Jump to content

Ποιό αυτοκίνητο θεωρείτε θεό;


MRpan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα αυτοκίνητα που μου αρέσουν είναι το Ford Focus RS και το Honda civic(Το μόνο που μου κάθεται στραβά στο Honda είναι ο κολος του... Άμα ήταν λίγο ποιο σουλουπομενως θα ήταν ωραίο...)
Link to comment
Share on other sites

Ferrari F40

Ηταν όντως ονειρικό αυτοκίνητο και για μένα τα αυτοκίνητα της συγκεκριμένης εταιρείας πού μου άρεσαν ηταν, f40,testarossa,348.

Στα υπόλοιπα πού ακολούθησαν,δεν έδωσα ποτέ σημασία.

Old school forever.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν όντως ονειρικό αυτοκίνητο και για μένα τα αυτοκίνητα της συγκεκριμένης εταιρείας πού μου άρεσαν ηταν, f40,testarossa,348.

Στα υπόλοιπα πού ακολούθησαν,δεν έδωσα ποτέ σημασία.

Old school forever.

 

Φανταστικά και τα 3! Και η 355 ειναι πολύ όμορφη. Επίσης είχα την τύχη να δω και να ακούσω απο κοντά μια 250, απλα φανταστική.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
Για ποιο λόγο θεωρείται ένα αυτοκίνητο Θεό? Επειδή δεν βγάζει βλάβες?Επειδή δεν καίει? Επειδή το οδηγας και το χαμόγελο φτάνει μέχρι τα αυτιά? Το καλύτερο αυτοκίνητο που είχα ήταν ένα Fiat Supermirafiori του '79... Εκαιγε τον αγλεωρα, αν δεν είχα τρακαρισματα κάθε μήνα η λαμαρίνα του θα ήταν διατριτη αλλά μόλις το οδηγουσες τα πατιλικια του σε ανέβασαν στον ουρανό!!! Πολλές φορές κάθομαι και το σκέφτομαι και μετανιώνω που δεν το κράτησα, θα του είχα βάλει πινακίδες ιστορικού και θα το είχα στην πένα!!!! Αντίστοιχα νοιώθω τώρα με την Alfa 156!!!

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατοχος audi a4 20vt quattro του 2003.

1ος επομενος στοχος impreza sti 2009.

Στοχος αν πιασω το τζοκερ ενα gtr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι κολλημένος με τις BMW γενικά και με τις //Μ ειδικότερα. Γι' αυτό και κάτοχος μιας BMW M3 e92 και δεν θέλω άλλο αμάξι (ίσως μια M3 gts). Ο V8 μου φτάνει και μου περισσεύει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάλι είμαι κολλημένος με τις BMW γενικά και με τις //Μ ειδικότερα. Γι' αυτό και κάτοχος μιας BMW M3 e92 και δεν θέλω άλλο αμάξι (ίσως μια M3 gts). Ο V8 μου φτάνει και μου περισσεύει...

 

Μια M4 θέλω κ εγώ! Πες εντυπώσεις από το 92! Συντήρηση πανάκριβη? Από προβλήματα? Είμαι σίγουρος ότι κάθε μέρα θα σου προσφέρει ένα χαμόγελο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

παντως,αν αυτη την στιγμη θα ηθελα να διαθεσω μεχρι 55.000,οι επιλογες μου θα ηταν 2 με σχετικα αντιθετο στυλ.

Τα 2 ομως αυτα αυτοκινητα αυτη την στιγμη τα θεωρω λατρεια,συμφωνα με τα γουστα μου.

 

Επιλογη 1:Mercedes CLA 250 Coupé

53.367,39 με καποια εξτραδακια που εβαλα και το πακετο amg.

Σαφως θα μου πηγαινε λιγοτερο το κοστος του,καθως δικαιουμαστε εκπτωση απο την εταιρεια,ομως δεν ειναι δυστυχως στα αμεσα σχεδια η αποκτηση του.

 

Και η δευτερη επιλογη,την νεα mustang 2.3.εχει το κατι....

σαφως,εντελως διαφορετικη απο την παραπανω mercedes.

 

δυσκολη η επιλογη και μαλλον πως θα πηγαινα για την mercedes.εχει την γοητεια της η ατιμη αν φοραει τα εξτραδακια της.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Mercedes-Benz SL400 μοντ. 2015

Συνδυάζει πολλά: πολυτέλεια + μοναδική εμπειρία οδήγησης + ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μια M4 θέλω κ εγώ! Πες εντυπώσεις από το 92! Συντήρηση πανάκριβη? Από προβλήματα? Είμαι σίγουρος ότι κάθε μέρα θα σου προσφέρει ένα χαμόγελο!

 

 

 

Η συντήρηση κοστίζει πολλά, αν χρειαστεί κάτι σημαντικό, διαφορικό, μηχανή και τέτοια. Τα αναλώσιμα είναι λίγο ακριβότερα σε σύγκριση με τα απλά μοντέλα (9 περίπου κιλά λάδι χρειάζονται οι οκτώ κίλινδροι). Το m4 δεν θα το έπαιρνα γιατί ο κονητήρας του είναι turbo και βασίζεται στο 335 (έστω με αρκετές παρεμβάσεις) και δεν προσφέρει τόσες συγκινήσεις όσο ένα πολύστροφο ατμοσφαιρικό πολλών κυβικών (για να μην μιλήσω για ήχο). Ενώ ο κορμός του V8 βασίζεται πάνω στον v10 που έφτιαξε η BMW για τη συμμετοχή της στη f1 όταν έπαιρνε μέρος με την Williams. Θέλω να πω ότι έχει αγωνιστικές καταβολές και ότι είναι ο τελευταίος ατμοσφαιρικός πολύστροφος κινητήρας. Απλά με την κρίση και με την στροφή των αυτοκινητοβιομηχανιών προς την οικονομία καυσίμου και το downsizing, ο κινητήρας αυτός θεωρήθηκε δεινόσαυρος για τη σημερινή εποχή.

Εγώ επειδή δεν έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα το αυτοκίνητο το έχω σχεδόν καινούργιο. Το χαμόγελο που μου προσφέρει δε συγκρίνεται με ότι έχω οδηγήσει και δεν το λέω από την πλευρά του απόλυτα γρήγορου αυτοκινήτου αλλά από την πλευρά της οδηγικής απόλαυσης και της απόκρισης στο γκάζι. Ειδικά όταν πατάς το κουμπί power και ανοίγουν και οι οκτώ πεταλούδες, τότε το γκάζι γίνεται πραγματικά διακόπτης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Bmw e46 m3.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Csl ή την "απλή"??? :p

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αυτο που με παει απο το σημειο Α στο σημειο Β με ασφαλεια και απροβληματιστα.......γυρναω διακοπτη παιρνει μπροστα....παντα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Όχι κάτι συγκεκριμένο το σημαντικότερο είναι να μην σου βγάζει ζημιές και κυρίως ακριβές ζημιές
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Αρκεί να φοράει το μοτέρ 20vt του ομίλου VW... έρωτας το Seat leon mk1cupra R παρότι έχω το Seat Toledo mk2 VOLCANO !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλα αν θέλεις όχημα που θα το βλέπεις και θα τρελενεσαι συν τον ήχο που κάνει όταν το οδηγίας δεν υπάρχει άλλο από το... Honda CRX VTEC

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Citroen C6.

Όσα λεφτά και αν είχα, μια C6 θα την ήθελα στο γκαράζ μου.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...