Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δόξα τω θεώ δεν έχει πολλά προβλήματα για συζήτηση.

Ίσως μόνο το led που το έχουμε απαντήσει καμία τριανταριά φορές πως λύνεται.

Αυτούς που πειράζει η συζήτηση για την τελειοποίηση της κάμερας δεν τους βλέπω να συζητάνε για κάτι άλλο και να τους κόβεται η ροή της συζήτησης.

Κάθεται ένας άνθρωπος που δεν έχει καν το κινητό και τρώει ώρες να εξηγεί κάθε λίγο και λιγάκι και να βοηθάει και πάει να βρει και το μπελά του.

Οποιος έχει άλλα θέματα ας τα πει να τα συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λεει μαλλον.

Αν τωρα πηρε η global h η china ρομ δεν κοιταξα.

Εσυ αμφιβαλεις?

 

Να αμφιβάλω για πιο λόγο;απλά σκέφτομαι

Ότι σιγά σιγά έρχεται και προς τα εδώ!δεν καταλαβαινω το λογισμικό της Xiaomi mui σε συνδυασμό android 10 πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έριξα παραγγελία και εγώ άντε με το καλό να παραλάβω, 160€ μου βγήκε από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έριξα παραγγελία και εγώ άντε με το καλό να παραλάβω, 160€ μου βγήκε από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αντε με το καλό να ησυχάσεις από τη meizu

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να γράψω και εγώ κάποιες εντυπώσεις μου μετά από 3 εβδομάδες χρήσης.

Προερχόμενος από Xiaomi Poco F1.

Συνειδητά ήξερα ότι πάω σε υποδυεστερη συσκευή από άποψη cpu/ram/GPU. Αλλά δεν το πολυσκεφτηκα μιας και συγκρίνοντας τα benchmarks των δύο συσκευών υπέθεσα ότι για την δική μου χρήση δεν θα καταλάβω και πολλή διάφορα. Και έτσι είναι. Στην δική μου καθημερινή χρήση είναι ένα κλικ πιο αργό σε ανταπόκριση. Τίποτα όμως ενοχλητικό.

Στα του λογισμικού, είχα ξανά στο παρελθόν Android one συσκευή, της ΝΟΚΙΑ. Σε αυτό το κομμάτι μπορώ να πω ότι τελικά προτιμούσα το MIUI. Έχει κάποιες λειτουργίες που είναι πολύ εξυπηρετικές. Αναφέρω μερικές όπως: δυνατότητα ενεργοποίησης του φακού και της κάμερας με κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα (στο Android one μπορείς μόνο την κάμερα να ορίσεις στο πλήκτρο power), δυνατότητα κλειδώματος εφαρμογών με το δαχτυλικο αποτύπωμα (πολύ χρήσιμο για να προστατευτείς από τους αδιάκριτους), εφαρμογή ξυπνητήρι που αλλάζει ανά εβδομάδα ήχους με επιλογή από ήχους φύσης (πολύ καλή υλοποίηση), always on display για συσκευές που το υποστηρίζουν (δούλεψα για λίγες ημέρες ένα mi note 10 και έπαιζε άψογα το aod). Για εμένα τα πιο βασικά που μου λείπουν είναι το mapping των πλαϊνών πλήκτρων σε κάμερα και φακό και το κλείδωμα των εφαρμογών με το δακτυλικό αποτύπωμα. Μακάρι να τα είχα στο Android one. Κάτι άλλο δεν μου λείπει γιατί και στο Poco λειτουργούσα μόνο τις Google εφαρμογές για τα πάντα (τηλέφωνο, μηνύματα, σημειώσεις κτλ). Επίσης να σημειώσω ότι η Android One υλοποίηση της ΝΟΚΙΑ είναι πιο μελετημένη γιατί έχει προσθέσει 1-2 πραγματικά που δεν τα βρίσκεις στο Α3 όπως AOD, πρόσβαση κάμερας από την οθόνη κλειδώματος (τραγικό που δεν υπάρχει στο Α3, μιλάμε για κάτι τόσο βασικό....). Κάτι άλλο πολύ ενοχλητικό είναι το πώς δουλεύει ο αισθητήρας φωτός. Σε απόλυτο σκοτάδι η οθόνη είναι πολύ σκοτεινή και γίνεται κουραστική.

 

Στα της κάμερας τώρα. Περίμενα λόγω των 48 mp να έχω καλύτερη ποιότητα από τα 12 mp του Poco. Διαψεύστηκα όμως. Η ποιότητα είναι κατώτερη. Φαίνεται να υπάρχει θέμα με την εστίαση . Κυρίως όμως θα έλεγα ότι υστερεί στην μαμά εφαρμογή κάμερας. Το λέω αυτό για τον εξής απλό λόγο. Έχω μικρό μωρό και τραβάω πολλές κοντινές προσώπων κτλ. Παρατηρώ λοιπόν ότι με τη μαμά εφαρμογή αργεί πολύ η αλληλουχία εστιαση- ληψη- νέα φωτό. Πατάω το κουμπί να βγει και μπορεί να πάρει και 2-3 δευτερα πολλές φορές για να εστιάσει σωστά και να γίνει λήψη. Λέω θα φταίει ο επεξεργαστής, δεν μπορεί να υποστηρίξει σωστά το camera module. Περνάω την gcam και βλέπω ότι η εστιαση-ληψη-νεα φωτό γίνεται σχεδόν ακαριαία, πολύ πιο γρήγορα από ότι με την μαμά κάμερα.

 

Αν συνυπολογιστεί το γεγονός ότι ακόμα δεν έχουμε πάρει Android 10, ενώ το πήρε το Mi 8..., εγω καταλαβαίνω ότι η Xiaomi μάλλον το έχει λίγο παρατημένο το τηλέφωνο. Μακάρι όταν δώσει την αναβάθμιση σε 10 να διορθώσει και να βελτιώσει την συνολική εμπειρία χρήσης της συσκευής. Δεν περιμένω θαύματα αλλά πρέπει κάποια πράγματα να τα βελτιώσει. Αν δεν το κάνει τότε οποίος θέλει android one έμπειρα μάλλον πρέπει να κοιτάξει προς Nokia μεριά....

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να ησυχάσεις από τη meizu
Θα ησυχάσω ή θα μπλέξω για να δούμε με το Meizu δεν έχω παράπονο τρένο πάει αλλά θέλω να δω και πως είναι το stock Android μια ζωή miui - flyme είμαι. Όταν παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα ησυχάσω ή θα μπλέξω για να δούμε με το Meizu δεν έχω παράπονο τρένο πάει αλλά θέλω να δω και πως είναι το stock Android μια ζωή miui - flyme είμαι. Όταν παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία σχέση απλά δε θα ξανασχοληθεις να αλλάζεις Rom root κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν έχει η συσκευασία καμιά θήκη μαζί μέχρι να παραγγείλω;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν έχει η συσκευασία καμιά θήκη μαζί μέχρι να παραγγείλω;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει αλλα δεν προστατευει καθολου τη κάμερα. Και επειδη ως mid range δεν εχει ανθεκτικότητα, σύντομα θα γεμίσει αραχνιές η κάμερα αν δεν πάρεις κατάλληλη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να γράψω και εγώ κάποιες εντυπώσεις μου μετά από 3 εβδομάδες χρήσης.

 

Προερχόμενος από Xiaomi Poco F1.

 

Συνειδητά ήξερα ότι πάω σε υποδυεστερη συσκευή από άποψη cpu/ram/GPU. Αλλά δεν το πολυσκεφτηκα μιας και συγκρίνοντας τα benchmarks των δύο συσκευών υπέθεσα ότι για την δική μου χρήση δεν θα καταλάβω και πολλή διάφορα. Και έτσι είναι. Στην δική μου καθημερινή χρήση είναι ένα κλικ πιο αργό σε ανταπόκριση. Τίποτα όμως ενοχλητικό.

 

Στα του λογισμικού, είχα ξανά στο παρελθόν Android one συσκευή, της ΝΟΚΙΑ. Σε αυτό το κομμάτι μπορώ να πω ότι τελικά προτιμούσα το MIUI. Έχει κάποιες λειτουργίες που είναι πολύ εξυπηρετικές. Αναφέρω μερικές όπως: δυνατότητα ενεργοποίησης του φακού και της κάμερας με κάποιο από τα πλαϊνά πλήκτρα (στο Android one μπορείς μόνο την κάμερα να ορίσεις στο πλήκτρο power), δυνατότητα κλειδώματος εφαρμογών με το δαχτυλικο αποτύπωμα (πολύ χρήσιμο για να προστατευτείς από τους αδιάκριτους), εφαρμογή ξυπνητήρι που αλλάζει ανά εβδομάδα ήχους με επιλογή από ήχους φύσης (πολύ καλή υλοποίηση), always on display για συσκευές που το υποστηρίζουν (δούλεψα για λίγες ημέρες ένα mi note 10 και έπαιζε άψογα το aod). Για εμένα τα πιο βασικά που μου λείπουν είναι το mapping των πλαϊνών πλήκτρων σε κάμερα και φακό και το κλείδωμα των εφαρμογών με το δακτυλικό αποτύπωμα. Μακάρι να τα είχα στο Android one. Κάτι άλλο δεν μου λείπει γιατί και στο Poco λειτουργούσα μόνο τις Google εφαρμογές για τα πάντα (τηλέφωνο, μηνύματα, σημειώσεις κτλ). Επίσης να σημειώσω ότι η Android One υλοποίηση της ΝΟΚΙΑ είναι πιο μελετημένη γιατί έχει προσθέσει 1-2 πραγματικά που δεν τα βρίσκεις στο Α3 όπως AOD, πρόσβαση κάμερας από την οθόνη κλειδώματος (τραγικό που δεν υπάρχει στο Α3, μιλάμε για κάτι τόσο βασικό....). Κάτι άλλο πολύ ενοχλητικό είναι το πώς δουλεύει ο αισθητήρας φωτός. Σε απόλυτο σκοτάδι η οθόνη είναι πολύ σκοτεινή και γίνεται κουραστική.

 

 

 

Στα της κάμερας τώρα. Περίμενα λόγω των 48 mp να έχω καλύτερη ποιότητα από τα 12 mp του Poco. Διαψεύστηκα όμως. Η ποιότητα είναι κατώτερη. Φαίνεται να υπάρχει θέμα με την εστίαση . Κυρίως όμως θα έλεγα ότι υστερεί στην μαμά εφαρμογή κάμερας. Το λέω αυτό για τον εξής απλό λόγο. Έχω μικρό μωρό και τραβάω πολλές κοντινές προσώπων κτλ. Παρατηρώ λοιπόν ότι με τη μαμά εφαρμογή αργεί πολύ η αλληλουχία εστιαση- ληψη- νέα φωτό. Πατάω το κουμπί να βγει και μπορεί να πάρει και 2-3 δευτερα πολλές φορές για να εστιάσει σωστά και να γίνει λήψη. Λέω θα φταίει ο επεξεργαστής, δεν μπορεί να υποστηρίξει σωστά το camera module. Περνάω την gcam και βλέπω ότι η εστιαση-ληψη-νεα φωτό γίνεται σχεδόν ακαριαία, πολύ πιο γρήγορα από ότι με την μαμά κάμερα.

 

 

 

Αν συνυπολογιστεί το γεγονός ότι ακόμα δεν έχουμε πάρει Android 10, ενώ το πήρε το Mi 8..., εγω καταλαβαίνω ότι η Xiaomi μάλλον το έχει λίγο παρατημένο το τηλέφωνο. Μακάρι όταν δώσει την αναβάθμιση σε 10 να διορθώσει και να βελτιώσει την συνολική εμπειρία χρήσης της συσκευής. Δεν περιμένω θαύματα αλλά πρέπει κάποια πράγματα να τα βελτιώσει. Αν δεν το κάνει τότε οποίος θέλει android one έμπειρα μάλλον πρέπει να κοιτάξει προς Nokia μεριά....

Με 150€ το 4/128.....

Ο,τι πληρώσεις παίρνεις αδερφέ....

 

 

Καμία all around GCAM υπάρχει?

 

Να τα κάνει όλα σε καλύτερο βαθμό από τη stock camera ?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με 150€ το 4/128.....

Ο,τι πληρώσεις παίρνεις αδερφέ....

 

 

Καμία all around GCAM υπάρχει?

 

Να τα κάνει όλα σε καλύτερο βαθμό από τη stock camera ?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

ΟΧΙ.

Η στοκ καμερα κανει την καλητερη δουλεια για ημερισιες αλλα και το βιντεο.

Η Hypercam E3 με το xml sharper κανει για πολυ σκοτεινες φωτο.

Η gcam για βιντεο ειναι αχρηστη γιατι δεν δουλευει ουτε η σταθεροποιηση.

Αρα το 90% για την στοκ και το 10% για πολυ σκοτεινες φωτο με την gcam.

Αυτο ειναι κατα την γνωμη μου μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Με 150€ το 4/128.....

Ο,τι πληρώσεις παίρνεις αδερφέ....

 

 

Καμία all around GCAM υπάρχει?

 

Να τα κάνει όλα σε καλύτερο βαθμό από τη stock camera ?

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Τα χω γράψει ΟΛΑ αναλυτικα δύο σελίδες πίσω. Καλό διάβασμα :lol:;)

 

Προφανώς πιο all around είναι οι πιο "φυσικες".

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ.

 

Η στοκ καμερα κανει την καλητερη δουλεια για ημερισιες αλλα και το βιντεο.

 

Η Hypercam E3 με το xml sharper κανει για πολυ σκοτεινες φωτο.

 

Η gcam για βιντεο ειναι αχρηστη γιατι δεν δουλευει ουτε η σταθεροποιηση.

 

Αρα το 90% για την στοκ και το 10% για πολυ σκοτεινες φωτο με την gcam.

 

Αυτο ειναι κατα την γνωμη μου μεχρι σημερα.

Κατάλαβα

Stock+ νύχτα GCAM

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ

 

............

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/01/10/xiaomi-efere-android-10-stable-se-5-montela/ η απόλυτη ξεφτίλα. Εννοείται θα το πουλήσω μέσα στον μήνα κ θα χτυπήσω ένα mi 9t . Αν μείνω στην xiaomi .. καμία ντροπή έτσι ;; Κ στο καπάκι αυτό https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-a3-a2-android-10-kernel-sources-released-before-update/ ότι κ καλά δεν αργεί το update ...τι ώρα ;;; Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα

Stock+ νύχτα GCAM

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ

 

............

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Ακριβως ετσι

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2020/01/10/xiaomi-efere-android-10-stable-se-5-montela/ η απόλυτη ξεφτίλα. Εννοείται θα το πουλήσω μέσα στον μήνα κ θα χτυπήσω ένα mi 9t . Αν μείνω στην xiaomi .. καμία ντροπή έτσι ;; Κ στο καπάκι αυτό https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-a3-a2-android-10-kernel-sources-released-before-update/ ότι κ καλά δεν αργεί το update ...τι ώρα ;;;

 

Καλμα φίλε ορίστε https://piunikaweb.com/2020/01/10/mi-a2-android-10-kernel-source/

 

Θα βγει σίγουρα

Edited by Jim30
Link to comment
Share on other sites

Όλα συνηγορούν ότι σύντομα θα έρθει η αναβάθμιση. Εννοείται ότι είναι απογοητευτικό να καθυστερεί τόσο σε σχέση με άλλα μοντέλα της ιδιας εταιρείας αλλά και άλλων κατασκευαστών όπως ΝΟΚΙΑ και Motorola (το Nokia 6.1 του γιου μου από το μακρινό 2018 έχει πάρει ήδη 10). Ας ελπίσουμε να αξίζει η αναμονή και να δούμε καμία βελτίωση σε επιμέρους στοιχεία όπως κάμερα, οθόνη κτλ. Γιατί τόσο καιρό απλά για να πάρουμε το vanilla 10αρι χωρίς καμία βελτίωση από την μεριά της Xiaomi θα είναι πολύ μουφα....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Android one συσκευή έχω,το Motorola One Vision και ούτε εμείς ακόμα το έχουμε πάρει...Χθες ξεκίνησε στην Βραζιλία να δίνουμε την αναβάθμιση,αλλά και έτσι έχει καθυστερήσει πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Όλα συνηγορούν ότι σύντομα θα έρθει η αναβάθμιση. Εννοείται ότι είναι απογοητευτικό να καθυστερεί τόσο σε σχέση με άλλα μοντέλα της ιδιας εταιρείας αλλά και άλλων κατασκευαστών όπως ΝΟΚΙΑ και Motorola (το Nokia 6.1 του γιου μου από το μακρινό 2018 έχει πάρει ήδη 10). Ας ελπίσουμε να αξίζει η αναμονή και να δούμε καμία βελτίωση σε επιμέρους στοιχεία όπως κάμερα, οθόνη κτλ. Γιατί τόσο καιρό απλά για να πάρουμε το vanilla 10αρι χωρίς καμία βελτίωση από την μεριά της Xiaomi θα είναι πολύ μουφα....

 

 

Εγω φοβαμαι οτι απο την πιεση (που αυτοι προκαλεσαν με την καθυστερηση) θα βγαλουν ενα update με πολλα προβληματα και χωρις καμια βελτιωση.

Δυστυχως οπως εχω ξαναγραψει εχουν χασει την μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε το βάζω άμα δε περάσει κανας μήνας να διαβάσω τα σχόλια σας αν είναι οκ και δε προκαλεί κυρίως προβλήματα στη μπαταρια

 

Εξάλλου με το υπάρχον λογισμικό δεν έχω κανένα παραπάνω η μπαταρία σκοτώνει ο το λεντ το φτιάξαμε άρα σιγά μένω και ετσι

Edited by Jim30
Link to comment
Share on other sites

Εγω φοβαμαι οτι απο την πιεση (που αυτοι προκαλεσαν με την καθυστερηση) θα βγαλουν ενα update με πολλα προβληματα και χωρις καμια βελτιωση.

Δυστυχως οπως εχω ξαναγραψει εχουν χασει την μπαλα.

 

Αυτό μην το φοβάσαι . Δεν τους ενδιαφέρει καν ούτε πιέζονται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μην το φοβάσαι . Δεν τους ενδιαφέρει καν ούτε πιέζονται

 

Δεν νομιζω να μην τους νοιαζει.

Μια επειχηρηση που αναπτυσεται και κανει συνεχως επενδυσεις καιγεται να μην χασει κομματι της αγορας γιατι οταν εχεις ανοιγματα πεφτεις με μεγαλυτερη ταχυτητα προς την καταστροφη.

Η πορεια της xiaomi δεν δειχνει να μην ενδιαφερεται και δεν ειδα ποτε αλαζωνια σε κανενα επιπεδο.

Πριν λιγα χρονια ειχα αγορασει ενα moto x 2014 το οποιο μπρικαρε με το γνησιο λογισμικο.

Το προβλημα αυτο το ειχαν πολλοι και το εχουν πολλες συσκευες μοτο μεχρι σημερα.

Εκανα παραπονα στο official φορουμ και τους ειπα οτι αν δεν μδωσουν τα blankflash files για unbrick για μενα η εταιρια αυτη εχει πεθανει για παντα.

Τωρα που χανουν συνεχως απο δυσαρεστημενους πελατες μου απαντησε ενας προγραμματιστης τους οτι και καλα θελει να με βοηθησει να μου δωσει τα αρχεια δηθεν εκτος μοτο.

Οπως καταλαβαινεις η μοτο με την αλαζωνια της πληρωνει το τιμημα.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μην τους νοιαζει.

Μια επειχηρηση που αναπτυσεται και κανει συνεχως επενδυσεις καιγεται να μην χασει κομματι της αγορας γιατι οταν εχεις ανοιγματα πεφτεις με μεγαλυτερη ταχυτητα προς την καταστροφη.

Η πορεια της xiaomi δεν δειχνει να μην ενδιαφερεται και δεν ειδα ποτε αλαζωνια σε κανενα επιπεδο.

Πριν λιγα χρονια ειχα αγορασει ενα moto x 2014 το οποιο μπρικαρε με το γνησιο λογισμικο.

Το προβλημα αυτο το ειχαν πολλοι και το εχουν πολλες συσκευες μοτο μεχρι σημερα.

Εκανα παραπονα στο official φορουμ και τους ειπα οτι αν δεν μδωσουν τα blankflash files για unbrick για μενα η εταιρια αυτη εχει πεθανει για παντα.

Τωρα που χανουν συνεχως απο δυσαρεστημενους πελατες μου απαντησε ενας προγραμματιστης τους οτι και καλα θελει να με βοηθησει να μου δωσει τα αρχεια δηθεν εκτος μοτο.

Οπως καταλαβαινεις η μοτο με την αλαζωνια της πληρωνει το τιμημα.

 

Η αλήθεια είναι ότι η Xiaomi στην σειρά MI A1/A2,δεν δείχνει την δέουσα σημασία...

Ιδίως το Α2,το κατέστρεψε μόνη της...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η Xiaomi στην σειρά MI A1/A2,δεν δείχνει την δέουσα σημασία...

Ιδίως το Α2,το κατέστρεψε μόνη της...

 

Δεν αμφιβαλω σε αυτο.

Αλλα δεν ειχε ξαναγινει πριν ουτε τοση φασαρια ουτε τοσο καθυστερηση και αρχιζει να χαλαει την εικονα της.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...