Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Android System Webview είχε update γεμάτο στα σφάλματα και δημιουργούσε προβλήματα σε όλες τις συσκευές, ανεξαρτήτως Android One.

 

Το τελευταίο update που βγήκε χτες ή 2 μέρες πριν, διορθώνει αυτά τα προβλήματα, σε όσους τα είχαν.

 

Edit: Αν δεν εμφανίζονται updates, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του κινητού σας, κάνετε απεγκατάσταση των ενημερώσεων και εγκατάσταση εκ νέου από Play Store της τελευταίας ενημέρωσης.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει κάνει κάποιες αλλαγές το τελευταίο εξάμηνο η Google, που ενώ δε μπορώ να αντέξω ούτε την εικόνα του ios, μόνο εκεί δουλεύουν κάποια πράγματα πλέον.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το Android System Webview είχε update γεμάτο στα σφάλματα και δημιουργούσε προβλήματα σε όλες τις συσκευές, ανεξαρτήτως Android One.

 

Το τελευταίο update που βγήκε χτες ή 2 μέρες πριν, διορθώνει αυτά τα προβλήματα, σε όσους τα είχαν.

 

Edit: Αν δεν εμφανίζονται updates, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του κινητού σας, κάνετε απεγκατάσταση των ενημερώσεων και εγκατάσταση εκ νέου από Play Store της τελευταίας ενημέρωσης.

 

THx....το έκανα απεγκατάσταση και όντως όλα δουλεύουν ρολόι...το θέμα είναι πως τώρα δεν ανανεώνεται, προς το παρόν τουλάχιστον, εκτός αν έχει πέσει πολύς κόσμος....παίζει να έχω θέμα μετά?

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλές φορές ο chrome και το web view όταν τα κάνω update δείχνουν σαν να κολλάνε και να μην γίνεται αναβάθμιση. Τα αφήνω για αρκετή ώρα και όταν ξαναμπαίνω στο play store έχει γίνει η αναβάθμιση. Δεν ξέρω γιατί ζοριζονται τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία καμία διαφορά στην 11 τπτ καινούργιο?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χειρότερη μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποια θηκη μαυρη πολυ μαλακη με εξογκωμα για προστασια της καμερας ?

Απο Ebay ή Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελω να αλλαξω την καμερα (48 mp), απλα κουμπωνω στη πλακετα τη καινουργια η εχει και αλλες διαδικασιες;
Link to comment
Share on other sites

Τι έπαθες με την κάμερα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα απο την αρχη που το πηρα.Η εφαρμογη του τηλεφωνου και οσε αλλες δοκιμασα μαυρο χαλι.Οπως εχω ξαναγραψει εχω και το παλιο xiaomi το c4.Το 4c ειναι μια κατηγορια πανω σε αναλυση ,θορυβο κ.λ.π.Εναι φανερο οτι υπαρχει προβλημα.Νομιζα οτι ειναι θεμα σοφτγουερ,αλλα μαλλον μπορει να φταιει και η καμερα.Μονο με τη google καμερα φτιαχνει η εικονα (τεραστια διαφορα),αλλα το προβλημα της εστιασης παραμενει.Τις περισσοτερες φορες δεν μπορει να εστιασει σωστα.Ακομα και το ρεντμι 7Α απο εστιαση και ευκρινεια ειναι πολυ καλυτερο.Λεω λοιπον να δωσω 30 ευρω να αλλαξω την καμερα να δω τι θα γινει.Ελεγα μπας και στρωσει με τις διαφορες ενημερωσεις,αλλα τωρα μετα την ενημερωση Μαρτιου η μαμα εφαρμογη χειροτερεψε μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πρόβλημα υπάρχει από την αρχή γιατί δεν το έστειλες για επισκευή με εγγύηση;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το εστειλα,αλλα δεν βρηκαν καποιο προβλημα.Επειδη ψαχνοντας βρηκα διαφορα βιντεο και φωτο που παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα το αφησα ετσι.Σκεφτηκα οτι θα φτιαξει με τις ενημερωσεις,οτι ειναι θεμα σοφτγουερ.Τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι υπαρχουν δυο ειδη Α3.Το εινα ειναι αυτο που περιγραφουν τα διαφορα σαιτ οπως gsmarena,chinαhandys, κ.λ.π,δηλαδη πολυ καλη καμερα για την κατηγορια του.Το αλλο ειναι (οπως το δικο μου) το προβληματικο.Παρα,πολυ θορυβο,προβληματα στην εστιαση,εικονες συχνα ξεθωριασμενες ψοφιες χωρις κοντραστ. Το hdr ανυπαρκτο.Τις περισοτερες φορες υπερφωτιζει τα παντα χειροτερευοντας τα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να παίζει αυτό που λες, τι μοντουλ κάμερα φοράς; Εγώ έχω Sony, βάλε το aida64 και δες.6077edbcab5c8a2f84acd757c7f9cd9b.jpg

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο και το δικο μου.Δεν ξερω τι φταιει ,απλα διαπιστωνω οτι σε αρκετες συσκευες υπαρχει θεμα.Φωτο πως μπορω να ανεβασω σε κανονικη αναλυση;

Σαυτο το βιντεο στο 1:57-2:15

μπορεις να δεις αυτο που λεω.Μονο στο δικο μου ειναι πολυ χειροτερα. Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Σπάνια χρησιμοποιώ την μαμά κάμερα εγώ με gcam βγάζω πολύ καλές φωτογραφίες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο αναγκη χρησιμοποιω τη gcm.Φυσικα κανει τη διαφορα κυριως οταν λιγοστευει το φως.Ποσο μαλλον στο δικο μου που εχει προβλημα.Θα προτιμουσα, ομως να δουλευε κανονικα η μαμα εφαρμογη.Το παραξενο ειναι οτι το βιντεο δεν εχει αυτα τα θεματα.Ηεγγραφη ειναι νορμαλ.Ακομα και οι φωτο που βγαζω ενω τραβαω βιντεο ειναι καλυτερες.Δες δυο που τραβηξα το πρωι.https://photos.google.com/?pageId=none&pli=1

Απλα υστερουν λιγο σε κοντραστ και ευκρινια αυτες που τραβηξα κατα την εεγγραφη 4κ βιντεο.Δες ομως στις κορυφες των δεντρων στην φωτο που τραβηα κανονκα.Εκει φαινεται καθαρα το προβλημα.Οποια εφαρμογη (πλην gcam) και αν δοκιμασα το θεμα υπαρχει και δεν ειναι μονο αυτο.Αυτο ειναι το λιγοτερο.Δηλαδη δεν ειναι το θεμα οτι εχει λιγο χειροτερη αναλυση,ευκρινια απο καποια αλλη συσκευη η απο τη gcam εδω μιλαμε για προβληματικη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά την αναβάθμιση σε 11 η gcam δεν δουλεύει καλά. Μπορεί να μου πει κάποιος ποια κατεβάζω και τι διαγράφω από την παλιά; ευχαριστώ
Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας λύση με τον σενσορα στις κλήσεις που κάνει ότι θέλει ανάβει σβήνει η οθόνη πατιουνται τα πάντα κλπ δε βρίσκω λύση ούτε με κωδικό ούτε με app που κατέβασα

Καμία βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα λύση με τη μπαταρια. Πρέπει να μπείτε ρυθμίσεις - εφαρμογες - εμφάνιση όλων- εμφάνιση συστήματος και να μπείτε σε όλες ειδικά σε αυτές του συστήματος και στη μπαταρία να ενεργοποιήσετε τον περιορισμό στο παρασκήνιο στην καθεμία. Δυστυχώς είναι πάρα πολλές και πρέπει να γίνει μια μια χωριστά καθώς δεν υπάρχουν σε κάποιο μενού για να επιλέγουν όλες μαζί

Άφησα μόνο εκτός αυτές που θέλω να έχω ειδοποιήσεις όπως Gmail viber meesenger κλπ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας λύση με τον σενσορα στις κλήσεις που κάνει ότι θέλει ανάβει σβήνει η οθόνη πατιουνται τα πάντα κλπ δε βρίσκω λύση ούτε με κωδικό ούτε με app που κατέβασα

Καμία βοήθεια?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κάνε/απάντα την κληση και πριν το βαλεις στο αυτί κλειδωσε το :happy:

 

επίσης σχετικά με την μπαταρία στο 11.

ειναι σαφώς καλύτερη απο οτι ηταν στο 10 και μάλιστα πιστεύω είναι στα ιδια επίπεδα με το 9 αν υπολογίσεις καταπόνηση 2 χρόνων

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την μπαταρία έχω αντίθετη άποψη, δεν είναι καλή, στην 10 ήταν καλύτερη. Όσο για τον proximity sensor στο δικό μου δουλεύει σωστά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

κάνε/απάντα την κληση και πριν το βαλεις στο αυτί κλειδωσε το :happy:

 

επίσης σχετικά με την μπαταρία στο 11.

ειναι σαφώς καλύτερη απο οτι ηταν στο 10 και μάλιστα πιστεύω είναι στα ιδια επίπεδα με το 9 αν υπολογίσεις καταπόνηση 2 χρόνων

Το είχα σκεφτεί και το έκανα αλλά μετά κολλάει και δεν ανοίγει καν εύκολα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...