και ίδιες εφαρμογές να έχεις

Η μνήμη δεν έχει διαφορά στην καθημερινή λειτουργία της συσκευής

Μόνο στο γράψε σβήσε υλικό ναι υπάρχει προτέρημα για τις μεγαλύτερες μνήμες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Όπως έχω ξαναπεί γύρισα πρόσφατα για πρώτη φορά σε iOS από Android. Το μόνο πράγμα που δεν μπορώ να βρω και έιχα συνηθίσει τόοοσα χρόνια στο android είναι ένας browser όπως ο Opera Mobile που είχα στο android και είχε Tablet mode για να έχεις τα tabs επάνω στην μπάρα ανοιγμένα, χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις κουμπάκι και να τα δεις σε τατραγωνάκια κλπ κλπ Ξέρει κάποιος κάποιον browser για iphone που να έχει αυτό το interface, pc like browser να το πω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Όπως έχω ξαναπεί γύρισα πρόσφατα για πρώτη φορά σε iOS από Android. Το μόνο πράγμα που δεν μπορώ να βρω και έιχα συνηθίσει τόοοσα χρόνια στο android είναι ένας browser όπως ο Opera Mobile που είχα στο android και είχε Tablet mode για να έχεις τα tabs επάνω στην μπάρα ανοιγμένα, χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις κουμπάκι και να τα δεις σε τατραγωνάκια κλπ κλπ Ξέρει κάποιος κάποιον browser για iphone που να έχει αυτό το interface, pc like browser να το πω...

 

Ο safari σε landscape ειναι μια λυση

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν το πιστεύω! Ωραίος, αν και δεν με βολεύει το landscape, αλλά σε ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν το πιστεύω! Ωραίος, αν και δεν με βολεύει το landscape, αλλά σε ευχαριστώ πολύ!!

 

 

 

Tabs απ ότι έχω δει έχει και ο brave.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ακριβώς ό,τι έψαχνα!!! Καλός browser και γρήγορος φαίνεται! Σ ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συνιστώ ανεπιφύλακτα όποιον μπορεί να προτιμήσει εκδόσεις με μεγαλύτερες χωρητικότητες. Όταν η συσκευή έχει μεγάλο ελεύθερο χώρο, δουλεύει πιο αεράτα σε βάθος χρόνου και αυτό φαίνεται και στη πράξη.

 

Το ίδιο συμβαίνει με τοnSSD δίσκο στο pc, δουλεύει καλύτερα-γρηγορότερα εάν δεν ξεπερνάς το 80%. Δεν ξέρω εάν ισχύει το ίδιο σε άλλο λειτουργικό πχ ios.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως καταλαβαινουμε αν το κινητό φορτίζει γρήγορα η αργά, μιας και δεν βγάζει σήμα ή δεν γράφει κάτι;

Εννοώ βέβαια έχοντας τον κατάλληλο φορτιστή fast charge.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως καταλαβαινουμε αν το κινητό φορτίζει γρήγορα η αργά, μιας και δεν βγάζει σήμα ή δεν γράφει κάτι;

Εννοώ βέβαια έχοντας τον κατάλληλο φορτιστή fast charge.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αν κάνει fast charge κάνει διπλό ήχο όταν συνδέεις το καλώδιο στο iphone (ding ding)

 

Αν κάνει απλή/αργή φόρτιση κάνει μονό ήχο (ding).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει fast charge κάνει διπλό ήχο όταν συνδέεις το καλώδιο στο iphone (ding ding)

 

Αν κάνει απλή/αργή φόρτιση κάνει μονό ήχο (ding).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το συνδέσεις κάτω από 50% ή σε οποιοδήποτε ποσοστό ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν το συνδέσεις κάτω από 50% ή σε οποιοδήποτε ποσοστό ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Νομίζω έχει σχέση με το ποσοστό μπαταρίας, όπως λες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά το πήρα κ ‘γώ τελικά σε κόκκινο 64αρι με εντυπωσίασε σαν κινητό πριν είχα το note 8 δεν μπορώ να πω είναι γρήγορο πολύ καλές φωτογραφίες ωραίο 4κ βίντεο μόνο το ηχείο δεν με πολύεντυπωσιασε καλή ποιότητα αλλά χαμηλό το έβαλα τζαμάκι στην οθόνη κ θήκη γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό..

 

Μια ερώτηση ξέρουμε ποσό κάνει ο γρήγορος φορτιστής κ αν έχει διαφορά;

Edited by superfot

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Dark mode έχει το απλό 11 ή μόνο τα Pro?

 

Ναι, έχει Σκοτεινή Λειτουργία (Dark Mode)!! Εγώ το έχω βάλει να τίθεται σε εφαρμογή αυτόματα από τη δύση του ήλιου μέχρι την ανατολή του ήλιου όπως και κάποιες άλλες παρόμοιες λειτουργίες.

 

 

Sent from my iPhone 11.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το dark mode, όμως από την στιγμή που δεν έχουμε OLED οθόνη δεν έχει και κάποιο αντίκτυπο στην διάρκεια της μπαταρίας. Είναι καθαρά θέμα γούστου και εμφάνισης.

Και επίσης η εμφάνιση του είναι σαν ξεπλυμένο μαύρο.

Αν και το γούσταρα πολύ σε προηγούμενη συσκευή, τώρα το έχω απενεργοποιημένο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dark mode πιο πολύ ήταν ένα hype. Καταντάει κουραστικό σε συνεχή χρήση. Προσωπικά στο xs Max το έχω μόνο βράδυ προς στιγμή, σε 6s plus απενεργοποιημένο εντελώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dark mode πιο πολύ ήταν ένα hype. Καταντάει κουραστικό σε συνεχή χρήση. Προσωπικά στο xs Max το έχω μόνο βράδυ προς στιγμή, σε 6s plus απενεργοποιημένο εντελώς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο αυτόματο είναι μια χαρά

Την ημέρα δεν βολεύει καθόλου το dark

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο είναι μια χαρά

Την ημέρα δεν βολεύει καθόλου το dark

Είναι βολικό για μένα το βράδυ. Και εγώ το έχω στο αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι βολικό για μένα το βράδυ. Και εγώ το έχω στο αυτόματο.

 

Εγώ χρησιμοποιώ και dark και True Tone και night mode. Ο κακός χαμός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!! Άλλωστε όπως είπε πιο πάνω ο φίλος "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Ο καθένας μας ρυθμίζει το κινητό όπως τον εξυπηρετεί καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!! Άλλωστε όπως είπε πιο πάνω ο φίλος "περί ορέξεως κολοκυθόπιτα". Ο καθένας μας ρυθμίζει το κινητό όπως τον εξυπηρετεί καλύτερα.

 

Εννοείται γι αυτό υπάρχουν επιλογές

Ευτυχώς που υπάρχουν δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι κι εγώ το 11αρι στο λευκό αλλά δεν το βλέπω ζωντανά κάπου (βλέπω ένα product red από γνωστό μου και το μαύρο στα public) μπορείς να ρίξεις εδώ κάποιες;

Κατά προτίμηση σε φωτισμό εξωτερικού χώρου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Άργησα λίγο αλλά ορίστε,

f1b88656663cbb72636a52aab4eba89f.jpg6e933802a71864dbd71e8518073ff187.jpg81c974e49e709061342ccb2926b45b97.jpg

Φαίνεται πιο ωραίο στις φωτό από ότι είναι πραγματικά θεωρώ. Ήταν να επιλέξω ανάμεσα σε μαύρο και λευκό επειδή το βρήκα σε τιμή ευκαιρία που δε χανόταν εκείνη τη στιγμή και δεν ήθελα πάλι μαύρο. Το μήλο στη πλάτη όταν το βλέπεις direct είναι ασημί, όταν κάνει διάθλαση το φως φαίνεται μαύρο όπως στη φωτό. Το πλαϊνό παραμένει ασημί

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Άργησα λίγο αλλά ορίστε,

f1b88656663cbb72636a52aab4eba89f.jpg6e933802a71864dbd71e8518073ff187.jpg81c974e49e709061342ccb2926b45b97.jpg

Φαίνεται πιο ωραίο στις φωτό από ότι είναι πραγματικά θεωρώ. Ήταν να επιλέξω ανάμεσα σε μαύρο και λευκό επειδή το βρήκα σε τιμή ευκαιρία που δε χανόταν εκείνη τη στιγμή και δεν ήθελα πάλι μαύρο. Το μήλο στη πλάτη όταν το βλέπεις direct είναι ασημί, όταν κάνει διάθλαση το φως φαίνεται μαύρο όπως στη φωτό. Το πλαϊνό παραμένει ασημί

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

 

@dgeorge4 Ωραίος, ευχαριστώ.

Κι εγώ έχω βαρεθεί τις μαύρες συσκευές και τα ξεβαμμένα πλαϊνά από τα αλουμινένια iphone.

Στα λευκά είναι πάντοτε άβαφα τα αλουμίνια οποτε είναι σχεδόν αθάνατα. Επίσης σκεφτόμουν ότι το καλοκαίρι δεν θα βράζει (η πλάτη) με λευκό χρωμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...