Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Πρώτη φορά με note και το μαθαίνω ακόμα. Το πενάκι δεν γράφει σε κάποιο σημειο της οθόνης. Έκανα το τεστ με τα τετράγωνα και 4 από αυτά δεν γίνονται μπλε. Στο αντίστοιχο τεστ με το δάχτυλο γίνονται όλα μπλε κανονικά . Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

 

Έχεις μήπως θήκη με μαγνήτη;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις απλά την μπάρα με τις συντομεύσεις και από κει απενεργοποιείς την ollways on display...

Αυτό που ουσιαστικά είπα είναι ότι η AOD θα πρέπει να είναι απενεργοποιημενη και να την ενεργοποιεί η εφαρμογή aodnotify

Μπερδευτηκα γιατι μετα τις ρυθμισεις της εφαρμογής γραφεις: << Για να το τελειοποιησεις μπαίνεις στις ρυθμίσεις της AOD του βασικού μενού του τηλεφώνου ενεργοποιείς την AOD βάζεις να μην κλείνει ποτε, ρυθμίζεις πως να εμφανίζεται και με ποια φωτεινότητα, κλείνεις την AOD κάνεις καλού κακού και μια επανακινηση και είσαι έτοιμος.>>

Εκει που λες οτι ξανα ενεργοποιούμε την AOD να μην κλεινει ποτέ...:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Πρώτη φορά με note και το μαθαίνω ακόμα. Το πενάκι δεν γράφει σε κάποιο σημειο της οθόνης. Έκανα το τεστ με τα τετράγωνα και 4 από αυτά δεν γίνονται μπλε. Στο αντίστοιχο τεστ με το δάχτυλο γίνονται όλα μπλε κανονικά . Κάθε βοήθεια δεκτή.

Βγάλε την θήκη και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Προσπαθώ να βάλω δακτυλικο αποτυπωμα για να ξεκλειδώνει η οθονη και δε μου βλέπει ο αισθητήρες το-τα δακτυλα.

Μου λειε πιέστε περισσότερο. Πιέζω αλλα μάταια... εχω τζαμακι αλλα δε λέει κάτι γιατί μέχρι χτες το δουλεύωα το αποτυπωμα κανονικά.

Απλά πήγα να το ξανά ορίσω λίγο καλυτερα.

 

Σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε βοηθήστε με

 

Καλη συνέχεια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Προσπαθώ να βάλω δακτυλικο αποτυπωμα για να ξεκλειδώνει η οθονη και δε μου βλέπει ο αισθητήρες το-τα δακτυλα.

Μου λειε πιέστε περισσότερο. Πιέζω αλλα μάταια... εχω τζαμακι αλλα δε λέει κάτι γιατί μέχρι χτες το δουλεύωα το αποτυπωμα κανονικά.

Απλά πήγα να το ξανά ορίσω λίγο καλυτερα.

 

Σας παρακαλώ πολύ αν μπορείτε βοηθήστε με

 

Καλη συνέχεια σε ολους

Κατά 99,9% φταίει το τζαμάκι. Βγάλε το και ξανά προσπάθησε.

Είναι διαφορετικό το να το ξανά ορίζεις, είχαν και άλλοι το ίδιο φαινόμενο - πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Έκανα factory reset και επανήλθε. Τέλος καλό όλα καλά. Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για την βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάω στο ios για πρώτη φορά....

Από το galaxy S2 ήμουν μόνιμα σε Android.

S2 s3 s4 note3 note4 s6 s7 edge s9 edge note10+ και τώρα πάω σε 12 Pro max

Το note 10+το κρατώ , γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποία εφαρμογή να κατεβάσω για να κατεβάζω τραγούδια απο το YouTube αλλα αν γίνεται να φαίνονται και τα εικονίδια; σαν wallpaper ας πουμε του τραγουδιού
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποία εφαρμογή να κατεβάσω για να κατεβάζω τραγούδια απο το YouTube αλλα αν γίνεται να φαίνονται και τα εικονίδια; σαν wallpaper ας πουμε του τραγουδιού

 

Εγω δουλεύω το videoder και κάνει και αυτό που θέλεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ποια εφαρμογή προτείνετε για μπλοκάρισμα των διαφημίσεων στον chrome browser που δουλεύω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλεύω το videoder και κάνει και αυτό που θέλεις

 

Απο που την κατεβάζεις φίλε μου την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Απο που την κατεβάζεις φίλε μου την εφαρμογή?

 

apkmirror

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Videoder

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και Χρόνια Πολλά! Βρε παιδιά εσας δουλευει κανονικα η αναγνώριση προσώπου; Εγω που το ενεργοποιησα σημερα για να μην βαζω κωδικο στο ανοιγμα της συσκευής, αλλά τίποτα....το κορόιδο εκανε. Το καταργησα, το ξανα εβαλα τίποτα....Μυστηρια πραματα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και Χρόνια Πολλά! Βρε παιδιά εσας δουλευει κανονικα η αναγνώριση προσώπου; Εγω που το ενεργοποιησα σημερα για να μην βαζω κωδικο στο ανοιγμα της συσκευής, αλλά τίποτα....το κορόιδο εκανε. Το καταργησα, το ξανα εβαλα τίποτα....Μυστηρια πραματα.

 

κανονικά και με τον νόμο... μήπως έχεις βάλει καμιά ζελατίνα "περίεργη" στην οθόνη ή είναι "βρώμικη" η μπροστινή κάμερα; Για δες με selfie... Ακολούθησες κανονικά την διαδικασία καταγραφής;

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

κανονικά και με τον νόμο... μήπως έχεις βάλει καμιά ζελατίνα "περίεργη" στην οθόνη ή είναι "βρώμικη" η μπροστινή κάμερα; Για δες με selfie... Ακολούθησες κανονικά την διαδικασία καταγραφής;

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές

Έχω τη ζελατίνα τής μάνας του.Ειναι καθαρό.Η διαδικασία ποια είναι;Πηγα στις ρυθμίσεις και έβαλα το πρόσωπο μου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του συμφουρμίτη miltos74 έλυσα δυο βασικά θεματα που ειχα. Το ενα με την αναγνώριση προσώπου που ήθελε μία ενεργοποίηση και το άλλο και πιο βασικο, δουλέψαν οι ειδοποιήσεις του Facbook. Eυχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του συμφουρμίτη miltos74 έλυσα δυο βασικά θεματα που ειχα. Το ενα με την αναγνώριση προσώπου που ήθελε μία ενεργοποίηση και το άλλο και πιο βασικο, δουλέψαν οι ειδοποιήσεις του Facbook. Eυχαριστω.

 

Να σαι καλά φίλε μου. Γιαυτο υπάρχει το φόρουμ εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον.

Καλές γιορτές σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του συμφουρμίτη miltos74 έλυσα δυο βασικά θεματα που ειχα. Το ενα με την αναγνώριση προσώπου που ήθελε μία ενεργοποίηση και το άλλο και πιο βασικο, δουλέψαν οι ειδοποιήσεις του Facbook. Eυχαριστω.
Μπράβο! γι αυτό υπάρχουν και τα forum. Μπορείς να γράψεις αναλυτικά τις λύσεις για κάποιους που μπορεί στο μέλλον να αντιμετωπίσουν τα ίδια θέματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! γι αυτό υπάρχουν και τα forum. Μπορείς να γράψεις αναλυτικά τις λύσεις για κάποιους που μπορεί στο μέλλον να αντιμετωπίσουν τα ίδια θέματα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Ναι εχεις δικαιο παράλειψή μου να πω τις λύσεις που μου έδωσε ο miltos74: Για το πρόβλημα της αναγνώρισης προσώπου που δεν άνοιγε η οθόνη, πρωτα ταυτοποίησα το προσωπό μου και μετα πήγα ρυθμίσεις - συνθέτες ρυθμίσεις - κινήσεις και χειρονομίες και ενεργοποίησα το σήκωμα για αφύπνιση. Για το πρόβλημα των ειδοποιήσεων sto facebook πήγα ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - εμφάνιση όλων - προσφατα (πανω πανω) - επέλεξα Ολα και εκει όσες ειναι ενεργοποιημένες ειναι στο μπλέ. Βρηκα το facebook kai το ενεργοποίησα και αυτό.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.Μιας που μιλαμε για facebook μηπως εχετε καμια ιδέα γιατι δεν μου ερχεται η νυχτερινή λειτουργία στις ρυθμίσεις? Απο τοτε που την πηραν οι περισσότεροι εχουν γινει 2 αναβαθμίσεις στην εφαρμογή του facebook και σε μενα ακόμη τίποτα. Η νυχτερινή λειτουργία απουσιαζει.
Link to comment
Share on other sites

Απο καμία φορά όταν συρω για να αλλάξω την γλώσσα απο το πληκτρολόγιο σαν να κολλάει και μου εμφανίζει την αρχική εικόνα για λίγο, το κάνει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Απο καμία φορά όταν συρω για να αλλάξω την γλώσσα απο το πληκτρολόγιο σαν να κολλάει και μου εμφανίζει την αρχική εικόνα για λίγο, το κάνει και σε άλλους?

Στο δικό μου δεν παρατήρησα κάτι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...