Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. αν δεν εχεις σκοπο να βαλεις αλλο τζαμακι αστη τη μεμβρανη,ειναι μια χαρα

2. γνωστο το θεμα με το ηχειο στο NOTE 10 εκτος αν σε ενοχλει πολυ δεν ειναι προβλημα....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γινεται να βαλω official firmware??

Eχω vodafone branded και θελω να βαλω official να φυγουν τα bloatware και το csc της vodafone μιας και παιρνει πιο αργα τις αναβαθμισεις!

Ακομα δεν εχω παρει για παραδειγμα την ενημερωση δεκεμβριου..!

Αν γινεται επισης μεσω εγγυησης σε καταστημα η αλλαγη αυτη θα παω να το κανω!

Οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει..

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το DEX σας λειτουργει κανονικα? Εκανα εγκατασταση κλπ και οταν συνδεω το καλωδιο, η εφαρμογη περιμενει να συνδεθει το κινητο (εν τω μεταξυ τα windows το εντοπιζουν κανονικα) και δεν γινεται τιποτα μεχρι που κρασαρει τελειως το προγραμμα στον υπολογιστη και αναγκαζομαι να βγαλω το καλωδιο.

Εχετε παρομοια εμπειρια?[/QUO

 

Μου το είχε κάνει κι έμενα αυτό και έκανα wipe cache partition και έστρωσε.

 

Eυχαριστω πολυ, αυτο ηταν! Προσπαθουσα να εντοπισω το προβλημα στον υπολογιστη, αλλα ηταν της συσκευης τελικα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φορτίζει ασύρματα άλλες συσκευές (π.χ. το watch ή τα buds); Αν ναι, πώς;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φορτίζει ασύρματα άλλες συσκευές (π.χ. το watch ή τα buds); Αν ναι, πώς;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

κατεβασε την κουρτινα και θα δεις το εικονιδιο wireless power share

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20191202-233004-One-UI-Home.jpg

multiple image

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την κουρτινα και θα δεις το εικονιδιο wireless power share

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20191202-233004-One-UI-Home.jpg

 

multiple image

Ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο της samsung δεν έχει ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση όπως είχε το s8+? Πάω στις ρυθμισεις και λεει ότι δεν υποστηρίζει τα ελληνικά!!!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου τι έκανα εγώ και έλυσα το πρόβλημα...Πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής gmail σου ανοίγει ένα παράθυρο διαλόγου και πατάς πληροφορίες μετά μπαταρία και εκεί πρέπει να σου δείχνει οτι βελτιστοποιησει χρήσης μπαταρίας δεν έχει βελτιστοποποιηθει αν οχι το αλαζεις.

 

Αν και δεν έχω συμβατικά emails που πρέπει να τα διαβάζω αμέσως με ψιλό ενοχλούσε που δεν χτύπαγε και δεν ερχόντουσαν. Με το που έκανα την αλλαγή που είπες μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο της samsung δεν έχει ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση όπως είχε το s8+? Πάω στις ρυθμισεις και λεει ότι δεν υποστηρίζει τα ελληνικά!!!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Κατεβάζεις το SwiftKey που είναι άψογο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο της samsung δεν έχει ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση όπως είχε το s8+? Πάω στις ρυθμισεις και λεει ότι δεν υποστηρίζει τα ελληνικά!!!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Δε χρειαζεται να κατεβασεις αλλο πληκτρολογιο

Πας στις ρυθμισεις-γενικη διαχειρηση-γλωσσα και εισαγωγη-πληκτρολογιο οθονης-διαχειρηση πληκτρολογιων

Απενεργοποιεις τη φωνητικη ειααγωγη Samsung και ενεργοποιεις τη φωνητικη πληκτρολογηση Google

Εισαι ετοιμος

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να κατεβασεις αλλο πληκτρολογιο

 

Πας στις ρυθμισεις-γενικη διαχειρηση-γλωσσα και εισαγωγη-πληκτρολογιο οθονης-διαχειρηση πληκτρολογιων

 

Απενεργοποιεις τη φωνητικη ειααγωγη Samsung και ενεργοποιεις τη φωνητικη πληκτρολογηση Google

 

Εισαι ετοιμος

 

Δεν μου έχει την επιλογή της Google, μόνο της Samsung έχει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει την επιλογή της Google, μόνο της Samsung έχει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Mηπως το εχεις απενεργοποιημένο;

δοκιμασε: ρυθμισεις-γλώσσα και εισαγωγή-πληκτρολόγιθο οθόνης-διαχειριση πληκτρολογίων.

 

κλείσε το φωνητική εισαγωγή samssung και ενεργοποιησε φωνητική πλήκτρολόγηση google

 

edit: sorry δεν προσεξα οτι αναφέρθηκε ο ίδιος τρόπος. ΑΝ δεν το βλεπεις δοκίμασε να εγκαταστήσεις και το google keyboard (gboard)

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση

 

Στο Galaxy store ψάχνω για την εφαρμογή good lock για να ρυθμίσω το notification led στη κάμερα αλλά δε μου βγάζει διαθέσιμη την εφαρμογή.

Δοκίμασα να την κατεβάσω από apkmirror αλλά όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει μήνυμα no network available

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος? Ξέρετε γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμη στο store ? Έχω Rom cosmote

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε έναν από τους 2 τρόπους που περιγράφει το άρθρο

 

https://techposts.org/install-good-lock-2019-on-samsung-one-ui-bypass-network-error-and-country-lock/

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν έχω καταφέρει να φορτίσω μέσω του κινητού το ρολόι το active 2. Μου βγάζει μια ειδοποίηση να το τοποθετήσω και καλά στο κέντρο της πίσω πλευράς αλλά ποτέ δεν φορτίζει. Θέλει όντως αλφάδι και μοιρογνωμόνιο για να κεντράρεις ακριβώς το σημείο της φόρτισης ή παίζει τίποτα άλλο; Θα δοκιμάσω τώρα που το σκέφτομαι και χωρίς τη θήκη μήπως φταίει αυτό...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε έναν από τους 2 τρόπους που περιγράφει το άρθρο

 

https://techposts.org/install-good-lock-2019-on-samsung-one-ui-bypass-network-error-and-country-lock/

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ, job done!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ αλλά δεν έχω καταφέρει να φορτίσω μέσω του κινητού το ρολόι το active 2. Μου βγάζει μια ειδοποίηση να το τοποθετήσω και καλά στο κέντρο της πίσω πλευράς αλλά ποτέ δεν φορτίζει. Θέλει όντως αλφάδι και μοιρογνωμόνιο για να κεντράρεις ακριβώς το σημείο της φόρτισης ή παίζει τίποτα άλλο; Θα δοκιμάσω τώρα που το σκέφτομαι και χωρίς τη θήκη μήπως φταίει αυτό...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Το πιο πιθανό να φταίει η θήκη σου.

Εμένα πάντως στο δικό μου με γνήσια θήκη της Samsung Led clear view cover, το Gear S3 frontier φορτίζει άψογα και δε βγάζω μοιρογνωμόνιο για να κεντράρω τη θέση που το ακουμπώ. Όπως επίσης και το Samsung Note 8 φίλου τις προάλλες του το φόρτισα για λίγο που χρειαζόταν, πάλι με τη θήκη μου <<φορεμένη>>.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να κατεβασεις αλλο πληκτρολογιο

Πας στις ρυθμισεις-γενικη διαχειρηση-γλωσσα και εισαγωγη-πληκτρολογιο οθονης-διαχειρηση πληκτρολογιων

Απενεργοποιεις τη φωνητικη ειααγωγη Samsung και ενεργοποιεις τη φωνητικη πληκτρολογηση Google

Εισαι ετοιμος

Ωπ, ωραίος, το έψαχνα κι εγώ. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι κάτοχος ενός mate 20 pro. Σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε note 10 plus. Μπορεί κάποιος να μου πει τα υπέρ κ τα κατά? Επισης με ενδιαφέρει το κομμάτι της φωτογραφίες /βίντεο. Σας ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ειμαι κάτοχος ενός mate 20 pro. Σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε note 10 plus. Μπορεί κάποιος να μου πει τα υπέρ κ τα κατά? Επισης με ενδιαφέρει το κομμάτι της φωτογραφίες /βίντεο. Σας ευχαριστώ πολύ..

 

Ελαχιστα καλυτερη καμερα του Note 10 plus..!

Αλλα...οταν ζουμαρεις τις φωτο στο Note 10 plus πεφτει πολυ πιξελιασμα!Μate 20 pro σε ζουμαρισμα δεν χανει την αναλυση λογω των 40mp .

Tο μονο που μου λειπει απο την καμερα του Mate 20 pro!Επισης σαν το ΑΙ mode της huawei δεν το χει ειδικα το moon Mode!

Το βιντεο του Νοte 10 plus πολυ ανωτερο σε ολα τα επιπεδα!

Αυτα τα λιγα μπορω να πω για κανα 2μηνο που προλαβα να το χω στην κατοχη μου και το πουλησα αρων αρων μετα το ban

 

Edit..

Επισης βρισκω την μπαταρια του Mate 20 pro καλυτερη απο Note 10 plus!

Ειχα επισης καλυτερη μπαταρια με το Oneplus 7 pro!

Δεν ξερω τι γινεται και εχω χαλια χρονους με το Note 10+!

Με το Mate θυμαμαι εβγαζα χαλαρα 8 ωρες αναμονη παρομοιως και με το Oneplus 7pro ενω με Note 10+ με το ζορι 6 ωρες!

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Κάτοχος του note 10+ πριν από λίγες ώρες.

Μόλις αρχίζω να τ σετάρω...

 

Σας παρακάλω πολύ θέλω αρχικά βοήθεια στο παρακάτω θέμα.

Έχω το Samsung j6 για τις εξωτερικούς χώρους... και θέλω να περάσω όλα τα δεδομένα στο note.

Ξέρω ήδη πως με το smart swich θα μεταφερθούν οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές στο note.

Το θέμα μου είναι μετά επειδή θα χρησιμοποιώ και τις δύο συσκευές έχοντας δύο sim twin της wind με τον ίδιο αριθμό και θέλω όταν κλείνω τη μία συσκευή και ανοίγω την άλλη να βλέπω όλα τα στοιχεία στην άλλη. Δηλαδή μηνύματα κλήσεις φωτογραφίες Κ. Λ. Π

 

Πως μπορώ να το πετύχω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Κάτοχος του note 10+ πριν από λίγες ώρες.

 

Μόλις αρχίζω να τ σετάρω...

 

 

 

Σας παρακάλω πολύ θέλω αρχικά βοήθεια στο παρακάτω θέμα.

 

Έχω το Samsung j6 για τις εξωτερικούς χώρους... και θέλω να περάσω όλα τα δεδομένα στο note.

 

Ξέρω ήδη πως με το smart swich θα μεταφερθούν οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές στο note.

 

Το θέμα μου είναι μετά επειδή θα χρησιμοποιώ και τις δύο συσκευές έχοντας δύο sim twin της wind με τον ίδιο αριθμό και θέλω όταν κλείνω τη μία συσκευή και ανοίγω την άλλη να βλέπω όλα τα στοιχεία στην άλλη. Δηλαδή μηνύματα κλήσεις φωτογραφίες Κ. Λ. Π

 

 

 

Πως μπορώ να το πετύχω;

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Βάλε το ένα από τα δύο σε flight mode και άνοιξε μόνο το Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ένα από τα δύο σε flight mode και άνοιξε μόνο το Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και με αυτό τον τρόπο θα περνάει όλη η κίνηση της ημέρας από το ένα κινητό στο άλλο;

Κλήσεις μηνύματα φώτο κ.α;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...