Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχετε παρατηρησει ποσο γρηγορα φορτιζει το κινητο?Και δεν αναφερομαι στον φορτιστη της συσκευασιας που ειναι ο σουπερ γρηγορος,αλλα στον παλιο που ειχα στο 8αρι.Ακομα και με αυτον φορτιζει παρα πολυ γρηγορα,ποιο γρηγορα απο το 8αρι.Θεμα μπαταριας να υποθεσω ετσι?? Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανως.

 

Αλλιως αν φορτιζες με πραγματικα αργη φορτιση αλα Iphone θα ηθελες πανω απο 3-3.5ωρες για πληρη φορτιση(απο το 0)μιας συσκευης με μπαταρια 4300mah.

Link to comment
Share on other sites

Να ήξερες πόσες φορές έχω διαβάσει παρόμοια σχόλια με αυτά που κάνεις τώρα εσύ! Όλο για φούντο πάνε και έφτασαν το 1 τρις δολλάρια χρηματιστηριακή αξία...

Αναρωτιέμαι ποιοι τις αγοράζουν τις σαβούρες! Μήπως εξωγήινοι;;;;:X

 

Έγραψα πιο πίσω ότι θα ξεσκιστει να πουλάει. Τα σπεκς έχουν διαρρεύσει εδώ και μέρες. Πάμε για ένα σούπερ επιτυχημένο μοντέλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε ομάδα είπα να αφήσω για λίγο το μήλο και να γίνω note type again.

Το μόνο που δεν έχω βρει είναι η λειτουργία των 2 παραθύρων ταυτόχρονα. Που την έχουν έχουμε σαν ρύθμιση???

 

Επ τι έχουμε εδώ; Ξαποσταινεις μέχρι τα νέα μήλα ή είπες να ρίξεις μαύρη πέτρα;

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πιο πίσω ότι θα ξεσκιστει να πουλάει. Τα σπεκς έχουν διαρρεύσει εδώ και μέρες. Πάμε για ένα σούπερ επιτυχημένο μοντέλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Επ τι έχουμε εδώ; Ξαποσταινεις μέχρι τα νέα μήλα ή είπες να ρίξεις μαύρη πέτρα;

Βαγγελη δεν το πηρες? Αποκλειται να μην δοκίμασες

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο update μόλις έσκασε!f908231860b4cf8eee1637409ad06713.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Μολις το τσεκαρα αλλα τιποτα..δεν μου εχει ερθει ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το τσεκαρα αλλα τιποτα..δεν μου εχει ερθει ακομα.

Ο φίλος geovass δεν είναι Ελλάδα και δεν θυμάμαι καν έχει την exynos ή την snapdragon έκδοση... Οπότε λογικό να μην παίρνουμε μαζί τα update

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote έκδοση είναι ακόμα στην ASH5.

Τώρα που το ξανακοιτάω, όλη η DT group και η Vodafone group έχουν μείνει στην έκδοση Αυγούστου.

Edited by rozak
Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος geovass δεν είναι Ελλάδα και δεν θυμάμαι καν έχει την exynos ή την snapdragon έκδοση... Οπότε λογικό να μην παίρνουμε μαζί τα update

Αααα, καταλαβα, και ψαρωσα ,:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος geovass δεν είναι Ελλάδα και δεν θυμάμαι καν έχει την exynos ή την snapdragon έκδοση... Οπότε λογικό να μην παίρνουμε μαζί τα update
Exynos Ευρωπαϊκό έχω παιδιά. Ναι δεν είμαι Ελλάδα αλλά οι εκδόσεις είναι ίδιες για Ευρώπη συνήθως.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη δεν το πηρες? Αποκλειται να μην δοκίμασες

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κρατάω το 3ο note 10 plus Άκη. Και λέω να κάτσω καιρό...;)

Link to comment
Share on other sites

3ο γιατι Βαγγελη ?:lol:

 

Ενα 256 aura glow, ενα 512 (που ηταν overkill κι εφυγε) και τελικα ενα 256 μαυρο που ειναι ο τελευταιος (ελπιζω) σταθμος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επ τι έχουμε εδώ; Ξαποσταινεις μέχρι τα νέα μήλα ή είπες να ρίξεις μαύρη πέτρα;

 

Φίλε μου επειδή μια παροιμία λέει για τον φρονίμων τα παιδιά....... είπα να κάνω κίνηση mat να ποντάρω σε κάτι που σίγουρα για 7-8 μήνες δεν προβλέπεται να έχει αντίπαλο και να γίνω λίγο πιο Strait Business γνωρίζοντας ότι μπορεί να χάσω λίγο από ονομαστική αίγλη του μήλου.

Και με βάση τα παραπάνω κολλάει η παροιμία μπρος στα κάλλη ( innovation by Samsung) τι είναι ο πόνος ( μια από τα ίδια by Apple).

Απλά πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

Επ τι έχουμε εδώ; Ξαποσταινεις μέχρι τα νέα μήλα ή είπες να ρίξεις μαύρη πέτρα;

 

Φίλε μου επειδή μια παροιμία λέει για τον φρονίμων τα παιδιά....... είπα να κάνω κίνηση mat να ποντάρω σε κάτι που σίγουρα για 7-8 μήνες δεν προβλέπεται να έχει αντίπαλο και να γίνω λίγο πιο Strait Business γνωρίζοντας ότι μπορεί να χάσω λίγο από ονομαστική αίγλη του μήλου.

Και με βάση τα παραπάνω κολλάει η παροιμία μπρος στα κάλλη ( innovation by Samsung) τι είναι ο πόνος ( μια από τα ίδια by Apple).

Απλά πράγματα.....

 

ξανα ειπα ποτε κατι για την απλ; δεν θυμαμαι.ο πονος ηρθε και πονεσε γιατι ειδαν πεφτουν οι πωλησεις στην απλ. μας μιλανε για χρηματηστηριακη αξια,ας μας πουν αυτοι ποσα ΤΡΙΣ εχει η σαμ με ναυπηγικες εταιρειες πρωτη εφεξης στον κοσμο,για ηλεκτρικα?το να εχεις μετοχες ενα δις οκ το δεχομαι,ας εξαργυρωσει η σαμ τα τρις που εχει να σου πω που θα παει η απλ.μπες δες την αξια της και οχι τις αμερικαν ms apple.

Link to comment
Share on other sites

μας πιανει κανενας ακομα με το N10+? κανενας,ειδα την παρουσιαση των iphone's.εχουμε το πρωτο των πρωτων κινητων απλα.

Τετοια λες και θα ερθουν μετα να λενε οτι τριζει το κουμπι , η οθονη εχει μια θολουρα και αλλα... Μα Καλα...Μικροσκοπιο περνουν με την αγορα του Note; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής:

 

Όταν πάω να κάνω μια κλήση Viber ή να δεχθώ, έπειτα μένει ανοιχτός ο proximity sensor.

Εννοώ ότι ακόμη και αν βγω από την εφαρμογή και ανοίξω μια άλλη, τρεμοπαίζει ο σένσορας στην οθόνη (βρίσκεται δεξιά από την κάμερα) και κλείνει την οθόνη όσο πλησιάζω.

Bug είναι. Φταίει το τελευταίο update της εφαρμογής ή η Samsung;

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

μας πιανει κανενας ακομα με το N10+? κανενας,ειδα την παρουσιαση των iphone's.εχουμε το πρωτο των πρωτων κινητων απλα.

 

Σε δυνατοτητες video οχι.

Σε night mode επισης οχι.

Σε τσιπακι,ουτε.

Σε αναβαθμισεις,επισης υστερει.

Λογικα αν φορανε τα νεα iphone και τις οθονες που φορανε τα νεα galaxy κινητα,ουτε εκει.

 

Εχει αλλα καλουδια το note,βλεπε

+Spen

+μεγαλο αποθηκευτικο χωρο με micro sd και 12gb ram

+γρηγοροτερη ταχυφορτιση και μεγαλυτερη μπαταρια

+μεγαλυτερη οθονη με μικροτερο notch/punch hole(αν και λιγοτερο ασφαλες face id),

+δακτυλικο κατω απο την οθονη,

+Dex

+καλυτερη τιμη και παει λεγοντας.

Αλλα μιας και σχολιαζουμε σε τεχνολογικο forum,μην το τερματισουμε κιολας με υπερβολές.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε d92003a7471e4697e53e3ea44d3053d7.jpg

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Απ' ότι βλέπω παίζει να έχει λίγο καλυτερη νυχτερινή λήψη. Κατά τ' αλλά η ίδια τριπλέτα είναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Απ' ότι βλέπω παίζει να έχει λίγο καλυτερη νυχτερινή λήψη. Κατά τ' αλλά η ίδια τριπλέτα είναι

 

Πανω κατω οι ιδιες κεντρικες καμερες ειναι. Του χρονου αναμενουμε τις νεες καμερες απο Samsung μερια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει ρύθμιση μέσα στην ρηθμισεις Εγγραφή οθόνης σε βιντεο αναλυση και αλλα διαφορα μεγεθος βιντεο selfie Ολα οκ.μεχρι εδω. Παω στο game launcher δεν μπορεσα να βρω κατι τετοιο περα απο το στιγμιότυπο που υπαρχει αυτη η επιλογή? Ουτε πουθενα αλλου? Πως το κανω να κανω Εγγραφή βιντεο της οθονης μου ?βαση του μαμα που λεει δεν υπαρχει τετοιο εργαλείο....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρώτη φορά κάτοχος συσκευής Samsung. Το ΝΟΤΕ είναι πράγματι καταπληκτικό με μόνη επιφύλαξη την μπαταρία που οριακά βγάζει μια ημέρα, αλλά οκ.

Εχω μια "περίεργη" ερώτηση για ένα θέμα που αντιμετωπίζω με το galaxy store (πρώτη φορά χρήστης) και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Εχω λοιπόν στην κατοχή μου ενα iphone 7s (ios 12.4), ένα xiaomi redmi note 5 (android 9) και πρόσφατα το ΝΟΤΕ 10 (android 9).

Σε όλα έχει γίνει εγκατάσταση του galaxy store και του galaxy health για να συνδεθούν με το galaxy watch.

 

Το θέμα είναι οτι: Στο galaxy store του xiaomi και του iphone υπάρχει το STRAVA app και STRAVA watch face και τα πάντα λειτουργούν τέλεια, ενώ στο galaxy store του NOTE 10 για κάποιο λόγο υπάρχει μόνο το watch face ενώ απουσιάζει η εφαρμογή και δεν μπορεί να γίνει ο συνδυασμός.

 

Μου φαίνεται παράδοξο το ρολόι να γίνεται ζεύγος με xiaomi & iphone και οχι με το ΝΟΤΕ μεσα απο το ίδιο store?

Το σωστό είναι οτι ζεύγος γίνεται κανονικά αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή που χρησιμοποιούσα σχεδόν κάθε μέρα με τις άλλες μου συσκευές και αυτό είναι πολύ ενοχλητικό.

Για να μην μιλήσω για την επίσημη διαφήμηση του galaxy watch με συμβατότητα του STRAVA χωρίς φυσικά εξαιρέσεις συσκευών .....

 

Εχω ανοίξει ήδη ticket στην εδώ Samsung και στο STRAVA και περιμένω.......

 

Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και έχει άποψη πως μπορεί να λυθεί αυτό?

Edited by michalis11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρώτη φορά κάτοχος συσκευής Samsung. Το ΝΟΤΕ είναι πράγματι καταπληκτικό με μόνη επιφύλαξη την μπαταρία που οριακά βγάζει μια ημέρα, αλλά οκ.

Εχω μια "περίεργη" ερώτηση για ένα θέμα που αντιμετωπίζω με το galaxy store (πρώτη φορά χρήστης) και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Εχω λοιπόν στην κατοχή μου ενα iphone 7s (ios 12.4), ένα xiaomi redmi note 5 (android 9) και πρόσφατα το ΝΟΤΕ 10 (android 9).

Σε όλα έχει γίνει εγκατάσταση του galaxy store και του galaxy health για να συνδεθούν με το galaxy watch.

 

Το θέμα είναι οτι: Στο galaxy store του xiaomi και του iphone υπάρχει το STRAVA app και STRAVA watch face και τα πάντα λειτουργούν τέλεια, ενώ στο galaxy store του NOTE 10 για κάποιο λόγο υπάρχει μόνο το watch face ενώ απουσιάζει η εφαρμογή και δεν μπορεί να γίνει ο συνδυασμός.

 

Μου φαίνεται παράδοξο το ρολόι να γίνεται ζεύγος με xiaomi & iphone και οχι με το ΝΟΤΕ μεσα απο το ίδιο store?

Το σωστό είναι οτι ζεύγος γίνεται κανονικά αλλά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή που χρησιμοποιούσα σχεδόν κάθε μέρα με τις άλλες μου συσκευές και αυτό είναι πολύ ενοχλητικό.

Για να μην μιλήσω για την επίσημη διαφήμηση του galaxy watch με συμβατότητα του STRAVA χωρίς φυσικά εξαιρέσεις συσκευών .....

 

Εχω ανοίξει ήδη ticket στην εδώ Samsung και στο STRAVA και περιμένω.......

 

Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο και έχει άποψη πως μπορεί να λυθεί αυτό?

 

επειδη χρησιμοποιω strava με galaxy watch σε s10+, τι ακριβως δεν βρισκεις? μεσα απο το galaxy store εριξα το strava στο ρολοι και λειτουργει αψογα, ενω θελει να μπεις εδω https://samsung.strava.com/ για να πιστοποιηθει.. Επισης θελει το galaxy wear να εχεις στο κινητο, απο αυτο τα κανεις ολα..μηπως το ξεχασες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω οι ιδιες κεντρικες καμερες ειναι. Του χρονου αναμενουμε τις νεες καμερες απο Samsung μερια.

 

Όχι ότι είχα κάποιο θέμα με το s 10 plus (το note ακόμα δεν το σεταρα) απλά.ελεγα μήπως είχε το κάτι παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...