Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

Καμια λύση βρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

 

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

 

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

 

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

 

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

 

 

Καμια λύση βρε παιδια;

Μπες στο wear και απενεργοποίησε το "απρόσκοπτη σύνδεση ακουστικών" .

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη το σκέφτεσαι, θα σε καλύψη 100% και περισσότερο από δυο χρόνια, για αυτά που το θες και ακόμα περισσοτερο.

Εκλεισα αυτη τη συσκευη, μόλις τριών μηνών, σε υπερ άριστη κατάσταση. Ποτέ ξανα σε iPhone! Δε μου ταιριάζει. Μία φορά την πάτησα.Μακριά...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερώτηση στους κατεχοντες ...

Έχω συνδεδεμένα σε note 10 plus ένα huawei gt2 και τα buds+.

Το ρολόι μόνιμα συνδεδεμένο. Τα ακουστικά στη θήκη τους. Ανοίγω τη θήκη κάνουν σύνδεση και μιλάω κανονικά με ακουστικά.

Τελειώνω την κλήση βάζω τα ακουστικά στη θήκη και όταν ξαναγίνει κλήση η ξανακάνω κλήση το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα με τα ακουστικά ας τα βγάζω από τη θήκη. Πρεπει να επιλέξω στη κλήση στο κινητό bluetooth να μου βγαλει επιλογές ακουστικά η ρολόι και να πατήσω ακουστικά.

 

Δηλαδή οδηγώντας εισαι ήδη νεκρός.

 

Καμια λύση βρε παιδια;

Το πρόβλημα μαλλον στο δημιουργεί το ρολοι. Αποσυνδεσε το και θα δεις οτι τα ακουστικα θα λειτουργήσουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει. Χωρις ρολόι δουλεύουν μια χαρά.

Το θέμα είναι ότι είναι άχρηστο το ρολόι χωρίς σύνδεση με το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Σκέφτομαι από το iPhone 11 που έχω τώρα αλλα δεν παλεύεται αυτο το iOS....να γυρίσω σε android.Πρώτη επιλογή μου ήταν το p40 pro αλλα με αυτα που διαβάζω με τα ggole apps κτλ το ξεχνάω. Δευτερη επιλογη στο NOTE 10+.Ξεχασα να αναφέρω οτι επειδη η δουλειά μου ειναι δημοσιογραφικής φύσεως χρειάζομαι απαραίτητα και ενα app. για καταγραφη κλήσεων, όπως και πολύ καλή κάμερα. Θελω να μου πειτε εσεις σαν χρήστες της εν λόγω συσκευής, εαν αξίζει η αγορά του σήμερα για αυτα που ανέφερα ότι πρωτίστως με ενδιαφέρουν η να κοιτάξω και για κατι πιο προσφατο. Θα μου κρατήσει κανα 2 χρόνια ακόμα; Ευχαριστω.

Φίλε πρόσεχε γιατί εγγραφή κλήσεων δεν υποστηρίζεται με κανένα τρόπο !!! Ούτε από πληρωμή εφαρμογή αντίθετα με το π40 που την έχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ισχύει. Χωρις ρολόι δουλεύουν μια χαρά.

Το θέμα είναι ότι είναι άχρηστο το ρολόι χωρίς σύνδεση με το τηλεφωνο.

Φίλε σορρυ αλλά σε iPhone 11 Pro και Note 10 + τ ρολόι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα Στ handsfree plantronics e500 !!! Τα ακουστικά είναι λίγο σάπια μάλλον !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρόσεχε γιατί εγγραφή κλήσεων δεν υποστηρίζεται με κανένα τρόπο !!! Ούτε από πληρωμή εφαρμογή αντίθετα με το π40 που την έχει

Tώρα φιλε μου το εκλεισα και μου ερχεται από Δευτερα... Απ οσο ειχα ψαξει υπαρχουν εφαρμογες...τωρα τι να πω στη πραξη θα δω οταν το παρω.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή κλήσεων κάνεις κανονικά με την εφαρμογή acr cube.Το έχουμε γράψει άπειρες φορές.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

@manan69t...να το χαρείς!

Απλά να σημειώσω ότι ο μεγάλος ντόρος με το "σαπάκι" που αναφέρεις έχει γίνει με τον τωρινό επεξεργαστή της σειράς s20 N20 κι όχι τόσο με αυτόν που φοράει η σειρά s10, note 10.

Note πήρες σιγά μην δεν το υποστήριζε άριστα η Σάμμυ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και εφαρμογή με touch button στην οθόνη να απενεργοποιεί την οθόνη και να ανοίγει μετά κανονικά με δακτυλικό αποτύπωμα χωρίς να ζητάει pin ή μοτίβο..

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω και είσαι έτοιμος για κλείδωμα οθόνης με 1 click χωρίς να μπλέκετε με το δακτυλικό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή κλήσεων κάνεις κανονικά με την εφαρμογή acr cube.Το έχουμε γράψει άπειρες φορές.

 

Είχα το acr το κανονικό και δεν έγραφε με τίποτα το έγραφε και η ίδια η εταιρεία !

Link to comment
Share on other sites

Είχα το acr το κανονικό και δεν έγραφε με τίποτα το έγραφε και η ίδια η εταιρεία !

Καλημέρα.Εαν θέλει κάποιος φίλος ας μας γράψει ποια εφαρμογή δουλέυει κανονικα με πληρωμή. Εαν την εχει στη συσκευή και τη δουλεύει. Δε μπορει να μην υπάρχει κάποια...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι αυτή και δουλεύει σε όλους με αντροιντ 10 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Από χθές κάτοχος τού note 10plus πού άντικατέστησε τό s10lite...αυτά πού γράφονται γιά τόν έπεξεργαστή exynos έχουν μία βάση γιά τήν ύπεροχή τού sd στά έπί μέρους γιά μερικές λειτουργίες άλλά ό έπεξεργαστής τού note 10 plus ειναι καλύτερος έστω καί όριακά παντού έκτος από τήν διάρκεια ζωής τής μπαταρίας...2% μόνο

καί γιά τού λόγου τό άληθές δείτε τήν ίστοσελίδα πού παραπέμπεται στό τέλος... Θά ήθελα νά μού προτείνεται μιά ποιοτική θήκη.

Είναι έργαλείο τό κινητό άλλά καί τό s10lite είναι πολύ καλό αλλά μιά κλάση πίσω σέ όλα άλλωστε και ή τιμή του είναι χαμηλότερη.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-9825-vs-qualcomm-snapdragon-855

Edited by steely
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι αυτή και δουλεύει σε όλους με αντροιντ 10 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Ευχαριστω να σαι καλα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή double tap to sleep που να δουλεύει σωστά με το δακτυλικο αποτύπωμά?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Tώρα φιλε μου το εκλεισα και μου ερχεται από Δευτερα... Απ οσο ειχα ψαξει υπαρχουν εφαρμογες...τωρα τι να πω στη πραξη θα δω οταν το παρω.:(
Υπάρχει και στην ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.

Δουλεύει άψογα στο νοτελι.

Εγγραφή κλήσεων κάνεις κανονικά με την εφαρμογή acr cube.Το έχουμε γράψει άπειρες φορές.
Πολύ σωστά!!

Χρειάστηκε να το πάρω να το δοκιμάσω να δω ότι όντως δουλεύει γιατί κανένας δεν απαντούσε ούτε σε εμένα υπεύθυνα σε αυτό το ερώτημά μου πριν το πάρω.

@manan69t...να το χαρείς!

Απλά να σημειώσω ότι ο μεγάλος ντόρος με το "σαπάκι" που αναφέρεις έχει γίνει με τον τωρινό επεξεργαστή της σειράς s20 N20 κι όχι τόσο με αυτόν που φοράει η σειρά s10, note 10.

Note πήρες σιγά μην δεν το υποστήριζε άριστα η Σάμμυ.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Δεν μπορώ να το χαρώ γιατί δεν βρίσκω θήκη προς το παρόν ακόμη περιμένω δύο αλλά τίποτα με κοροϊδεύουν.

Και το έχω σπίτι με μία φόρτιση είναι τόσες μέρες γιατί γλιστράει κλασικά όπως όλα τα high end κινητά..

Εδω και είσαι έτοιμος για κλείδωμα οθόνης με 1 click χωρίς να μπλέκετε με το δακτυλικό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

Ναι κι αυτή δουλεύει άψογα όντως

Κι η άλλη που έχω στο κύκλο αυτή χρησιμοποιούσα χρόνια από τότε που τα έκανε δύσκολα η google γιατί παλιά είχα το παλιό απλό screen off andock

Η εφαρμογή είναι αυτή και δουλεύει σε όλους με αντροιντ 10 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder
Πολύ σωστά!!!591c76d5c3f5cb00a2793a699cf65c19.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το Android 11 και το One UI 3.0 έρχονται στις συσκευές της Samsung ξεκινώντας από τον μήνα Δεκέμβριο που ήδη διανύουμε. Η Samsung Γερμανίας έκανε γνωστό το πρόγραμμα αναβάθμισης για τις πιο δημοφιλείς συσκευές της εταιρίας και είναι ίσως ασφαλές να υποθέσουμε πως τα χρονικά πλαίσια που ανακοίνωσε δεν θα παρεκκλίνουν πολύ και για τις υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης.

 

Galaxy Note 10 (Plus) - Ιανουάριος

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στην ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.

Δουλεύει άψογα στο νοτελι.Πολύ σωστά!!

Χρειάστηκε να το πάρω να το δοκιμάσω να δω ότι όντως δουλεύει γιατί κανένας δεν απαντούσε ούτε σε εμένα υπεύθυνα σε αυτό το ερώτημά μου πριν το πάρω.Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

591c76d5c3f5cb00a2793a699cf65c19.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Manan69t να υποθέσω ότι δουλεύεις με stock launcher ; Αλλιως με nova δεν θες άλλη εφαρμογή για το double tap.

Link to comment
Share on other sites

Manan69t να υποθέσω ότι δουλεύεις με stock launcher ; Αλλιως με nova δεν θες άλλη εφαρμογή για το double tap.
Ναι με το στοκ είμαι αλλά πέρασα και τον nova, τον οποίο τον έχω απ'το 11-12 δε θυμάμαι πότε είχε βγει στις συσκευές μου και πάντα αυτόν χρησιμοποιώ.

Το ξέρω ότι δε θες άλλη εφαρμογή γι'αυτό ήδη του έχω δώσει permission και στο note να τον έχω έτοιμο.

Ο nova έχει απίστευτη παραμετροποίηση, είναι ο κορυφαίος launcher αλλά είναι λίγο κάπως ξερός και όχι τόσο smooth και με ωραίο ui όπως ο στοκ.

Η φωτό μου είναι απ'το Mi9 που έχω παράλληλα

7ff489cd986f2c93fff76b6b1d96529f.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Manan για double tap κλείσιμο οθόνης,ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ double tap αν και αυτό το κάνει ο nova prime χωρίς έξτρα εφαρμογή.

στα Xiaomi κινητά έχει native soft button που κλείνει την οθόνη και συνεργάζεται με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Δεν χρειάζεται δηλαδή 3rd part εφαρμογή.

Στο nova βάζω μια απλή third-part εφαρμογή όπως το screen off and lock..

Εδώ στο νοτε έχω 2 οι οποίες συνεργάζονται και τις αναφέρω στο screenshot που έχω ανεβάσει πριν κάνα δυο πόστ που τους έχω δώσει και δικαιώματα διαχειριστή..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο νέο one ui 3.0 θα δώσει και double tap to sleep η samsung.

 

Για την ενεργοποίηση της οθόνης έχει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...