Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα,

Σήμερα το πρωί τυχαία διάβασα ένα άρθρο για το δακτυλικό αποτύπωμα του Νοτε 10 , για πιο λόγο έχει αρκετές αστοχίες όταν πάμε να ενεργοποιήσουμε την οθόνη και σχεδόν ποτέ όταν το κάνουμε χρήση για διάφορα app , όπως τραπεζών κ.α. Μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί σε μένα τουλάχιστον έτσι είναι, στα app 99% - 100% επιτυχία και στην ενεργοποίηση οθόνης 95% το πολύ και πιο κάτω.

Ο λόγος λέει είναι πως το έψαξαν και βρήκαν οτι μπαίνει , να το πω απλά , σε batery save mode, εξοικονόμηση μπαταρίας και δίνει τον οδηγό για απενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας. Το έκανα , είναι πάρα πολύ απλό για να γίνει και το αποτέλεσμα είναι θεαματικό. Η επιτυχία είναι 99% για να μη πω 100% και με λιγότερη πίεση στον αισθητήρα.

Παραθέτω τις οδηγίες, γιατί το screen shot, δε μπορώ-δε βρίσκω το πως να το ανεβάσω.

1. Κατεβάστε το quick panel και πατήστε το γρανάζι για να μπείτε στις ρυθμίσεις.

2. Στην αναζήτηση ρυθμίσεων γράψτε << Βελτιστοποίηση μπαταρίας >>

3. Έχετε μπει πλέον στην ειδική πρόσβαση κι επιλέγετε << Βελτιστοποίηση μπαταρίας >>.

4. Επιλέξτε εμφάνιση όλων και στην αναζήτηση γράψτε : com.samsung.android.biometric

5. Σύρετε το διακόπτη αριστερά ώστε να είναι off, δηλαδή να μη κάνει βελτιστοποίηση.

Αυτό ήταν!!!

 

Το εκανα ,οντως φιλε μου ειναι αυτο που πρεπει!! Παει σφαιρα πλεον !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για το αποτύπωμα! Στο 10+ δικο μου και 10 απλό της συζύγου! Γλίτωσα επιτέλους τη μουρμούρα της, ότι χάλια η Samsung και τέτοια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βρω κάπου την εργοστασιακή μεμβρανη?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι Αθήνα και είναι ανοιχτή η smartek στο Χαϊδάρι πας εκεί και στην τοποθετούν με μηχάνημα τέλεια στα 10€ περίπου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα notε κυριολεκτικα αθικτο,το παλικαρι μου εγγυηθηκε φοραει προστασια οθονης,πιθανοτατα την εργοστασιακη,δεν ρωτησα. Απλα δεν βλεπω ουτε την παραμικρη ενδειξη ειτε περιμετρικα ειτε κατι στην επιφανεια,παιζει να ειναι τοσο αψογα τοποθετημενη? Του ειπα να αγορασω μια πχ δεν τρεχει τπτ, κ μου λεει ουτε να την πειραξω

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρώ ενα bug με το τελευταίο update, αν σε διάρκεια κλήσης σβήσεις την οθόνη δεν ξεκλειδώνει η οθόνη με το δαχτυλικο αν δεν αναψεις την οθόνη, μόνο αν ενεργοποιηθεί ανάβει... δείτε το λίγο και εσείς και να μου πειτε

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα και είναι ανοιχτή η smartek στο Χαϊδάρι πας εκεί και στην τοποθετούν με μηχάνημα τέλεια στα 10€ περίπου
Ευχαριστώ πολυ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει λάβει κανείς? Έχουμε changelog?
Εμένα το έκανε πάλι πριν λίγο.. αρα δεν διορθώθηκε.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια κανενα καλο τζαμι η μεμβρανη από Ελλαδα καμια ιδεα?

Μεμβράνη στην smartec ίδια με την εργοστασιακή ή αλλιως οταν με το καλό ανοίξουν τα Media Markt πας και βάζεις την zaggs αντικρουστικη (αν και η χρήση του s-pen με τις μεμβράνες υγρής τοποθέτησης δεν ενδείκνυται)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω για τα media απλα ελεγα μηπως υπηρχε κατι άλλο να το παραγγειλω.

Σε ευχαριστω

 

Αντίστοιχο προϊόν με την zagg που πωλείται στα media,

Είναι η spigen neo flex.

https://www.skroutz.gr/s/19779911/Spigen-2-x-Neo-Flex-HD-Screen-Protector-Galaxy-Note-10.html?from=catspan

 

Μετά την εργοστασιακή αυτή θα προτιμούσα.

Όπως έχω κάνει και στο παρελθόν σε προηγούμενα note 10 plus που είχα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το δακτυλικο..... Μαύρα χάλια, μου θύμισε έντονα το Νοκια 9.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το δακτυλικο..... Μαύρα χάλια, μου θύμισε έντονα το Νοκια 9.

 

Τι εννοείς φίλε μου... Το δακτυλικό μετά την τελευταία αναβάθμιση και το πέρασμα - στήσιμο λειτουργεί τέλεια...

Κοίταξε τις τελευταίες 2,3 σελίδες και θα βρεις οδηγίες σωστού περάσματος οπως και το πως θα παραβλέψεις την βελτιστοποίηση μπαταρίας του δακτυλικου αποτύπωματος

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου... Το δακτυλικό μετά την τελευταία αναβάθμιση και το πέρασμα - στήσιμο λειτουργεί τέλεια...

Κοίταξε τις τελευταίες 2,3 σελίδες και θα βρεις οδηγίες σωστού περάσματος οπως και το πως θα παραβλέψεις την βελτιστοποίηση μπαταρίας του δακτυλικου αποτύπωματος

Το έχω δύο ημέρες και είναι το μόνο αρνητικό που εντόπισα.

Θα δω τις οδηγίες, σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση γιατί δεν γνώριζα το θέμα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω για τα media απλα ελεγα μηπως υπηρχε κατι άλλο να το παραγγειλω.

Σε ευχαριστω

 

Έχω της ringke Άκη, καλύτερη από τη spigen neo flex και με πατέντα για να μην παίρνει σκόνη κατά την εγκατάσταση...

Την προτείνω ανεπιφύλακτα....

https://www.skroutz.gr/s/19861386/Ringke-Dual-Easy-Screen-Protector-Galaxy-Note-10.html?from=catspan&o=Ringke+note+10+Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχω της ringke Άκη, καλύτερη από τη spigen neo flex και με πατέντα για να μην παίρνει σκόνη κατά την εγκατάσταση...

Την προτείνω ανεπιφύλακτα....

https://www.skroutz.gr/s/19861386/Ringke-Dual-Easy-Screen-Protector-Galaxy-Note-10.html?from=catspan&o=Ringke+note+10+Plus

 

Καλημέρα!

Ναι καλύτερη από την neo flex την έχω δοκιμάσει και αυτήν..

 

Αλλά να πούμε ότι αυτή ξεκολλάει με αρκετές θήκες spigen..

 

Από τις θήκες που είχα μόνο με τις γνήσιες Samsung ήταν εντάξει η ringke.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω της ringke Άκη, καλύτερη από τη spigen neo flex και με πατέντα για να μην παίρνει σκόνη κατά την εγκατάσταση...

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα....

 

https://www.skroutz.gr/s/19861386/Ringke-Dual-Easy-Screen-Protector-Galaxy-Note-10.html?from=catspan&o=Ringke+note+10+Plus

Καλημέρα Βαγγέλη πήρα τελικά τη neo flex για αρχή και βλέπουμε

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να περνάω το Πάσχα χωρίς Note (δεν χάθηκε και ο κόσμος) παρέα με το ταπεινό μου s10 plus

Μιας και αποφάσισα να μην παω στην σειρά S20 και να μείνω με το Note μέχρι τον διάδοχο του εδωσα το 256gb και παράγγειλα το 512gb....

Απο την Δευτέρα έφυγε από την Acs στην Πέτρου Ράλλη και ακόμα δεν έχει φανεί στην Acs Χαϊδαρίου....Δεν το βλέπω να παραλαμβάνω πριν το Πάσχα... Και έλεγα μιας και #menoumespiti να εχω κάτι να ασχολούμαι το 3 ήμερο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ναι καλύτερη από την neo flex την έχω δοκιμάσει και αυτήν..

 

Αλλά να πούμε ότι αυτή ξεκολλάει με αρκετές θήκες spigen..

 

Από τις θήκες που είχα μόνο με τις γνήσιες Samsung ήταν εντάξει η ringke.

 

Σωστος Νικο, ισχυει. Βεβαια, εσχατως χρησιμοποιω μονο αυθεντικες samsung (protective cover, led view cover)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα Βαγγέλη πήρα τελικά τη neo flex για αρχή και βλέπουμε

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ καλη κι η neo flex. Το κακο με τις ζελατινες ειναι οτι γδερνονται για πλακα, αν χρησιμοποιεις τακτικα spen. Οποτε θελουν ανα διμηνο αντικατασταση (αν δε θελεις να βλεπεις χαρακιες παντου).

Ακη αραζεις με νοτε? Εγω εδω μεχρι note 20...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με βλέπω να περνάω το Πάσχα χωρίς Note (δεν χάθηκε και ο κόσμος) παρέα με το ταπεινό μου s10 plus

Μιας και αποφάσισα να μην παω στην σειρά S20 και να μείνω με το Note μέχρι τον διάδοχο του εδωσα το 256gb και παράγγειλα το 512gb....

Απο την Δευτέρα έφυγε από την Acs στην Πέτρου Ράλλη και ακόμα δεν έχει φανεί στην Acs Χαϊδαρίου....Δεν το βλέπω να παραλαμβάνω πριν το Πάσχα... Και έλεγα μιας και #menoumespiti να εχω κάτι να ασχολούμαι το 3 ήμερο

 

Κωστα, ο,τι πακετο εχω παραγγειλει με ACS, Γενικη, κανει απο 7-10 μερες να φτασω στα χερια μου. Ο ογκος που εχουν να διαχειριστουν οι κουριερ ειναι κυριολεκτικα εξωπραγματικος. Ακομα και να σκαναριστει στο καταστημα προορισμού και να επιχειρησεις να πας εκει θα βρεις ουρα 15-20 ατομων.... Οποτε υπομονη!

Σε κερδισε κι εσενα το spen ή απλα η πληθωρικοτητα του note?

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει πολύ για το ultra αλλα ψάχνω και δεν βρίσκω λόγο για τόσα παραπάνω χρήματα.

Είχα καιρό να πάρω note και με εξέπληξε η 2.1 θετικά σε πολλούς τομείς όπως κάμερα κυρίως . Το ultra πάντως παραμένει στο πίσω μέρος του μυαλού μου συνεχώς.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...