Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για όσους θέλουν να καθαρίζουν την κρυφή μνήμη των εφαρμογών τότε η μόνη εφαρμογή που βρήκα και το κάνει χωρίς root είναι η 1Tap Cleaner (ελληνική). Πριν στο παλιό μου κινητό είχα την Link2sd αλλά είχα το κινητό root και η συγκεκριμένη δεν δουλεύει ΧΩΡΊΣ root.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το τηλέφωνο 2 εβδομάδες και παρατηρώ ότι η μπαταρία εξαντλείται αρκετά γρήγορα.Με 2 ώρες sot είναι στο 50%.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;Έχω τα δεδομένα ανοιχτά αλλά συνήθως χρησιμοποιώ wifi.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο θα έλεγα, εγώ ανησυχώ που η μπαταρία δεν λέει να πέσει με τίποτα.

Δες τα στατιστικά της μπαταρίας μήπως κάποια εφαρμογή τρώει μπαταρία. 8104a8f43854ba655e890eb51d700dd0.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το τηλέφωνο 2 εβδομάδες και παρατηρώ ότι η μπαταρία εξαντλείται αρκετά γρήγορα.Με 2 ώρες sot είναι στο 50%.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;Έχω τα δεδομένα ανοιχτά αλλά συνήθως χρησιμοποιώ wifi.

 

2 ώρες sot σε πόσες μέρες;; Είχα φτάσει και 30% με 2 ώρες sot, αλλά ήταν και 6 μέρες αφόρτιστο, έτυχε να έχω δουλέψει πολύ λίγο το κινητό εκείνη την εβδομάδα. Αν όμως είναι στο 50% με 2 ώρες οθόνης σε μια μέρα τότε σίγουρα υπάρχει θέμα, λογικά καμιά αδηφάγα εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες sot σε πόσες μέρες;; Είχα φτάσει και 30% με 2 ώρες sot, αλλά ήταν και 6 μέρες αφόρτιστο, έτυχε να έχω δουλέψει πολύ λίγο το κινητό εκείνη την εβδομάδα. Αν όμως είναι στο 50% με 2 ώρες οθόνης σε μια μέρα τότε σίγουρα υπάρχει θέμα, λογικά καμιά αδηφάγα εφαρμογή..

 

Το έβγαλα από τον φορτιστή στις 6 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το update?

 

 

Το πρωτο λiνκ μαλλον ειναι pixel experience custom rom.

Το δευτερο λινκ ειναι miui 11 port απο το cc9e.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7959764#

Ξεκίνα από εδώ

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το θέμα με την αναβάθμιση πάντως, μέχρι κι εγώ που ήμουν μετριοπαθής με το θέμα χάνω την υπομονή μου

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Νέος κατοχος και πρώτη φορά με Android one.

Έχετε κάποιες καλές εφαρμογές να προτείνετε για αντικατάσταση,

Πχ των επαφων που δεν βγάζει γράμματα αλφαβήτα από δίπλα για γρήγορη πρόσβαση, μηνύματα, γκαλερί για να βλέπω τις φώτο και βίντεο εκτός Google, κλπ.

Σημείωση ειχα αγοράσει για άλλο κινητό τον nova και τον έχω περασμένο.

Επίσης έβαλα και SwiftKey

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Νέος κατοχος και πρώτη φορά με Android one.

Έχετε κάποιες καλές εφαρμογές να προτείνετε για αντικατάσταση,

Πχ των επαφων που δεν βγάζει γράμματα αλφαβήτα από δίπλα για γρήγορη πρόσβαση, μηνύματα, γκαλερί για να βλέπω τις φώτο και βίντεο εκτός Google, κλπ.

Σημείωση ειχα αγοράσει για άλλο κινητό τον nova και τον έχω περασμένο.

Επίσης έβαλα και SwiftKey

 

καλα... αφου θες να αλλαξεις τα πιο βασικα γτ πηρες android one συσκευη;;:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή των επαφών βλέπω ότι βγάζει τα γράμματα που ζητάει. Αν πιάσεις την μπάρα στα δεξιά και την σύρεις πάει αμέσως εκεί που θες.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Νέος κατοχος και πρώτη φορά με Android one.

Έχετε κάποιες καλές εφαρμογές να προτείνετε για αντικατάσταση,

Πχ των επαφων που δεν βγάζει γράμματα αλφαβήτα από δίπλα για γρήγορη πρόσβαση, μηνύματα, γκαλερί για να βλέπω τις φώτο και βίντεο εκτός Google, κλπ.

Σημείωση ειχα αγοράσει για άλλο κινητό τον nova και τον έχω περασμένο.

Επίσης έβαλα και SwiftKey

 

SwiftKey ναι και γω εχω..Βαλε και την Συλλογη απο το Store για να βλεπεις τις φωτογραφιες σου

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στο ρυθμισεις ->σχετικα με το τηλεφωνο->αριθμος εκδοσης βλεπουμε αν ειναι Global versions (PFQMIXM) ή Europe versions (PFQEUXM)

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/rom-xiaomi-mi-a3-laurelsprout-t3962489

Εμενα εχει την V10.3.14.0.PFQEUXM ευρωπαικη εκδοση αλλα απ οτι διαβασα ειναι ιδιες απλα εχει να κανει με καποιους ευρωπαικους κανονισμους

Στο site Mi εχει για κατεβασμα μονο την global

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900372

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Στο ρυθμισεις ->σχετικα με το τηλεφωνο->αριθμος εκδοσης βλεπουμε αν ειναι Global versions (PFQMIXM) ή Europe versions (PFQEUXM)

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/rom-xiaomi-mi-a3-laurelsprout-t3962489

Εμενα εχει την V10.3.14.0.PFQEUXM ευρωπαικη εκδοση αλλα απ οτι διαβασα ειναι ιδιες απλα εχει να κανει με καποιους ευρωπαικους κανονισμους

Στο site Mi εχει για κατεβασμα μονο την global

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900372

 

Εδω ολα...

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/rom-xiaomi-mi-a3-laurelsprout-t3962489

Link to comment
Share on other sites

ειπανε 15 φεβρουαριου , απο την μια ας αργισει αλλα ας βγει σωστη σταθερη , γιατι εαν αρχισουν τα battery drain θα αρχισουμε τα καντηλια:lol:

 

Κάτι μου λέει ότι ακόμα κι αν την βγάλουν μετά το Android 11, θα δούμε bugs. :p

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, εμένα τα Google services δεν μου τα εμφανίζει καθόλου στην μπαταρία, εννοείται έχω 0 drain, το αφήνω π.χ το βράδυ με 90% μπαταρία και το πρωί μετά από 7 ώρες αντε να έχει πάει 89.

Το έχεις μέρες το τηλέφωνο; εμένα μέρα την βδομάδα άρχισε να στρώνει η μπαταρία μετά από 3-4 σωστούς κύκλους φόρτισης.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε καμια ιδεα , εχω battery drain οταν ΔΕΝ χρεισιμοποιω το κινητο , οσο το δουλευω ειναι οκ , ενω ειχε μπαταρια σκυλι δεν ξερω τι εγινε , στις εφαρμογες στο μενου μπαταρια μου βγαζει πρωτο το Google play services , πως διαολο αυτο κλεινει ? ουτε auto udate το εχω , και ολα κλειστα location (μονο το wifi ειναι ανοιχτο)

 

καμια ιδεα?????

 

 

Κανε μια διαγραφη cache στο play services και στο play store.

Αν δεν στρωσει εγω θα προτινα επανφορα και ξαναστησιμο.

Link to comment
Share on other sites

καλα... αφου θες να αλλαξεις τα πιο βασικα γτ πηρες android one συσκευη;;:ninja:

γιατί

swiftkey γιατι το χρησιμοποιούσα ήδη στο προηγούμενο και είχα αποθηκευμενα αρκέτα στο λεξικο κλπ και συγχρονίστηκαν με το νέο.

το κινητό το πήρα ως vfm και λόγω μεγέθους.

επίσης να μην έχει γκάλερι το βρίσκω περίεργο. χωρις ίντερνετ δηλαδή για google photos πως βλέπω ψάχνω τις φωτο μου?

επιπλεόν, για να κλειδώνω εφαρμογές το δακτυλικό αποτύπωμα , πάλι χρειάζεται app.

Καλό το στοκ/ονε αντροιντ αλλά λείπουν και 5 βασικά πράματα

 

Πάντως η εφαρμογή των επαφών βλέπω ότι βγάζει τα γράμματα που ζητάει. Αν πιάσεις την μπάρα στα δεξιά και την σύρεις πάει αμέσως εκεί που θες.

 

Sent from my Mi A3

Ευχαριστώ. Τα βρήκα τα γράμματα. είμαστε οκ εκει

SwiftKey ναι και γω εχω..Βαλε και την Συλλογή απο το Store για να βλεπεις τις φωτογραφιες σου

 

για το γκάλερι δοκιμάζω το f-stop που βρήκα αλλά θα δω αν αξίζει τον κόπο

Edited by smerliao
Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

γιατί

επίσης να μην έχει γκάλερι το βρίσκω περίεργο. χωρις ίντερνετ δηλαδή για google photos πως βλέπω ψάχνω τις φωτο μου?

επιπλεόν, για να κλειδώνω εφαρμογές το δακτυλικό αποτύπωμα , πάλι χρειάζεται app.

Καλό το στοκ/ονε αντροιντ αλλά λείπουν και 5 βασικά πράματα

 

στην εφαρμογη φωτογραφίες πανω αριστερα εχει 3 γραμμες αν τις πατήσεις ανοιγει τους φακελους της συλλογής που εχεις η εχεις φτιάξει.

χωρις ιντερνετ τι εννοεις; δεν εχεις κατεβάσει τις φωτο σου ξανά στην συσκευή;

 

Καλό είναι ναι αλλά αυτή ειναι και η βασική του αρχή. ούτε στα πιξελ εχει τέτοια να κλειδώνουν εφαρμογές κλπ κλπ, για τέτοια πας σε αλλη εταιρία/ Μη android one συσκευή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το Google photo μια χαρά δουλεύει χωρίς ίντερνετ, για να δεις τις φωτογραφίες που εχεις εκεί από άλλη συσκευή λογικό είναι να θέλει ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...