Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως σου είπα δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για την μεγάλη βελτίωση που βλέπω σε σχέση με το note 9, μην προσπαθείς να με πείσει για το αντίθετο και μάλιστα για μια συσκευή που δεν εχεις στα χέρια σου. Πιθανόν τις 10 ωρες sot να τις έχει κατω απο συγκεκριμένη χρήση, μέχρι στιγμής αυτο που εχω δει ειναι κατανάλωση περίπου 7,5% - 8% ανα ωρα οθόνης. Στο note 9 αν έβλεπα 10% - 12% ανα ωρα θα πέταγα απο την χαρά μου. Της περισσότερες φορές είχε κατανάλωση 10% στα 35 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οτι πεις παω πασο .

Link to comment
Share on other sites

...και έσονται οι δύο εις σάρκα μίαν...

https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-Note-merge-2020_id118968

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για την μεγάλη βελτίωση που βλέπω σε σχέση με το note 9, μην προσπαθείς να με πείσει για το αντίθετο και μάλιστα για μια συσκευή που δεν εχεις στα χέρια σου. Πιθανόν τις 10 ωρες sot να τις έχει κατω απο συγκεκριμένη χρήση, μέχρι στιγμής αυτο που εχω δει ειναι κατανάλωση περίπου 7,5% - 8% ανα ωρα οθόνης. Στο note 9 αν έβλεπα 10% - 12% ανα ωρα θα πέταγα απο την χαρά μου. Της περισσότερες φορές είχε κατανάλωση 10% στα 35 λεπτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως με μία μέρα που έχει βγει από το φορτιστή έχω τέσσερις ώρες οθόνη 40% μπαταρία και 21ωρες αδράνεια συσκευής..... Πιθανόν να πάρω ακόμα δύο ώρες οθόνη με αυτή την μπαταρία αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχω κάρτα SIM μέσα οπότε και το χρησιμοποιο μόνο με wifi τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

...και έσονται οι δύο εις σάρκα μίαν...

https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S-Note-merge-2020_id118968

 

Και πως θα βγαζουν καινουρια ναυαρχιδα καθε 6 μηνες μετα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την Fold εποχή ίσως.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για την Fold εποχή ίσως.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βλεπω να υπαρχει το hype που υπηρχε πριν 5 χρονια ομως. Και λογικο, γιατι τα δειγμα που εχουν παρουσιαστει ειναι τραγικα. :X

Τελος παντων, ειμαστε συνεχως εκτος θεματος....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καποιος πριν έγραψε για sabs.. Εγω στο νοτε 8 ακομα adhell τρεχω, δεν κλείδωσε ποτε. Αλλα οταν κλειδωσει οντως πλεον δεν θα ξανα δουλέψει. Αλλο κινητο καθε note με adhhell στο standby. Κερδίζεις ωρες χρήσης εγγυημένα αν κανεις σωστη δουλειά.

Με τα παντα ανοιχτα, 4g κλπ σε 8 ωρες οταν παω για ύπνο χανω 2% με 2 χρόνια μπαταρία.. Οταν ηταν καινούργια έχανα εως και 0 (εχανε φυσικά αλλα δεν το μετραγε). Χωρίς adhhell και τα 100αδες service που δε χρησιμοποιω ετσι και αλλιώς και κλείνω, εχανα κάπου 7%.

Το νοτε 10 με adhhell θα βαραγε ρεκορ αυτονομίας.

Τα σαμσουνγκ ειχαν αυτο το πλεονέκτημα, βασικός λογος που εξακολουθουσα να παίρνω σαμσουνγκ. Τωρα εχω ενα σημαντικό λογο λιγότερο..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Συμφνω με αυτα που λες και ετσι σκεπτομενος, πηρα την αποφαση να μεινω ενα χρονο ακομα με το 8 (Του οποιου αλλαξα και προσφατα τη μπαταρια).

 

 

 

Παρεμπιπτοντως, για οσους χρησιμοποιουν τα gestures (και οχι τα κλασικα κουμπια) στο 10αρι χανει frames οταν ανοιγετε την καρτελα προσφατων εφαρμογων? (Οχι παντα, καμια φορα). Αυτο θα ηταν μια προοδος, σε σχεση με το 8, αλλα δεν νομιζω.

Τίποτα τέτοιο ως τώρα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τωρα έβλεπα ενα βιντεο που δείχνει πως να ενεργοποιηθεί ο αντικατάστατης του led notification, δηλαδή γυρω απο την κάμερα. Νομίζω είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έβλεπα ενα βιντεο που δείχνει πως να ενεργοποιηθεί ο αντικατάστατης του led notification, δηλαδή γυρω απο την κάμερα. Νομίζω είναι χρήσιμο.

 

Προσωπικη μου αποψη...θα ηταν χρησιμο αν ειχε επιλογες σε ότι αφορα ποτε θα σταματάει να λειτουργει η ενδειξη στην οθονη και όχι μονο για ποσο χρονο θα παιζει δηλαδή π.χ. να ειχε επιλογή να σταματάει όταν ξεκλειδώσεις η' όταν ανοίξεις/σβησεις την ειδοποιηση εστω και αν αυτό γινει 2 η' 3 ωρες μετα που την παρελαβες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για να δείξουν σωστά αυτές οι εφαρμογές πρέπει να κάνεις calibrate την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποιόν ακριβώς τρόπο γίνεται calibrate η μπαταρία? Που περιγράφεται αυτό από τον κατασκευαστή? Χρειάζεται calibration η μπαταρία Li-Ion? Ευχαριστώ.

Bits and bytes of my life...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα τέτοιο ως τώρα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Αφπυ εχεις nova μωρε.... εκει τα πραγματα ειναι οντως καλυτερα, αλλα οχι τελεια (στο θεμα που αναφερω)
Με ποιόν ακριβώς τρόπο γίνεται calibrate η μπαταρία? Που περιγράφεται αυτό από τον κατασκευαστή? Χρειάζεται calibration η μπαταρία Li-Ion? Ευχαριστώ.
Υποτιθεται οτι οι συγχρονες λιθιου δεν θελουν καλιμπραρισμα γιατι ειναι αυτορυθμιζομενες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφπυ εχεις nova μωρε.... εκει τα πραγματα ειναι οντως καλυτερα, αλλα οχι τελεια (στο θεμα που αναφερω)Υποτιθεται οτι οι συγχρονες λιθιου δεν θελουν καλιμπραρισμα γιατι ειναι αυτορυθμιζομενες.

Βρε συ , το συγκεκριμένο (καρτέλλες στο task manager) δεν έχει σχέση με το Nova launcher, είναι κομμάτι του One UI.

Οτι launcher και να βάλεις από πάνω, υπάρχουν κομμάτια του One UI που χρησιμοποιούνται αυτουσια, ένα εκ των οποίων ειναι και αυτό.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καποιος πριν έγραψε για sabs.. Εγω στο νοτε 8 ακομα adhell τρεχω, δεν κλείδωσε ποτε. Αλλα οταν κλειδωσει οντως πλεον δεν θα ξανα δουλέψει. Αλλο κινητο καθε note με adhhell στο standby. Κερδίζεις ωρες χρήσης εγγυημένα αν κανεις σωστη δουλειά.

Με τα παντα ανοιχτα, 4g κλπ σε 8 ωρες οταν παω για ύπνο χανω 2% με 2 χρόνια μπαταρία.. Οταν ηταν καινούργια έχανα εως και 0 (εχανε φυσικά αλλα δεν το μετραγε). Χωρίς adhhell και τα 100αδες service που δε χρησιμοποιω ετσι και αλλιώς και κλείνω, εχανα κάπου 7%.

Το νοτε 10 με adhhell θα βαραγε ρεκορ αυτονομίας.

Τα σαμσουνγκ ειχαν αυτο το πλεονέκτημα, βασικός λογος που εξακολουθουσα να παίρνω σαμσουνγκ. Τωρα εχω ενα σημαντικό λογο λιγότερο..

 

Αστα αυτά θα πας για root. Παει το adhell και το sabs. Εχεις κάτσει πολύ καιρό non root πως άντεξες. Το Note 8 έχει κατι καλές roms και περνούν και updates συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτά θα πας για root. Παει το adhell και το sabs. Εχεις κάτσει πολύ καιρό non root πως άντεξες. Το Note 8 έχει κατι καλές roms και περνούν και updates συνεχεια.

Χεχε.. Χωρίς adhell δε θα αντεχα. Σε εμενα δουλευει κανονικότατα ακομα το adhell ξαναλεω. Τωρα ειμαι σε δίλημμα είναι η αλήθεια. Σε κανα μηνα κλεινω 2 χρόνια οποτε παπαλα η εγγύηση. Οπότε και όντως τοτε σκέφτομαι για ροοτ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα πέσει η τιμη του σε περίπτωση που το πουλήσω. Ισως ροοταρισμενο να πουλιέται ποιο φτηνά γιατί σου λεει ο άλλος ποιος ξερει τι έχει κανει αυτος στο κινητο, αντε να πιστέψει οτι 2 χρόνια ηταν αρουταριστο.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε.. Χωρίς adhell δε θα αντεχα. Σε εμενα δουλευει κανονικότατα ακομα το adhell ξαναλεω. Τωρα ειμαι σε δίλημμα είναι η αλήθεια. Σε κανα μηνα κλεινω 2 χρόνια οποτε παπαλα η εγγύηση. Οπότε και όντως τοτε σκέφτομαι για ροοτ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα πέσει η τιμη του σε περίπτωση που το πουλήσω. Ισως ροοταρισμενο να πουλιέται ποιο φτηνά γιατί σου λεει ο άλλος ποιος ξερει τι έχει κανει αυτος στο κινητο, αντε να πιστέψει οτι 2 χρόνια ηταν αρουταριστο.

 

Αμα θες να το πουλήσεις αστο χωρίς root καλύτερα και ας μην έχει εγγύηση. Γιατί μπορεί να σου λένε να τους το αφήσεις φθηνότερα επειδή έχει root. Και ας μην έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτά θα πας για root. Παει το adhell και το sabs. Εχεις κάτσει πολύ καιρό non root πως άντεξες. Το Note 8 έχει κατι καλές roms και περνούν και updates συνεχεια.

 

Δεν γίνονται τα tweaks του adhell με CCSWE ?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έβλεπα ενα βιντεο που δείχνει πως να ενεργοποιηθεί ο αντικατάστατης του led notification, δηλαδή γυρω απο την κάμερα. Νομίζω είναι χρήσιμο.

 

Εμένα που στο Galaxy store δεν μου το βγάζει να ψάξω για άλλο κατάστημα;;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που στο Galaxy store δεν μου το βγάζει να ψάξω για άλλο κατάστημα;;
Nice lock από Play Store.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται τα tweaks του adhell με CCSWE ?

 

Δεν γίνετε τίποτα για adhell. Το samsung disabler δεν ξερω. Με άλλο τρόπο βεβαια αν θες να κανεις uninstall apps και system apps γίνετε άμα εχεις pc με adb. Αλλα δεν μπορείς να κάνει freeze apps. Βεβαια αν δεν βαριέσαι μπορείς να σβήσει ότι σαβούρα υπάρχει και να κανεις debloat χωρίς root και χωρίς sabs,adhell. Αλλα είναι χρονοβόρο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Nice lock από Play Store.

Το προσπάθησα το συγκεκριμένο αλλά δεν έβγαλα άκρη με το πως να σηκώσω τα APK μετά.

 

Ισως απλά βαριόμουν... :lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα το συγκεκριμένο αλλά δεν έβγαλα άκρη με το πως να σηκώσω τα APK μετά.

 

 

 

Ισως απλά βαριόμουν... :lol:

Μαζί με το nicelock κατέβασε και το nicelock downloader θα σε βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε απο εδω το Nice Lock και μετα οποιο extention θελετε...

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-9/themes/nicelock-module-download-links-module-t3923844/

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...