Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διορθώθηκε το πρόβλημα με το fingerprint!

 

Για να σου δείξει την θέση του αποτυπωματος πρέπει να ακουμπησεις την οθόνη αλλιώς δεν ... Εκτός και αν κάνω κάτι λάθος. Στην 9 πάντως με το που το επιανα άναβε και μου έδειχνε που ακριβώς είναι. έτσι το είχα τώρα δεν μπορώ να το πετύχω.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου δείξει την θέση του αποτυπωματος πρέπει να ακουμπησεις την οθόνη αλλιώς δεν ... Εκτός και αν κάνω κάτι λάθος. Στην 9 πάντως με το που το επιανα άναβε και μου έδειχνε που ακριβώς είναι. έτσι το είχα τώρα δεν μπορώ να το πετύχω.

 

Αν θυμάμαι σωστά, έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 έχει αυτην την επιλογή μήπως την αφαίρεσαν στην 10;

Εγω το έχω κλειστό για την μπαταρία δεν βλέπω λόγο να είναι ανοιχτό το χέρι πάει μόνο του στον αισθητήρα. e2cf217b4b3cf0ba23b2eb2993b923df.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για να σου δείξει την θέση του αποτυπωματος πρέπει να ακουμπησεις την οθόνη αλλιώς δεν ... Εκτός και αν κάνω κάτι λάθος. Στην 9 πάντως με το που το επιανα άναβε και μου έδειχνε που ακριβώς είναι. έτσι το είχα τώρα δεν μπορώ να το πετύχω.

Αυτό είναι επιλογή στις ρυθμίσεις και καλό είναι να μην ανάβει συνέχεια μόλις ακουμπάς ή κουνάς το κινητό γιατί θα καίει και συνέχεια μπαταρία με το παραμικρο

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 έχει αυτην την επιλογή μήπως την αφαίρεσαν στην 10;

Εγω το έχω κλειστό για την μπαταρία δεν βλέπω λόγο να είναι ανοιχτό το χέρι πάει μόνο του στον αισθητήρα.

...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξακολουθεί να υφίσταται και στην 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιοι αναφέρουν ότι πρόκειται απλά για το security patch του Μαρτίου ή/και για άλλη μία beta έκδοση του 10.

Δεν ξέρω εάν αληθεύει όπως επίσης εάν αληθεύει ότι την διέκοψε κι αυτή την αναβάθμιση, η την Xiaomi.

 

https://c.mi.com/thread-2951385-1-0.html

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να υφίσταται και στην 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιοι αναφέρουν ότι πρόκειται απλά για το security patch του Μαρτίου ή/και για άλλη μία beta έκδοση του 10.

Δεν ξέρω εάν αληθεύει όπως επίσης εάν αληθεύει ότι την διέκοψε κι αυτή την αναβάθμιση, η την Xiaomi.

 

https://c.mi.com/thread-2951385-1-0.html

Τελικα η xiaomi θα ειναι ανεκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η xiaomi θα ειναι ανεκδοτο.

 

Η ρύθμιση υπάρχει αλλά δεν δουλεύει. Η αναβάθμιση είχε και το σεκιούριτι Μαρτίου μέσα. Πάντως η κάμερα έφτιαξε στην λειτουργία Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο banggood το 4/128 ολα καλα!!

Το εκανα αναβαθμιση η οποια ηταν 1300mb περιπου και μου εβαλε ευρωπαικη εκδοση (EU)!! android 9

Νομιζα οτι απο κινα ηταν με global (MI)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω τρελές αλλαγές αλλα ΟΚ ευπροσδεκτες αυτές που έκαναν. Μάλλον ήταν περισσότερο για εμάς της Global που πήραμε την πρώτη φουρνιά άρα πιθανόν να αργήσει λίγο ακόμα. Πιο πολύ για beta την κόβω ακόμα...

Εσείς με EU καθίστε στην 9. Είναι πιο σταθερή και ώριμη. Μακάρι και εγώ να μπορούσα να γυρίσω στην 9.

Εκτός της pro στη κάμερα είδα ότι με αγγλική γλώσσα επιλεγμένη δεν έχει εκείνες τις κινεζιές στο μενού των ρυθμίσεων της κάμερας.

https://www.getdroidtips.com/download-v11-0-8-0-qfqmixm-xiaomi-mi-a3-android-10-with-march-patch/

 

@voliotisgr

Μεγειες! Τυχερούλης! Να το χαρείς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 9 έχει αυτην την επιλογή μήπως την αφαίρεσαν στην 10;

Εγω το έχω κλειστό για την μπαταρία δεν βλέπω λόγο να είναι ανοιχτό το χέρι πάει μόνο του στον αισθητήρα. e2cf217b4b3cf0ba23b2eb2993b923df.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει και στη 10. Στο ίδιο ακριβώς μενού και με την ίδια λειτουργία (με το τελευταίο ΟΤΑ τουλάχιστον μου δουλεύει σωστά).

 

Κάπου διάβαζα αλλά δεν έχω το link ότι υπάρχει τρόπος για να δημιοργήσεις fastboot image από το zip της ΟΤΑ για αυτούς που βιάζονται τόσο πολύ αλλά πρέπει μετά να ρίχνεις ένα-ενα τα images των partitions.

Edited by SiliconManC
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κάμερα έφτιαξε στην λειτουργία Pro

 

Σχετικά με αυτό.

Αρχικά στην 10 όταν ο χρήστης επέλεγε Pro συνήθως κράσαρε η κάμερα, τώρα δηλαδή λειτουργεί; Αν ναι τι επιλογές έχει η Pro στο Shutter speed, πάει πάλι μέχρι 32sec όπως στην 9 ή είναι περιορισμένη στο 1/4s όπως ήταν αρχικά στη 10;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, λίγες ώρες από την αναβάθμιση, έχασα πάλι το fingerprint...

 

Εβαλα στις not battery optimized την εφαρμογη in-screen fingerprint και μετά από reset, δοκιμάζω πάλι.

 

Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό.

Αρχικά στην 10 όταν ο χρήστης επέλεγε Pro συνήθως κράσαρε η κάμερα, τώρα δηλαδή λειτουργεί; Αν ναι τι επιλογές έχει η Pro στο Shutter speed, πάει πάλι μέχρι 32sec όπως στην 9 ή είναι περιορισμένη στο 1/4s όπως ήταν αρχικά στη 10;

Έχει διάφορες επιλογές 1/4s, 1/30s, 1/8s, 1/60s. Και πολλές άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες επιλογές 1/4s, 1/30s, 1/8s, 1/60s. Και πολλές άλλες.

 

Ευχαριστώ, θα ήθελα αν δεν είναι κόπος φυσικά να μάθω ποια έχουν ως μεγαλύτερη, δηλαδή την επιλογή τέρμα δεξιά στο slider του shutter speed. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Fastboot rom (11.0.8.0) για όποιον θέλει να παίξει.

Οδηγίες δείτε στο XDA. Μην ξεχάσετε να κάνετε active το σχετικό partition πριν τρέξετε το bat.

 

http://bit.ly/MiA3MarchQFastboot

 

 

http://bit.ly/MiA3MarchQFastbootAFH

 

Περισσότερα

https://www.thecustomdroid.com/xiaomi-mi-a3-android-10-update-guide/

Edited by SiliconManC
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα ήθελα αν δεν είναι κόπος φυσικά να μάθω ποια έχουν ως μεγαλύτερη, δηλαδή την επιλογή τέρμα δεξιά στο slider του shutter speed. Ευχαριστώ.

Υπάρχει μία ρύθμιση που λέγεται Lens πατώντας εκεί σού δίνει δύο επιλογές η μια λέγεται UW και πάει τέρμα δεξιά μέχρι 8s και η άλλη λέγεται WIDE και τέρμα δεξιά γράφει 1/4s

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία ρύθμιση που λέγεται Lens πατώντας εκεί σού δίνει δύο επιλογές η μια λέγεται UW και πάει τέρμα δεξιά μέχρι 8s και η άλλη λέγεται WIDE και τέρμα δεξιά γράφει 1/4s

 

Ευχαριστώ πολύ.

Φαίνεται λοιπόν ότι οι κύριοι της xiaomi δίνουν updates που κόβουν υπάρχοντα features. Μεγάλο μαύρο από εμένα στο update στην έκδοση 10 αν παραμείνει έτσι. Πιθανόν και σε συσκευές της εταιρείας γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο banggood το 4/128 ολα καλα!!

Το εκανα αναβαθμιση η οποια ηταν 1300mb περιπου και μου εβαλε ευρωπαικη εκδοση (EU)!! android 9

Νομιζα οτι απο κινα ηταν με global (MI)

 

Και εγώ το είχα πάρει από το Bangood την 64άρα έκδοση, αλλά σε μένα είναι η global (MI)

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι ξεκίνησε και πάλι το rollout σε Ινδία και Βραζιλία. Για να δούμε...

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3_android_10_rollout_resumes-news-42079.php

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα πάρει από το Bangood την 64άρα έκδοση, αλλά σε μένα είναι η global (MI)

 

Εγώ σήμερα παρέλαβα 4-128 από banggood.

Το σεταρα με τη sim μέσα και μου έβγαλε EU.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/gadgets.ndtv.com/mobiles/news/xiaomi-mi-a3-android-10-update-starts-stops-resumes-halts-again-2197457%3famp=1&akamai-rum=off

 

Σταμάτησε ξανά το roll out της αναβάθμισης σύμφωνα με το παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να την πήρε με ενημέρωση, ή θα έχει EU το κινητό ή global.

Μπορείς να αλλάξεις από eu σε global αλλά θέλει ξεκλείδωμα καθ fastboot rom.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/gadgets.ndtv.com/mobiles/news/xiaomi-mi-a3-android-10-update-starts-stops-resumes-halts-again-2197457%3famp=1&akamai-rum=off

 

Σταμάτησε ξανά το roll out της αναβάθμισης σύμφωνα με το παραπάνω...

 

Αυτή τη φορά δεν έκλεισε ούτε 24ωρο... Είναι προφανές ότι πιέζονται χρονικά και βγάζουν προβληματικές ενημερώσεις. Ελπίζω να μην πάρουμε update μόνο και μόνο γιατί είναι αναγκασμένη να το κυκλοφορήσει. Κι ας τους γίνει μάθημα για το επόμενο major update ώστε να μην το αφήσουν για την τελευταία στιγμή, αφού πάντα θα υπάρχει ο αστάθμητος παράγοντας, αυτή τη φορά ήταν ο κορονοϊός, την επόμενη μπορεί να είναι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά δεν έκλεισε ούτε 24ωρο... Είναι προφανές ότι πιέζονται χρονικά και βγάζουν προβληματικές ενημερώσεις. Ελπίζω να μην πάρουμε update μόνο και μόνο γιατί είναι αναγκασμένη να το κυκλοφορήσει. Κι ας τους γίνει μάθημα για το επόμενο major update ώστε να μην το αφήσουν για την τελευταία στιγμή, αφού πάντα θα υπάρχει ο αστάθμητος παράγοντας, αυτή τη φορά ήταν ο κορονοϊός, την επόμενη μπορεί να είναι κάτι άλλο.

 

Ο κορονοιος δεν επαιξε κανεναν ρολο.

Το προβληματικο μυαλο τους επαιξε τον ρολο.

Εγω πιστευω οτι θα εχουν ενα προγραμματιστη μονο για τα androidone.

Οι προγραματιστες ειναι ευκολο να δουλευουν στο σπιτι τους και να μην εχουν θεμα με τον ιο.

Απο την αρχη το λεω οτι οταν βγαζεις δεκαδες διαφορετικες συσκευες με δεκαδες διαφορετικα hardware σε καθε συσκευη και δεν εχεις τους αναλογους προγραματιστες απλα το συστημα καποια στιγμη θα κρασαρει.ιδου τωρα τα εργα τους....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...