Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α οκ.Εμενα εαν το βαλω εκει μου κανει ψυχραδα με λιγο πρασινο καπως χλωμιαζει ενω προς το θερμο ειναι πιο γλυκο το λευκο μου εχω πιο γλυκο-ψυχρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Οταν κανω κληση με τη μια καρτα, ειναι λογικο να μου κοβει τα δεδομενα στην αλλη;
Link to comment
Share on other sites

Τέλος της εβδομάδας σ όσους έχουν περάσει android 10 beta θα βγει και η δεύτερη.

μερικες αλλαγές ειναι αυτές https://www.sammobile.com/news/one-ui-1-x-vs-one-ui-2-0-all-the-user-interface-changes-improvements

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω Για λιγοτερο ικτερο οπως λεει και ο Βαγγελης αφηνουμε το μπλε τερμα μπροστα και κατεβαζουμε το κοκκινο και πρασινο . Επισης στην κεντρικη μπαρα το παμε ενα κλικ μπροστα.

 

Ναι, κοκκινο και πρασινο σχεδον μηδενιζω. Και παλι βεβαια, θα βλεπεις παντα ενα μουντο "παγωμενο" λευκο. Το λευκο του tide που ειχαν τα s8+ και λιγοτερο το note 9, στα s10+, note 10+ το ξεχνας...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε να μην στεναχωριέμαι άδικα λες...εοναο γενικο φαινομενο. Εχω μια τρέλλα με το λευκό και το θέλω ολολευκο και μολις το είδα στο note ψιλο ξενερωσα. Και είναι κρίμα. Μηπως εννοεις προς τα πισω την μπαρα, προς το cool?Μονο αθτο να αλλαξω η παραλληλα με το screen mode και το white balance?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ειτε απο εκει την αλλαξεις (cool επιλογη), ειτε απλα σχεδον μηδενισεις το κοκκινο και το πρασινο (απο τις συνθετες επιλογες) θα εχεις ενα "μπλε" αποτελεσμα, αξιοπρεπες, αλλα σε καμια περιπτωση το λευκο που ηξερες και γουσταρες (μαζι σου κι εγω και μερικα ακομα αρρωστακια του φορουμ και μη) :lol:

Σε καθε περιπτωση η οθονη ειναι στημενη ετσι και αυτο που καταφερνεις με τα ρυθμιστικα ειναι να ριχνεις ενα "πεπλο", ενα shade δηλαδη και τιποτα παραπανω. Απλα "σκεπαζεις" το προβλημα δηλαδη. Το λευκο που ηξερες απλα το ξεχνας... Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε... Βαλε ενα oneplus 7/7t pro, ενα p30 pro, ακομα και τα "παλια" s8+, note 9 κλπ και θα καταλαβεις τη διαφορα μεταξυ ικτερου και πραγματικου λευκου...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα oneplus 7/7t pro, ενα p30 pro, ακομα και τα "παλια" s8+, note 9 κλπ και θα καταλαβεις τη διαφορα μεταξυ ικτερου και πραγματικου λευκου...

 

Και να σκεφτεις προχτες επινα καφε με ενα φιλο που εχει το Oneplus 7t και το άσπρο του s8+, που δίπλα στο note10+ είναι ΚΑΤΑΣΠΡΟ, δίπλα στο 7t κιτρινιζε!!!

 

Για μένα πάντως χάλασαν τις οθόνες έτσι κ ειναι κριμα, βέβαια αν το έχεις Μόνο του κ δεν έχεις άλλο από δίπλα να συγκρίνεις είναι μια χαρά! Αλλά και πάλι, γιατί να το Αλλά ήμουν αυτό προς το χειρότερο?

 

Edit: Άντε αύριο περιμένω κ την θήκη του να πάει και βόλτα Εκτός σπιτιού, χαχα

 

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Οταν κανω κληση με τη μια καρτα, ειναι λογικο να μου κοβει τα δεδομενα στην αλλη;

Δεν φταιει η συσκευη , κλαταρουν τα δικτυα πιστευω καποτε θα ζησουμε το ονειρο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτεις προχτες επινα καφε με ενα φιλο που εχει το Oneplus 7t και το άσπρο του s8+, που δίπλα στο note10+ είναι ΚΑΤΑΣΠΡΟ, δίπλα στο 7t κιτρινιζε!!!

 

Για μένα πάντως χάλασαν τις οθόνες έτσι κ ειναι κριμα, βέβαια αν το έχεις Μόνο του κ δεν έχεις άλλο από δίπλα να συγκρίνεις είναι μια χαρά! Αλλά και πάλι, γιατί να το Αλλά ήμουν αυτό προς το χειρότερο?

 

Edit: Άντε αύριο περιμένω κ την θήκη του να πάει και βόλτα Εκτός σπιτιού, χαχα

 

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το 95% του κοσμου εδω πχ θα σου πει οτι αυτο ειναι βολικο για τα ματια (δεν τα "πανιαζει"), ειναι πιο σωστα calibrated κλπ κλπ, με αλλα λογια ειναι θεμα γουστου (κι ισχυει σε μεγαλο βαθμο). Εδω βλεπεις κοσμο να εχει ενεργο το true tone στα iphone και να βλεπει την πληροφορια μεσα απο λαμπα για μειωση του ικτερου σε μωρα :lol:. Ολα ειναι θεμα γουστου λοιπον. Αν στο υπολοιπο 5% αρεσουν τα ψυχρα χρωματα και το σοβαρο λευκο, αυτο ειναι μια αλλη ιστορια, που λιγο ενδιαφερει τις εταιριες...

Link to comment
Share on other sites

Το λευκο του παγου μπορει να ειναι πιο εντυπωσιακο αλλα μετα απο ωρα τσουζουν τα ματια:p

Οντως το μουντο λευκο ειναι πιο ελαφρυ οκ.

εχω ενα συναδελφο που εχει το Mate 20 pro και γω S9 . Οταν εχουμε 2 ιδιες σελιδες ανοιχτες και τα βαλουμε σε αποσταση 2 μετρα το S9 που εχει πιο μουντο λευκο διαβαζεται καλυτερα η σελιδα ενω στο αλλο λαμπυριζει .:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα κ το εκανα εντελώς λευκό...τωρα πλέον το s8+ διπλα του κιτρινιζει! Οπότε θα το κρατήσω τελικα!! Χαχα

 

Άλλη ερωτηση, οταν πάω να κάνω share μια φώτο μου βγάζει να διαλεξω από ολες τις εφαρμογες που έχει μέσα στο κινητό. Γινετε με κάποιο τρόπο να σβήσω αυτές που δεν χρειάζομαι?

Edited by ChaosAD
Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Πλέον κάτοχος του κινητού.

Σαν 1η αίσθηση το κινητό μου φαίνεται τεράστιο σε σχέση με το s7 edge που είχα πριν. Από εκεί και πέρα day one του έβαλα το one hand operarion το οποίο πραγματικά τα σπάει σε σχέση με τις χειρονομίες που έχει αντί κουμπιών στο κάτω μέρος.

Κάποιο αρνητικό δεν έχω εντοπίσει ακόμα να πω την αλήθεια απλά πρέπει να συνηθίσω το γεγονός πως δεν έχει λεντ και καρφί τζακ. Κατά τα άλλα απίστευτο update από την προηγούμενη συσκευή μου.

Όταν βρω χρόνο θέλω να μάθω και κάποια πράγματα που κάνει το πενάκι (σίγουρα όλα δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω ποτέ). Στο μακρινό note 2 που είχα με είχε βολέψει πάρα πολύ, μένει τώρα να το ξανά βάλω στην καθημερινότητα μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτασα και εγώ στο σημείο να προβληματιστω και να δω τι θα κάνω με την έλλειψη audio jack.

Δοκίμασα να βάλω τον adaptor Samsung type c σε jack αλλά δεν βολεύει, μου την σπάει να κρέμεται από το κινητό. Από την άλλη έπρεπε να μας το δίνει η Samsung στη συσκευασία και οχι να τον αγοράζουμε.

Τα ασυρματα buds δείχνουν καλα αλλά είναι ακριβά, τα ψάχνω σε μεταχειρισμένα αλλα δεν τα βρίσκεις και πάλι σε καλή τιμή.

Τελικά με βλέπω να βαζω τα δικά του

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτασα και εγώ στο σημείο να προβληματιστω και να δω τι θα κάνω με την έλλειψη audio jack.

 

Δοκίμασα να βάλω τον adaptor Samsung type c σε jack αλλά δεν βολεύει, μου την σπάει να κρέμεται από το κινητό. Από την άλλη έπρεπε να μας το δίνει η Samsung στη συσκευασία και οχι να τον αγοράζουμε.

 

Τα ασυρματα buds δείχνουν καλα αλλά είναι ακριβά, τα ψάχνω σε μεταχειρισμένα αλλα δεν τα βρίσκεις και πάλι σε καλή τιμή.

 

Τελικά με βλέπω να βαζω τα δικά του

Τα ασύρματα είναι αλλού φιλαράκι θα ξεχάσεις τα καλώδια ξέρω είναι ακριβά αλλά άλλη φάση

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεύει αυτήν ή καταγραφή βίντεο ή είναι ή ιδέα μου;

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.appstar.callrecorder

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

Τα ασύρματα είναι αλλού φιλαράκι θα ξεχάσεις τα καλώδια ξέρω είναι ακριβά αλλά άλλη φάση

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλεύει αυτήν ή καταγραφή βίντεο ή είναι ή ιδέα μου;

 

http://apps.samsung.com/appquery/appDetail.as?appId=com.appstar.callrecorder

 

Στα reviews γράφει ότι δεν ηχογραφεί το συνομιλητή παρά μόνο τη δικιά μας φωνή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το πηρε χαμπαρι κανεις, αλλα με το update Νοεμβριου η γραμματοσειρα στις ρυθμισεις (η επιλογη για ελαχιστο μεγεθος) μεγαλωσε "απειλητικα" :lol:

Θα σοβαρευτουν λιγο οι software engineers της samsung κι αντι να αυξομειωνουν τις γραμματοσειρες χωρις λογο (το minimum default ειναι ανεξηγητα τεραστιο πλεον), να δινουν πιο γρηγορα κανενα major update, οπως το android 10, που το πιλατευουν παλι για να το δωσουν τελευταιοι απο ολους τους μεγαλους κατασκευαστες?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το πηρε χαμπαρι κανεις, αλλα με το update Νοεμβριου η γραμματοσειρα στις ρυθμισεις (η επιλογη για ελαχιστο μεγεθος) μεγαλωσε "απειλητικα" :lol:

Θα σοβαρευτουν λιγο οι software engineers της samsung κι αντι να αυξομειωνουν τις γραμματοσειρες χωρις λογο (το minimum default ειναι ανεξηγητα τεραστιο πλεον) και να δινουν πιο γρηγορα κανενα major update, οπως το android 10, που το πιλατευουν παλι για να το δωσουν τελευταιοι απο ολους τους μεγαλους κατασκευαστες?

Καλημερα.Αυτο με την γραμματοσειρα δεν το πηρα χαμπαρι.Περυσι την 9pie την εδωσε Ιανουαριο στα note 9,εγω στο 8αρι την πηρα Φεβρουαριο.Φετος παιζει να μας κανει την ''χαρη'' και να το δωσει το Android 10 μεσα στον Δεκεμβριο.Κατι τετοιο διαβαζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτο με την γραμματοσειρα δεν το πηρα χαμπαρι.Περυσι την 9pie την εδωσε Ιανουαριο στα note 9,εγω στο 8αρι την πηρα Φεβρουαριο.Φετος παιζει να μας κανει την ''χαρη'' και να το δωσει το Android 10 μεσα στον Δεκεμβριο.Κατι τετοιο διαβαζω.

 

Η minimum επιλογη, απευθυνεται πλεον σε ελεφαντες. Θα μας τρελανουν τελειως με τις αηδιες τους.

Κατα τα αλλα τα major updates ειναι παντα νωχελικα οσο δεν παει με τη sammy. Εχε χαρη που εχει μακραν το πληρεστερο οικοσυστημα και στο τελος της ημερας την πιο ολοκληρωμενη εμπειρια στο android στρατοπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Αν μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με PM ως προς το ποιες προφυλάξεις να πάρω για το πρώτο κινητό του παιδιού μου (ανοίγω Google και Samsung account?, πώς μπορώ να ελέγχω την κατάσταση κλπ.). Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα reviews γράφει ότι δεν ηχογραφεί το συνομιλητή παρά μόνο τη δικιά μας φωνή.
Το έχω βάλει και ακούω και τους δύο αλλά νομίζω ακούω έναν θόρυβο κάπως δεν ξέρω εάν φταίει το ακουστικό που είναι κρυμμένο η αν όντως δουλεύει κανονικά... Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Πλέον κάτοχος του κινητού.

Σαν 1η αίσθηση το κινητό μου φαίνεται τεράστιο σε σχέση με το s7 edge που είχα πριν. Από εκεί και πέρα day one του έβαλα το one hand operarion το οποίο πραγματικά τα σπάει σε σχέση με τις χειρονομίες που έχει αντί κουμπιών στο κάτω μέρος.

Κάποιο αρνητικό δεν έχω εντοπίσει ακόμα να πω την αλήθεια απλά πρέπει να συνηθίσω το γεγονός πως δεν έχει λεντ και καρφί τζακ. Κατά τα άλλα απίστευτο update από την προηγούμενη συσκευή μου.

Όταν βρω χρόνο θέλω να μάθω και κάποια πράγματα που κάνει το πενάκι (σίγουρα όλα δεν πρόκειται να τα χρησιμοποιήσω ποτέ). Στο μακρινό note 2 που είχα με είχε βολέψει πάρα πολύ, μένει τώρα να το ξανά βάλω στην καθημερινότητα μου.

 

Ποιος λέει τέτοια πράγματα για το καημένο το note10+ οτι δεν εχει led. Εχει led. Εχει βασικά κάτι που είναι σαν led με καμερα αλλα δεν είναι original led.

Αμα δεν σου αρεσει αυτο δες το app στο playstore με ονομα Led me know.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Συγγνωμη για το off topic αλλα πειτε μας σας παρακαλω αν ξερει καποιος.Το Samsung Α10 θα παρει το ANDROID 10??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος λέει τέτοια πράγματα για το καημένο το note10+ οτι δεν εχει led. Εχει led. Εχει βασικά κάτι που είναι σαν led με καμερα αλλα δεν είναι original led.
Αμα δεν σου αρεσει αυτο δες το app στο playstore με ονομα Led me know.

 

Οκ να σου πω την αλήθεια καμία από τις 2 λύσεις δεν μου πολύ άρεσε οπότε το αφήνω όπως είναι. Την 1η την είχε ποστάρει και ένα παιδί μερικές σελίδες πίσω.

Έχω κάποιες απορίες αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.

1)Υπάρχει ρύθμιση που η φωτεινότητα είναι στην κουρτίνα όταν αυτή δεν είναι τελείως κατεβασμένη?

2)Έχω ένα bluetooth huawei το οποίο όταν το συνδέω οι ήχοι από τις ειδοποιήσεις παίζουν μόνο μέσα από το bluetooth και καθόλου από το τηλ. Στο s7 ακούγονταν και στα 2. Δε θέλω να απενεργοποιήσω τους ήχους από το μενού του bluetooth.

3)Στο note 2 υπήρχε μια λειτουργία που όταν σημειώνες έναν αριθμό με το πενάκι μπορούσες από τη σημείωση σου να τον καλέσεις κιόλας. Δεν το έχω βρει κάπου.

4)Στο διαχωρισμό οθόνης πως γίνεται να μου δείξει όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές για να διαλέξω ποια θέλω να βάλω στο κάτω μέρος? Μου δείχνει μόνο αυτές που έχω χρησιμοποιήσει πρόσφατα.

Αυτά τα λίγα...

Link to comment
Share on other sites

Οκ να σου πω την αλήθεια καμία από τις 2 λύσεις δεν μου πολύ άρεσε οπότε το αφήνω όπως είναι. Την 1η την είχε ποστάρει και ένα παιδί μερικές σελίδες πίσω.

 

Έχω κάποιες απορίες αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.

 

1)Υπάρχει ρύθμιση που η φωτεινότητα είναι στην κουρτίνα όταν αυτή δεν είναι τελείως κατεβασμένη?

 

2)Έχω ένα bluetooth huawei το οποίο όταν το συνδέω οι ήχοι από τις ειδοποιήσεις παίζουν μόνο μέσα από το bluetooth και καθόλου από το τηλ. Στο s7 ακούγονταν και στα 2. Δε θέλω να απενεργοποιήσω τους ήχους από το μενού του bluetooth.

 

3)Στο note 2 υπήρχε μια λειτουργία που όταν σημειώνες έναν αριθμό με το πενάκι μπορούσες από τη σημείωση σου να τον καλέσεις κιόλας. Δεν το έχω βρει κάπου.

 

4)Στο διαχωρισμό οθόνης πως γίνεται να μου δείξει όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές για να διαλέξω ποια θέλω να βάλω στο κάτω μέρος? Μου δείχνει μόνο αυτές που έχω χρησιμοποιήσει πρόσφατα.

 

Αυτά τα λίγα...

 

1)μόλις κατεβάσεις την κουρτίνα στην μπαρα της φωτεινότητας τερνα δεξιά έχει ενα βελάκι πάτα το και επέλεξε το... Εμφάνιση στοιχείων ελέγχου πάνω.

2)δεν γνωρίζω...

3) μόλις γράψεις έναν αριθμό σε σημείωση πρέπει να την αποθηκεύσεις.. Την ανοίγεις στο samsung notes και όταν για 1 δευτερόλεπτο αφήσεις το πενάκι πανω στον αριθμό που έχεις γράψει θα γίνει με μπλε περίγραμμα και θα σου βγάλει το εικονίδιο του τηλεφώνου.

4)Όταν απο τις πρόσφατες εφαρμογές ανοίξεις μια σε διαχωρισμό οθονης θα σου βγάζει μονο τις πρόσφατες οπότε... θα ανοίξεις το πλαίσιο edge θα βρεις το εφαρμογές οθόνης edge θα πατήσεις επεξεργασία και θα επιλέξεις να φτιάξεις συνδυασμούς με εφαρμογές που θέλεις. Εκεί σου βγάζει όλες τις εφαρμογές που υποστηρίζουν διαχωρισμό!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1)μόλις κατεβάσεις την κουρτίνα στην μπαρα της φωτεινότητας τερνα δεξιά έχει ενα βελάκι πάτα το και επέλεξε το... Εμφάνιση στοιχείων ελέγχου πάνω.

2)δεν γνωρίζω...

3) μόλις γράψεις έναν αριθμό σε σημείωση πρέπει να την αποθηκεύσεις.. Την ανοίγεις στο samsung notes και όταν για 1 δευτερόλεπτο αφήσεις το πενάκι πανω στον αριθμό που έχεις γράψει θα γίνει με μπλε περίγραμμα και θα σου βγάλει το εικονίδιο του τηλεφώνου.

4)Όταν απο τις πρόσφατες εφαρμογές ανοίξεις μια σε διαχωρισμό οθονης θα σου βγάζει μονο τις πρόσφατες οπότε... θα ανοίξεις το πλαίσιο edge θα βρεις το εφαρμογές οθόνης edge θα πατήσεις επεξεργασία και θα επιλέξεις να φτιάξεις συνδυασμούς με εφαρμογές που θέλεις. Εκεί σου βγάζει όλες τις εφαρμογές που υποστηρίζουν διαχωρισμό!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το 4 το ήξερα απλά σε προηγούμενη έκδοση android με το που έκανες διαχωρισμό στο κάτω μέρος σου έγραφε λίστα εφαρμογών και από εκεί μπορούσες να επιλέξεις κατευθείαν ποιο θες για να βάλεις. Αυτό με το edge όντως είναι πολύ λειτουργικό. Το 1 απλά αναβάθμισε κατά πολύ την εμπειρία μιας και πότε δεν το βάζω αυτόματο.

Το 3 θα το δοκιμάσω όταν έχω χρόνο. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

screen shot πως βγαζουμε? με το σ9+ το εκανα με το power button και το πληκτρο εντασης.
Με τον ίδιο τρόπο. Απλά τα πατάς και τα αφήνεις ΔΕΝ τα κρατάς παρατεταμένα.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...