Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικές φορές όταν με παίρνουμε τηλ δεν μπορώ να σύρω το πράσινο κουμπί επάνω και μου σπάει τα νεύρα. Το πάω επάνω και κατεβαίνει ξανά κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Στην 9 είναι φορές που χωρίς να έχω βάλει την αυτόματη αλλάζει η φωτεινότητα μόνο του και όταν πας να τη πειράξεις επανέρχεται ωστα φυσιολογικα
Link to comment
Share on other sites

Στην 9 είναι φορές που χωρίς να έχω βάλει την αυτόματη αλλάζει η φωτεινότητα μόνο του και όταν πας να τη πειράξεις επανέρχεται ωστα φυσιολογικα

Ναι το έκανε αυτό αραιά και που

Στη 10 δεν το έχω δει

Link to comment
Share on other sites

ναι το έκανε αυτό στην 9, σταμάτησε στη 10. η 10 κάνει άλλα, ευτυχώς σε επίπεδα που το ανέχεσαι (καμιά επανεκκίνηση πού και πού, ή σκάλωμα στον chrome πού και πού)

 

λογικά θα διορθωθούν και αυτά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου με την 10. Κάποια σκάλωματα στο chrome ενα δυο restart αλλά το σημαντικότερο για μένα είναι το bluetooth. Πρέπει κάθε μέρα να διαγράφω από τις αποθηκευμένες συσκευές το ακουστικό bluetooth και να το συνδέω πάλι. Η σύνδεση με το mi band γίνεται απροβλημάτιστα. Με το ακουστικό όμως υπάρχει πρόβλημα που με την 9 δεν υπήρχε!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου με την 10. Κάποια σκάλωματα στο chrome ενα δυο restart αλλά το σημαντικότερο για μένα είναι το bluetooth. Πρέπει κάθε μέρα να διαγράφω από τις αποθηκευμένες συσκευές το ακουστικό bluetooth και να το συνδέω πάλι. Η σύνδεση με το mi band γίνεται απροβλημάτιστα. Με το ακουστικό όμως υπάρχει πρόβλημα που με την 9 δεν υπήρχε!

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ με το πάντα αξιόπιστο ακουστικό Plantronics που έχω εδώ και πολλά χρόνια δεν είχα θέμα ούτε έχω θέμα

 

Αλλά μιας και το εθιξες θα δοκιμάσω αν θυμάται το αυτοκίνητο του πατέρα μου που το συνδεσα δοκιμαστικά προχθές

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τύπου restart κάνει και μένα χωρίς να ζητάει κωδικό για τη σιμ παρά μόνο της συσκευής που έχω ορίσει κωδικό μετά από restart που κάνει μόνο του
Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα σημερα εκανα ενα restart γιατι μου ειχαν κολλήσει τα δεδομένα και μου πέρασε απο μόνο του το android 10.

μετα απο αυτο δεν έχω καθόλου δεδομένα δεν συνδέεται με τιποτα τι apn τησ cosmote ξαναπερασα δεν γίνεται τιποτα σας εχει συμβει και σε σας αυτο? καμιά λύση

(πηγα να κανω και clean cashe πατώντας power button kai volume up και δεν υπαρχει !!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το πάντα αξιόπιστο ακουστικό Plantronics που έχω εδώ και πολλά χρόνια δεν είχα θέμα ούτε έχω θέμα

 

 

 

Αλλά μιας και το εθιξες θα δοκιμάσω αν θυμάται το αυτοκίνητο του πατέρα μου που το συνδεσα δοκιμαστικά προχθές

Με την ίδια μάρκα ακουστικού εχω το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιο προβλημα έχει η cosmote. Ουτε 4G ούτε τίποτα απο data

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Δοκίμασα από περιέργεια τώρα με δύο διαφορετικές συσκευές.εχω κοσμοτε.ολα δουλεύουν.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως η cosmote ηταν μάλλον συγνωμη για αυτο αλλα νομιζα οτι ηταν bug απο android 10 μου ηρθε το σημα σασ ευχαριστω για την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλωματα του chrome οφείλεται σε bugs που αφορά την μνήμη και το αντιμετωπίζουν αρκετές συσκευές ανεξαρτήτου μάρκας. Πιθανό θα επιλυθεί σε μελλοντική έκδοση του Chromium.

 

Για όσους αντιμετωπίζουν σκαλωματα στο σύστημα γενικάβκαι δεν ανταποκρίνεται η συσκευή για μερικά δευτερόλεπτα ή και μετά κάνει επανεκκίνηση, εξίσου πάλι είναι γενικό το πρόβλημα που η Google ψάχνει το σφάλμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλωματα του chrome οφείλεται σε bugs που αφορά την μνήμη και το αντιμετωπίζουν αρκετές συσκευές ανεξαρτήτου μάρκας. Πιθανό θα επιλυθεί σε μελλοντική έκδοση του Chromium.

 

Για όσους αντιμετωπίζουν σκαλωματα στο σύστημα γενικάβκαι δεν ανταποκρίνεται η συσκευή για μερικά δευτερόλεπτα ή και μετά κάνει επανεκκίνηση, εξίσου πάλι είναι γενικό το πρόβλημα που η Google ψάχνει το σφάλμα.

 

Βάλτε kiwi για πραγματικό μαύρο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiwibrowser.browser

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε kiwi για πραγματικό μαύρο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiwibrowser.browser

 

Μαύρο; Το Kiwi είναι μη ενημερωμένο από τον Οκτώβριο του 2019 με βάση το Chromium 79 ενώ τώρα υπάρχει η έκδοση 83.

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο; Το Kiwi είναι μη ενημερωμένο από τον Οκτώβριο του 2019 με βάση το Chromium 79 ενώ τώρα υπάρχει η έκδοση 83.

 

Είναι ο μόνος που κάνει πραγματικά dark mode όλες τις σελίδες.

Δες πως φαίνεται το myphone στον Chrome και πως στον kiwi

JUnX9eJ.png

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλωματα του chrome οφείλεται σε bugs που αφορά την μνήμη και το αντιμετωπίζουν αρκετές συσκευές ανεξαρτήτου μάρκας. Πιθανό θα επιλυθεί σε μελλοντική έκδοση του Chromium.

 

Για όσους αντιμετωπίζουν σκαλωματα στο σύστημα γενικάβκαι δεν ανταποκρίνεται η συσκευή για μερικά δευτερόλεπτα ή και μετά κάνει επανεκκίνηση, εξίσου πάλι είναι γενικό το πρόβλημα που η Google ψάχνει το σφάλμα.

 

Εμένα ξεκίνησε σημαντικό battery drain από την εφαρμογή Google (ο,τι κι αν σημαίνει αυτό..)

 

Μου το βγάζει ως ειδοποίηση

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκίνησε σημαντικό battery drain από την εφαρμογή Google (ο,τι κι αν σημαίνει αυτό..)

 

Μου το βγάζει ως ειδοποίηση

 

Απαγόρεψε την χρήση της τοποθεσίας στην εφαρμογή από τις ρυθμίσεις συστήματος.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ (καταλάθος :lol: ) το 10.

Έκλεισα 24ωρο οπότε ας δώσω λίγο feedback.

Καταρχήν αν και το είχα σκοπό ΔΕΝ έκανα reset και από ότι φαίνεται δεν θα κάνω.

Μπαταρία ίδια αν όχι καλύτερη (και είμαι μόλις στην πρώτη μέρα και πρώτη φόρτιση μετά το update).

Ταχύτητα ,παρόλο που ήμουν άσχημα προιδεασμένος από το 10 στο mi a2 lite, δεν κατάλαβα καμία διαφορά στην ταχύτητα στο α3.

Φωτογραφική ελάχιστα που την δοκίμασα μου φαίνεται ίδια, η gcam που είχα από το 9 μου κάνει κάτι νεράκια στο hdr+ και στο night mode λογικό κιόλας, οπότε θα βάλω άλλη.

Ωραίο το σκοτεινό (όχι μαύρο) theme παντού.

Με το bluetooth και 2 συσκευές που δοκίμασα ένα speaker και ένα handsfree δούλεψαν κατευθείαν και χωρίς προβλήματα.

Το led δεν δουλεύει στις αναπάντητες, δουλεύει κανονικά στα υπόλοιπα (ίδια συμπεριφορά όπως στο 9).

Προς το παρόν δεν έχει φάει κανένα restart δεν έχει κολλήσει, δεν έχει ζεσταθεί και γενικά δεν έχω παρατηρήσει παρά ελάχιστες οπτικές διαφορές με το 9.

Όσον αφορά τα gestures τα έβαλα μια ώρα τα προσπάθησα,

προσπάθησα να τα αγαπήσω,

ειλικρινά προσπάθησα,:(

τα μίσησα και ξαναγύρισα στον nova launcher :lol: επίσης για όσους το πεθύμησαν μπορούν να ξαναβάλουν το 3 button navigation.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος ή μάλλον να το πω πιο σωστά δεν έχω κανένα παράπονο από το 10.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μια δυο μέρες συνήθεια το θέμα με τα gestures και μετά δε γυρνάς ξανά πίσω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Θέλει μια δυο μέρες συνήθεια το θέμα με τα gestures και μετά δε γυρνάς ξανά πίσω

 

ξέρεις ποιο ήταν το αληθινό πρόβλημα μου?

Μου έλειπε να μπορώ να εξαφανίσω το google search bar, να κατεβάζω την κουρτίνα από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης και όχι μόνο από τέρμα επάνω, και ένα σωρό άλλα πραγματικά χρήσιμα gestures όπως double tap actions, 2 finger swipes, pinch in/out κλπ. χώρια τις απίστευτες παραμετροποιήσεις σε εικονίδια, αλλαγή μεγέθους, φάκελοι σχήματα χρωματισμοί κλπ κλπ.

Και για να παραφράσω αυτό που είπες, αν ψάξεις και στήσεις σωστά τον nova (paid) δεν ξαναγυρνάς πουθενά, μέχρι και ios (θού κύριε :lol: ) ανέχομαι αν είχε nova.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε kiwi για πραγματικό μαύρο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiwibrowser.browser

 

Ή απλός firefox, με add-on.

 

μέχρι και ios (θού κύριε :lol: ) ανέχομαι αν είχε nova.

 

Γιατί, γιατί να πεις κάτι τέτοιο; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις ποιο ήταν το αληθινό πρόβλημα μου?

Μου έλειπε να μπορώ να εξαφανίσω το google search bar, να κατεβάζω την κουρτίνα από οποιοδήποτε σημείο της οθόνης και όχι μόνο από τέρμα επάνω, και ένα σωρό άλλα πραγματικά χρήσιμα gestures όπως double tap actions, 2 finger swipes, pinch in/out κλπ. χώρια τις απίστευτες παραμετροποιήσεις σε εικονίδια, αλλαγή μεγέθους, φάκελοι σχήματα χρωματισμοί κλπ κλπ.

Και για να παραφράσω αυτό που είπες, αν ψάξεις και στήσεις σωστά τον nova (paid) δεν ξαναγυρνάς πουθενά, μέχρι και ios (θού κύριε :lol: ) ανέχομαι αν είχε nova.

Ναι αλλά το θέμα δεν είναι μόνο το τι γίνεται στον launcher αλλά τι γίνεται στο τηλέφωνο γενικά, ακόμα και όταν κάνεις browsing για παράδειγμα το να πηγαίνεις πίσω με gesture αντί με κουμπί είναι κάτι που πλέον το έχω δεύτερη φύση μου δεν μπορώ να ξαναπάω σε κουμπί, από το 2012 έχουμε τα 3 κουμπιά στην οθόνη (galaxy nexus) και πάντα ένα κουμπί για το πίσω.

Τώρα αν και φουλ αντιγραφή από iOS είναι απόλυτα σωστό και λογικό

 

Και το iPhone x όταν το πρωτοεπιασα όλα αυτά μου έβγαιναν πολύ φυσικά, απλά δεν έπαιζε ποτέ να δώσω χρήματα για apple οπότε χαίρομαι που ήρθε εδώ.

Αν μάλιστα βγάλουν και την ηλιθιότητα με το διαγώνιο swipe να βγαίνει ο άχρηστος Google assistant και βγαίνουν οι εφαρμογές όπως στα iPhone θα είναι ακόμα καλύτερα

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαγόρεψε την χρήση της τοποθεσίας στην εφαρμογή από τις ρυθμίσεις συστήματος.

Τελικά κάτι θα αναβαθμίστηκε και ήρθε στα ίσα του (ίσως καλύτερο από ποτέ)

 

Screenshot-20200604-231557.png

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...