Jump to content

Γιατί αλλάζετε αριθμό τηλεφώνου στο κινητό σας;


 Κοινοποίηση

Αίτια αλλαγής νούμερου  

133 members have voted

  1. 1. Αίτια αλλαγής νούμερου

    • θέλω πιο εύκολο νούμερο
    • Λόγω προσφορών των εταιριών
    • Το βαρέθηκα..
    • Το ίδιο έχω....


Recommended Posts

Μόνο και μόνο η σκέψη του αριθμού των ατόμων που πρέπει να ενημερώσω σχετικά με την αλλαγή του νούμερού μου είναι αρκετή για να με κάνει να κλάσω πόμολα...

 

Έχω το ίδιο νούμερο εδώ και 5 χρόνια, και πολύ δύσκολα θα το αλλάξω. Να πάω σε σύνδεση ή σε άλλη εταιρεία δεν είναι απίθανο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλιότερα άλλαζα πιο συχνά...

 

Τώρα έχω να αλλάξω νούμερο αρκετό καιρό (ενάμιση χρόνο και παραπάνω...)

 

πάντως κάποια στιγμή και μετα το στρατό , σίγουρα θα αλλάξω και ο λόγος είναι απλός.

Κάποιες στιγμές θεωρλω ότι το νούμερο το έχουν και άνθρωποι που δε θα επιθυμούσα να το έχουνε στο μέλλον.

 

Πάντως αργεί ακόμη αυτή η μέρα.... :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι που είναι η επιλογή ''Επειδή με Έπριζαν οι θαυμάστριες''; :whistle:
πως δεν το σκέφτηκα :w00t: :lol: :lol:

 

έβαλα λιγες και καλές επιλογές :p ώστε ότι άλλο θέλετε να το γράφετε :w00t: απλό :shifty: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω ψηφισα Λόγω προσφορών των εταιριών, εννοοντας ομως τις απαραδεκτες επιδοτησεις τους που σε αναγκαζουν να διακοψεις τη συνδεση και να ξεκινισεις καινουρια για να εχεις καποια ευρω παραπανω επιδοτηση.
Link to comment
Share on other sites

Και γώ όταν ήμουν πιο πιτσιρικάς δεν με ένοιαζε για τον νούμερο και απλά ήθελα να αλλάξω κινητό με μεγαλύτερη επιδότηση.

Τα τελευταία 4 χρόνια όμως έχω το ίδιο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

1996: Το πρώτο μου κινητό, ένα Motorola D460 B Free και φυσικά το πρώτο μου νούμερο Telestet

1997: Το δεύτερο μου κινητό και το πρώτο μου Nokia, το 8110i, το δεύτερο μου νούμερο, και πάλι Telestet

1998: Το τρίτο μου κινητό, το Nokia 6150 και το τρίτο μου νούμερο, φυσικά και αυτό Telestet

2000: Το τέταρτο μου κινητό, το Nokia 7110 και όπως σίγουρα θα καταλάβατε, το τέταρτο μου νούμερο, εννοείται και αυτό Telestet

 

Σήμερα: Έχω το ίδιο νούμερο πάνω από 7 χρονια, είναι το επαγγελματικό μου νούμερο και δεν σκοπεύω σε καμια περίπτωση να το αλλάξω, είναι ευχαριστημένος με την Telestet που με έκανε αυτόματη φορητότητα στη TIM και μετά η TIM στη WIND :p δεν με απασχολεί να αλλάξω πάροχο, καλά είμαι εδώ που είμαι, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!! :)

Link to comment
Share on other sites

1996: Το πρώτο μου κινητό, ένα Motorola D460 B Free και φυσικά το πρώτο μου νούμερο Telestet

1997: Το δεύτερο μου κινητό και το πρώτο μου Nokia, το 8110i, το δεύτερο μου νούμερο, και πάλι Telestet

1998: Το τρίτο μου κινητό, το Nokia 6150 και το τρίτο μου νούμερο, φυσικά και αυτό Telestet

2000: Το τέταρτο μου κινητό, το Nokia 7110 και όπως σίγουρα θα καταλάβατε, το τέταρτο μου νούμερο, εννοείται και αυτό Telestet

 

Σήμερα: Έχω το ίδιο νούμερο πάνω από 7 χρονια, είναι το επαγγελματικό μου νούμερο και δεν σκοπεύω σε καμια περίπτωση να το αλλάξω, είναι ευχαριστημένος με την Telestet που με έκανε αυτόματη φορητότητα στη TIM και μετά η TIM στη WIND :p δεν με απασχολεί να αλλάξω πάροχο, καλά είμαι εδώ που είμαι, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!! :)

 

 

Κάποια στιγμή αποφάσισα να κρατίσω ένα νούμερο σταθερά. Μαρτύρισα βλασθήμισα, είχε τον αριθμό μου ο κάθε πικραμένος και όλη την μέρα ντρινγκ ντρινγκ μου σπάσανε τα νεύρα. Τώρα αλλάζω νούμερα ανα 6μήνο και έχω βρει την ησυχία μου. Έχω και το νούμερο που έλεγα για μόνιμο αλλά το ανοίγω μισή με μία ώρα κάθε μερα. Έτσι γλήτωσα και τα σπαμ του Dromeas :P

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

συνήθως αλλάζω αριθμό άμα δω κάτι που θα μου τραβήξει τη προσοχή από άποψη τιμής!π.χ. το τελευταίο καιρό έχω frog!;)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

εχω 3 sim που τις χρησιμοποιω μια φορα τον χρονο και εαν.Προτιμω να εχω εναν αριθμο για να μην γινονται μετα ολα μπαχαλο

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερα νούμερα - τέσσερα δίκτυα και όλες τις γραμμές τις έχω πολλά χρόνια.

Η πιο παλιά από το 1997 νομίζω ....

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λογω προσφορων που τελικα με συμφερουν περισσοτερο ...

 

 

Οι προσφορές δεν ισχύουν μέσω φορητότητας;

Link to comment
Share on other sites

tipota apo ta parapano!

To allazw mono kai mono gia na apofigw tous enoxlitikous poy exoun ginei anipoforoi.;)

 

O μοναδικός λόγος για τον οποίο θα άλλαζα αριθμό τηλεφώνου είναι ο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γιατί με παίρνουν τηλ. με απόκρυψη και μου ζαλίζουν τα μπίίίίπ!:P
Link to comment
Share on other sites

Επι 3-4 χρόνια άλλαζα κάθε χρόνο αριθμό μέχρι που πήρα το ν70 και έγιναν όλα πιο εύκολα με τα χιλιάδες προγράμματα που παίρνει :D

 

Δεν μπορεί κανένας να με πάρει με απόκρυψη και άν αρχίσουν κάποιοι αριθμοί να με ενοχλούν τους βάζω απλά στην μαύρη λίστα :D

To ίδιο ισχύει και στα μυνήματα

 

Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω τον ίδιο αριθμό και έχουν σταματήσει να με παίρνουν διάφοροι τηλέφωνο γιατι ξέρουν ότι δεν μπορούν να με πάρουν :lol:

To έχουν μάθει πια!

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με τις δυνατότητες που έχουν τα σύγχρονα smartphones (Symbian, WM ή οτιδήποτε άλλο) με τις διάφορες εφαρμογές που φιλτράρουν/μπλοκάρουν ανεπιθύμητες κλήσεις, δεν υπάρχει λόγος κατ' εμέ να αλλάξει κάποιος αριθμό τηλεφώνου για το συγκεκριμένο λόγο.

 

Επιπλέον υπάρχουν και εφαρμογές μαύρης λίστας και για sms, με τις οποίες φιλτράρεις τα ανεπιθύμητα/διαφημιστικά sms.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω αλλαζα νουμερο λογω προσφορων απο αλλες εταιριες. στην τελευταια αλλαγη δεν ειχα κρατησει παλιο λογαριασμο κ ετσι δεν μπορουσα να το κανω φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον ίδιο αριθμό από τότε που πήρα το πρώτο μου τηλέφωνο το '99. Δεν με βλέπω να αλλάζω αν δεν υπάρξει σοβαρότατος λόγος.

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...