Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς; την έκανες και σου μπρικαρε;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ναι έκανε επανεκκίνηση και κόλλησε μιάμιση ώρα στο android one logo.

Μετά το έκλεισα και πλέον δεν αναγνωρίζει ούτε το φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

ω ρε γμτ. πάντως εμένα που μπήκα απλά και πάτησα να δει εάν έχει update δεν μου έβγαλε τίποτα ακόμα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα νεκρό το κινητό, τι κάνουμε τώρα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ω ρε γμτ. πάντως εμένα που μπήκα απλά και πάτησα να δει εάν έχει update δεν μου έβγαλε τίποτα ακόμα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ειναι απλο....μετα την αναφορα των ζημιων την εκλεισαν την αναβαθμισει ωστε να μην την περασουν και αλλοι και αναγκστουν να αντικαταστησουν εκατομυρια συσκευες που δεν προκειται να το εκαναν ουτως η αλλιως γιατι τα κερδη θα μηδενιστουν και οι μετοχοι θα τους φανε ζωντανους.

Δεν μπορω να φανταστω τι θα παθει αυτος ο ηλιθιος ο προγραμματιστης που εκανε τοσο χοντρη πατατα ειδικα στην φασιστοκου*****στικη κινα τον βλεπω σε καποιο μπουντρουμι.

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος κάνει update, το 2020, στο xiaomi του, με android one, παραμονη Πρωτοχρονιάς .

Υπομονή παιδιά και βρείτε άλλη συσκευή για όσους την πατησαν γιατί δεν βλέπω να δίνει λύση πριν το 2021 :cry:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ προβλέψιμο τέλος της χειρότερης χρονιάς, από τους πλέον άχρηστους developers, για ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που πέρασαν από τα χέρια μου.

Τι να πει κανείς;

Η μάλλον τι να πρωτοπεί;;;

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρωί πρωί την πάτησα και εγώ. Η συσκευή brickαρε από ένα official OTA. Δεν έχω λόγια να περιγράψω την κατάσταση. Εννοείται ότι σαν εταιρεία δεν την εμπιστεύομαι πλέον ούτε για καλαμάκια για τον καφέ μου.

 

Παρακαλώ όσους είναι σε ίδια κατάσταση να μείνουμε σε επικοινωνία να δούμε τι θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε κάτι καλό είναι να δίνουμε κάποια σημασία, από το πρωί γράφω μην κάνετε το update θα μπρικαρει το τηλέφωνο, όση δεν διάβασαν κακό του κεφαλιού τους.

Πότε μα ποτέ σε xiaomi όταν δίνει μεγάλο update δεν το κάνουμε αμέσως, από το πρωί πήρε φωτιά το telegram με τα μπρίκια.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα ξυπνήσει και είδα την ειδοποίηση. Αμέσως μπήκα στο xda και δεν είδα κάποια αναφορά. Οκ λέω όλο και κάτι δεν θα δουλεύει πάλι αλλά whatever, θα το φτιάξουν μετά.

 

Από αυτό μέχρι να το πάρω στο χέρι έχει μια διαφορά. Δεν έχω ξαναδεί κάτι αντίστοιχο, δεν μπορούσε να το φανταστεί το μυαλό μου, πως το λένε.

 

Τώρα οκ, πήρα το μάθημα μου. Και το μάθημα δεν είναι το να τα βάζω με τον εαυτό μου γιατί δεν διάβασα πρώτα ο,τι υπάρχει στο ίντερνετ πριν αποδεχθώ να κάνω ένα official stable update, αλλά το να μην ξαναπάρω ποτέ xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Ένα realme υπάρχει στην οικογένεια και είναι άψογο, με βλέπω για εκεί. Τέτοιο ********* δεν υπάρχει με αυτήν την xiaomi

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεφτιλισαν είναι η αλήθεια και εμένα το επόμενο θα είναι πιο επώνυμο αν και καλύτερο απ' το α3 σε αυτά τα λεφτά δεν έχω βρει
Link to comment
Share on other sites

το τρελο intreference που κανει στο bt οταν ανοιγω wifi η wifi hotspot λετε να διορθωνεται με το android 11 η μπα? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αν μετά από αυτά που συμβαίνουν με το update σκέφτεσαι ακόμα να το βάλεις, σε θαυμάζω για το θάρρος σου!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Από περιέργεια, ξέρουμε αν brickαραν ΟΛΕΣ οι συσκευές που αναβάθμισαν ή μερικές πήραν κανονικά το 11 χωρίς προβλήματα :confused:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Από περιέργεια, ξέρουμε αν brickαραν ΟΛΕΣ οι συσκευές που αναβάθμισαν ή μερικές πήραν κανονικά το 11 χωρίς προβλήματα :confused:

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

Δυστυχώς όσες έλαβαν την αναβάθμιση brickaran ανεπανόρθωτα.. μέχρι τώρα καμία επίσημη ανακοίνωση από την Xiaomi. Υπάρχει πιθανότητα οι φωστήρες να προώθησαν rom από άλλη συσκευή? Ακούγεται ότι προκάλεσε ζημιά στην motherboard. Μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Από περιέργεια, ξέρουμε αν brickαραν ΟΛΕΣ οι συσκευές που αναβάθμισαν ή μερικές πήραν κανονικά το 11 χωρίς προβλήματα :confused:

Δεν υπάρχει συσκευή που να πήρε το update και να μην μπρικαρει, τραγική απλά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά από αυτά που συμβαίνουν με το update σκέφτεσαι ακόμα να το βάλεις, σε θαυμάζω για το θάρρος σου!
όχι βέβαια δεν την έκανα αλλά ρωτάω όταν βγει η σταθερή εάν έχει αναφερθεί κάτι για τα παράσιτα που κάνει στο bt όταν ανοίγεις WiFi hotspot ειδικά αλλά και σκέτο WiFi

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.

Το πρωι εκανα εναν ελενχο και δεν εμφανιζε αναβαθμιση αρα την ειχαν αποσυρει.

Τωρα εκανα εναν ελενχο και μου εμφανιζει αναβαθμιση ξανα παλι 1.40 GB.

Αντε τωρα βγαλε ακρη με αυτους τι πρεπει να κανεις.

ουτε ενημερωση το τι εγινε το τι γινεται.

Edited by XP130TD
εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σας πω οτι ειχα πιασει το κινητο του πατερα μου και το σκαλιζα και βλεπω την αναβαθμιση και ειμαι ετοιμος να πατησω κλικ οπως κανω συνηθως.( την πρωτη, οχι αυτη που εβγαλαν τωρα υστερα απο την αποσυρση της πρωτης)

 

Ταυτοχρονα ομως διαβαζα αυτο το φορουμ απο το δικο μου κινητο και τυχαια ετυχε να δω νεα μηνυματα για το mi a3 και επεσα επανω στα μηνυματα για το μπρικαρισμα.

 

Δεν ειναι απλα η συμπτωση.

Ειναι πως αν διαβαζα ενα δευτερολεπτο αργοτερα την ειδηση, θα ειχα μπρικαρει το κινητο του.

Κυριολεκτικα στο δευτερολεπτο.

Ενιωσα τυχερος.

 

Δεν παρακολουθω εκτενως για να ξερω αν κανουν τετοιες χοντραδες με ολα τα μοντελα τους, αλλα το mi a3 με το android one το πηρε και το σηκωσε, αφου εχουν ξανα βγαλει κακες ενημερωσεις στι παρελθον.

 

Το τηλεφωνο απαιχτο για τα λεφτα του για νορμαλ χρηση και ολοκληρωμενο.

Αλλα τελικα ειναι να τους φοβασαι.

Δεν μπορουσαν να εχουν ενα α3 για να του βαζουν τις νεες εκδοσεις για να δουν τι θα κανει. ?

Εpic fail που δεν ελεγχουν καν τι βγαζουν για αναβαθμιση.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα μηνυμα για να κανω restart ωστε να περασει το update.

Δηλαδη το κατεβασε χωρις καν να με ρωτησει και ετοιμαστηκε για την ζημια.

Μπηκα στα developer και η αυτοματη αναβαθμιση ειναι απενεργοποιημενη.

Οτι ναναι μιλαμε αυτη η εταιρια.

Ανοιξα λοιπον την εφαρμογη και εκανα καθαρισμα δεδομενων και την γλυτωσα.

σαν να θελουν να σου κανουν ζημια με το ζορι.

Edited by XP130TD
Εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

Εχθές μου έβγαλε την αναβάθμιση πήγα να την βάλω είδα τα σχόλια και την σταμάτησα. Σήμερα το πρωί δεν έβρισκε αναβάθμιση γιατί διάβασα ότι την απέσυραν. Το μεσημέρι έβγαλε πάλι ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Τελικά την απέσυραν ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

Εχθές μου έβγαλε την αναβάθμιση πήγα να την βάλω είδα τα σχόλια και την σταμάτησα. Σήμερα το πρωί δεν έβρισκε αναβάθμιση γιατί διάβασα ότι την απέσυραν. Το μεσημέρι έβγαλε πάλι ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Τελικά την απέσυραν ή όχι?

 

Κανενας δεν ξερει....το απολυτο χαος μιλαμε .τετοια καραγκιοζιλικια δεν εχουν γινει ποτε ξανα σε αντιστοιχη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα μηνυμα για να κανω restart ωστε να περασει το update.

Δηλαδη το κατεβασε χωρις καν να με ρωτησει και ετοιμαστηκε για την ζημια.

Μπηκα στα developer και η αυτοματη αναβαθμιση ειναι απενεργοποιημενη.

Οτι ναναι μιλαμε αυτη η εταιρια.

Ανοιξα λοιπον την εφαρμογη και εκανα καθαρισμα δεδομενων και την γλυτωσα.

σαν να θελουν να σου κανουν ζημια με το ζορι.

 

Μπορείς να εξηγήσεις ποια εφαρμογή άνοιξες και έκανες εκκαθάριση δεδομένων για να κάνουμε το ίδιο σε περίπτωση που πάρει πρωτοβουλία και το κατεβάσει μόνο του;

Ευχαριστώ!

Edited by XP130TD

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί κοντράρονται στα ίσα με την Microsoft στις αναβαθμίσεις αλλά μετά το τελευταίο την ξεπέρασαν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...