Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές και σημαντικές αλλαγές έρχονται με το UI3.1

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως εξαιρετικές αλλαγές, ειδικα στη κάμερα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πολλές και σημαντικές αλλαγές έρχονται με το UI3.1

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον Μάρτιο με το καλό... https://www.tizenhelp.com/galaxy-s10-note-10-will-get-one-ui-3-1-update-in-march/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το Note 10 Plus έχω εδω και 3 μέρες και το S21 ultra με One UI 3.1

Οκ εντάξει υπάρχουν κάποια πράγματα θετικά ιδιαίτερα στην κάμερα αλλα όχι και τίποτα συνταρακτικό... Το Note 10 Plus στέκεται μια χαρά και θα στέκεται άνετα για αλλά 2 χρόνια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το Note 10 Plus έχω εδω και 3 μέρες και το S21 ultra με One UI 3.1

Οκ εντάξει υπάρχουν κάποια πράγματα θετικά ιδιαίτερα στην κάμερα αλλα όχι και τίποτα συνταρακτικό... Το Note 10 Plus στέκεται μια χαρά και θα στέκεται άνετα για αλλά 2 χρόνια

 

Και πολύ πιό όμορφο το Note10 plus!

Να τα λέμε και αυτά. Αυτό το camera module του S21 ultra πίσω καθώς και το πόσο στενόμακρο είναι το κινητό δεν χωνεύονται με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ πιό όμορφο το Note10 plus!

Να τα λέμε και αυτά. Αυτό το camera module του S21 ultra πίσω καθώς και το πόσο στενόμακρο είναι το κινητό δεν χωνεύονται με τίποτα.

 

δεν ειναι τοσο στενομακρο , αν τα δεις διπλα (ταχω και τα δυο ) δεν ειναι μεγαλη η διαφορα τους.

ναι το νοτε εχει πισω πιο ωραιο module για την καμερα και το ιριδιζον που εχω τα σπαει σε χρωμα.

βεβαια καμερα και οθονη στο s21 ultra ειναι αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μπορειτε να διευκρινησετε συγκεκριμενα στο πεδιο φωτο-καμερας σε ποιο σημειο ειναι η μερα με την νυχτα σε αποδοση το note10+ με το s21 ultra? Προσωπικα τοσο τρομακτικη διαφορα δεν ειδα, πειτε μου ομως συγκεκριμενα να κανω κ εγω τις αντιστοιχες συγκρισεις με γνωστου μου που τα ειχα κ τα δυο για αρκετη ωρα. Δεν αναφερομαι στο ζουμ, εκει οντως ειναι χαοτικη διαφορα. Σε συνθηκες ημερας ηλιολουστες κ αντιθετα μετα βραδυ αξιζει να πας Δευτερα να το παρεις κ να πεις μετα ναι πηρα κινηταρα κ ας εδωσα 1200 πχ ή θα ψαχνεις τις διαφορές? Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μπορειτε να διευκρινησετε συγκεκριμενα στο πεδιο φωτο-καμερας σε ποιο σημειο ειναι η μερα με την νυχτα σε αποδοση το note10+ με το s21 ultra? Προσωπικα τοσο τρομακτικη διαφορα δεν ειδα, πειτε μου ομως συγκεκριμενα να κανω κ εγω τις αντιστοιχες συγκρισεις με γνωστου μου που τα ειχα κ τα δυο για αρκετη ωρα. Δεν αναφερομαι στο ζουμ, εκει οντως ειναι χαοτικη διαφορα. Σε συνθηκες ημερας ηλιολουστες κ αντιθετα μετα βραδυ αξιζει να πας Δευτερα να το παρεις κ να πεις μετα ναι πηρα κινηταρα κ ας εδωσα 1200 πχ ή θα ψαχνεις τις διαφορές?

 

Όχι φίλε δεν αξίζει ιδιαίτερα αν δώσεις το Note 10 Plus 500€ και βάλεις αλλά 650€ απ την τσέπη σου... Έτσι σίγουρα δεν αξίζει καθόλου πίστεψε με... Τα έχω και θα τα κρατήσω και τα 2 γιατί μπορώ...Αλλα αν δεν μπορούσα θα κρατούσα το Note 10 Plus αλλά 2 χρόνια.

Μικρές οι διαφορές εκτός και αν είσαι φωτογράφος και θέλεις ντε και καλά να τραβάς με το κινητό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως κ εγω αυτο παρατηρησα. Το εχω βολευτει πολυ το 10αρι γιατι χρησιμοποιω κ spen αρκετα λογω δουλειας κ η θηκη η πλαστικη στο 21 ειναι τραγικη αν το θες τo spen συνεχως μαζι. Στις φωτογραφιες κ βιντεο, ειμαι ικανοποιημενος αρκετα, απλα βλεπωντας κ συγκριτικα στο youtube κ διαβαζοντας απ την αλλη το ποσο εκπληκτικα καλη καμερα ειναι, δεν διαπιστωσα τοσο επαναστατικη διαφορα απο κοντα. Σιγουρα εξαιρετικο ζουμ, απο κει κ περα κ το βραδυ μονο το night mode μπορεις να πεις καλυτερο, πιο αμεσο ισως κ στην ληψη? Ισως αν βγει note 21 ultra να το σκεφτομουν ετσι για την ανανεωση

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, μπορειτε να διευκρινησετε συγκεκριμενα στο πεδιο φωτο-καμερας σε ποιο σημειο ειναι η μερα με την νυχτα σε αποδοση το note10+ με το s21 ultra? Προσωπικα τοσο τρομακτικη διαφορα δεν ειδα, πειτε μου ομως συγκεκριμενα να κανω κ εγω τις αντιστοιχες συγκρισεις με γνωστου μου που τα ειχα κ τα δυο για αρκετη ωρα. Δεν αναφερομαι στο ζουμ, εκει οντως ειναι χαοτικη διαφορα. Σε συνθηκες ημερας ηλιολουστες κ αντιθετα μετα βραδυ αξιζει να πας Δευτερα να το παρεις κ να πεις μετα ναι πηρα κινηταρα κ ας εδωσα 1200 πχ ή θα ψαχνεις τις διαφορές?

 

η καμερα του σ21 ειναι πολυ καλή!! και οχι μονο το ζουμ. σε ολα τα επιπεδα ειναι καλυτερη μακραν. macro , night, selfie,

οθονη πολυ smoothλογω 120.

αλλα αν δεν βγαζεις τοσες φωτο και δεν εχεις και το μικροβιο καθε λιγο να αλλαζεις και το κινητο, δεν εχεις θεμα μενεις με το νοτε.

εγω το αλλαξα το νοτε διοτι ειμαι φαν της φωτο, το νοτε το εδωσα στην γυναικα μου διοτι της αρεσε απο την πρωτη μερα που το πηρα (ειχα το ιριδιζον) και επειδη ηταν με s8 ειπα να της το δωσω να αναβαθμιστει. θα το κρατησει σιγουρα 4 χρονακια διοτι το κινητο ειναι σουπερ μην λεμε τωρα μαμακιες εχει 12 giga ram 256 εσω μνημη περνει και sd. ευχαριστηθηκε χθες που της το εδωσα οθονη. βλεπει τα παντα. και βεβαια δεν θα επερνα το σ21 αν δεν ειχε και το πενακι.

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε ειναι εξαιρετικο. Απλα για την καμερα,σιγουρα θα ειναι ανωτερο, αλλα ως προς την καθημερινοτητα ή σε ενα ταξιδι διακοπων πχ δεν πιστευω θα σε κρεμασει το 10αρι, λεπτομεριες macro κτλ συμφωνω αλλα ειναι πιο εξειδικευμενες λειτουργιες. Στο night mode που πχ αργουν τα κινητα να αποθηκευσουν κ το κρατας σταθερα 2-3 δευτερολεπτα, το εχουν συντομευσει?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε ειναι εξαιρετικο. Απλα για την καμερα,σιγουρα θα ειναι ανωτερο, αλλα ως προς την καθημερινοτητα ή σε ενα ταξιδι διακοπων πχ δεν πιστευω θα σε κρεμασει το 10αρι, λεπτομεριες macro κτλ συμφωνω αλλα ειναι πιο εξειδικευμενες λειτουργιες. Στο night mode που πχ αργουν τα κινητα να αποθηκευσουν κ το κρατας σταθερα 2-3 δευτερολεπτα, το εχουν συντομευσει?

ναι μου φανηκε λιγο πιο συντομο. μια βραδυνη που εβγαλα. τρομερη η ατιμη , εγινε η νυχτα μερα.

Link to comment
Share on other sites

ναι μου φανηκε λιγο πιο συντομο. μια βραδυνη που εβγαλα. τρομερη η ατιμη , εγινε η νυχτα μερα.
Σορρυ ρε παιδιά αλλά αυτό δεν το θεωρώ συν.. αλλα μεγάλο μείον δεν έχει καμία αποτύπωση πραγματικότητας. Το έκανε την νύχτα μέρα είναι το χαλάει όλη την φωτογραφία.

:)

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ ρε παιδιά αλλά αυτό δεν το θεωρώ συν.. αλλα μεγάλο μείον δεν έχει καμία αποτύπωση πραγματικότητας. Το έκανε την νύχτα μέρα είναι το χαλάει όλη την φωτογραφία.

:)

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω να το λες σοβαρά αυτο ε;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

note 10 plus

auto

50914715243_f78cfd45cf_c.jpg20210206_190356 by george aravantinos, on Flickr

 

night mode

50915528912_eca5f1bcd2_c.jpg20210206_190406 by george aravantinos, on Flickr

 

s21 ultra . Εχει ερθει ενημερωση φεβρουαριου που βελτιωνει την καμερα αλλα εγω δεν την εχω παρει ακομη . Ειμαι με το αρχικο λογισμικο.

 

auto

 

50914713958_1dae4d6069_c.jpg20210206_190718 by george aravantinos, on Flickr

 

night mode

 

50914712738_4600fd3e97_c.jpg20210206_190726 by george aravantinos, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να αποτυπώνεται σωστά από που βλέπει το μάτι. Όχι να τραβάς φωτογραφία να την κοιτάς και να μην έχει καμία σχέση με αυτό που βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

auto και night mode . δεν ξερω αν το τηλεφωνο λογω νυχτας επελεξε κατι αλλα. και τις δυο foto σε note kai s21 εβγαλα φωτο κατευθειαν.και μετά απο τις ¨αλλες¨ ρυθμισεις διαλεξα την "νυχτα"

στο νοτε ειναι στη ρυθμιση 3:4 η φωτο. και στο σ21 ειναι στα 108mp σε 3:4

Link to comment
Share on other sites

auto και night mode . δεν ξερω αν το τηλεφωνο λογω νυχτας επελεξε κατι αλλα. και τις δυο foto σε note kai s21 εβγαλα φωτο κατευθειαν.και μετά απο τις ¨αλλες¨ ρυθμισεις διαλεξα την "νυχτα"

στο νοτε ειναι στη ρυθμιση 3:4 η φωτο. και στο σ21 ειναι στα 108mp σε 3:4

 

Θα πρέπει να προσέξεις το εξής στο s21 δεν θα πρέπει να έχεις επιλέξει 108 3:4 αλλά το σκέτο 3:4 το οποίο τραβάει με τελικό αποτέλεσμα 12 Megapixel και αυτό όπως λέει η εταιρεία και όλοι που έχουν κάνει τις δοκιμές είναι το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που μπορεί να σου δώσει η κάμερα παρόλα αυτά σου δίνει και τη δυνατότητα να τραβάς με τον φακό των 108 megapixel Χωρίς όμως εκεί να γίνεται η επεξεργασία που αναλαμβάνει το software της Samsung

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να προσέξεις το εξής στο s21 δεν θα πρέπει να έχεις επιλέξει 108 3:4 αλλά το σκέτο 3:4 το οποίο τραβάει με τελικό αποτέλεσμα 12 Megapixel και αυτό όπως λέει η εταιρεία και όλοι που έχουν κάνει τις δοκιμές είναι το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που μπορεί να σου δώσει η κάμερα παρόλα αυτά σου δίνει και τη δυνατότητα να τραβάς με τον φακό των 108 megapixel Χωρίς όμως εκεί να γίνεται η επεξεργασία που αναλαμβάνει το software της Samsung

 

Οκ σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Στο παρελθόν όταν είχα συνδεμένο ένα στικακι usb, μου είχε την επιλογη στην μπάρα ειδοποιήσεων να πατήσω για να το αφαιρεσω.Τωρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αναγκάζομαι να το βγάζω έτσι και μου βγάζει ειδοποίηση κάθε φορά να κανω επαννεκινηση.Αυτο πως διορθωνεται;Να επισημάνω ότι το usb έχω τικαρει την επιλογή μεταφορά αρχειων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Στο παρελθόν όταν είχα συνδεμένο ένα στικακι usb, μου είχε την επιλογη στην μπάρα ειδοποιήσεων να πατήσω για να το αφαιρεσω.Τωρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αναγκάζομαι να το βγάζω έτσι και μου βγάζει ειδοποίηση κάθε φορά να κανω επαννεκινηση.Αυτο πως διορθωνεται;Να επισημάνω ότι το usb έχω τικαρει την επιλογή μεταφορά αρχειων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην ειδοποίηση που φαίνεται στην μπάρα ειδοποιήσεων, θα το κατεβάσεις λιγο ακόμα κατω και σου δείχνει το "αποσύνδεση"

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.Στο παρελθόν όταν είχα συνδεμένο ένα στικακι usb, μου είχε την επιλογη στην μπάρα ειδοποιήσεων να πατήσω για να το αφαιρεσω.Τωρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και αναγκάζομαι να το βγάζω έτσι και μου βγάζει ειδοποίηση κάθε φορά να κανω επαννεκινηση.Αυτο πως διορθωνεται;Να επισημάνω ότι το usb έχω τικαρει την επιλογή μεταφορά αρχειων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να ενεργοποίησης το μενού "επιλογές για προγραματιστη" αν δεν ξέρεις πως ψάξε στο Google είναι η ίδια διαδικασία σε όλα τα Android και μέσα σε αυτό το μενού θα βρεις την επιλογή "προεπιλεγνενη διαμόρφωση Usb" και θα επιλέξεις μεταφορά αρχείων και μετά δοκιμάζεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Εχω το NOTE 10+ και πηρα την εκδοση 11, Δυστηχως παρατηρησα οτι η φωτογραφικη μηχανη ειναι πλεον πολυ χαλια.

Τα χρωματα ειναι παστελ και δεν εχει τοσο ευκρινεια, ειδα μεσα μηπως πειραχθηκαν οι ρυθμισεις αλλα ειναι οπως τις ειχα, δηλαδη ολα τερμα.

Αφου βγαλω την φωτο παω να την δω και εκει παλι χαλια ιδιως εαν προσπαθησω να κανω zoom, με το πρωτο τσιμπημα zoom γινεται χαλια.

Εχω παραλληλα και το A7 του 2018 και δοκιμασα να βγαλω ακριβος το ιδιο πλανο και οπως ειδα οντως το ΝΟΤΕ ειναι χαλια, το Α7 ηταν μακραν τελειο σε χρωμα ευκρινεια ακομη και οταν παω να δω τη φωτο και κανω zoom ειναι μεγαλη η διαφορα!

Σας ετυχε και σε εσας? Σε μερικα forum (ξενα) το εχουνε πει οτι υπαρχει θεμα!

Edited by LDimitris74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

Εχω το NOTE 10+ και πηρα την εκδοση 11, Δυστηχως παρατηρησα οτι η φωτογραφικη μηχανη ειναι πλεον πολυ χαλια.

Τα χρωματα ειναι παστελ και δεν εχει τοσο ευκρινεια, ειδα μεσα μηπως πειραχθηκαν οι ρυθμισεις αλλα ειναι οπως τις ειχα, δηλαδη ολα τερμα.

Αφου βγαλω την φωτο παω να την δω και εκει παλι χαλια ιδιως εαν προσπαθησω να κανω zoom, με το πρωτο τσιμπημα zoom γινεται χαλια.

Εχω παραλληλα και το A7 του 2018 και δοκιμασα να βγαλω ακριβος το ιδιο πλανο και οπως ειδα οντως το ΝΟΤΕ ειναι χαλια, το Α7 ηταν μακραν τελειο σε χρωμα ευκρινεια ακομη και οταν παω να δω τη φωτο και κανω zoom ειναι μεγαλη η διαφορα!

Σας ετυχε και σε εσας? εαν ναι ξερουμς εαν θα βγει patch? :(

Φίλε μου σήμερα έκανα ένα εκτεταμένο συγκριτικό με το S21 ULTRA που έχω μαζί με το Note 10 Plus το οποίο και έχω αναβαθμίσει στην 11... Το αποτέλεσμα σε εξωτερικό χώρο με ήλιο ήταν εξαιρετικό και για τις 2 συσκευές κοντά στην τελειότητα.

Σε εσωτερικό χώρο με ή χωρίς καθόλου φωτισμό οι 2 συσκευές ήταν πολύ κοντά με καλύτερο αποτέλεσμα στο S21 ultra ιδιαίτερα στις φώτο με night mode χωρίς αυτό να σημαινει ότι το Note 10 Plus δεν ήταν εξαιρετικές...

Γενικός από τις δοκιμές που έκανα δεν είδα καθόλου αυτό που αναφέρεις και μάλιστα πιο πίσω το αναφέρει και άλλο ένα παιδί από το φόρουμ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...